Mariola & Jurgen Kacani - O ju djem që çatë detin (Official Video 4K)

Argëtim

Facebook: ArkivaShqip
Instagram: arkivashqip
Teksti nga 01:06 - ZAHO BALILI
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinet: Maldin Avduli
Video By: Folklorit.tv
M.U.A: Sageri
Styling: Blerina Ceraku Bc. Designer
Gelosia Jewelry
Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/5wPnOIEi54D43dIm4Pv76O
iTunes: music.apple.com/us/album/o-ju-djem-q%C3%AB-%C3%A7at%C3%AB-detin-feat-jurgen-kacani-single/1551328431

Komente

 • Jannahmazing!
  Jannahmazing!4 ditë më parë

  nice thank you to share

 • anxhela Denis 06.07.2019
  anxhela Denis 06.07.20197 ditë më parë

  Thjesht super keng na preket 😭😭😭

 • Polikseni Seni
  Polikseni Seni7 ditë më parë

  Te kedofte zemra

 • Gaming YT
  Gaming YT8 ditë më parë

  Nostalgji per ne qe jemi neper kurbet dhe degjojm kte keg faleminderit qe na kujtoni se kurbeti sesht i leht per asnje.

 • Gazmend Xhafa
  Gazmend Xhafa10 ditë më parë

  O zot se na bete te qajme se e kemi te gjithe shpirtin plage..😥.ju kendofte zemra😰😰

 • almida driza
  almida driza10 ditë më parë

  🥺🥺❤

 • Erieta Shaipi
  Erieta Shaipi11 ditë më parë

  Bravooo ju lumt goja super kenge

 • Entela Lulja
  Entela Lulja12 ditë më parë

  Un kendoft zemra na bet me te qare po dhe na kenaqet me zerin tuaj te embel jeni yje

 • ujori ujori
  ujori ujori12 ditë më parë

  Zemra ju kendofte

 • melinda ndreca
  melinda ndreca12 ditë më parë

  🥰🥰🥰🥰🥰🥰

 • HEIDDEN MUSIC
  HEIDDEN MUSIC12 ditë më parë

  E keni qare me lot kete kenge. Ju lumte goja. Na prek shume kjo kenge ne qe jetojme ne emigrim. 😢😢😢

 • antonio plepi
  antonio plepi12 ditë më parë

  Ju kendofte zemra na perlotet

 • Viktor Lika
  Viktor Lika14 ditë më parë

  Ju lumtë goja

 • Luljeta Spaho
  Luljeta Spaho14 ditë më parë

  Shume prekese.Mjere ato nena qe u helmuan ne femijet e tyre .Mjere dhe ato gra qe rriten femije jetim 😥😥😥😥😥.Ju lumte goja jeni shume te mire.

 • Xhulja Xhuli
  Xhulja Xhuli14 ditë më parë

  😭😭❤❤

 • gerta kollcinaku
  gerta kollcinaku15 ditë më parë

  E paski qar kete keng Bravo sukses pa fund per te dy moter e vella Por kurbeti na largoi dhe kjo pandemia na shkateroi.

 • Shpresa Selimi
  Shpresa Selimi15 ditë më parë

  Fantastike si keng nje bravo te madhe

 • Blerina Buzi
  Blerina Buzi15 ditë më parë

  U lumt te dy si moter e vlla shum keng e bukur❤❤💞

 • Blerina Buzi
  Blerina Buzi15 ditë më parë

  Shum keng e bukur

 • Je S
  Je S17 ditë më parë

  Sh bukur kendon !

 • Izet Qamili
  Izet Qamili17 ditë më parë

  Nje prsh nga mua izet qamili nga risilia e vlores.ndodhem ne emigrim.edhe sa sa e degjova kete kenge nuk ri dot nje dite pa e degjuar.bravi qe te dy moter e vella.shume bukur.teksti fantastik.complimenti.

