Kenge Moj - Juliana Pasha & Ervis Behari - Nata finale - Vizion Plus

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: althe.info...

Komente

 • Ornela Xhemal
  Ornela Xhemal2 orë më parë

  Po me te mir sbesoj se ka bravo njesha

 • Mevlut Gremi
  Mevlut Gremi2 orë më parë

  BRAVO JENI TE BREKULLUSHEM.

 • Myzejen Moli
  Myzejen Moli3 orë më parë

  Shume bukur duet i mrekullushem 👏👏👏

 • Erlind Haxhiaj
  Erlind Haxhiaj4 orë më parë

  ervis per zerin qe ke mos vdeksh kurr 👏👏👏

 • Lola Dashi
  Lola Dashi6 orë më parë

  Ju lumté goja, jeni té mrekullueshém mrekullueshém mrekullueshém shuuuummmm té dy 😍😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️❤️❤️Pérshéndetje nga Italia ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Choco Jumbo
  Choco Jumbo7 orë më parë

  Një bravo të madhe për Ervis Beharin..na kënaqët me këtë kolazh..

 • asioe kiou
  asioe kiou8 orë më parë

  Sa here te Degjoje Mbaresi te Uroje MIRESIA ty per Jete Le te Shoqeroje

 • Arta Cani
  Arta Cani10 orë më parë

  Pik e lotit kur të bjer moj nëna ime. Haber nga unë do të sjell moj nëna ime.

 • meri jaho
  meri jaho11 orë më parë

  Bravo❤💙

 • anxhelo jonuzi
  anxhelo jonuzi13 orë më parë

  Ju kendofte zemra , se na kenaqet

 • Александр Кузьмин
  Александр Кузьмин13 orë më parë

  Доброго дня.

 • asioe kiou

  asioe kiou

  8 orë më parë

  Zemra ju gendovte

 • Jonnie Joni
  Jonnie Joni17 orë më parë

  Hello from creece rispek

 • Wellnes MIND
  Wellnes MIND18 orë më parë

  Kjo eshte orkestra me e mire sot per sot ne Shqiperi.i ke ne dispozicion te improvizojn ca te duash Jazz, ,Alternative dhe Popullore .Jane te pa pare profesionista me plot kuptimin e fjales.

 • Dallandyshe Kahuqi
  Dallandyshe KahuqiDitë më parë

  O ju kendof te zemra Mos vdekta kurre muzika shqiptare 💃💃👌❤️🌟🌟Juliana pasha salezet ka ziti te gezofte o juli me shpirt e zemer te uroj nga Italia me respect 🌟💋👋

 • Aurora Malsia
  Aurora MalsiaDitë më parë

  Nese doni te humbisni kg per arsye shendetsore dhe estetike, me ndiqni nga ky kanal ku po le komentin, Aurora Malsia. Pervec informacionit mbi dieten, do te postoj here pas here dhe keshilla mbi stomatologjine!

 • Marsilda Dervishi
  Marsilda DervishiDitë më parë

  Bravo ju kendofte zemre 🔥🔥super

 • G L
  G LDitë më parë

  DUETI ME I MIRE NDOJ HERE NE SHQIPTARI 👏🏻👏🏻 ZERA TEPER BUKUR TE KOMBIMUAR JU LUMT 🌟🌟

 • Eva Shkira
  Eva ShkiraDitë më parë

  Shume super kenga 😍 Me beri shume pershtypje ai tipi ne minuten 1:22 duket sikur do i gjuaj asaj vajzes😂😂

 • Blerina Kadiu
  Blerina KadiuDitë më parë

  Juliana je një yll, nuk besoj që ekziston ndonjë artiste nga veriu që arrin t'i këndojë aq bukur perlat e muzikës se jugut sa ti. Ky Ervisi pastaj është thjesht fantaaaaaaastik. Na kënaqët të dy, u këndoftë zemra gjithmonë! 🥰😍

