Elvana Gjata x Migena Gjata - Vendi im


Stream it on found.ee/elvanagjata_celu
elvanagjataaaa
elvanagjatazyrtare
GjataElvana

Music : Pirro Çako
Lyrics : Pirro Çako
Produced by Darko Dimitrov
Mix and Mastering : Darko Dimitrov, Andi Islami
Performed for Soiree on @ABC News Albania

Scenography: Albi ÇIFLIGU
Light Director: Erion MUHARREMI
Video Director: Andi KOTRI, Ergys LUBONJA

Licensing and contact : getin@loudcommedia.com
© 2021 Loudcom Media on behalf of EMM

Komente

 • Sam Store
  Sam Store10 ditë më parë

  👏👏👏👏❤❤respekte

 • Megi St
  Megi St13 ditë më parë

  Migena 💖

 • Jolanda Puci
  Jolanda Puci18 ditë më parë

  Migena ,Elvana te dyja jeni te talentuara po bashke beni kryevepren 😘😘, ju uroj shendet dhe suksese kudo.

 • fludu
  fludu18 ditë më parë

  Super brravo motrat talente yll te dyja

 • Ariu Ariu
  Ariu AriuMuaj më parë

  Ne qofte se ato jurite e Shqiperise do e conin Elvanen me ate ze aq te bukur ; te embel ; dhe melodioz ne eurovizion Shqiperia tani do te fitonte eurovisionin ose do te zinte vend te mire ne eurovizion me Elvanen!!!Po ca tu besh ketyre jurive te Shqiperise per asgje s'jane. Cojne vetem kengetare me miq e qe s'vlejne as 20 lek. Edit: (Plera jane kengetaret qe cojne.., shumica jo te gjitha.)

 • Albana Durra
  Albana DurraMuaj më parë

  Bravo elvana sukse

 • Silenednor Dutra
  Silenednor DutraMuaj më parë

  *Amazing* 👏👏👏👏

 • Suzana Dimova
  Suzana DimovaMuaj më parë

  Real music , real art , beautiful ... thank you

 • Marsela Nikolla
  Marsela NikollaMuaj më parë

  Wow 😮🥺😟

 • Fatima Bagaeva
  Fatima BagaevaMuaj më parë

  Как красиво поют.

 • Ejo_Na
  Ejo_NaMuaj më parë

  💞💞💞💞

 • Vjollca Dyca
  Vjollca DycaMuaj më parë

  Kenge dhe interpretim me sh klas. 🌷🌷

 • Kida Dhurata
  Kida DhurataMuaj më parë

  Te lumte bravo Elvana sa herë qe t'a degjoj kete kengen me mbushen sytë me lot

 • Fatbardha Dobi
  Fatbardha DobiMuaj më parë

  Ndjenje emocion na kaloni dhe tenorve te botes sot per here te pare pash dy tenore shqiptare kombinim perfekt i zerave perla te muzikes shqiltare ju vleni

 • Arent gamer
  Arent gamer2 muaj më parë

  Mishi kokerr Migena I ka dhen ngjyra kesaj kenge

 • sofia kola
  sofia kola2 muaj më parë

  Na kenaqet shpirtin ju motrat bukuroshe dhe te talentuara.👏👏😘😘❤❤Urimet me te perzemerta dhe suksese ne vazhdimesi.Shume urime kompzitorit dhe orkestrusit.👏👏👏👏

 • Ilario PellegriPellegri
  Ilario PellegriPellegri2 muaj më parë

  😘😘

 • Naza Orlidhta
  Naza Orlidhta2 muaj më parë

  Ju lumt 👏🏻🌹🌹🇦🇱🇦🇱

 • Rudin Vllahoje e mire
  Rudin Vllahoje e mire2 muaj më parë

  ❤❤

 • NoraAlbo
  NoraAlbo2 muaj më parë

  Beautiful

 • Enke Leida
  Enke Leida2 muaj më parë

  Kenge shume e bukur ! Suksese te dyja ! Na mahnitet ! Edhe po ta kendonte vetem Migena , mire do ish !

