Sinan Hoxha & Meda - Malli i gurbetqarit (Gezuar 2022)

Argëtim

Facebook: ArkivaShqip
Instagram: arkivashqip

Produced by EmraCom

Available on:
Spotify: open.spotify.com/album/2XlyjK...
iTunes: music.apple.com/us/album/mall...

Komente: 740

 • zana_lifestyle B.
  zana_lifestyle B.2 muaj më parë

  Sa me emocionuat me ket këngë kaq domethënëse! Jetoj ne gjermani pej vitit 1998 dhe shpirti im është Kosovë dhe zemra me reh per Kosovë edhe pse jom e martuar qe 13 vite me gjerman! E dua vendlindjen time pafund!🇦🇱❤🇦🇱

 • Sahide Gegollaj
  Sahide GegollajMuaj më parë

  Kush është në gurbet e ndjen me ❤ gjdo fjalë të ksaj kange,mezi po pres ditën tshkoj ti shohë nanë e babë, e sa her që kthehem këndej vet me vete thom ishalla prapë i gjëj gjallë,rrepekt për ju @mehdin pergjegjaj dhe @sinanhoxha këndofshi për gjithmonë👏👏👏

 • Julliana Abazi
  Julliana AbaziMuaj më parë

  🥺🥺ju lumte goja 🇦🇱🇦🇱🇦🇱sa keng e bukur per ne qe jetojme ne gurbet faliminderit dhe shendet te gjithe Shqipetareve kudo qe jane🤲🏻🤲🏻🤲🏻

 • Vjollca Kamolli

  Vjollca Kamolli

  Muaj më parë

  Faleminderit shum dhe per ju shendet

 • IS ❤ ΚΟ
  IS ❤ ΚΟ2 muaj më parë

  Nje jete te tere 💔 💔 💔 Jemi ndare nga njerezi 😪 Na ka mare malli pere Motrat dhe Vllezerit 🇦🇱🙋‍♂️🙋‍♀️

 • Elizabeta_Kinaj
  Elizabeta_KinajMuaj më parë

  Sa me ka emocionuar me mungon shkodra jeme🇦🇱❤

 • Cassie
  CassieMuaj më parë

  Zoti i ruajte Shqipetaret kudo qe ndodhen!!Jemi nje 🇦🇱🇽🇰

 • Arben Abazi
  Arben AbaziMuaj më parë

  Ah Kosov oj Kosova Nanë pse erdh dita me ju lan😢 Respekt pa fund te dashur këngetar Shqipëtar qe shum her i ndajm emocionet bashk me juve!

 • Sh Veshta
  Sh Veshta2 muaj më parë

  Zoti i ruajte Shqipetaret kudo qe ndodhen!!Jemi nje 🇦🇱🇽🇰

 • Arjan Karoshi
  Arjan KaroshiMuaj më parë

  JU KENDOFT SHPIRTI 2 BILBILAVE 🥰😍 , ZOTI I RUAJT TE GJITHE GURBETQARET QE JAN JASHT VENDLINDJES INSHA'ALLAH🤲

 • Riola Anik Morina
  Riola Anik Morina2 muaj më parë

  Ju lumt dy kengetareve te Shqiptaris nje kenge qe me ka be te qaj per vendlindjen time te dashur qe 6 vite se kam par nje kenge qe me te vertet ja keshilloj qdo Shqiptari ku do qe jeton Ju lumt 😢😢😢😢😢😢😢😢😢

 • Besnik
  Besnik2 muaj më parë

  RESPEKT TE PA FUNT PER KURBETQARET TE VOJTUR EDHE TE MALLENGJYER 🇦🇱

 • xhemile kertalli
  xhemile kertalliMuaj më parë

  Shume kenge e bukur, dhe e gjetur taman per femijet tane qe i kemi larg syve dhe Zemres. BRAVÒOO

 • Luena 123
  Luena 1232 muaj më parë

  Respekt ✊ per te dyt, pershendetje prej gjermanis, Faleminderit shum per ket këng shum te mir.👍🇦🇱🇽🇰

 • Vali Deti
  Vali DetiMuaj më parë

  Keng qe te godet ne zemer, respekte nga italia per kto 2 yje qe nuk zevendesohen asnjehere. Ju lumte goja bravo

 • Hamide Bardhi
  Hamide Bardhi2 muaj më parë

  U lumte djema me kete kenge te dale nga shpirti per ne mergimtaret qe ja dime vlerën .