 • julian melengu
  julian melenguDitë më parë

  Shum bukurrr ju lumte goja 🏅🏅🏅🏅

 • julian melengu

  julian melengu

  17 orë më parë

  👏👏

 • Leda greca
  Leda grecaDitë më parë

  Bravoo na kenaqet me zerin tuaj

 • Miri Alliu
  Miri AlliuDitë më parë

  Na kenaqet bravo😌👏👏

 • Diana Telegrafi
  Diana TelegrafiDitë më parë

  🇦🇱🙏❤️Dueti Mrekullueshem 🔥Shkelqeni si dy 💥⭐️Yjee Divaa 🍁Juliana 💥Artisti 🔥Ervisss 💥Kerceni shumee shumeee bukuroo 👗Fiustani 👗Shkelqen Bravoooo 👍Orkestra e Mrekullueshmee 🎷🎼🎺Ju kemi ne ❤️Zemerr❤️

 • Jorgo Mulla
  Jorgo Mulla2 ditë më parë

  Shum bukur juli ervis

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli2 ditë më parë

  Zemra ju gendovte

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli2 ditë më parë

  🎆🎆🎆🎆🎇✨✨

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli2 ditë më parë

  ❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Redi Hamolli
  Redi Hamolli2 ditë më parë

  🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • Aldo Vlore
  Aldo Vlore2 ditë më parë

  O Ervis je nje djale I shkelqyer CDO Nene do te donte nje djal si ti me vjen keq per mamin tende qe nuk te pa qe ti je bere njee bilbil I rrall edhe ajo krenare eshte per Ty qe je bere artist suksese respekt e NGA...... VLORA

 • ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΣΗΣ
  ΚΩΣΤΑΣ ΠΟΤΣΗΣ2 ditë më parë

  6

 • Sife Sife
  Sife Sife2 ditë më parë

  Bravo Elvis behari të dyve 🥰🥰👏🥰🥰👏🥰🥰

 • Adriatik Saliaj
  Adriatik Saliaj2 ditë më parë

  Duet më të bukur për sa i përket muzikës popullore nuk kam dëgjuar kurrëëë, ju faleminderit nga zemra!

 • drita Cerekja
  drita Cerekja2 ditë më parë

  🎷🎸🎹🎺🎻🥁🎤🎤🎵🎶🎼💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡💡📱📝super

 • drita Cerekja
  drita Cerekja2 ditë më parë

  🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🧿🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🍀🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞🎞

 • drita Cerekja
  drita Cerekja2 ditë më parë

  Super 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🎤🎤👑👑Bravo Tutto super orchestra 👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • drita Cerekja
  drita Cerekja2 ditë më parë

  Bravo golden 🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟💐

 • BESO UKA
  BESO UKA2 ditë më parë

  Shumë bukur Juliana, por a e kujton ajo se kush i ka mësuar notat e para të muzikës në klasën e parë ?

 • Gabaj Shpetim
  Gabaj Shpetim2 ditë më parë

  Ky ervisi kendon me shum shpirt Juliana yll akoma zoti u bekoft.....Ca' orkestre super suksese

 • Parim Disha
  Parim Disha2 ditë më parë

  Ju lumte gojaaaa ju kendofte zemra.

 • Nela Dhoraj
  Nela Dhoraj2 ditë më parë

  👏👏👏🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Aftolina Selamaj
  Aftolina Selamaj2 ditë më parë

  Na kenaqet. Bravo ,na mbushen syt me lot nga malli ,pershendetje nga kreta.!!

