Era Rusi & Fatmira Brecani - Me zemer te bardhe

@ONIMA - smarturl.it/ONIMA

Era Rusi & Fatmira Brecani - Me zemer te bardhe
Directed by: Juli Lutovac
Music & Lyrics: Gramoz Kozeli
Arrangement: Klajv Kajno, Gramoz Kozeli

Connect with Era Rusi:

erarusimusic
era_rusi

ME ZEMËR TË BARDHË

Fatmira:
Ma ka fal nji nuse Zoti
me zakone si qëmoti
ma dha siç e desha vetë
nusja ime me kimet,

Era:
Ah moj nanë sa mirësi gjeta në kët' shpi, fati më paska ndri,
du me t'thanë s'jam pishman se lash bab' e nanë, bekimet mi kanë dhanë,


Ref:
Fatmira: Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Fatmira: Me zemër t'bardhë edhe me nafak
Era: fjalët e tua oh si kajmak
Fatmira : Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Bashkë: oh sa shyhret gjithë ky lezet, t'na shkojë kjo jetë...marak mos me na mbet'

Amanet nji djalë që kam
tek ty zemrën e ka lan
m'ndahet zemra në dy pjesë
gjysma tjetër ty do t'mbesë

Era:
Ah moj nanë sa të du
nanë e dytë per mu
zemrën peshë ma ke çu
Ah moj nanë sa të du
mjalt - sheqer me mu
Zoti m'ka beku

Ref:
Fatmira: Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Fatmira: Me zemër t'bardhë edhe me nafak
Era: fjalët e tua oh si kajmak
Fatmira : Sa po të ngjan ky fustan i bardhë
Era: Me zemër t'bardhë tek ty nanë kam ardhë
Bashkë: oh sa shyhret gjithë ky lezet, t'na shkojë kjo jetë...marak mos me na mbet'.

Komente

 • Heseneli Mehdiyev
  Heseneli MehdiyevDitë më parë

  🌹💎♥️💋

 • Dorina Lorina
  Dorina LorinaDitë më parë

  Shum bukur sukse 💋😘🥰

 • Blerta Gjonaj
  Blerta Gjonaj2 ditë më parë

  Shume keng e bukur

 • Arb H
  Arb H2 ditë më parë

  Kenge me te bukur keto koheve te fundit nuk paskam ndegjuar. Cfare mesazhi te bukur mban teksti. Ju lumte😍

 • Boci Zegjine
  Boci Zegjine2 ditë më parë

  Ju lumt goja e keni qar bravo te kuptoin keto vajza dhevjerrat qe gjilpera nuk vihet maj me maj po deshen te kaloin ne harmoni

 • Ivans Kujaj
  Ivans Kujaj3 ditë më parë

  Bravo oooooooooooooooooooooooooooo

 • Anjeza Gjopalaj
  Anjeza Gjopalaj3 ditë më parë

  🌟🌟

 • Megi Shimi
  Megi Shimi3 ditë më parë

  🥰🥰🥰

 • Vjollca Rexha
  Vjollca Rexha3 ditë më parë

  Me te vertete eshte shume i hidhur realiteti shqiptare, Nuk vleresohen kengetaret se kendojn bukur por kush perdridhet e del zhvesh

 • Louis Xhema
  Louis Xhema4 ditë më parë

  Jan vertet nuse dhe vjerr keto ?

 • Laureta Comeau
  Laureta Comeau4 ditë më parë

  Sa bukur me tingellon:"Sa po te ngjan ky fustan i bardhe!" Ne nga anet tona i themi:"Sa po te shkon!" Shume ze te bukur Fatmira Brecani, edhe me i bukur qenka bere!!!

 • Fiore Alba
  Fiore Alba5 ditë më parë

  Super 🌻🌻🌷🌷

 • Moza Kita
  Moza Kita6 ditë më parë

  po pse moj Era nuk veshe nje moment fustan te bardhe ta shihmim sa te ngjante

 • Proud to be ALBANIAN
  Proud to be ALBANIAN7 ditë më parë

  Veç nje mbrekulli 🇦🇱🇦🇱❤️

 • Dila Oshafi
  Dila Oshafi7 ditë më parë

  Bravo.