 • Nikoleta Buzi
  Nikoleta Buzi2 muaj më parë

  Super duet dy zëra të bukura brilante , muzika ,teksti, kompozitori, të mrekullurshëm 🌹🌹🌹🌹🌹🌹♥️♥️💜💜💜

 • TN
  TN2 muaj më parë

  Angel voice ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Narek Muradyan
  Narek Muradyan2 muaj më parë

  Very beautiful )🇦🇲🇦🇲🇦🇲🇦🇲👍👍👍

 • Alban Bala
  Alban Bala2 muaj më parë

  Shumë bukur motra.

 • Fisnik Kadrijaj
  Fisnik Kadrijaj2 muaj më parë

  Fantastike ju lumte shume kenge emocionuese!

 • Greta Myrteza
  Greta Myrteza2 muaj më parë

  Bravo te dyja shume e bukur urime

 • Anna
  Anna2 muaj më parë

  Si nuk e paskam degjuar ...kjo eshte dritherime ...Bravo motrat

 • Arlinda Inara
  Arlinda Inara2 muaj më parë

  Nuk kam fjal te peshkruaj per kete kenge kaq te bukur per ket text kaq emocionues qe me prek thell ne vena ne shpirt ne zemer bravoo ju lumte per zerat kaq te bukur te nderlidhura me njera tjetren energji pa funs 😍❤😘🥰

 • Aida Berisha
  Aida Berisha2 muaj më parë

  Nje kange perle bravo 👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼

 • Fisnik Kadrijaj
  Fisnik Kadrijaj2 muaj më parë

  Respekt per kete kenge te mrekullueshme.

 • Username
  Username2 muaj më parë

  E arriti famen qe donte kjo dhe nxori dhe motren ne skene

 • Username

  Username

  Muaj më parë

  @rasputin99 magico Ok, po ne Shqiperi nuk ka kenduar shpesh

 • rasputin99 magico

  rasputin99 magico

  2 muaj më parë

  Motra e Elvanes ka vite qe kendon po nuk kendon muzike te lehte, eshte Soprano ne Gjermani nuk e nxori Elvana ne skene

 • Username
  Username2 muaj më parë

  Këto këndojnë në dialekt kosovar , por ama lind pyetja :" A flasin kosovaret si ne ne kenge sa per hobi"?

 • lule dele
  lule dele2 muaj më parë

  Wow. Super këng.! Bravo.

 • Saemira Pino
  Saemira Pino2 muaj më parë

  Një kryevepër artistike, e kuruar në çdo detaj. Pirro Çako faleminderit! Muzika dhe teksti një mrekulli! Motrat Gjata, talente cilësore, kanë dhënë më të mirën e mundshme, me zërat aq të bukur e të harmonishëm! Bravo! Një pasuri publike tashmë!

 • Arlinda Bace
  Arlinda Bace2 muaj më parë

  Jeni te Mrekullueshme qe te dyja. Nje 👏👏👏👏👏👏🙏🏻🙏🏻te madhe. Suksese te dyjave ne Karieren tuaj 😘😘

 • Mr Bean Bean
  Mr Bean Bean2 muaj më parë

  Mbasi degjova kengen e Ana dheshit mu desht per te ber nje larje veshve me kenget e Elvanes

 • Natasha Papuciu
  Natasha Papuciu2 muaj më parë

  O sa bukur ♥️♥️🙏🙏

 • martin cani
  martin cani2 muaj më parë

  😞😞😞 dashurin per vendin tend e kupton vetem kur je larg...

 • beep beeppp
  beep beeppp2 muaj më parë

  *WOOW cfare zeri Migena*

 • Agnes Varga
  Agnes Varga2 muaj më parë

  What is this song about?

 • Vjollca Brici
  Vjollca Brici2 muaj më parë

  Jam emigrante ne itali kjo keng vertet te ben te qash brava elvana

 • Veronika Tushaj
  Veronika Tushaj2 muaj më parë

  👏👏👏👏

 • a sota sota
  a sota sota2 muaj më parë

  Bravo pirro cako. Super kenge.. E kenduar shume bukur. Bravo

 • Ariana Dashi
  Ariana Dashi2 muaj më parë

  👏👏👏👏

 • Alk Ekm
  Alk Ekm2 muaj më parë

  God bless the mind who wrote the lyrics, the talent who wrote the music and the vocal cords of the singers who performed this masterpiece!👏

 • Blerina Avdiaj
  Blerina Avdiaj2 muaj më parë

  Shyqyr qe u kujtua dikush te kendoj per vendin se vetem banalitete po degjojm cdo dite kenge pa vlera.ju uroj suksese te dy motrave jeni si drita te dyja.

