Dafina Zeqiri ft. MC Kresha - Vet e lype

Muzikë

Bzzz Entertainment - smarturl.it/Bzzz

Stream/Download - smarturl.it/VetELype

Vetëm ndërmjet Janarit deri në Qershor të vitit 2020, janë trajtuar 297 rasteve të ndryshme të dhunës me bazë gjinore në institucionet e drejtësisë. Në 24 orët e fundit, janë raportuar pesë raste të dhunës në familje.

Shumica e viktimave janë gra!

Dhuna në baza gjinore është çështje politike dhe shteti ka rolin e patjetërsueshëm, jo vetëm të mbrojtjes, por edhe adresimit të kësaj çështje dhe parandalimit.

Mos harroni, “Kush të rreh, nuk të do!”

Mos duro dhunën, raporto në Polici!

112 (nga telefoni mobil) ose
92 (nga telefoni fiks)
Email: info@kosovopolice.comFaleminderim i veçante per RELOAD Arms: reloadarms

Follow @Dafina Zeqiri - smarturl.it/DafinaZeqiri

Dafina Zeqiri ft. MC Kresha - Vet e lype

Produced: Dafina Zeqiri
Vocal melodies: Dafina Zeqiri
Lyrics: Elinel, Dafina Zeqiri, Mc Kresha
Beat: Ertug
Mix & Master: Deard Sylejmani
Executive Producer: Dafina Zeqiri, Pellumb Citaku, Deard Sylejmani, Adrian Ertug
Video: Entermedia
Publishing: Bzzz


Follow My Playlist on @Spotify - smarturl.it/ItsMeDafinaZeqiri
Follow My Playlist on @Apple Music - smarturl.it/DafinaEssentials

© ℗ Moneyz & Bzzz Entertainment


Vet e lype ft. MC Kresha

Chorus:
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
Uh, u dunno…
You!
X2

Bridge:
T’thom ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ty)
T’thom ty!
Ty-ty-ry-ry yeah you dunno!

Dafina:
Munesh ti mu me m’urrejt
Po me dor sun m’prek!
Per tmir tonen e kom,
Po te thom merre ma qet!
Nese ta merr menja,
Lyp edhe ki me gjet…
Luj me zjerem dije qe ki mu djeg!

Mi pas edhe 1000 jete
Jo ti smunesh me mprek!
Me tmir sillna mire!
Po me t’vshtir
Veq egersire m’bon mu!


Chorus:
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
Uh, u dunno…
You!


Mc Kresha:
Ali thrilla in manilla/
A ki killa me vanilla?/
Nuk po t’filli t’shkeli Fila/
une i filli Cypress Hill-at/
I du xhylat me tequilla/
Edhe ngjyrat edhe natyra tu knu bilbilat/puro churchilla edhe pushkë se pe du ni chinchilla/

silvester stalloni/
shinin si lluster salloni/
lajm televizioni/grajmin pi Londoni/magjistari e nxjerri
gramin pi nailoni/ju betohem trotuari po cuditet me betonin/ye ye
rambo 3shi kryjti 5she te stacioni/
thuj louis vuitton-it shoki un ti luj butonet/lej ti louboutin-et/lkurë pitoni/homie
diamanta t’verdhë pamja e pentagonit/uji kronit/fellne t’kromit/plata e plomit/shën naomit/
para luvrit n’dane/
tu pi xhylfidane/kqyre kyçjen tane/se po t’ikë pi’ xhami/yea
n’party me pixhame/
tu shetitë si johnny me J t’madhe/prevaranti pi prevalle /DJ kalle me ni valle/

Ali thrilla in Manilla/
A ki killa me vanilla/
Nuk po t’filli t’shkeli Fila/une i filli/
Cypressat Hill-at
I du xhylat me tequilla/
Edhe ngjyrat/edhe natyra tu knu bilbilat/puro churchilla/
edhe pushkë se pe du ni chinchilla/

Bridge:
T’thom ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ty)
T’thom ty!
Ty-ty-ry-ry yeah you dunno!

Dafina:
Krejt jeni t’njejt ju per mu..
Sdi qka po fitoni tu m’sulmu
Skom kohe mendjen me jau ndru!
As lojen me lu..
T’lutna mleni rehat!
Sdu me u kthy prap..
Ska prej meje mfal!
Jo nuk ka mfal!