 • Dritan Hidaj
  Dritan Hidaj8 ditë më parë

  kjo kenge duhet te kape milionat ❤️🌹

 • Florida Shkreta
  Florida Shkreta8 ditë më parë

  SUPER KENGE 🥰

 • anni çelhema
  anni çelhema8 ditë më parë

  Këngë që të kënaq shpirtin kombinim perfekt dy yjet e muzikës shqiptare 👑👑😍

 • Laura Thimo
  Laura Thimo8 ditë më parë

  Ju lumtë goja

 • gladiola tahiraj
  gladiola tahiraj9 ditë më parë

  Je fantastike era

 • Marsida Mars
  Marsida Mars9 ditë më parë

  Era kishte nje ze fantastk live 🌹

 • Miri Miri
  Miri Miri9 ditë më parë

  Fantastikë. Do doja ta kisha nënën gjalle dhe njeher ta kërcente me nusen qe e deshen shum njera-tjetren

 • Rozalita
  Rozalita9 ditë më parë

  27,7,2021 👏👏👏👏👏👏👏👏🙋‍♀️

 • Vllaznimi Ademi
  Vllaznimi Ademi9 ditë më parë

  Fatmire Breqani fantastike me zanin e bukur Kam pas fat që kam qenë në një darsëm Live dhe e kam shiju zanin e bukur të saj

 • Aida Zifla
  Aida Zifla9 ditë më parë

  👏👏👏❤️❤️

 • Jorgo Hoxha
  Jorgo Hoxha10 ditë më parë

  Bravo ju kendofte zemra

 • Sofe Haklaj
  Sofe Haklaj10 ditë më parë

  Ju kendoft Zemra, krenare per ju

 • hanife krasniqi
  hanife krasniqi10 ditë më parë

  bravo era gjith mon ju uroj gjith te mirat ju dhe fatmires

 • Arjana Gjonaj
  Arjana Gjonaj10 ditë më parë

  Ju lumte! Nje perkujtues per mardhenien nuse -vjerre..

 • hanife krasniqi
  hanife krasniqi10 ditë më parë

  fatmire berqani me vjen shum mir per ju qe nusja juaj qenka edashur e shum e sinqert .zerin ejuaj shum e pelqej kur ishe ne suedi ne vitin 2000 mos gabofsha me nji koncert kisha shum deshir me ta dhan doret met perqafu por isha shum larg nty kendove me gzim niken nat koh ishe eholl me bel te bukur

 • AdiStudio Dj Adi
  AdiStudio Dj Adi11 ditë më parë

  Zemra ju kendoft. Interpretim perfekt. Jeni Yje⭐⭐👑

 • Julie Makri
  Julie Makri11 ditë më parë

  O zot ruaj keto artiste 🤗🤗 eshte nje super kenge me pelqen aq shume sa e degjoj me shume se 50 ne dite dhe e kendoi neper shtepi 👏👏

 • Dj Nikolla
  Dj Nikolla11 ditë më parë

  Super bashkepunim..!!

 • Gjystina Lekaj.
  Gjystina Lekaj.11 ditë më parë

  🤣🤣🤣🤣

 • Nina Zyka
  Nina Zyka12 ditë më parë

  bukur.u shkojne zerat.

 • gurgac
  gurgac12 ditë më parë

  Shume kenge e mire , rrespekt per te dyja !

 • Gjylije Shehu
  Gjylije Shehu12 ditë më parë

  Kenga shum e mir per kentaret pa dyshin nuk ka fjal per te dyjat i pershendes nga KOSOVA

 • Sanie Sulollari
  Sanie Sulollari13 ditë më parë

  Bravo te dua shum fatmira dhe era rusi jeni met mirat🌹💐🌳🌴🌷🌻🍁👍🙏🏻👍🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

 • Besmira Shabani
  Besmira Shabani13 ditë më parë

  ooo u kendoft zemraaaaa

 • Naim Ferati
  Naim Ferati13 ditë më parë

  Kjo dhurata ne fund shume emocionuese nje fragment shum prekes...lum ata qe kalojn jeten me mirsi e ju knofte zemra te dyjave 🥰🥰

 • Fjutra Mehmeti
  Fjutra Mehmeti13 ditë më parë

  Me rrengjethet me kete kenge. Sa mrekulli teksti ! Sidomos kur je ne emigrim larg familjes ky tekst te prek.

 • Anxhela Hoxha
  Anxhela Hoxha13 ditë më parë

  🥰🥰🥰🥰🥰🥰👏👏👏👏👏

 • Faik Boja
  Faik Boja14 ditë më parë

  Super kenge ju kendofte zemra gjithmone te dyjave 👫

 • Eglantina Toku
  Eglantina Toku14 ditë më parë

  Bravo bravo u kendofte zemra kege shume e bukure u jepni nje mesazhe te gjithve me kte kege te mrkullushme nusja eshte djamanti shpise

 • Lindita Dita
  Lindita Dita14 ditë më parë

  Famira je ikona muzikes shkurt legjenda muzikes

 • Rezarta Haxhiu
  Rezarta Haxhiu14 ditë më parë

  ❤️

 • Ildes Lamaj
  Ildes Lamaj14 ditë më parë

  Dy super zera te muzikes sone.Shume suksese ❤️❤️🔥🔥🔥

 • Amour éternel
  Amour éternel14 ditë më parë

  *Kjo kenge te kenaq shpirtin🤗❤*

 • Meri Dumani
  Meri Dumani14 ditë më parë

  Na kenaqet .Bravo te dya te mrekullueshme

 • Vjollca Shkalla
  Vjollca Shkalla14 ditë më parë

  Po sa bukur edhe Era , te dyja te mrekullueshme.

