Elvana Gjata x Yll Limani - E di X Marre

0:00 E di
2:25 Marre
5:16 Subscribe

Stream/Download: loudcom.lnk.to/edixmarre
" E di"
Produced by Fatjon Miftari
Music: Fatjon Miftari, Yll Limani, Elvana Gjata
Lyrics: Yll Limani, Elvana Gjata
Mix & Master by Lex Barkey
Concept & Directed by: Dina Morina & Mjellma Istrefi
Cinematographer:Petrit Ukehajdaraj
Editor:Liridon Metushi
Colour Grading: Agon Nushi
Make up & Hair : Sellma Kasumoviq, Kaci Lleshi

"Marre"
Produced by Fatjon Miftari & Andy Gramm
Music: Yll Limani, Elvana Gjata
Lyrics: Yll Limani, Elvana Gjata
Mix & Master by Lex Barkey
Concept & Directed by: Dina Morina & Mjellma Istrefi
Cinematographer:Petrit Ukehajdaraj
Editor:Liridon Metushi
Colour Grading: Agon Nushi
Make up & Hair : Sellma Kasumoviq, Kaci Lleshi

Licensing : getin@loudcommedia.com
elvanagjataaaa
elvanagjatazyrtare
GjataElvana
ylllimani
fatjonmiftari

(C) 2021 EMM distributed by Loudcom Media

Lyrics :
"E di"
E di
Ah qa ishe e di
Nuk ka me na shku viti
Pa u nda une e ti

Pretty gal
E bukur amo so normal
Te banesa i kom shku
Telefonin po ma nal

Pretty gal so normal
Ko me ta bo naj skandal
Une di, une di, une di

Se ti po ma ik trunin
Se ti pse pe ndrron numrin
Se ti ma hek gjumin
Se ti je ka ja qet funin

Histori
Jena bo na histori
S’ka njeri qe nuk e di
Sahere ndahem une e ti

Ti po ma bon ma t’ron
Kur nuk po m’kallxon
Qa kom bo, qa kom bo, qa kom bo

E du e du e du
E du pa to nuk muj
E du e du e du
Per to sa jom ka vuj

"Marre"
Na me u nda o marre marre marre
Me m’bo me vujt o marre marre marre
Ty me ta thon/thanë nuk pata qare qare
Krejt i boj per ty e sem vjen marre

Krejt i di
Krejt i kom marr vesh e di cfare zemre e ki ti
Si besoj kerkujt si ty

Une nuk muj me duru
As nuk du me menu mos me kon ti me mu
Tash e di, tash e di,
Gjithe je kon ti, je kon ti

E ti luj luj luj veq mos luj me zemren tem
Ma ka ni se ma ka ni po ko me lujt nese ti m’rren

Na me u nda o marre marre marre
Me m’bo me vujt o marre marre marre
Ty me ta thon/thanë nuk pata qare qare
Krejt i boj per ty e sem vjen marre

Lej le t’folin le t’folin kujt pi ja nin
Ata nuk e kane dashnine
E ty as te thoni jo jo nuk t’vijne
Krejt i bojm na per dashnine

E ti luj luj luj veq mos luj me zemren tem
Ma ka ni se ma ka ni po ko me lujt nese ti m’rren

Na me u nda o marre marre marre
Me m’bo me vujt o marre marre marre
Ty me ta thon/thanë nuk pata qare qare
Krejt i boj per ty e sem vjen marre

Komente

 • okay
  okayOrë më parë

  I feel like the majority of people who listen to Albanian songs aren’t Albanian

 • Capricornii Calatori
  Capricornii Calatori5 orë më parë

  👏👏👏👏👍👍

 • beli leli
  beli leli6 orë më parë

  bzzzzzzzzzz qtuu

 • Pranvera Camaj
  Pranvera Camaj15 orë më parë

  ❤️❤️❤️❤️

 • Nikoleta Lisi
  Nikoleta Lisi15 orë më parë

  E di has been on constant replay. Such a mood this summer

 • Ma Cho
  Ma Cho19 orë më parë

  What language is this?