 • Jimmy Peka
  Jimmy Peka8 ditë më parë

  Ju rujt allahu ju edhe familjen tuaj qdohap🇦🇱❤️❤️gna zemera dhe me rrespekt Ladi nga anglia

 • xhuli Xhuli
  xhuli Xhuli2 muaj më parë

  Sinani kengetari me i mire i shqiperise por te dy bejne dy yjet e shqiptarise jeni me te miret vazhdoni bashke🇦🇱🥰

 • Vittoria Ejlli
  Vittoria Ejlli2 muaj më parë

  Kjo asht emozione.... jemi krenar me ju Sinan/ Meda pershendetje nga Italia

 • Vigan Krasniqi
  Vigan KrasniqiMuaj më parë

  - Ti ruajm vlerat dhe traditat kombtare , kudo qe shkojme 🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Ida Ana Bini
  Ida Ana Bini2 muaj më parë

  Goja ju lumt o bylbyla,paskna pas nevoj per kto fjal malli e shiprti qe dalin nga zemra suksese💫💫,shko ka shkon guri ran peshon ne ven te vet se kemi ngel rrugve gurbetit vec sherbetor e mall e lot🥺👌😥🥰🥰🥰🥰

 • Jela Mollaj
  Jela Mollaj2 muaj më parë

  Sa emocion😢😢😢😢😢per ne qe jemi larg.... Ju lumte 👏👏👏👏🌠🌠🧿🧿💖💖

 • aswer huio

  aswer huio

  Muaj më parë

  Zerat si te bylbylave. I degjon me qejf. Sa me shume kenge nga ky duet i mrekullueshem.

 • Vlog me Elin
  Vlog me ElinMuaj më parë

  Bravo 👏🏻 na mbushet syte me lot 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Antigona Berisha
  Antigona Berisha2 muaj më parë

  O bre MashAllah ju koft 🤲 ,😢😢🇦🇱🇽🇰❤

 • Kened Nikoll
  Kened Nikoll20 ditë më parë

  Kjo këng m'ka prek n'zemer. Rrespekt per te dyt 👍 Ju pershendes nga Austria

 • Redi Bilalaj
  Redi Bilalaj7 ditë më parë

  RRESPEKT PER KENGETARET SHQIPETAR. ME KETE KENG QE SHUME NA PREK NE SHPIRT TE GJITHE GURBETQAREVE😭😭

 • Silva Ivanaj
  Silva Ivanaj2 muaj më parë

  Dy kengetaret me te mire ne trojet shqiptare respekte Sinan Hoxha & Meda

 • Lume Dervisi
  Lume Dervisi2 muaj më parë

  🇦🇱 🇽🇰 ju kendoft zemra, keng e perkryer 👏🏼

 • Vaxhide Lakna
  Vaxhide Lakna2 muaj më parë

  Pershemdetje nga zvicra kang shumm e qellume per neve qe jem ne gurbet me banet me kajt fantazi keni kenduu 👍👏

 • Elson Koleci
  Elson Koleci2 muaj më parë

  Komplimente per kengen! Suksese ne vazhdim!

 • flutura harizi
  flutura harizi2 muaj më parë

  Sa i bukur ky duet, ju lumtë goja !!!❤️❤️

 • dolimi jotoo
  dolimi jotooMuaj më parë

  Zoti i ruajte Shqipetaret kudo qe ndodhen!!Jemi nje 🇦🇱🇽🇰

 • Soni Bojin
  Soni BojinMuaj më parë

  Respekt o shqipe 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🥺🥺😭😭🥰

 • Ptao Tom
  Ptao TomMuaj më parë

  Zoti i ruajte Shqipetaret kudo qe ndodhen!!Jemi nje 🇦🇱🇽🇰

 • Albin Morina
  Albin MorinaMuaj më parë

  Vetem kush o ne gurbet e kupton shum mir me zemer kit muzik.😊 Rrespekte per shqipet gjithkund qe gjenden.

