Kenge Moj - Petrit Lulo & Maya | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: althe.info

Komente

 • GabridCarbon
  GabridCarbon22 minuta më parë

  Bravo 👏👏

 • sofia simoni96
  sofia simoni9611 orë më parë

  I mrekullueshem Petrit 👑🧿🧿 Ndrin skena me ju te dy bashke. Kenge qe nuk te merzitet, dueti me i bukur 🔥🔥🔥🔥🔥🔥👏👏👏👏

 • Astrit Kaziaj
  Astrit Kaziaj12 orë më parë

  Ooooo legjenda kenges popullore Petrit Lulo 💥💥💥💥💥💥💥

 • Silven Dokaj
  Silven Dokaj14 orë më parë

  Opo digjeni fare,oooppaaaaaaa.,Mos vdekshi kurre

 • Apostol Meinti
  Apostol Meinti14 orë më parë

  Zoti ju bekoftë për këtë mrekulli. Të këndoftë zëmra o bilbil i Gjirokastrës dhe i gjithë Shqipërisë zëri jotë kur mos shterojë. Duet i mbrekullueshem, respekt pa fund. Ju përshëndes nga Gjermania!!!!!

 • Haxhi Duraj
  Haxhi Duraj15 orë më parë

  Tv

 • Soni
  Soni17 orë më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥🔥👏👏👏👏👏

 • Sokol Balaj
  Sokol Balaj18 orë më parë

  U Mbush Mali me Lende Dishku

 • Aless
  AlessDitë më parë

  Performanca me e bukur qe kemi pare deri me sot ne "Kenge Moj" ju lumte goja, Maya je e paktahasueshme 👑😇

 • Aless
  AlessDitë më parë

  Dashuri me degjim te pare, na kenaqet shpirtin Maya zeri jot eshte wow 🥺😍😍😍❤❤

 • Zyra Memini
  Zyra MeminiDitë më parë

  🙏🙏🙏🙏💖♥️⭐🌟💯💯 Jeni 2 yje e dy zemra 💯💯💯 I gjith populli yne ju do e shum rrespekt per ju gjithmon 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏♥️🇦🇱🇦🇱🇭🇺 Kenget e juaja burimi shqiptar. Folklore festival shqiptar. Faleminderit SHUME per vidjon. 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🌟⭐🙏🙏

 • Denald Gjoni
  Denald GjoniDitë më parë

  🔥🔥

 • xhek kanani
  xhek kananiDitë më parë

  Keta qe kan ber dislike nuk do Jen shqiptare ose do Jen kengetar AMATOR qe nuk I harrin dot edhe I kan zili...

 • ustallaret lodra curle
  ustallaret lodra curle2 ditë më parë

  te lumt je mei madhi i jugut me ze embli☝👍🌹🌹🌴🎤👈💔🍒🍒👈

 • Hiqmet Motra
  Hiqmet Motra2 ditë më parë

  7i98ū

 • xhiulia xhoxha
  xhiulia xhoxha2 ditë më parë

  Fantastico ❤❤👏👏

 • Shenvalentin 2021
  Shenvalentin 20213 ditë më parë

  Shum bukur bravo Maja dhe Petrit jeni shum te Mir

 • Αναστασια Σκουπρα
  Αναστασια Σκουπρα3 ditë më parë

  BIRBIL KE QENE BIRBIL DO NGELESH

 • Valentina Vidhi
  Valentina Vidhi3 ditë më parë

  Me shplodh., Me qetson kenga jote bilbil......

 • Mimoza Spahiu
  Mimoza Spahiu3 ditë më parë

  Çar të thuash për ju? Na kënaqët,jeni kaq të mirë të gjithë,një harmoni e shkëlqyer me njëri- tjetrin!

 • Hyre Fistaj
  Hyre Fistaj3 ditë më parë

  Ju lumte goja dy artiste te medhenj Na kenaqet Bravo te madhe Sa bukur qe u shkon zeri Respekte

 • Bbb Vbb
  Bbb Vbb4 ditë më parë

  u kendofte zemra.jeni te mrekullueshem.jeni legjenda e kenges popullore

 • Vladimir Lamcaj
  Vladimir Lamcaj4 ditë më parë

  Ju faleminderit per kenaqesine qe na dhuroni!!!

 • Tatiana Limaj
  Tatiana Limaj4 ditë më parë

  Laberia qendron mbi te gjithe , e ka bekuar zoti , deti dhe mali , ishulli dhe gadishulli kanga dhe vallja , mikpritja , burreria , fisnikeria ujet e kulluar , mishrat e pjekura ne hell , furkat qe tjerrin , fyelli , klarineta , mjalti i kulluar i maleve , dhalla e e gjalpi i fresket .Dua te vdes aty , te mart ajer Llogorai te shoh Korfuzin nga afer .

