Super Armando Broja! Shqipëria mposht Hungarinë edhe në Budapest e mban ndezur ëndrrën për Botërorin

Një tjetër fitore historike e Kombëtares shqiptare. Kësaj here kuqezinjtë fitojnë në Budapest 1-0 ndaj Hungarisë, duke mbajtur gjallë ëndrrën për një vend në play-off të Botërorit 2022.


Shqipëria e nisi mirë ndeshjen, duke ushtruar presion, por gjithsesi, munguan gjuajtjet drejt portës hungareze. Rasti më i mirë ishte në minutën e nëntë, ku Bare tenton vetë, pavarësisht se në të dy krahët mund të pasonte, ose te Cikalleshi ose tek Uzuni.

Minuta e 27-të sjell panik te kuqezinjtë. Berisha, Gjimshiti dhe Ismajli përplasen brenda zonës. Gjimshiti largohet me barrelë dhe humbet sfidën. Një dëmtim në dorë për mbrojtësin shqiptar, që zëvendësohet nga Veseli.


Shqipëria shfaqet më agresive, por mungon diçka në 20 metrat e fundit. Uzuni shpërthen dhe humb një rast të artë në fundin e pjesës së parë, por më parë ka pozicion jashtë loje. Mbyllet pa gola e para, ndërsa e dyta nis me një zëvendësim për kuqezinjtë, del Çekiçi dhe futet Bajrami.

Në 65’ Uzuni humb një rast të mirë. Vetëm një minuta më pas, del nga loja Uzuni dhe Cikalleshi dhe në fushë hyjnë Manaj dhe Broja. Në minutën e 74’ na shpëton shtylla. Për të ardhur në minutën e 80-të, kur Broja me një diagonale gjen cepin e portës. Dy gola në historinë e Kombëtares shqiptare ndaj Hungarisë, të dy i shënon Armando Broja. Mbyllet 0-1!


Subscribe në kanalin “News24 Albania”
për më shumë lajme: www.youtube.com/c/News24Albania
website: www.news24.al/
Ndiq News24 ne facebook : bit.ly/2K4vrI4
Ndiq News24 ne instagram : bit.ly/2M9HsPn
Ndiq News24 ne Twitter : News24AL

Komente

 • mat topia
  mat topia17 ditë më parë

  bravo per golin indivvidual. perndryshe skuadra bene loje per te vjellur. luajne sikur te jene skuader fundjave ne lagje.

 • Bisha London
  Bisha London17 ditë më parë

  Shqiperin eshte e kote me in djek

 • Anastas Kadena
  Anastas Kadena17 ditë më parë

  Suksese ne vazhdimsi

 • Kuriozitete Shqip
  Kuriozitete Shqip17 ditë më parë

  Legjende BRAVOO

 • Tragic
  Tragic18 ditë më parë

  Tranjeri e tha se pse nuk e vendos qe ne fillim brojen qe te jete i fresket dhe te shpoje mbrojten kundershtare kur ekipi kundershtar te jete i lodhur.

 • Etmont Belloj
  Etmont Belloj18 ditë më parë

  Forca albania 🇦🇱

 • Ymer Siqeca
  Ymer Siqeca18 ditë më parë

  Te pjerca vidion! Asgje nuk duket, me foto e beni komentin???

 • Arben Kalaj
  Arben Kalaj18 ditë më parë

  Me ne fund gjetem nje sulmus te madh se kemi vuajtur tere kohen per nje finalizus!

 • Toni Jon
  Toni Jon18 ditë më parë

  Ky gol nje hap perpara per Shqiperine dhe nje hap gjigand per Brojen.....nje gol autori nga ana e tij. Nuk ndalem se rishikuari..... I urojme sa me shume suksese.....

 • ARDJAN KUQJA
  ARDJAN KUQJA18 ditë më parë

  Suksese shqiperia bravo armando broja

 • Agagahja Vajskshshs
  Agagahja Vajskshshs18 ditë më parë

  Ohhh na beri zemren mal ,Broja ylli jon ,struga shqiperi🇦🇱🇦🇱🇦🇱👐🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Bob Dinger
  Bob Dinger18 ditë më parë

  Ruani emocionet me Polonine ,atje ndahet shapi nga sheqeri .

 • Luka Durres
  Luka Durres18 ditë më parë

  Broja vs ungaria Hungary vs broja

 • Ardit Hymeri
  Ardit Hymeri18 ditë më parë

  Broja si kaka.Levizshmerine,hapin,goditjen

 • Miri
  Miri18 ditë më parë

  Po e fituam edhe me Poloninë them se ja hollem. Me kam të mbarë 🙏🌟

 • toni15
  toni1518 ditë më parë

  ptu qifsha rracen ske videoclip

 • Leonard Sulaj
  Leonard Sulaj18 ditë më parë

  Na ndihmoj shume fati..

 • brave forever

  brave forever

  18 ditë më parë

  Na ndihmoj shume broja

 • BEDI VISHA
  BEDI VISHA18 ditë më parë

  Bravo broja

 • Ledio Lika
  Ledio Lika18 ditë më parë

  Tranjeri bo nani,urime komtares

 • kapedani lezhe
  kapedani lezhe18 ditë më parë

  Gjeni nje video te mire ore u qifsha kanalin akoma si ne kohet e baba qemos

 • Politically Incorrect
  Politically Incorrect18 ditë më parë

  Uzuni urgjentisht jasht se desh theva televizorin per faj te tij. Lojtar kot perderisa sdi te bej golin. Broja duhet te mesoj te levizi pa top. Duhet te filloj me polonin Broja.