 • Valmira Daci
  Valmira Daci19 orë më parë

  Super kenge

 • TheDragon Boy
  TheDragon Boy19 orë më parë

  Wow cfare na bere moj Elvana 😱😱😱ngelem me fiksime 😇😇😇😇

 • Krenare Avdiu
  Krenare Avdiu20 orë më parë

  Na me unda mare mare mare mem mba me vujt mare mare mare ty me ta fal nuk pate qare qare krejt ibaj perty sum vjen mare mare mare

 • Malvina Gjoka
  Malvina Gjoka23 orë më parë

  E kam ngju ma shum se 216 her qe kur ka dal brravo me pelqen veq vazhdoni

 • Geg Toska

  Geg Toska

  5 orë më parë

  E di

 • Migena Melo
  Migena MeloDitë më parë

  E ke qare , big bravo 👏

 • hen ko
  hen koDitë më parë

  If you are reading this, I wish with all my heart that all the goals for which you are fighting day by day are fulfilled, Have faith that they will come true!

 • Oligert __&
  Oligert __&Ditë më parë

  Eshte shume kenge e bukur❤️❤️

 • Ridi Ridi
  Ridi RidiDitë më parë

  Jetes asnjeher nuk i dihet se çka mund te ndodhe por shpresoj per te gjithe ata qe dashurojn me gjithe zemer te ken ne krah personat qe e meritojn ate dashuri...⚘

 • Игорь Антонов
  Игорь АнтоновDitë më parë

  Хорошо

 • albion Metushi
  albion MetushiDitë më parë

  Kenget me te bukura 2021

 • Aurela Gorezi
  Aurela GoreziDitë më parë

  You are very talented singers.Congratulation fo these wanderful songs.

 • NATSO
  NATSODitë më parë

  اول عربي 😐😏 لايك في طريقك

 • DEIBBLI .Boyzi.jacUCCINI DBOOR
  DEIBBLI .Boyzi.jacUCCINI DBOORDitë më parë

  🎧🎧👌

 • Amarildo Maqinaj
  Amarildo MaqinajDitë më parë

  Ma te miret jeni

 • Marina Muhollari
  Marina Muhollari2 ditë më parë

  Kenga shqip komentet te Tera anglisht

 • Avi Yacobi
  Avi Yacobi2 ditë më parë

  Two beautiful songs from two very talented singers. Elvana is gorgeous and sexy as always and Ill has a very interesting voice.

 • Rena ツ
  Rena ツ2 ditë më parë

  Why not splitted to two songs, "marre" is much better 😍

 • Xufe Sadikaj
  Xufe Sadikaj3 ditë më parë

  😍😍

 • Asma Moukas
  Asma Moukas3 ditë më parë

  Inna introduced you to me Elvana You're just amazing Girrrrrl🌏♥️

 • Lossy Abazi
  Lossy Abazi3 ditë më parë

  🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Meli mely
  Meli mely3 ditë më parë

  😍nuk ka me m shku viti pa e degju mijra here ket kenge.

 • Tikcomebestok
  Tikcomebestok3 ditë më parë

  Duhen me shume kenge si keto se na mbyten "rreperat" dhe te fortit.

 • Artjola Jata 💞
  Artjola Jata 💞3 ditë më parë

  😍😄💃🏻

 • Skender Sinani
  Skender Sinani3 ditë më parë

  Wooowwww ❤️🇦🇱❤️ gigantisch 🇦🇱🇦🇱👌👌👌👌👌👌🌎🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Blerta Cuko
  Blerta Cuko3 ditë më parë

  👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏super

 • alesja alesja
  alesja alesja3 ditë më parë

  Super ylli limani 🥰🥰🥰🥰🥰❤❤💫💚💚💫❤🥰😊😊😊😊😊❤💫💫❤❤💚💫🥰

 • My Love
  My Love4 ditë më parë

  qenkan 2.2k fakira qe kan be dislike

 • V K
  V K4 ditë më parë

  Super kéngé falminderit Elvana & Yll 🙏

 • elton still
  elton still4 ditë më parë

  😍😍😍😍😍😍

 • DETI Nani
  DETI Nani4 ditë më parë

  Muzika shum e bukur. Po teksi njesoj eshte. Un shqiptare jam po shqipen e tyreve nuk e kuptoj. E njenjta tekse 😱😱😱😱

 • tannlegeoslo

  tannlegeoslo

  2 ditë më parë

  Gjuhët e pasura kan shumë dialekte dhe unë jam krenar dhe falënderohem këngëtarëve të ri që i dokumentojnë dialektet për gjeneratat e ardhshme

 • Geg Toska

  Geg Toska

  4 ditë më parë

  Si duket shqipja e juaj esht shum e kufizuar?