 • Arben Mucaj
  Arben Mucaj5 ditë më parë

  Bukuria e kenges se jugut eshte me bukur, kur kendohe nga ju .na kenaqet .🙏

 • Arjola Maka
  Arjola Maka5 ditë më parë

  😍😍😍

 • Kiku Hajdari
  Kiku Hajdari5 ditë më parë

  Mali mushet me rrush po jo me ze.ju ja u ka fale zoti bravo.🌟🌟

 • Kostandin Puleri
  Kostandin Puleri6 ditë më parë

  Bilbili i Gjirokastres 🇦🇱Ju lumte goja🧿

 • Erion Ngjeliu
  Erion Ngjeliu6 ditë më parë

  cfare zeri na e bone mishin kokrra kokrra

 • Isa Kociaj
  Isa Kociaj6 ditë më parë

  Jane te dy te pa arritshem. Din te interpretojne me mjeshtri te gjitha kenget e vjetra popullore qe populli kishte kohe pa degjuar Jane te shkelqyer

 • Rosela Muskaj
  Rosela Muskaj7 ditë më parë

  Yyyyjje

 • Sute Bejo
  Sute Bejo7 ditë më parë

  Mrekulli.je.Maja

 • Mirela Bombaj
  Mirela Bombaj7 ditë më parë

  Ju lumte goja qe na kenaqet ju falenderojm,

 • NO NAME
  NO NAME7 ditë më parë

  Dy superzërat e jugur të SHQIPËRISË.edhe njëherë treguat atë që jeni. TË PA ARRITSHËM.përshëndetje nga kurbeti

 • V Dh
  V Dh7 ditë më parë

  Bilbili i Gjirokastres dhe labja e Vlores. Krenar per ju

 • Kimete Haxhija
  Kimete Haxhija7 ditë më parë

  Yllllll fare

 • Clirim Miska
  Clirim Miska7 ditë më parë

  Super keng bravo petit me majen super

 • Dhimiter Xhoga
  Dhimiter Xhoga7 ditë më parë

  13 Prill te OQEANIT me ju dhe VATANIN jetoj ! ju lumte Goja te gjitheve- *ARES dhe FARES*. 85 vjerari *Guri Naimit* D. Nga Toronto..(COVID-I izoluar). me lente gjalle te festoj 25 Majin *Dite e Naimit* mes Dangellise Naimjane*!

 • Rajner Feimi
  Rajner Feimi8 ditë më parë

  bravo birbilat e jugut ju kendofte zemra

 • luli luljeta
  luli luljeta8 ditë më parë

  thote nenja jane krushq

 • Jona Jona
  Jona Jona8 ditë më parë

  😡😦😡

 • 1995samos
  1995samos9 ditë më parë

  shume te thjeshta gjerat ,,, j e n i t e m b r e k u l l u e s h e m ju lumte na kenaqet shpirtin

 • Alex Gjyshi
  Alex Gjyshi9 ditë më parë

  Nje pershendetje orkestres te jashtezakonshem me vlonjatin Altin llaka i ritur ne shkollen e muzikes naim frasheri

 • maksim sota
  maksim sota9 ditë më parë

  Artista lindin dhe nuk behen...BRAVO

 • zejmona zeni
  zejmona zeni9 ditë më parë

  ze mahnites

 • Laura Laura
  Laura Laura10 ditë më parë

  O te miret e vendit Tim tundet skena lum ne per ju ⭐⭐🇦🇱🙏

 • Mira Cobo
  Mira Cobo10 ditë më parë

  Pacit jete te gjate ju dy brilant et qe shqiperia Na kujtuat kohen e shkuara ne mungesen te babit Tim qe e pelqen te dhe kur shko te ne cdo dasem e kishe ne zemere sa here qe e degjoi ne i tube me ngjalle nje djesi pere shum mall ke fa cumbushe mai plote me rushe nje vencati respekt pere te dy qovshit gjithmon me keto kenge qe Na hqni merzit in malli qe kemi pere vendi tone

 • Roza Roza
  Roza Roza10 ditë më parë

  Sa Emocione Sa Kenaqesi 👏👏 Jeni Mbrekullia e Laberissssssss👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🖐

 • Nico Banushi
  Nico Banushi10 ditë më parë

  Gjigandi kenges popullore petrit lulo, respekt

 • Alban Cekoja
  Alban Cekoja10 ditë më parë

  Shum bukur ju kendoft zemra ! Jeni tpazvendsushem ! Bravo per kte organizim te mrekullushem dhe per orkestren fantastike 🤗👏👏👏