 • Erti Bana

  Erti Bana

  17 ditë më parë

  Uzuni dhe me anglin doli perball dhe i ra jashte. Lojtar koti.

 • Tom Lleshaj

  Tom Lleshaj

  18 ditë më parë

  @Politically Incorrect Ndeshja e kombetares son ne Poloni nuk i pergjigjej rezultati si koncept loje . Pra edhe ne Hungari te njejtat gabime bem si ne Poloni . Por ne Hungari beme gabime me pak . Edhe zoti nuk te fal perher . Kombetares ton i duhet shum pregatitje fizike e psikologjike . Nje organizator.udheheqes tip Bledar Kole a Lefter Millo i ndjeri . Don zoti mundim edhe Polonin me 12 atehere keta i kan kaluar pritshmerit . Per Uzunin ke te drejt , por ne nuk mund te luajm me ate skem qe per mua do ishte shum e dobishme po te jemi me lart ne pregatitje fizike se kundershtari .

 • Politically Incorrect

  Politically Incorrect

  18 ditë më parë

  @Tom Lleshaj Mbase Uzuni duhet te luaj me mbrapa dhe jo te ket rolin e sulmuesit kryesor. Hysaj supozohet te jet nje nga lojtatet me te mir tanet por rrezikon shum. Jemi shum pa fat sepse na u vra Gjimsiti. Shpresojm te jen ne nat te keqe Polaket dhe ne nat te mir ne. Ajo 4 me 1 ne poloni ishte pak e egzagjeruar, me te vertet lozem mir atje.

 • Tom Lleshaj

  Tom Lleshaj

  18 ditë më parë

  Shum e sakt konkluzioni jot . Levizjet pa top nxjerr zbuluar lojtaret e tjer . Por nuk jam dakort per Uzunin . Ai krijon raste , edhe keto duhen ne ndeshje . Uzuni asht lojtar i madh . Kete e ka tregue ne fush . Un jam per zevendesimin e Hysit . Nuk me ka pelqyer kurr ky lojtar . Mbase i ka mbarue cikli . Nuk mbahet topi ne mbrojte dhe ne gjysmefushen tende . Kur merr topin menjeher hedh syt perpara ne qoftese ke kujt ia jep , ose qetesohet loja . Megjithate kjo ndeshje mu duk ndeshja ma e mir e kombetares e viteve te fundit . U prononcova se pelqeva verejtjen tane . Urime kombetares kuqe e zi .

 • Claudio Myftari
  Claudio Myftari18 ditë më parë

  I think attic qorrit te rejas ta fusi ne like djalin boll me cekica e uzulesha

 • Albanian UK
  Albanian UK18 ditë më parë

  Let’s goooooo

 • John
  John18 ditë më parë

  Kalle Stadiumin me Polonine

 • Ardian
  Ardian18 ditë më parë

  Talent I madh , po I dhe hapsire te keputi! Duhet ta kishte bere Uzuni me perpara por gjuajti dobet !

 • HEELEY COATMAN
  HEELEY COATMAN18 ditë më parë

  Si mund t'i rrisësh cmimet kësaj SHQIPERIE?!! SUKSESE!

 • Brace Brace
  Brace Brace18 ditë më parë

  O broja vec na udheheq

 • Ayes Arub
  Ayes Arub18 ditë më parë

  Uzuni shum gabime sonde porbki esht futbolli flm per fitoren dhe urine broka

 • Tom Lleshaj

  Tom Lleshaj

  18 ditë më parë

  @Ayes Arub Duhet ta ket pas fjalen per Broken e.Venes .

 • Ayes Arub

  Ayes Arub

  18 ditë më parë

  Broja

 • Marsel collaku
  Marsel collaku18 ditë më parë

  i njejti lojtar pothuajse i njejti gol si ne ndeshjen e kaluar me hungarine

 • Michael Jessi

  Michael Jessi

  18 ditë më parë

  Me bo golin ktu ke 10% shance , kurse ne shqipri i kishte 50 me 50

 • Joan Sarande
  Joan Sarande18 ditë më parë

  Bravo Broja. Je talent, mushkrit e tua jan si te kalit. Krenari per tifozat kuq e zi.

 • Hasta La Vista Baby

  Hasta La Vista Baby

  18 ditë më parë

  Hera e pare qe degjoj kete shprehjen e mushkerive te kalit 😂

 • Gotshot 83
  Gotshot 8318 ditë më parë

  Broja eshte nje ibrahimovic i ri!!! Bish 💪👏👏🇦🇱

 • doktorr strange

  doktorr strange

  18 ditë më parë

  Bravo me shum ngjan si vlahovic ose halaand crac

 • 3li360

  3li360

  18 ditë më parë

  Jo oshte haland

 • Ersi Masha

  Ersi Masha

  18 ditë më parë

  Fiks👌🇦🇱🇦🇱

 • Nozzyexe
  Nozzyexe18 ditë më parë

  Talent❤️🇦🇱

 • INA Albania💙España
  INA Albania💙España18 ditë më parë

  Bravo armando broja 👏👏i uroj shqiperis qe edhe me sfiden ndaj polonis te mar njeeter🙏😁😍😍

 • Oparaku i Korces
  Oparaku i Korces18 ditë më parë

  Bravio

Faqja Tjeter