 • Kepsera Jakupovic
  Kepsera Jakupovic4 ditë më parë

  Pazdrav Za albanij

 • hen ko

  hen ko

  Ditë më parë

  Elvana Gjata dhe Yll Limani kombinim fantastik 🤩🤩

 • minij hooi

  minij hooi

  2 ditë më parë

  Elvana Gjata dhe Yll Limani kombinim fantastik 🤩🤩

 • Ersida Hajdari
  Ersida Hajdari4 ditë më parë

  super 👏👏

 • klodiana vogli
  klodiana vogli4 ditë më parë

  Gthugygij^

 • LedjaBeqiri
  LedjaBeqiri5 ditë më parë

  sa like per kengen

 • Xhoi Beqiri

  Xhoi Beqiri

  3 ditë më parë

  Pafund

 • Dhurata . sweet
  Dhurata . sweet5 ditë më parë

  Kjo kenge eshte shume e bukur, por mua me pelqen kenga 'marre' . Beni nje bashkpunim te dyte se kjo kenge eshte shume frymezuese . Kush mendon si une?

 • BI BTS
  BI BTS5 ditë më parë

  Outfiti te Marre katastrof

 • Gert Geni
  Gert Geni5 ditë më parë

  Çdo te thot fjala mare.. se ne nga jugu i themi nje luleje( koçimare) shkurt mare ..esht dikush te ma spjegoj çdo te thot ,se sma ha mendja te thot koçimare kjo

 • Geg Toska

  Geg Toska

  4 ditë më parë

  Marre quhet turp. Perdoret edhe i /e marr

 • TheSoni30

  TheSoni30

  4 ditë më parë

  Nuk eshte mare, por marre (turp), dmth ne kuptimin qe eshte turp te ndahemi.

 • Fatmir Az

  Fatmir Az

  4 ditë më parë

  Turp i bjen

 • Valbone Beka
  Valbone Beka5 ditë më parë

  Qikjo kanga ma e gjata🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄🦄💜💞💜💜

 • Fjori Alba
  Fjori Alba6 ditë më parë

  Sa zë të bukur kan kta të dy,super bashkpunim

 • Arjeta Muslia
  Arjeta Muslia6 ditë më parë

  A

 • Laureta Comeau
  Laureta Comeau6 ditë më parë

  Me pelqen shume zeri i Yllit! Edhe Elvana shume bukur! Kombinim perfekt zerash!!!

 • Elsa
  Elsa6 ditë më parë

  🤩🤩🤩💥💥💥

 • ANDl
  ANDl6 ditë më parë

  The best of 2021 🔥

 • Klea Zhelegu
  Klea Zhelegu6 ditë më parë

  Elvana Gjata dhe Yll Limani kombinim fantastik 🤩🤩

 • Marsela Lleshi
  Marsela Lleshi7 ditë më parë

  Po nje balad nga ju te dy, e imagjinoni dot si do ishte?

 • 2Pac-G
  2Pac-G7 ditë më parë

  Se ti po ma hek trunin 😓😓😤 Se ti pse pe ndrron nrr😶 Gj.S

 • Noni Nikollaj
  Noni Nikollaj7 ditë më parë

  Te gjith punojn keng e Elvana vetem Hite 👌🏻

 • Petrit Dushku
  Petrit Dushku7 ditë më parë

  O zot sa kenge e bukut

 • Sali Abazov
  Sali Abazov7 ditë më parë

  Cila pjes ju pelqen me shum - e di apo marre (mua me pelqen meshum marre)😄❤

 • Se Dž
  Se Dž7 ditë më parë

  What a beautiful woman, that is crazy how beautiful she is and the song is also perfect, grettings from Croatia💕

 • GENTJAN HYKA

  GENTJAN HYKA

  3 ditë më parë

  She is from albania and people in Albania are sow beautifull and I am from Albania Albania is the best .Çkemi njerez nga shqiperia

 • A. R.