 • Eglantina Hoxhaj

  Eglantina Hoxhaj

  10 orë më parë

  @Landi Roland k n bm

 • Sife Sife

  Sife Sife

  13 orë më parë

  @Landi Roland po ç'far është .ore se ke bër uuu

 • Sife Sife

  Sife Sife

  13 orë më parë

  @Landi Roland po çfar is më thuaj se qenke çmëndur duke bër zemra

 • Sife Sife

  Sife Sife

  13 orë më parë

  @Landi Roland po e paske mbushur plot telefonin zemër

 • Landi Roland

  Landi Roland

  14 orë më parë

  @Sife Sife Z

 • Aldo Vlore
  Aldo Vlore3 ditë më parë

  Jeni te mbrekullushem me harmonii me njeriu tjetrin bravo dhe suksesene karieren tuaj te kenges duhe Tu jepet cmim I pare padiskutim ju na kernaqet shlirtin ju p sh need NGA vlora...

 • GOKU. ALBNIA🇦🇱
  GOKU. ALBNIA🇦🇱3 ditë më parë

  MENGADAMOJNUSE.SENAPRISTHJET SEDHENDRIZDOTICOILEKET THOJEPERTY MOJNUSE

 • GOKU. ALBNIA🇦🇱
  GOKU. ALBNIA🇦🇱3 ditë më parë

  UN.NUK.PO.SIKONAJENUSENEVALLE

 • Entela Mustafaraj
  Entela Mustafaraj3 ditë më parë

  🤍🤍

 • Nadire Stankovic
  Nadire Stankovic3 ditë më parë

  ☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋☝🕋❤❤❤❤❤❤⚘⚘⚘⚘⚘⚘🦜🦜🦜🦜🦜🦜🐓🐓🐓🐓🐓🐓🍇🍇🍇🍇🍇🍇🥭🥭🥭🥭🥭🥭🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰🥤🍰✌✌✌✌✌✌✈🤚🤚🤚🤚🤚🤚💯💯💯💯💯💯PERSHENDETJE VLLAZEN EDHE MOTRA SHUM BUKUR PO KENDONI ZEMERA JUVE KENDOFT GJITHMAN EJET SHUMMMMMM BUKUR ZOTI MADH JU RUJT PREIJ GJDO RREZIKUT AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN VLLAZEN EDHE MOTRA MIR UNDIGJOFSHIM MIR UPAFSHIM NE VENDLINDJEN TON AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN AMIN NGA UNE DUSHI BYTYQI NGA AUSTRALIA VICTORIA

 • Eri Bufazi
  Eri Bufazi3 ditë më parë

  Bravo me këtë kolazh na kerrnaqet të dy super këngëtar ini Bravooooooooooo 👏👏👏👏👏👏👏💐💐💐

 • arian xhelili
  arian xhelili3 ditë më parë

  Brava juli e ke qar pa ty nuk e di si do ishte na kenaqet un e kam par mbi 20 her kte kolazh dhe nuk ngopem bravi bravi bravi jeni te papar

 • Anelisa Saliaj
  Anelisa Saliaj3 ditë më parë

  Ju kendoft zemrea 😊😊

 • Artian Beqiraj
  Artian Beqiraj3 ditë më parë

  Shum bukur ju lumt goja zoti ju bekoft jeni artista

 • Enkelejda Bilibashi
  Enkelejda Bilibashi3 ditë më parë

  O sa u kenaqa ju pershedes nga mascusteri amarik

 • Zoi Makri
  Zoi Makri3 ditë më parë

  Ju kendofte zemra qe te dyve na kenaqet. Aman se na ka marre malli per nje dasem. ❤🇦🇱❤🇦🇱❤🇦🇱❤

 • Aleksandros Biras
  Aleksandros Biras4 ditë më parë

  Ju LUMTE GOJA DHE ZEMRA PER KETE KENAQESI QE NA JEPNI. NGA ZEMRA JU UROJME GJITHE TE MIRAT. DJEMTE E ORKESTRES SE PA LODHUR JANE TE PAPARE. PER PARAGOGJINE RESPEKT DHE MIRENJOHJE.

 • Valentina Zheku
  Valentina Zheku4 ditë më parë

  Ku ka me bukur se kaq. Ju lumte goja. Na fiket qe mbaroi ky program kaq i bukur e shifshim me kenaqesi artiste te mbrekullueshem dhe prezantuesja me kinge klea huta thank u per ket mbrekulli.