 • Aliraj Florian
  Aliraj Florian10 ditë më parë

  Cfar te thuash per kete intepretim ! Thjeshte te mrekullushem

 • Emiliano Emini
  Emiliano Emini11 ditë më parë

  Mbrekulli 👏👏

 • Roza Roza
  Roza Roza11 ditë më parë

  O Zote sa te mire dhe te Mbrekullushem qe jeni 🙏🙏 Shendete dhe jete te keni se na jipni dhe ne gexim dhe hare ⭐⭐⭐nga nje Emigrante 🙏🙏🙏🙏⭐⭐⭐🖐🖐🖐🖐🖐🖐

 • bledar muho
  bledar muho11 ditë më parë

  Nji super kolazh .nga keta dy zera te vecante.bravvvvvvo

 • Aurent Cala
  Aurent Cala12 ditë më parë

  E ke mbyt o Lorenc Cunaj

 • Klau Pashaj
  Klau Pashaj12 ditë më parë

  Si quhet ai Klarinestisti?Shume bukur,e ka djegur fare🙏👍👌🇦🇱

 • sulo tiran
  sulo tiran12 ditë më parë

  te kndoft zemra petrit e maja jeni duet qe te ngroni zemrn

 • Bardha Zhurda
  Bardha Zhurda12 ditë më parë

  Kenge e valle e paci gjithmon

 • Odhise Hyso
  Odhise Hyso12 ditë më parë

  Te vetmit qe te heqin stresin dhe te bejn te qash nga kenaqesia

 • dhurata Dhurata
  dhurata Dhurata13 ditë më parë

  o zot ca.magjie , perla e jugut muzika kengetaret orkestra ,bravo ju kendoft shpirti na kenaqet🙏🙏🙏

 • Zapata Zapatino
  Zapata Zapatino13 ditë më parë

  Mjaft me kenget popullore. Kemi nevoje dhe per muziken e lehte te festivaleve deri 1990. Nuk duhet ti harrojme.

 • Αλεξάνδρα 13
  Αλεξάνδρα 1313 ditë më parë

  O juuu lumte goja ❤️❤️❤️❤️

 • Arta Kuske
  Arta Kuske14 ditë më parë

  Wir lieben euch wie eh und jeh...ein grund die militaerindustrie aufzuruesten ....daddy hat viel bunker aufgebaut....nachdem er gutzeit prinzip kennenlernte...sie wollen krieg im friedensnamen hat er gesagt....diese wanzen....

 • Paviola Hoxhaj
  Paviola Hoxhaj14 ditë më parë

  Super zera

 • Edlira Jakupi
  Edlira Jakupi14 ditë më parë

  Bravooooooo♥️♥️

 • Mimosa Salij
  Mimosa Salij14 ditë më parë

  Sandokan e cerentola ju pergezoj nuk kA fjal mrekullisht edhe orkestra flmn edhe vizion plusit

 • Nuredin Korreshi
  Nuredin Korreshi14 ditë më parë

  Zeri i Petrit Lules eshte ze i mrekulushem i nje bilbili te vertete mai epoka shqipetare ze te tille do mbetet ne shekuj e ne shekuj .

 • Zaja Rlton
  Zaja Rlton14 ditë më parë

  Lol uy6666

 • Stelios Troka
  Stelios Troka14 ditë më parë

  The dislikes are from jealous Serbs

 • sofia simoni96
  sofia simoni9615 ditë më parë

  Petrit je unik 🔝👑 zeri jote mrekulli Bravo na kenaqet 👏👏👏👏👏

 • Egla Kamperi
  Egla Kamperi15 ditë më parë

  Zemra ju kendoft dy zera brilant 👏👏Bravo Jugu

 • Mikel Hysaj
  Mikel Hysaj15 ditë më parë

  Duke degjuar ju te dy largohet COVID! Jeni hilac I zemres!

 • Mikel Hysaj
  Mikel Hysaj15 ditë më parë

  Jam rritur me kenget e Petrit Lulos, o zot sa emocjon....Gjithashtu Maja me kenaq shpirtin 💖.Jemi krenare per ty 💖.Duet qe nuk harrihet kurre, ushqim me nota muzikore! ✋✋✋✋👏👏👏👏👏

 • Spiridoula Rrapushi

  Spiridoula Rrapushi

  10 ditë më parë

  Te pakte na mbeten keget se dasmat i mori Korona qe t'i Mari ne ball ata qe e nxoren koronen prishen gjith gezimin njerezor duke ndaluar buzqeshjen e popullit duke na vulosur gojen me.mask.dhe.na.kthyen.nga..njerez.ne.kafsh.pershendetje nga.verolinua Gjermania jasu.petrit patrioti.me.ta.orea Tragudhja

 • erinda sulaj
  erinda sulaj15 ditë më parë

  Eh cna kenaqet zemren ju lumte goja Respekte !!