 • Ajet Ahmetaj
  Ajet Ahmetaj2 muaj më parë

  Suksese Meda 💥👏 Dhe Sinan Hoxha 💥👏 Alban Furtuna Respect pa kufi per Orkestrimin e kenges je i veqante 🙏🙌👏🔥🔥🔥

 • Xhuljano Cekli
  Xhuljano CekliMuaj më parë

  Bravo per ket keng te mrekullushme 🇦🇱❤️❤️

 • Arta Arta
  Arta Arta2 muaj më parë

  Bashkpunimi me i bukur 😍🇦🇱🇽🇰

 • Driton Saramati
  Driton Saramati16 ditë më parë

  Ju kendoft zemra xhithmon artista te vertet Kang E qelluar ne trojet tona po te flesh ne mal esht me mir se ne krevat rrugeve te botes

 • Lulzim Gashi
  Lulzim Gashi2 muaj më parë

  Respekt, super keng per ata qe nuk jetojn ne vendlindje!! 🤗🤗 respekt per gjith gyrbetqart...

 • Teuta Daci
  Teuta DaciMuaj më parë

  Ju Lumtë krenar me Ju hallall va past Zoti ❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱😥😥 Na dogj Gurbeti Përshëndes Nga Usa 🇱🇷🇱🇷🇱🇷🇱🇷🇱🇷

 • Himzo Klicic
  Himzo Klicic2 muaj më parë

  Respekt za emociju 🇦🇱🇧🇦

 • Nexhi Dedja
  Nexhi DedjaMuaj më parë

  Nje kenge qe te ben me qajt ❤

 • Arberie Kosumi
  Arberie KosumiMuaj më parë

  🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽👏🏽ju lumt per kete kenge te mrekullueshme !!!

 • Tajson Sandokani
  Tajson SandokaniMuaj më parë

  Bilbili I shqiperise 🇦🇱🇦🇱🇦🇱 Çun tirone sinan hoxha

 • AA CC
  AA CC2 muaj më parë

  Zemra ju kendoft gjithmon faliminderit per ket keng te mrekullushme!

 • fabjola dema
  fabjola dema2 muaj më parë

  Ju këndoftë zemra të dyve 🥰🥰👏🏻👏🏻👏🏻

 • Brian Sula
  Brian Sula2 muaj më parë

  Zerat si te bylbylave. I degjon me qejf. Sa me shume kenge nga ky duet i mrekullueshem.

 • N O
  N OMuaj më parë

  Shum kange e mir Respekt 🙇 Meda & Sinan na myti ky gurbet me mall te vendlindjes gjithmon 🇦🇱🇩🇪🇽🇰

 • Violeta Marku
  Violeta Marku14 ditë më parë

  Kenga me e bukur e viteve te kurbetit ,ju lumt goja ,suksese.

 • Demir MTXShH SHAJNE
  Demir MTXShH SHAJNE2 muaj më parë

  Bravo Ju qoft per ket kenge te mrekullueshme 🇬🇵🇦🇱🇬🇵🇦🇱

 • Dritan Miza
  Dritan Miza2 muaj më parë

  Superkëngê...Brraaavooo Sinan&Meda🌟🌟ju knoft zemra gjithmon 👌👏👏

 • Andrea Giannuzzi
  Andrea GiannuzziMuaj më parë

  Shum keng e bukur e edhimshme 💔❤bravi 👏👏

 • zijuiy wttuy
  zijuiy wttuyMuaj më parë

  Nje kenge qe te ben me qajt ❤

 • D Diu
  D Diu2 muaj më parë

  Me shume respekt per Meden e Sinani por verzioni par i kanges sdo fjal.!

 • Suazana Farruku
  Suazana Farruku2 muaj më parë

  Bravo .sa emocjon sa mall sa interpretim i bukur..pershendetje per te gjithe gurbetqaret.