Chorus:
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
(Ah)
Zemer vet e lype!
Uh, u dunno…
You!
X2

Bridge:
T’thom ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ry)
Edhe ty!
(Ty-ty-ry-ty)
T’thom ty!
Ty-ty-ry-ry yeah you dunno!


Komente: 964

 • Arijan Nuhiu
  Arijan Nuhiu4 ditë më parë

  😂 ur smart with cameras

 • nisa rexha
  nisa rexha4 ditë më parë

  the King and Queen ....Take a bow

 • Flora
  Flora4 ditë më parë

  Dafina ti je 👑 dhe 👑 do mbetesh 🔥♥️👏👏

 • Arijan Nuhiu
  Arijan Nuhiu4 ditë më parë

  Edhe e Djeta

 • Linda Lindushe
  Linda Lindushe9 ditë më parë

  Nje kenge me shum kuptim, mos hezetoni, shpreheni mendimet dhe veprat, mos duroni Dhune, kja vjen per te gjitha femrat, tregoni se edhe ne kemi drejtsi 👍🏻💪🏻

 • Shqip Day
  Shqip Day12 ditë më parë

  McKresha🥵🥵🥵

 • Ferdije Sylejmani
  Ferdije Sylejmani13 ditë më parë

  Dafina

 • TheRedX
  TheRedX15 ditë më parë

  Ca gjuhen eshte kjo sepse nuk mora vesh asnje fjal

 • LucidDreaming X

  LucidDreaming X

  14 ditë më parë

  Hahaha Gjuh Rrobotike nga planeta e Marsit

 • Slim Shady
  Slim Shady16 ditë më parë

  pse mduket se dafina e ka prish si muzik

 • yuoop noke
  yuoop noke17 ditë më parë

  Te dua shpirt! I felt in love with ya music since the beginning ️

 • Hira Xhemaj
  Hira Xhemaj19 ditë më parë

  Zemer vet e lype ❤

 • Endrit. Sh
  Endrit. Sh19 ditë më parë

  Kreshaa poet

 • Safet Aliti
  Safet Aliti20 ditë më parë

  Daffy its the bestt

 • niduoe stre
  niduoe stre20 ditë më parë

  Te dua shpirt! I felt in love with ya music since the beginning ❤️

 • LucidDreaming X
  LucidDreaming X20 ditë më parë

  MC Kresha.lidhje ska me kengen e Dafines...veq llumat pa lidhje....!

 • bodoti qwiu
  bodoti qwiu21 ditë më parë

  my boy Kresha singing to Magicians , sidewalks and concrete, my man!

 • aswer huio
  aswer huio22 ditë më parë

  Your music melts the icy winter 🙋🙋

 • opzz xsin

  opzz xsin

  19 ditë më parë

  Te dua shpirt! I felt in love with ya music since the beginning ❤️

 • abr design
  abr design23 ditë më parë

  عالی میخونه دفینا.معرکس.from IRAN i love voice of Defina

 • niduoe stre

  niduoe stre

  20 ditë më parë

  Oowowow9w9q9

 • Aldaaa GLP [FAN]
  Aldaaa GLP [FAN]24 ditë më parë

 • blacknori97
  blacknori9726 ditë më parë

  Dafina tu kendu per drejtat e femnav, Kresha per Bari, sorry MCKresha, e ke dhi kejt nqet kang

 • bodoti qwiu

  bodoti qwiu

  21 ditë më parë

  Iqiqoqooq

 • dbts beats
  dbts beats26 ditë më parë

  MC KRESHA STOP RAPP PLEASE THANK YOU looser 0/20 your rap

 • aswer huio

  aswer huio

  22 ditë më parë

  Uwuwuaiq

 • Eronit Qela
  Eronit Qela27 ditë më parë

  pjesa e kreshes shum e fort amo nuk lidhet me pjesen e dafines hiq si nata me dit

 • xrrxy vvoi
  xrrxy vvoi28 ditë më parë

  The collab we never knew we needed 🔥

 • opzz xsin

  opzz xsin

  27 ditë më parë

  Your music melts the icy winter 🙋🙋

 • TheGangsterBrothers
  TheGangsterBrothers28 ditë më parë

  Mc Kresha committed a murder in this bitch!!! No Kizzy

 • Drilon Rexhepi
  Drilon Rexhepi28 ditë më parë

  Si kjo pjese e Mc Kreshes nuk kom ndegju hip hop ship me mir asniher. Eshte apsolut perfekt above all!!