 • kalia komanaku
  kalia komanaku4 ditë më parë

  Bravo Juliana dhe Ervisi ,GOD bless BOTH of you GUYS, Pershendetje nga ANGLIA, ❤🙏🙏💯🙏🙏💯🙏🙏❤✨❤✨

 • Klejdi Borakaj
  Klejdi Borakaj4 ditë më parë

  Ka lezet keng jo shaka 🥺😍😍😍🤩👍👍👍

 • Marsela Daja
  Marsela Daja4 ditë më parë

  Ju lumt goja te dyve ❤❤🌹⚘🌹⚘

 • Holidays in Crete
  Holidays in Crete4 ditë më parë

  🤗🤗🤗🤗🤗

 • Ornela Xhemal
  Ornela Xhemal4 ditë më parë

  Po nje bravo te madhe se na kenaqet ini te mrekullushem

 • Kimete Haxhija
  Kimete Haxhija4 ditë më parë

  Ju shkoftë jeta duke kënduar dhe ne duke na gëzuar.

 • five stars
  five stars4 ditë më parë

  🔥👨‍🚒🚒🧯 👏👏👏👏

 • Fier Fier
  Fier Fier4 ditë më parë

  Bravo ju lumte goja jeni super Ervis Behari dhe Juljana Pasha ❤❤🧿🧿

 • arian xhelili
  arian xhelili4 ditë më parë

  O ervis ma kenaqe shpirtin hallall ta befte zoti te uroj suksese te metejshme

 • Naun Ranxha
  Naun Ranxha4 ditë më parë

  06h7h

 • Terezina Mucllari
  Terezina Mucllari4 ditë më parë

  Bravo na kenaqet 👏👏👏👏

 • Qeribare Lamaj
  Qeribare Lamaj4 ditë më parë

  Bravo te dy Ini artista te mrekullushem

 • Arta Alla
  Arta Alla4 ditë më parë

  Spektakli qe nuk e kamlen pa e pare asnjeher cdo jave u kendoft shpirti gjithmon te dyve

 • Gabaj Shpetim
  Gabaj Shpetim4 ditë më parë

  Ne emigrantet na kenaqet shpirtin pershendetje nga Italia bravo kenge moj orkestra super

 • Fredi Muhameti
  Fredi Muhameti4 ditë më parë

  Bravo ju kendofte zemra urime nga USA

 • Klisart Hila
  Klisart Hila4 ditë më parë

  Bravo ju kendofte zemra na kenaqet ju pershendesim nga USA

 • Kadri Xarba
  Kadri Xarba4 ditë më parë

  Perse nuk e beni 1 ore kolazhin qe mos ta kthee Nga 20 her 😀

 • Sure Kukli
  Sure Kukli4 ditë më parë

  Bravo u pershendesim nga NJuxhersi

 • Aurela Memlika
  Aurela Memlika4 ditë më parë

  Ju kendofte zemra

 • Fatime Caushaj
  Fatime Caushaj4 ditë më parë

  Na kënaqet ju lumtë goja BRAVO BRAVO kenge ju uroj gjithë jetën tuaj ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Sute Bejo
  Sute Bejo4 ditë më parë

  Bravo.tedy.me.te.vertet.na.kenaqet.ju.pershendes.nga.Italia

 • Vasil Baci
  Vasil Baci4 ditë më parë

  Ju Lumte Goja jini super

 • Souzana Dervishaj
  Souzana Dervishaj4 ditë më parë

  Ju lumte gryka 😍😍😍😍😍 pelqej shuuuuuuuuume origjinalitetin tuaj. Shendet paçi gjithmone.