 • /\///\/_//-\/\///\/_//-\
  /\///\/_//-\/\///\/_//-\28 ditë më parë

  Sa e buk kjo keng gjith diten du ta degjoj asht super 💥❤❤🥂🙏🙏

 • Jimmy
  Jimmy2 muaj më parë

  Pershendetje nga Anglia dhe Belgjika Kudo ku te shkosh e te jetosh, vendlindja eshte ajo qe ta ngroh zemren 🇦🇱❤️

 • Mehmet Delijaj
  Mehmet Delijaj2 muaj më parë

  Ah vajtoni bre zemra Ju knoft gjithmon se mir e paskini komponu...💔😢

 • Elena Baiguera
  Elena Baiguera2 muaj më parë

  Bravissimi...bella voce🇦🇱❤🖤💯👏👏👏❤

 • Elida muca 92
  Elida muca 92Muaj më parë

  Suksese yjet e muzikes 💥💥😍😍💥💥

 • Rafman Balja
  Rafman BaljaMuaj më parë

  Respekte per te dy, jeni me te miret ne Shqiperi

 • Dior Dior
  Dior Dior2 muaj më parë

  Ehh ky kurbeti, na ndau me familje e fis e miq e shok😔, paska qen e shkrujtme me vujt gjithmon ne si popull dikur ne luftë e tani duke marr rruget e botes per 1 jet me t mir, uroj gjith kurbetqaret t bashkohen me familjet e te dashurit e tyre 🙏🤗

 • Shahin Palushi

  Shahin Palushi

  Muaj më parë

  E vertet vlla jet e pa knaqme udhve Rrespekte

 • Muharrem Guxholli
  Muharrem Guxholli2 muaj më parë

  Respekt per te dyt Zoti ju rujt Meda Sinan aaa sa fort me pikon Loti flm per ket keng te bukur Zoti i bekoft Nenat tona 🥺🥺🥺

 • arby army
  arby armyMuaj më parë

  Uff zot na dridhet zemren jemi larg vendit è njerzve tane,zerat tuaj te mrekullueshem e te pa zevendesueshm 🇦🇱🇦🇱

 • Albijon Olluri
  Albijon Olluri2 muaj më parë

  Respekt ju lumt 🇦🇱🇽🇰

 • Jenn Laah
  Jenn Laah2 muaj më parë

  A ju kendoft zemra . Nuk ka si vendlindja. Me mungon familja ime shtepia ime 😭😭😭😭

 • cnmmd qiuoo

  cnmmd qiuoo

  Muaj më parë

  Sinani kengetari me i mire i shqiperise por te dy bejne dy yjet e shqiptarise jeni me te miret vazhdoni bashke🇦🇱

 • Geg Netherlands
  Geg Netherlands2 muaj më parë

  Eh gurbet keng mir e perpunuar ju lumt Meda Sinani 👏👏

 • Mirela Eledzi
  Mirela Eledzi2 muaj më parë

  Bravissimi sa ma kish marr malli x këngë kurbeti dhe kënduar nga dy këngëtar të mëdhej me gjith shpirt e zemër e keni kënduar nuk ngibem se degjuari

 • Katerina Kladouxa
  Katerina Kladouxa28 ditë më parë

  Sa me emocionut me kte kenge ju lumt goja 😏😏🥰🥰🥰🥰❤🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • medina latifi
  medina latifi2 muaj më parë

  Sa keng mallengjyse...ju lumt 👍💥💥

 • eduarta gega
  eduarta gega2 muaj më parë

  Ju kendofte zemra gjithe jeten 🌟 🌟 ❤❤

 • Mide Shira
  Mide Shira2 muaj më parë

  Sinani kengeterai me i miri i Shqiperise💕💕💕💕

 • fahrschule Loyal
  fahrschule Loyal2 muaj më parë

  Ju lumt per ket Keng shum te bukur, jeni te mrekullushem, qdoher qe e ndegjon Emozionet edhe mashum ti shton

 • Paula Paula
  Paula Paula2 muaj më parë

  Kenge qe te emocionon pa fund , dhe prek cdo zemer Shqiptare , e veqanarisht ate te MERGIMTAREVE , BRAVOO 👏👏

 • aswer huio

  aswer huio

  Muaj më parë

  Kjo asht emozione.... jemi krenar me ju Sinan/ Meda pershendetje nga Italia

 • Vjollca Kulli
  Vjollca KulliMuaj më parë

  Zemra ju kendoft 👏👏🇦🇱🇺🇸

 • Avni Murati
  Avni Murati2 muaj më parë

  Jeni Vëllezër Me Tmirt E Shqiptaris🇦🇱 Zoti Ju Dhënt Tmirat E Gjith Botës Amin E Zëri Juaj Esht Njësoj 🇦🇱👈🏿🙏🏻🤝🏼Brrava Të Mir Jeni Oj Vllazni Kuq E Zi 💯💖🇦🇱

 • Merita Smoqi
  Merita Smoqi2 muaj më parë

  A ju lumte goja kenga shum e bukur urime te mira 🌺 gjithmon Merita Italia 🌺🌹♥️

 • sajmira bello
  sajmira belloMuaj më parë

  Vetem ne qe jetojm ne kurbet ja dim vlerat vendit tone..Se kudo shkon i huaj ngelesh..rrespekte..