 • Elton Salihaj
  Elton Salihaj17 ditë më parë

  Super 😘🌹

 • Elton Salihaj
  Elton Salihaj18 ditë më parë

  Bravo 🤗🤗🤗❤️❤️❤️🌹🌹🌹

 • Fredi Mojallia
  Fredi Mojallia20 ditë më parë

  JU FALEMINDERIT DHE PER KENGET QE KENDONI NA KUJTONI GHITHMON NENAT DHE SHQIPERIN

 • Blerina Vata
  Blerina Vata21 ditë më parë

  O bilbilat e shqiperise ju kendofte zemra po qaj para se ato te nisen jo vetem djemte po dhe vajzat Ju kendofte zemra

 • Alti Alti
  Alti Alti21 ditë më parë

  Yje te lindur na kini kenaqur

 • Blerina Deda
  Blerina Deda21 ditë më parë

  Super keng bravo ju kendoft zemra u ndam per se gjalli

 • Marsila Memaj
  Marsila Memaj22 ditë më parë

  Ju bëftë zoti mbarë këngë e paçi gjithëmon

 • Vefi Lutaj
  Vefi Lutaj22 ditë më parë

  Ju kendoft zemra

 • Vasilika Hida
  Vasilika Hida22 ditë më parë

  🤗🤗🤗🤗🤗🤗👍👍👍👍👍👍

 • Vasilika Hida
  Vasilika Hida22 ditë më parë

  Ah more,cna bete te qajme,sa nenave shqiptare ju kane thare syte nga lotet,dhe care zemra nga malli, per femite qe kane ikure ne kurbete, the nuk edin se ku jane,ah moje SHQIPERI qe dhe sote,,,kullone gjake nga plaget qe te hapen,dhe akoma po te hapin,,,,

 • Ardian Lumani
  Ardian Lumani22 ditë më parë

  I love you from Ardian Lumani from Dandenong

 • manuel kulli
  manuel kulli23 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏👏

 • Sadi Balla
  Sadi Balla23 ditë më parë

  Ju jeni thesar, lum ne qe ju kemi. Ju kendofte zemra. Shume bukur

 • priam janji
  priam janji24 ditë më parë

  bravoooo... jeni super artista

 • Gentiana Goxha
  Gentiana Goxha26 ditë më parë

  Ju kendoftè zemra e suksese tè keni gjithmon😥🥰🥰

 • Dimitris Kod
  Dimitris Kod26 ditë më parë

  Gezim, krenari dhe lote. Ne qe jemi larg Atdheut, keto kenge te bukura, na prekin shpirtin, zemren njekohesisht na frymezojne e na bejne me te forte. Ju uroj gjithe te mirat shqiptareve kudo ku ndodhen. .

 • Iljaz Qepaballiu
  Iljaz Qepaballiu26 ditë më parë

  👏👏👏👏 shum kenge e bukur....komplimenti

 • Eli Cela
  Eli Cela27 ditë më parë

  Ju kendofte Zemra na bet te qajme se i kemi njerzit e dashur ne gurbet 😭😭😭😭😭

 • Etleva Berbiu
  Etleva Berbiu27 ditë më parë

  😢😢😢🙏🙏🙏

 • Ola Baku
  Ola Baku27 ditë më parë

  😘😘😍🤗super kenge ju lumte goja

 • Bruna Lici
  Bruna Lici28 ditë më parë

  Ju kendofte zemra

 • Magdalena Moukai
  Magdalena Moukai28 ditë më parë

  Bukur ju kendofte zemra gjithmone. Krenoemi o yje.

 • Najo Najo
  Najo NajoMuaj më parë

  😢😢😢😭

 • Vlora Tulumtdora
  Vlora TulumtdoraMuaj më parë

  Ju kendofte zemra kudo qofshi te dyve si moter e vella......