 • Fredi Yzeiraj
  Fredi Yzeiraj15 ditë më parë

  O. Cajup. Ibukur. O. Madheri. E. Madhe. O. Figur. E. Pa. Zvendesushme. O. Kus. Babaja. E. Vlores. O. Me. Te. Miret. E. Perndis. Ju. D. Sh. O. Roj. Fort. Nga. Athina

 • Zani i mirè
  Zani i mirè15 ditë më parë

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu , pèrshèndes babain timè me kèto kèngè u rrita dhe me ISON LABE e vetmja PASURI e madhe qè mè la babai im

 • Liljana Allkaj
  Liljana Allkaj15 ditë më parë

  👏👏👏ju lumte goja jeni sera qe nuk vijne me

 • Serxho Vlore
  Serxho Vlore15 ditë më parë

  Keta Jan nje shat e laberis petrit i birbil i i kenges gjirokastrite dhe jo vetem💪💪🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak16 ditë më parë

  O petrit legjenda yll maja zoti u bekoft

 • Flora Gusha
  Flora Gusha16 ditë më parë

  Orkester e papare.Profesionista mjeshtra.

 • Pranvera Duka
  Pranvera Duka16 ditë më parë

  Je i pa arrt’shem Petrit Lulo Nje duet me Mayan i persosur

 • Kaco Cela

  Kaco Cela

  4 ditë më parë

  mjalt

 • Flora Gusha
  Flora Gusha16 ditë më parë

  DUET I MREKULLUESHEM. JENI TE PAPERSERITSHEM O SA TE BUKURA jane kenget Shqiptare Nga jugu ne veri.PERLA TE BALLKANIT JU KENDOFTE ZEMERA O ARTISTA.❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱PETRIT LULO. MAJA RESPEKT VLERESIM YJE.

 • Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher16 ditë më parë

  Maja je pragmatika diva e skenes shqiptare dhe pak eshte dhe Para Pera je dhe yll shume e bukur

 • Gigi Gigi
  Gigi Gigi16 ditë më parë

  Bravo..bilbilat e jugut.respekt

 • Besa Serjani
  Besa Serjani16 ditë më parë

  Na kenaqet zemrat dhe na sheruat shpirtrat.Jeni te pavdekshem.

 • Margarita Thatcher
  Margarita Thatcher16 ditë më parë

  Ato qe kercejne prapa dy gjigandeve te skenes shqiptare dropi pak respekte Jane dhe si lopa kodres

 • Leonora Hoxha
  Leonora Hoxha16 ditë më parë

  Te paperseritshem🇦🇱🇺🇸

 • Baftjar Hatija
  Baftjar Hatija16 ditë më parë

  O yjet e jugut na keni kenaqur me kengen rrofshit sa malet lart e me lart suksese

 • Marjana Ana
  Marjana Ana16 ditë më parë

  😍👏👏👏

 • Eva Rriska
  Eva Rriska16 ditë më parë

  Bravooooooooooooo😙🥰🥰🥰

 • Shyqyri Hakrama
  Shyqyri Hakrama16 ditë më parë

  Mire e thote Maja,o Petrit o i miri jone ska njeri qe ste degjon.

 • Sandra Stathi
  Sandra Stathi16 ditë më parë

  Bravo

 • Dizo Sako
  Dizo Sako16 ditë më parë

  Mos vvdekshi kurr o bilbila

 • Brunilda Koci
  Brunilda Koci16 ditë më parë

  Maya Alickaj,je monument kulture,duhet te mbrohesh nga shteti , te gezofte Zoti o mbreteresh e kenges

 • Aless

  Aless

  Ditë më parë

  👏👏👏❤

 • Μοζα Καραγκιόζη
  Μοζα Καραγκιόζη16 ditë më parë

  Ju lumte goja

 • Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri
  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri17 ditë më parë

  Bravo petrit shoku im

 • Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

  Κωνσταντίνος kosta Καλόγερος kallojeri

  14 ditë më parë

  @xhek kanani να σαι καλά φίλε

 • xhek kanani

  xhek kanani

  16 ditë më parë

  Γειά σου Κώστα καλογερε Αιδονι της Ηπείρου ❤️🙏🙏

 • Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak17 ditë më parë

  Rrofshi sa malet na kenaqet zoti u bekoft o legjenda

 • markela Tsailaki
  markela Tsailaki17 ditë më parë

  Ajo we ndien cdo njeri kur ju degjon, nuk munde te pershkruhet me fjale. Jeni vete mrekullia jeni vete perjetesia. Krenaria e kombit

 • Elbasan Tirane
  Elbasan Tirane17 ditë më parë

  Të lumtë. Goja o bilbil i. Gjirokastrës

 • Valbona Kociraj
  Valbona Kociraj17 ditë më parë

  Oppppaaaa Petrit dhe Maja per keto kenge na nxoret Mallin nuk Ka si ju yllet e polifornis Labe braaaavoo

Faqja Tjeter