 • Hajri Hasanaj
  Hajri HasanajMuaj më parë

  Ju lumt goja o yet e trevave shqiptare😂😂👍👍👌👌

 • latife lamaj
  latife lamaj2 muaj më parë

  Sa me merziti kjo keng ahhhhh gurbet te dalte flaka 🥲🥲🥲🥲🥲🥲🥲

 • Elton Veliu
  Elton VeliuMuaj më parë

  Ju lumt goja per kete keng, bravooo

 • Florinda Papa
  Florinda Papa2 muaj më parë

  Suksese se shum kenge 😥🇦🇱🇽🇰zoti I bekofte shqipet kudo qe jan ane e mban botes

 • Marjeta Delijaj
  Marjeta Delijaj2 muaj më parë

  Oh sa bukur nji duet i mrekullushem e nji kang e qellume zemra ju kndoft dy bilbila👌

 • Leda Amz
  Leda Amz2 muaj më parë

  Shum na kenaqer ne keto keng ❤🇦🇱❤🇦🇱❤

 • Rijad. 04
  Rijad. 04Muaj më parë

  Kenga me e bukur per kete fundvit 👍🏻🇦🇱🇽🇰

 • Luis V
  Luis V2 muaj më parë

  Meda & Sinan jeni ma té mirt n'krejt Shqiptari 🇽🇰🇦🇱🌟🌟

 • enissadiku
  enissadiku2 muaj më parë

  Përshëndetje nga Karlsruhe 🇩🇪 ❤🇦🇱❤

 • Ela SINANI
  Ela SINANI2 muaj më parë

  Jeni te mrekullueshem SINAN-MEDA🤍🤍🇦🇱🇦🇱💯💯⭐⭐⭐

 • Shade Of my
  Shade Of myMuaj më parë

  Sa tmir jan te dy yjeee marshalla djal shqipnie❤️❤️

 • valton trolli
  valton trolli2 muaj më parë

  Bravo meda e sinan, per ket kang te mir respekt 🔥👏👏👏🇽🇰🇦🇱

 • Rudina Ndrecka
  Rudina Ndrecka2 muaj më parë

  👏👏👏👏Ah kurbet zemrat na i dogji 😥😥suksese pacit artista jeni tè dy 🙏

 • Valbona Kjamilji
  Valbona KjamiljiMuaj më parë

  Pershendetje prej italie fjal te verteta u lumt goja 🇦🇱😥

 • Bledi_h1
  Bledi_h12 muaj më parë

  Te pavdekshem jeni! RESPECT 🤝

 • Dorian Ju
  Dorian JuMuaj më parë

  Shum prekse ne qe jetojm ne gurbet ju lumt 🥲👏🇦🇱🇦🇱

 • Alida Isufi
  Alida IsufiMuaj më parë

  Dy artiste te medhenj👏👏👏

 • football
  football2 muaj më parë

  Ju lumt respekt per Juve dyve

 • Gezim Shala
  Gezim Shala2 muaj më parë

  Mate miret jini ju lumt dhe Suksese ne te ardhmen dhe jete te gjate e te lumtur nga Gezimi suedi

 • LLapjani
  LLapjani2 muaj më parë

  bravo se na u djeg shpirti gurbet vella per vendlindje qe kemi luftu e kurr se gzum si duhet :(

 • Florije Dautoska
  Florije Dautoska2 muaj më parë

  Këngtarët më të mirë në Botën ju lumt SUKSESE 👍👍👍

 • Mynyre Hoxha
  Mynyre Hoxha2 muaj më parë

  O yjet e vërteta Kosov dhe Shqipëri jeni 2 yje që nuk zëvendësoni kurrë bravo.

 • aswer huio

  aswer huio

  Muaj më parë

  Sa i bukur ky duet, ju lumtë goja !!!❤️❤️