 • Well yeah but actually no

  Well yeah but actually no

  Muaj më parë

  Elvana gjithmon i ka kenduar vendit “Gjaku im”, versioni i saj i “Xhamadani vija vija”, “Kuq E Zi Je Ti”, “Ti Shqiperi me jep nder” dhe “Vendi im”

 • AnaBee kitchen
  AnaBee kitchen2 muaj më parë

  Te dyja jeni ⭐️⭐️

 • ARJAN DELAJ
  ARJAN DELAJ2 muaj më parë

  Kjo eshte shqipja jone e paster

 • Inderina Channel
  Inderina Channel2 muaj më parë

  Motrat Gjata, faleminderit për këtë këngë kaq të bukur. Ju dua ❤️❤️❤️

 • Elirë Syla
  Elirë Syla2 muaj më parë

  Bravo per patriotizmin jeni njeshi vajza. Dashuri nga Kosova. 😍😍😍😍

 • Tiarna T
  Tiarna T2 muaj më parë

  🎶✨✨

 • Tiarna T
  Tiarna T2 muaj më parë

  🎶✨✨

 • Tiarna T
  Tiarna T2 muaj më parë

  🎶✨✨

 • Teuta Cela
  Teuta Cela2 muaj më parë

  Suksese motrave Gjata jane 👍bravo shkelqejne

 • Teuta Cela

  Teuta Cela

  Muaj më parë

  E degjoj shume shume bukur 🇺🇸

 • Marsi Mahilaj
  Marsi Mahilaj2 muaj më parë

  ❤️❤️😭😭😭😭🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • Rena Izetai
  Rena Izetai2 muaj më parë

  Bravooooooo vajza jenni te Brekullueshme

 • Alberta Kolvesi
  Alberta Kolvesi3 muaj më parë

  Woooooooooow

 • Sabi Baliaj
  Sabi Baliaj3 muaj më parë

  Migena ...kendon si engjell... . ..urime both of you...

 • Arton A
  Arton A3 muaj më parë

  Diva 🌹

 • Arton A
  Arton A3 muaj më parë

  Diva 🌹

 • Joy Meka
  Joy Meka3 muaj më parë

  ✨✨✨

 • Music Al
  Music Al3 muaj më parë

  Je shumë lart Elvana Gjata ✨✨🌹

 • Music Al
  Music Al3 muaj më parë

  👏💛👏💛👏

 • Herbal Life
  Herbal Life3 muaj më parë

  Elvana 🌹 Të duam ♥️

 • Herbal Life
  Herbal Life3 muaj më parë

  Ata që jetojne larg e kuptojne shume me mirë kete kenge 🙏 Super e arrire 👏👏🌹🌹

 • MWO Real Estate
  MWO Real Estate3 muaj më parë

  Mbretëresha e muzikes 👑 Nuk gabove kurrë Elvana Gjata 👑

 • Mayor Mayor
  Mayor Mayor3 muaj më parë

  Masterpiece 🎶🇦🇱

 • Mayor Mayor
  Mayor Mayor3 muaj më parë

  👏🌹🌹

 • Anton Kici
  Anton Kici3 muaj më parë

  Gjithmon krenar 🇦🇱

 • playdontpay
  playdontpay3 muaj më parë

  I am head over heels for Elvana, but that voice 0:35-0:55 is magical. Nice duet!

 • Kledi Marku
  Kledi Marku3 muaj më parë

  Art i vërtetë 🇦🇱

 • Aurel Mandro
  Aurel Mandro3 muaj më parë

  Faleminderit qe kendoni Shqip e per Shqiperine. Jeni fantastike e nder te paktet talente me vlere qe ka vendi yne. Zoti ju dhente shendet e suksese te metejshme. 🇦🇱🇦🇱👏👏👏

 • Tiarna T
  Tiarna T3 muaj më parë

  👏❤️❤️

 • Tiarna T
  Tiarna T3 muaj më parë

  👏❤️❤️

 • Tiarna T
  Tiarna T3 muaj më parë

  Masterpiece 🎶🎶🎶

 • Ida Kardhiqi
  Ida Kardhiqi3 muaj më parë

  Kengetare te mbedha,vertet. Respekt!