 • Kri 99
  Kri 9914 ditë më parë

  Mtekulli te dyja ❤❤🌹🌹

 • Valentin Ceku
  Valentin Ceku14 ditë më parë

  Ju knoft zemra gjithmone jeni yje e shqipërisë 👑👑princeshat e shqipërisë

 • Heseneli Mehdiyev
  Heseneli Mehdiyev14 ditë më parë

  Përshëndetje. Faleminderit shumë për mesazhin. Ju uroj shumë fat!

 • Ronelda Marra
  Ronelda Marra14 ditë më parë

  Jeni te mrekullushme 🤗🤗

 • Azbije z
  Azbije z14 ditë më parë

  Ashtu edhe era esht shum emir

 • Azbije z
  Azbije z14 ditë më parë

  Fatmire je zonja emir je ikona jon

 • Miranda Vathi
  Miranda Vathi14 ditë më parë

  Fantastike..Fatmira Brecani nje ze i rralle 😍

 • Barabara mateos Mateos
  Barabara mateos Mateos14 ditë më parë

  Shume e bukur , ju lumte!!

 • Izedin Kallugjeri
  Izedin Kallugjeri14 ditë më parë

  Krijofshi per here duete te kendshme

 • shshs shshs
  shshs shshs14 ditë më parë

  Shi cfare zeri brilante dhe super orghinale jo Ato ke perputhen qe beren shooo dhe shume Fejke O Melisa o ooo ke dighu konke mmmmi

 • shshs shshs
  shshs shshs14 ditë më parë

  Fatmira Bercani eshte kengetare dhe ka bere hustori ne muzike eshte muzike me tabane jo jooooo lulkat linditat dhe Melisat keto jane fejke Fatmira Yllle eeeeee

 • shshs shshs
  shshs shshs14 ditë më parë

  Super Kenge Fatmira + Era super kenge . Gengen isjell FATMIRA ORGHINALE TELUMTE BRILANTE SKA KOMENETE PAKETE E PLOTE . FANSAT TE KANE ZEMERRRRRRR YLLLE ...

 • Heseneli Mehdiyev
  Heseneli Mehdiyev15 ditë më parë

  🇦🇱🇦🇿🙏🕊️💋

 • Fioralba Merko
  Fioralba Merko15 ditë më parë

  Aaaaa sa kenge e bukur👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Erion Ngjeliu
  Erion Ngjeliu15 ditë më parë

  2 ikonat e muzikes, nje super konge, rrespekte per fatmire brecani era rusi je e modhe fare

 • Vjollca Gjoni
  Vjollca Gjoni15 ditë më parë

  Komplimenti

 • Elton Jaku
  Elton Jaku15 ditë më parë

  Fantastike te dyja 👏👏👏👏👏👏👏🍾🍾🍾🍾🍾

 • Gjina Kuzhnini
  Gjina Kuzhnini16 ditë më parë

  Brravo 👌👌😘😘💖💖

 • T L
  T L16 ditë më parë

  Gjithe kte dashuri se ka robi me nenen e vet e jo me vjehrren 😂😂 ja paskan tepru me percafimet.

 • Astrit Brahimi Hajdarmataj
  Astrit Brahimi Hajdarmataj16 ditë më parë

  Hallall

 • Liz Liz
  Liz Liz16 ditë më parë

  Bukur shum Bravo 🎉 ⭐️⭐️💐💐

 • Alkilda Licaj
  Alkilda Licaj17 ditë më parë

  Kombinim perfekt i brezave dhe zerave. 👏👏👏 Tani do presim vazhdimin. Sa vjen edhe me te bukura po behen historite.

 • Plug Wrld
  Plug Wrld17 ditë më parë

  🥂⭐️

 • A
  A17 ditë më parë

  Une me vjehrren time 🤭😂😂😂😂

 • Enea Doci
  Enea Doci17 ditë më parë

  Digje era digje ❤

 • Ilir Ceku
  Ilir Ceku17 ditë më parë

  Ilona e muzikes se veriut me te bukuren era komplimete

 • viiont eooiy
  viiont eooiy17 ditë më parë

  Super✌🏻

 • Marina Tatta
  Marina Tatta17 ditë më parë

  💞💞💞

 • Lili Idrizi
  Lili Idrizi17 ditë më parë

  Nje kenge qe do mbetet gjate ..dy kengetare te mrekullueshme ...qe edhe njeher na dhuruan knaqesi si me teksin ashtu dhe muzika ...eshte nje kenge perle e vertet 👍👌👏👏👏