 • Adnan Xani
  Adnan Xani29 ditë më parë

  Sylvester stallone shining si lluster salloni. Akademik me 1 kubik bole

 • The Real Deal
  The Real Deal29 ditë më parë

  Jam marakli Diksuh ju lutem tme thot cdmth (n dane)? Para luvrit n dane tu pi gjylfidane

 • Geg Toska

  Geg Toska

  29 ditë më parë

  Pixhama 🤣

 • Mad Max
  Mad MaxMuaj më parë

  my boy Kresha singing to Magicians , sidewalks and concrete, my man!

 • Dritan Kercuku
  Dritan KercukuMuaj më parë

  The best of Dafy

 • xrrxy vvoi

  xrrxy vvoi

  28 ditë më parë

  Jsusususushs

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Iiwiwqow

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Iw8w8w8w8w

 • aswer huio

  aswer huio

  29 ditë më parë

  Jajjhahhhhshs

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Oowowow9w9q9

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  I2i2owowowow

 • niduoe stre

  niduoe stre

  Muaj më parë

  Je njeshi i te gjithave gjeneratave do mbetesh e pa vdekshme Dafi

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Iqiqoqooq

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Uwuwuaiq

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Jajjaka

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Ehsheh

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Ejdejjejdd

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Ususueue

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Ususueueuu

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Jsusususushs

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Jshshshshs

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Jsusususus

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Shshshshsh

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Jajjhahhhhshs

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Ahhahaa

 • Merita Hoxha
  Merita HoxhaMuaj më parë

  Je njeshi i te gjithave gjeneratave do mbetesh e pa vdekshme Dafi

 • Genti Duro
  Genti DuroMuaj më parë

  Car pislleqe degjohen sot.. Dhe kete e quajne muzike!!

 • tannlegeoslo

  tannlegeoslo

  25 ditë më parë

  Mos e dëgjo. Problem solved

 • GD Kaci

  GD Kaci

  28 ditë më parë

  Muzikë me pikpyetje në fund,o copa e injorantit. Jo pikçuditëse. Pa lê mo dhe i jep të drejtën vetes të gjykosh çfarë quhet muzikë dhe çfarë jo.

 • Geg Toska

  Geg Toska

  29 ditë më parë

  @Genti Duro edhe kto grupe dikur quheshin pislluk. Iliret e kan nje keng qe e pershkruan se si jan paragjykue. Degjo nga iliret "Rock and roll ne Kosov"

 • Genti Duro

  Genti Duro

  29 ditë më parë

  @Geg Toska c lidhje ka une degjoj troja, gjurmet..muzike te vertete..

 • Geg Toska

  Geg Toska

  29 ditë më parë

  Shiko te Bregovici ndoshta gjen cka don.

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yess

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Gogogi

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Lets goo

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yess

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Hhhhhhh

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Hhhhhhh

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Jhhhhh

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Njjjjj

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Hhhhh

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Jjjjjj

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Oyoyiyiyiy

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yuyuyyu

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Uuuuuyyyyyyyýyy

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Ttrrrrrrr

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Tttttttt

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Hahahahaha

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Eyeyeyey

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yyyyyy

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yayaayyaayya

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Uayayayayay

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yayayayaya

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yayayayaya

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yayayayayya

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yayayayayay

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yayayayayya

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yayaayay

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yayayaya

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yayaaya

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yayayayyaya

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Aaaaaz

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Eeee

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Eeeeee

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Eeee

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Eeee

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Eeeeee

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Eeeee

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Eeeeeee

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Yeeee

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Offffff

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Gtttf

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  8euuyg

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  7s7e7e7e7s

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  E77e7ee77e

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  E88e8e7s77e

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Ie7e7e77ee

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  8ee88e7

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Ajaiaisa

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Sijzjsusi

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Uusususu

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Jshshsjjs

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Sjusuwwisi

 • happyer
  happyerMuaj më parë

  Hahaha

Faqja Tjeter