 • anna xemale
  anna xemale3 muaj më parë

  Fantastike bravo bravo elvana migena 👏👏

 • Fationa Hoxha
  Fationa Hoxha3 muaj më parë

  Jeni shume te mira ju pershendes dhe suksese gjithmone paçi

 • Edison Visha
  Edison Visha3 muaj më parë

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Bruna N
  Bruna N3 muaj më parë

  10 here degjuar. Piro, Elvana, Migena ju dua

 • marjeta Palaj
  marjeta Palaj3 muaj më parë

 • Den Isa
  Den Isa3 muaj më parë

  Bravo vajza ,mrekulli ...Migena fantastike..Elvana pa dyshim je diva Shqipetare,..Love you Elvana ❤❤❤

 • Kozeta Seiti
  Kozeta Seiti3 muaj më parë

  super Migena dhe Elvana....ku keni qen te dyja kaq kohe...

 • Klevisa Çereni
  Klevisa Çereni3 muaj më parë

  Sa here kur dita lind Afrohem ne dritare Me syt nga qielli lart, enderroj Sikur je ketu Sikur te kam pran dhe t'perqafoj x2 Te them te dua Eja me pran tek mua Ne vendin tim e kam gjithçka Se aty flen ky shpirti im Te them te dua Kudo te jem te dua Ne vendin tim e kam gjithçka Qe don shpirti im Sa here malli me merr Shikoj nga horizonti E te imagjinoj, enderroj Sikur vij aty Te shikoj me sy E te shtrengoj Te them te dua Kudo te jem te dua Ne vendin tim e kam gjithçka Qe don shpirti im

 • Eda Bullakja
  Eda Bullakja3 muaj më parë

  Ah lum ata prinder per keto dy diamante. Thjeshtesi, ndjenje, talent bukuri. Goosebumps right now👌🏻

 • Gsggs Gsgsgg

  Gsggs Gsgsgg

  3 muaj më parë

  Shum bukur motrat nje keng me shum kuptim suksese

 • Juliana Bazha
  Juliana Bazha3 muaj më parë

  Cfare muzike e mrekullueshme. Urime motrat Gjata

 • Lina K
  Lina K3 muaj më parë

  Bravo Elvana e Migena! Zoti ju rujt!

 • Mayor Mayor
  Mayor Mayor3 muaj më parë

  Nuk gabove kurrë 🎶 Elvana Gjata 🌹

 • Mayor Mayor
  Mayor Mayor3 muaj më parë

  🎶✨✨

 • Mayor Mayor
  Mayor Mayor3 muaj më parë

  🌹🌹

 • Mayor Mayor
  Mayor Mayor3 muaj më parë

  👏❤️❤️

 • jaY JD
  jaY JD3 muaj më parë

  Urime te dyjave. Yje🥰

 • Δημητρα Αλλ
  Δημητρα Αλλ3 muaj më parë

  Lume ajo nene qe ju ka riture bravo vajza te shkelqyra

 • Enxhi Sejko
  Enxhi Sejko3 muaj më parë

  Sa kam qar me kete kengen! Kjo esht per tu degjuar naten, ne qetesine e plote qe te ndjehet gjithe emocioni qe trasmeton kjo kenge! Vetem ata qe jan larg shpis mund ta kuptojne. Shum faleminderit juve per artin qe na sillni, më kishte mar malli per pak muzike te vertet!

 • Xhensila Xheni
  Xhensila Xheni3 muaj më parë

  Uauu bashkpunim mahnites nga dy motrat Gjata bravo 😍😍 un u mahnita me shum per zerin tend Migena Gjata ti ke super super talentin me yjee te pafundme ..per mua esht kenaqesia me e madhe te degjoj dy zera mahnitese.. ju jeni shembulli i Art per talentet e reja te muzikes ❤❤❤

 • E. H.
  E. H.3 muaj më parë

  Cuando escuche esta canción sentí que volaba con estas voces tan maravillosas, mis respetos para Albania

 • The King Kastrioti
  The King Kastrioti3 muaj më parë

  Respekt princesha

 • Nadia Ruka
  Nadia Ruka3 muaj më parë

  Waw nje mrekulli te dyja. Na kenaqet 🤩🤩💋❣💥💥💝💝

 • najada mengri
  najada mengri3 muaj më parë

  Bravo Migena! Ze qiellor. Kenge e mrekullueshme! Komplimente Piro Cako.

Faqja Tjeter