 • Lumturi Vela
  Lumturi VelaMuaj më parë

  Bravissimi 👍

 • nikolin marvataj
  nikolin marvatajMuaj më parë

  Dy zera te mrekullushem, ju kendofte zemra

 • tori anxhi
  tori anxhiMuaj më parë

  super kenge te rrenqeth mishin kur e degjon...fiks per realitetin e shqipetareve qe jane ndare neper bote 😭😭😭

 • Jeta Marta
  Jeta MartaMuaj më parë

  Bravo super kenge 👏👏🌟🌟

 • agim hoxha
  agim hoxhaMuaj më parë

  Super kenge bravo 👏🏻👏🏻👏🏻

 • Anisa Seda
  Anisa SedaMuaj më parë

  Bravo super si gjithmon

 • Majlinda Fannin
  Majlinda FanninMuaj më parë

  Zeri ketij djalit , qenka me te vertete i vecante ... bravo !!!!

 • Monda Ag
  Monda AgMuaj më parë

  A kurbeti i mallkur ndoshta na shtoi te mira materiale le te themi po na.thau syte per prinderit

 • Blerina Demiraj
  Blerina DemirajMuaj më parë

  Shum bukur lumsi kush nuk e ka jetuar kurbetin na qan shpirti per vendin ton😪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Jusuf Nasif
  Jusuf NasifMuaj më parë

  Respekte nga rruga e rre 😂🤘

 • Istrefi epa
  Istrefi epaMuaj më parë

  💔😔😭😭

 • Shpresa ballolli
  Shpresa ballolliMuaj më parë

  Vetem te mir te keni te mrekullushm 💕😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔😔🇱🇷🌏🇦🇱😔💕

 • Alda Begaj
  Alda BegajMuaj më parë

  Super kenge

 • Nertila Golemi
  Nertila GolemiMuaj më parë

  Bravo🙏😘😘

 • Nertila Golemi
  Nertila GolemiMuaj më parë

  Super kenge🙏sapo e degjova u preka shum!Ne qe jemi jasht shipris na mungojn keto kenge😘😘

 • Xhulia Zylali
  Xhulia ZylaliMuaj më parë

  Super kenge bravo jurgen mariola

 • Maro Ress
  Maro RessMuaj më parë

  Bravo

 • Alex Mouzakiotis
  Alex MouzakiotisMuaj më parë

  🙌

 • marsela Balli
  marsela BalliMuaj më parë

  Bravo super rrrrr

 • Moza Hila
  Moza HilaMuaj më parë

  Aman na mbushet me lote shume prekese

 • Nurie Thomo
  Nurie ThomoMuaj më parë

  ooo sa bukur o zot sa me rrenqethi

 • Pandeli Topllari
  Pandeli TopllariMuaj më parë

  Ju kendoft zemra per shqiptaret qe kane emigruar

 • bocoy noiu
  bocoy noiuMuaj më parë

  T'ju haj zemren ❤

 • Bosi Bosi
  Bosi BosiMuaj më parë

  Me besoni o njerezpo me vdes babi nuk i del shpirti se nuk vjen dot motra e vogel na greqia po vian me shpirt

 • Esmeralda Lamcja
  Esmeralda LamcjaMuaj më parë

  ca kenge ju kendofte zemera juve 👏👏👏😒😒bravi

 • Lindita Nasufi
  Lindita NasufiMuaj më parë

  Ju këndoftë zemra, motër e vëlla ,lum nëna që u ka.

 • Argyro Vasili
  Argyro VasiliMuaj më parë

  Super kenge! Vetem po te kesh gur ne vende te zemres sdo ta ndjeje kete kenge qe e kendojne keta yje, as nje here se dogjoj deri ne fund, se kujtemet e kurbetit na kane shkaterruar.