  A. R.

  7 ditë më parë

  She is even more beautiful live! 😍 Love for Croatia ♥️

 • Nurcan Gunder
  Nurcan Gunder7 ditë më parë

  🌹🌏🌎🌍🧿🙏♾

 • Naj Ada Flp
  Naj Ada Flp7 ditë më parë

  O Zot sa kenaqem Duke kercyer me kte keng!!!!!

 • kida kidatore
  kida kidatore7 ditë më parë

  Te gjith kemi nevoj per fjal te mira ne keto kohe te veshtira duhet ti iu lutemi zotit per mir

 • Artur Sparrow
  Artur Sparrow7 ditë më parë

  Keine Ahnung was die da singen. Aber cool 😎 👍

 • Marilda Lila
  Marilda Lila7 ditë më parë

  Bravo keng super

 • Beleg 03
  Beleg 037 ditë më parë

  ✝️❤️

 • Tina Merja
  Tina Merja8 ditë më parë

  Bravo nje keng si kjo na u ka desh⭐⭐🇦🇱🇦🇱

 • Ask to seduce Miss
  Ask to seduce Miss8 ditë më parë

  Such a beautiful language what is it!?

 • Geg Toska

  Geg Toska

  7 ditë më parë

  Albanien language

 • The Girl

  The Girl

  7 ditë më parë

  Albanian language-shqip

 • Queen Deep
  Queen Deep8 ditë më parë

  A beautiful song. Hello from Germany. I like it👍👍

 • AntzelaTzafa

  AntzelaTzafa

  Ditë më parë

  Can you pls mix some of the albanian hit songs??

 • maria aliaj

  maria aliaj

  4 ditë më parë

  @Esi Dallo ppppppppppppppnpppp

 • maria aliaj

  maria aliaj

  4 ditë më parë

  Pppppppp

 • Esi Dallo

  Esi Dallo

  6 ditë më parë

  hello from albania

 • Tila Kasmi

  Tila Kasmi

  7 ditë më parë

  Super bravissimi

 • pranvera mustafaraj
  pranvera mustafaraj8 ditë më parë

  Wlcana ft ylli shume te bukra keto kenge

 • Lumturie Cubaku
  Lumturie Cubaku8 ditë më parë

  Seupr

 • anjeza hameti
  anjeza hameti8 ditë më parë

  Si pa kuptim fare teksti kenges

 • Beli Salihu
  Beli Salihu8 ditë më parë

  641& h ,mS§☺️☺️😔😞🥸😣😖🤬

 • Xhesi Seferi
  Xhesi Seferi8 ditë më parë

  Super Kong bravo😙😙😙😙

 • Colin Goethals
  Colin Goethals8 ditë më parë

  Much love from Belgium 🇧🇪🇧🇪 keep up the good work 👍👍

 • serry ciok

  serry ciok

  Ditë më parë

  O me ne fund bashkpunimi ku dyt kengtart din me knu pa autotune😍😍😍😍

 • aswer huio
  aswer huio8 ditë më parë

  Dy zerat me te vecante te Shqiperise.na kenaqet me keto kenge shume te bukura.suksese te dyve💖

 • Gersi Hoxha
  Gersi Hoxha9 ditë më parë

  Pravo ju pofte

 • Marin Zefaj
  Marin Zefaj9 ditë më parë

  Super kenge

 • Ask to seduce Miss

  Ask to seduce Miss

  8 ditë më parë

  Elvana esht Elvana o vlla ska mo 👌👌👍👍❤❤

 • Erjola Ibi
  Erjola Ibi9 ditë më parë

  Shumë këngë e bukur ju lumt . Ky është një hit i padiskutueshem . Faleminderit që na i bëni këtë verë akona më të bukur. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Boby Music
  Boby Music9 ditë më parë