 • Almaro Sinaj
  Almaro Sinaj4 ditë më parë

  Te lumte Alban

 • Almaro Sinaj
  Almaro Sinaj4 ditë më parë

  Bravo

 • Klara Ida
  Klara Ida4 ditë më parë

  Shum bukur Bravo te dyve super dyet , na ka mare malli per dasma shqipetare per shendet je Nga greqia ishalla vim sivjet, se kemi 2 vjet PA ardhur arsyeja Korona 👏👏👏👏👏

 • Thoma Qirio
  Thoma Qirio4 ditë më parë

  Ukëndoft Zemra jeni TË mbrekullueshëm.

 • Dashamir Muça
  Dashamir Muça4 ditë më parë

  Zemra ju këndoftë jeni të mrekullueshëm

 • Valentina Valentina
  Valentina Valentina4 ditë më parë

  Bravo ju lumte goja 💫💫

 • Luljeta laro-teme
  Luljeta laro-teme4 ditë më parë

  Pershendetje nga USA na kenaqet sidomos ne vlonjatet

 • Alexander Dm
  Alexander Dm4 ditë më parë

  Bravo,yje,shqiptare,lart,e,me,lart

 • Merita Shima
  Merita Shima4 ditë më parë

  Jeni thjeshte te mrekullushem ju lumte

 • Lindita Miloti
  Lindita Miloti4 ditë më parë

  🌟🌟🌟🌟🌟💥💥💥💥💖💖💖💖💖🙏🙏🙏🙏🙏🙏👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

 • Fiona Britton
  Fiona Britton4 ditë më parë

  Bravo Viso të këndoftë zemra na krenove Fierin. Ik moj Juliana futja ndonjë kanto se nuk je e këtij zhanri muzikor ta merr djali mu në kthesë.

 • Vlora Vlore
  Vlora Vlore4 ditë më parë

  Jeni yje ,na sheroni me Keto kengë Ervis te duam shumë e gjithë familja suksese ,te bekofte zoti

 • Tina Metushi
  Tina Metushi4 ditë më parë

  Jeni super ju lumte goja

 • klerja 2016
  klerja 20164 ditë më parë

  Ju lumtë goja të dyve na kënaqët👏👏.. Bravo e madhe gjithë këto këngë mrekulli që i këndohen dhe për nënën.Imagjino se si do bëheshin këto këngë mrekulli sikur të mos egzistojë fjala "NËNË"ashtu si duan komunitetit LGBT degjenerimi vetë janë .

 • Lindita Tringa
  Lindita Tringa4 ditë më parë

  Ju lumte goja se na kenaqet.jeni njesha.❤❤👌👌💋💋👍👍🎶🎵🌹🌸🌹🌸🌹🌸🌹🌸🍀🌹🌸🍀🌸🍀🌹🌸🍀🌺🌹🌺🌹🍀

 • Esmeralda Xhenollari
  Esmeralda Xhenollari4 ditë më parë

  Ti ishe lezet i "Kenge moj"

 • PYRRHUS OF EPIRUS
  PYRRHUS OF EPIRUS4 ditë më parë

  Si nuk nxoren nji keng te tyren po ngelen duke kopjuar kenget e te tjerve...dhe lere qe jan ber kengetar e bejn si kengetar cdo bari delesh ik ruaj delet ose ik be llac me mir

 • Albana Velaj
  Albana Velaj4 ditë më parë

  👏👏👏👏👏

 • mother fakess
  mother fakess5 ditë më parë

  Ju lumte goja yjjjeee

 • Genci Mucaj
  Genci Mucaj5 ditë më parë

  Super vellacko juli the best

 • Tofi Bregasi
  Tofi Bregasi5 ditë më parë

  Po po keshtu bejn dhe jevgjit mos kopjoni kedoni ca ipni juve keto ikan keduar para jush..apo bieri fyellit menje vrym mirni donje lek dhe mir ini 👽👻💩

 • Sonila Deliu
  Sonila Deliu5 ditë më parë

  Super

 • Besnik Topi
  Besnik Topi5 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏

Faqja Tjeter