 • dondon257 has123
  dondon257 has123Muaj më parë

  Bravo

 • bora _ bora
  bora _ boraMuaj më parë

  Super 😢💜💜💜

 • Rexhina Hysenllari
  Rexhina HysenllariMuaj më parë

  ❤️❤️

 • Olti Vlora
  Olti VloraMuaj më parë

  Bravo respekt 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Erlind Sinani
  Erlind SinaniMuaj më parë

  ❤️

 • Erlind Sinani
  Erlind SinaniMuaj më parë

  😭😭😭

 • Dajana Mone
  Dajana MoneMuaj më parë

  👏👏😍😍

 • Gazmend Malaj
  Gazmend MalajMuaj më parë

  ju kendoft zemra jeni me te miret ❤❤🎤🎤

 • Renata Kamami
  Renata KamamiMuaj më parë

  Oh sa prekse Kur degjoj kete kenge mendoj me lot né sy per vellezerit e mi dhe 😢dhe per persona qé I dua shume

 • Tane km Sulo
  Tane km SuloMuaj më parë

  Kenge epaci

 • Tane km Sulo

  Tane km Sulo

  Muaj më parë

  Na kujtuat ato kohe te kaluar a dhe te pa harruara rrofshi

 • anisa ahmetaj
  anisa ahmetajMuaj më parë

  Ju lumte me rrenqethet mishi kokrra. Kokrra kur ju ndegjoj ju kendofte zemra e paci jete

 • Salida Koromonj
  Salida KoromonjMuaj më parë

  Sa e degjova ne tik tok e hapa direkt bravo na bete per te qare shum e bukur ...

 • Elona Ferdi Dervishi
  Elona Ferdi DervishiMuaj më parë

  Bravo 👏👏

 • Mirela Xhafa
  Mirela XhafaMuaj më parë

  ⭐⭐🌹🌹🌹🌹🌹

 • Ar Rildi
  Ar RildiMuaj më parë

  kurbeti eshte me i rend per vajzat e reja te martuara e me femij te vegjel dhe u largohen burrat ne kurbet e mbeten vetem

 • seeni gzty
  seeni gztyMuaj më parë

  Ju lumte goja e keni qare kete kenge. @Zaho Balili i pavdekshem, tekstet e tij do kendohen brez pas brezi

 • blu blu
  blu bluMuaj më parë

  Ju lumt Goja qe e kendoni me shpirt. Sa Nena jane qe presin femijet e tyre e i dhemb shpirti qe edhe sot e kesaj dite presin me shpresen ti vijne... vec zemra e shpirti i nenes e di dhimbje per femijen... Ehhh ky emigrimi i mallkuar ...

 • Valbona Dikellari
  Valbona DikellariMuaj më parë

  Ju lumte goja. Nuk ka fjale per ta pershkruar. Exelent job

 • Paola paola
  Paola paolaMuaj më parë

  Zot ca dritherime bravoo

 • Malvina Lamaj
  Malvina LamajMuaj më parë

  Bravo 🤗🤗

 • Ilir Muka
  Ilir MukaMuaj më parë

  Super kenge 😍😍

 • Astrit Buci
  Astrit BuciMuaj më parë

  Une jam nga Veriu por i pelqej kenget e te gjitha trevave shqiptare, e verteta eshte qe une kur filloj te degjoj kenget nga jugu ju jeni me te preferuarit dhe ju uroj cdo te mire dhe sa me lart Bravo per kengen prefekte si gjithmone 😊

 • ori alliu
  ori alliuMuaj më parë

  Kush esht ne kurbet e kpt kte kenge 😢

 • AZET LAMCJA
  AZET LAMCJAMuaj më parë

  Ne. Qershore. Te 2000. Kam kaluar otranto si shum bshkombasit e mi, Ju falenderoje nga zemra suxsese

 • Fabjola lagesira
  Fabjola lagesiraMuaj më parë

  Ju kendofte zemra na iku jeta ne kurbet😥

 • Luli Veizaj
  Luli VeizajMuaj më parë

  Bravoooo superrrr e keni qar me lot

 • Enso lela
  Enso lelaMuaj më parë

  Super kenge kjo eshte kenga e vlores dhe e vlonjateve👏👏👏

 • Leda Merko
  Leda MerkoMuaj më parë

  Lu lumte goja kam qare kur e degjova mu kepute shpirti 👏🙏

Faqja Tjeter