  I love this queen❤️

 • Sioni Geg
  Sioni Geg9 ditë më parë

  super song i love this

 • ᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜ
  ᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜ9 ditë më parë

  🇪 🇱 🇻 🇦 🇳 🇦  🇬 🇯 🇦 🇹 🇦

 • ᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜ
  ᴀʟʙᴀɴ ɴɪᴋᴜ9 ditë më parë

  ꧁𝖠𝖺𝗁 𝖤𝗅𝗏𝖺𝗇𝖺, 𝗓𝖾𝗆𝗋𝖾𝗇 𝗍𝖺 𝗁𝖾𝗇𝗀𝗌𝗁𝖺 ,𝗌𝗁𝗉𝗂𝗋𝗍 𝗃𝖾 ت︎❣︎❤︎❥︎♥︎♡︎❦︎༄✩☆✰☢︎✪❁☝︎꧂

 • Maya
  Maya9 ditë më parë

  The only issue I see is the outfits and hairstyles 😞 otherwise all good, great tune 😁🥳

 • anonim
  anonim9 ditë më parë

  Kto qe kan bo dislike degjojne kenget e perputhsave🤣🤣🤣🤣🤣 Super Elvana&Ylli👏👏🎶🎶🎶

 • lolita chikita
  lolita chikita9 ditë më parë

  Super kenge dy vocale te mrekullueshme🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐⭐💋❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Qendresa Mekuli
  Qendresa Mekuli9 ditë më parë

  Shum e mir kenga ju lumt juve👏👏👏👏

 • HB’MAFIA.ktu.bzzzzz👑👑👑
  HB’MAFIA.ktu.bzzzzz👑👑👑9 ditë më parë

  ❤️❤️❤️❤️❤️👌

 • Abed Zedat
  Abed Zedat9 ditë më parë

  😍❤💙💛👍

 • mllop aeet
  mllop aeet9 ditë më parë

  one of the most beautiful voices that i heard bravo elvana 🔥😍 greetings from our neighbors Montenegro 🇲🇪

 • Ariu Ariu
  Ariu Ariu10 ditë më parë

  Elvana eshte shpresa jone e vetme.Do zoti vitin tjeter cojne Elvana Gjaten ne eurovizion!! Sepse nese iken ne eurovizion Elvana gjata ne Shqiptaret e kemi te sigurt fitoren me te!!!!!!

 • Elidona Beshi
  Elidona Beshi10 ditë më parë

  Elvana esht Elvana o vlla ska mo 👌👌👍👍❤❤

 • Xhesika Mlloja
  Xhesika Mlloja10 ditë më parë

  perfekt

 • ICT Youth Camp Extra Credit
  ICT Youth Camp Extra Credit10 ditë më parë

  Kush ka zotin me veti nuk e rrezon as termeti

 • Erbjol Sharka
  Erbjol Sharka10 ditë më parë

  🌻🌷

 • Jtree Sams
  Jtree Sams10 ditë më parë

  jeni ilac per shpirt shyqyr qe egzistoi se na myten pseudokngtaret😍😍😍😍😍😍

 • Baby Nefeli
  Baby Nefeli10 ditë më parë

  Kanali per femije Baby Nefeli Keng dhe lojra per femije

 • Alex Mouzakiotis
  Alex Mouzakiotis10 ditë më parë

  👍

 • Bani Zeqaj
  Bani Zeqaj10 ditë më parë

  🤍🤍🤍

 • juan P
  juan P10 ditë më parë

  Why not English translations? I like it but can't understand the words!:(((

 • Arlido Lika
  Arlido Lika10 ditë më parë

  Ju lumtë që të dyve 😍😍

 • Griselda Braho
  Griselda Braho11 ditë më parë

  Kenge e bukur plot ndienje 👏👏👏

 • Pierre Petermichl
  Pierre Petermichl11 ditë më parë

  Albanisch ist eine der attraktivsten Sprachen! 😍

 • Eda Saraci
  Eda Saraci11 ditë më parë

  Love you guys🔥🔥

Faqja Tjeter