 • butterfly doors
  butterfly doors18 ditë më parë

  👏👏👏

 • viiont eooiy

  viiont eooiy

  17 ditë më parë

  Nuk Ngopem Duke e Degjuar🙏🇦🇱❤

 • puriziosa malkonso
  puriziosa malkonso18 ditë më parë

  Era Rusi njesh

 • MīT ' ĒVĀD StuĐio
  MīT ' ĒVĀD StuĐio18 ditë më parë

  Super kenge👏👏👏👏❤❤❤

 • Ariona Ismaili
  Ariona Ismaili18 ditë më parë

  😳 WOWW😳

 • Ardiana Jaku
  Ardiana Jaku18 ditë më parë

  mrekullia vete .kenga dhe kengetaret

 • Mimoza Dervishi
  Mimoza Dervishi18 ditë më parë

  FANTASTIKE .KOMBINIM SHUME I BUKUR I DY KENGETAREVE POTENTE ME KETE KENGE TRADICIONALE...JU KENDOFTE GOJA DHE ZEMRA GJITHMONE .

 • Skullk13
  Skullk1318 ditë më parë

  BFRAVO SHUM BUKUR FATMIRA MUNDET ME KENDU ME TE GJITHA KENGETARET SE ASHT NEN E MIR VJEHERR E MIRE GRU E MIRE GJYSHE E MIR KENKETARE MA E MIR E UROJ GJITHE TE MIRAT🍇🌹❤👌👑💃💃💃💃💃💃💃

 • Klau Pashaj
  Klau Pashaj18 ditë më parë

  Sikur Te Kishte( SHQIPERIA E MADHE DISA KENGETAR-E SI JU)👌🙏❤🇦🇱

 • Klau Pashaj
  Klau Pashaj18 ditë më parë

  Nuk Ngopem Duke e Degjuar🙏🇦🇱❤

 • Klau Pashaj
  Klau Pashaj18 ditë më parë

  Nje Faleminderit SHUME TE MADHE PER IKONEN E MADHE TE VERIUT(FATMIRA BREÇANI)Gjithashtu edhe per Ty Era Rusi,jeni te mbrekullueshme,Zoti Ju Bekofte ne Jetet Tuaja Familjare🙏👌🔥(Kenaqesi DHE DASHURI QE JAM BREZ I 1987 TJU DEGJOJ ZERIN TUAJ)🙏🙏👌👌Edhe Pse Jetojme Larg Shqiperise🇦🇱🙏🇬🇷

 • Florida Xhebexhiu
  Florida Xhebexhiu18 ditë më parë

  shum bukur. ju lumt goja. bravo💝💝💝🍀💝💝

 • Maksut Beidja
  Maksut Beidja18 ditë më parë

  Bukur...bukur.zera.bilbili

 • Lule Pazari
  Lule Pazari18 ditë më parë

  Deshira e cdo djali, te shohe nusen e tij te respektoje nenen e nena te doje nusen. Kenge super.

 • Rozalita

  Rozalita

  2 ditë më parë

  @isuf Aliu 👍

 • isuf Aliu

  isuf Aliu

  2 ditë më parë

  @Rozalita mendoje te respektojne njera tjetren dhe jo ta duan njera tjetren

 • Rozalita

  Rozalita

  16 ditë më parë

  Suuuperrr Komente 👍 🙋‍♀️

 • Ionuț Ionuț
  Ionuț Ionuț18 ditë më parë

  Best..... No 1.... I'm romanian I think your melody is now sing from our fake artists

 • Monda Lishi
  Monda Lishi19 ditë më parë

  Era kenaqesi kishim .koh pa degju diçka origjinale ju lumte

 • Saimir Jukaj
  Saimir Jukaj19 ditë më parë

  Sa bukur kisha koh pa degju nje keng te till jeni te mrekulllushme zoti ju rujt te dyjave

 • Ela Deliu
  Ela Deliu19 ditë më parë

  Yll të kam Era, shpirt 💕

 • Minushe Ndoji
  Minushe Ndoji19 ditë më parë

  Sa e bukur kjo kenge .

 • Jolie loves flowers
  Jolie loves flowers19 ditë më parë

  Sa e bukur. Domethenese. Ju lumte. 😍😍😍😍

 • Irena Tabaku
  Irena Tabaku19 ditë më parë

  O zot sa e bukur

 • Eglantina Allamani
  Eglantina Allamani19 ditë më parë

  Flm shumë me kto fjalë te mrekullueshme,që shpirtin dhe zemren ta qetësojne ,urime te perzemerta nga Gjermania! Na mungon gjuha dhe Atdheu jone ne vend te huaj e kemi nevoje per me shum kshu kengesh,ju pergezoj ! 😘😘

 • vbddfy euuyt

  vbddfy euuyt

  19 ditë më parë

  nevoje per kenge qe percjellin mesazhe te mira ....

Faqja Tjeter