Vendi SHQIPTAR ku ndodhin mrekulli? - Gjurmë Shqiptare

Nje liqen ne majen e nje mali…. qe mendohet se ben mrekulli….
Shume te semure vijne ketu me shpresen per te gjetur sherim…
Legjenda, mite, histori te harruara, por edhe shume mistere e rrethojne kete vend…Pikerisht per kete arsye jemi drejtuar drejt, nje vendi te tille, ku jo thjesht, historia, kultura, natyra , mitet, por edhe e sotmja nderthuren ne menyre te mrekullueshme…

Programi "Gjurmë Shqiptare" përfshin një audience të të gjitha moshave. Përfshirja e temave historike, zbulimi i zonave të ndryshme, brenda dhe jashtë Shqipërisë, promovimi i pjesëve të fjetura, shpalosja e kulturës, trashëgimisë, ndërthurur me të sotmen bën që audienca e përthithur të jetë e konsiderueshme dhe gjithëpërfshirëse. Një pjesë e temave historike apo edhe e zonave që trajtohen në Gjurmë Shqiptare nuk njihen ose janë trajtuar përciptazi në historiografinë shqiptare.

Gazetar: Marin Mema
Për më shumë vizitoni: top-channel.tv/

Subscribe to "Top Channel" on ALthe Channel for NEWS and TV

Shows HERE: bit.ly/2Y15KwK
For more content from click HERE: www.top-channel.tv
Like Top Channel on Facebook HERE: bit.ly/2FglWTs
Follow Top Channel on Instagram HERE: bit.ly/2uaYG2U
Follow Top Channel on Twitter HERE: bit.ly/2TJndeH

Komente

 • Ruth Isaia
  Ruth Isaia7 ditë më parë

  Petizione qeveris per nje rruge 20 km♥️🇦🇱🙄

 • Filip Nushi
  Filip Nushi8 ditë më parë

  Ku ndodhet ky vend

 • Mira Lleshi
  Mira Lleshi19 ditë më parë

  O Zot sikur te kishte lind nena shum si ty,shqiperia do shndriste nga bukurit dhe historite e saj,do ruhej e do e gezonin ket vend brez mbas brezi,po qa ti thuash ky esht shteti jone,ty past nena me jete te gjate e me shendet te plote,ti na kenaq e na heq stres me kyt emisjon,urime urime

 • Veziko Cela
  Veziko Cela19 ditë më parë

  ¹

 • Seminio Hana
  Seminio Hana20 ditë më parë

  Bravo Marin Punen qe ben Ti me ekipin tend nuk e ben nje shtet . Ska shteti laborator ta testoje ujin ? Ose te zbulohen rrenojat e malaise edhe te tregohet historija e saj, te rrisim turizmin në vendin tone

 • Streetfighterz shqiptar
  Streetfighterz shqiptar20 ditë më parë

  I forte je vëlaqko

 • Zana Thanasi
  Zana Thanasi21 ditë më parë

  Falemindert Z, Marin per keto emisjone qe na tregon per vendin tone

 • Emma Emma
  Emma Emma21 ditë më parë

  Ku dodhet ky vend

 • Dc Alb
  Dc Alb24 ditë më parë

  Lenie eshte emer i vjeter dhe mendohet se aty eshte varri i Helenes se Trojes ..

 • orgito2006
  orgito200628 ditë më parë

  NORMALE AJO PUNE!!! MARIN MEMA KRYEMINISTER I SHQIPERISE SE MADHE TE DUAM SHUM JE ATDHETAR-NACIONALIST 👍👍🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🖤🖤🖤❤️❤️❤️

 • Matilda Bici
  Matilda Bici29 ditë më parë

  Opo ti eke mir me tenden po kuj ibie ne mendje per lenien per vota pooo jemi te mir te gjith

 • Juljana Lezaj
  Juljana LezajMuaj më parë

  Flm shume per keto programe se edhe nga larg po e njoh me mire shqiperine.. E veramente una Perla .. per i turisti Quelli che amano a fare delle belle camminate .. paessaggio meraviglioso, coline, aria pulita ossigeno ..la natura offre molto... grazie mille per tutto quello che avete spiegato in modo corretto!

 • Forca e siguris se kosoves
  Forca e siguris se kosovesMuaj më parë

  Kish ilire garant

 • Shaban Lajci
  Shaban LajciMuaj më parë

  RESPECT Marin Mema

 • L A
  L AMuaj më parë

  Pusi i grave... 😂😂

 • Sahadete Pllana
  Sahadete PllanaMuaj më parë

  Pom intereson pse spo hyn ne lewen

 • Toni De
  Toni DeMuaj më parë

  Juan Ponece de León se dinte që e kishim neve.. Acqua de vida.. La fonte della giovinezza.. ai e kerkonte ne sudamerik😉😅🤣

 • Gianmarco 07
  Gianmarco 07Muaj më parë

  Bravo Marin

 • Kristian Turmalaj
  Kristian TurmalajMuaj më parë

  te shofin gjith myslimanet se ku esht prejardhja e tyre

 • Kristian Turmalaj

  Kristian Turmalaj

  Muaj më parë

  @Kosovar Kosovari ke te drejt por esht edhe nje e vertet qe nuk duhet menjanuar

 • Kosovar Kosovari

  Kosovar Kosovari

  Muaj më parë

  U mundova te lexoj komente pa bere ndonje nderhyrje fetare.por ja qe te pelset stomaku dhe nuk ke qare.ketu nuk po flitet per besime fetare.ketu po flitet per kishë.per ate gruan qe ka sheruar.por ne asnje moment per besimin fetare.tash cilen ta besojme.te krishteret thone se feja e tyre eshte me e vjeter.muslimanet ashtu pretendojne.une jam me besim islam(musliman)po te pyes nje pyetje por pa mburrje se je i krishtere,por pyetja ime per ty eshte.ti si mendon kush eshte me e vjeter?

 • Mimoza Shehu
  Mimoza ShehuMuaj më parë

  Marin je një djalë për tu marrë shembull bravo je hero ,je shum i zoti ...lum nëna që të ka djalë.🌟

 • Xhiljola Shala
  Xhiljola ShalaMuaj më parë

  Mrekulli Mrekulli Mrekulli ajo ça fali ZOTI !!! Vèrtet mund tè kthehet nè vènd pelegrinazhi e dalngadalè tè njihemi me historinè tonè tè mohuar me vlerat e tè parève tanè e rè bèhemi tè ndèrgjegjshemem pèt tè mirat qè kemi !!!

 • Elona Barbullushi
  Elona BarbullushiMuaj më parë

  Ylli historise shqiptare 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Spiritual warfare
  Spiritual warfareMuaj më parë

  Ujerat termale permbajne squfur jane te mira vetem per pastrim lekure, dhe nuk bejne asgje tjeter

 • Trendafil I kuq

  Trendafil I kuq

  Muaj më parë

  Nuk jane ujera termale por akullnajore , 2-3 grade celsius ne gusht 🥰

 • Dhimitraq Shkembi
  Dhimitraq ShkembiMuaj më parë

  Kush do. Investojë se. Kanë. Mëndjen fare shtete i pisllëqeve

 • King ofIllyria
  King ofIllyriaMuaj më parë

  islamofobistet duhet te kuptojne qe shamia eshte cilesi e grave te ndershme dhe ajo bamirse uroj e besoj te kete qene pasuese e rregullt e Isait(Jezusit) qe therriste ne besim te paster monotoist(islam),sepse teoria e trinitet u shpif ne shekullin e katert dhe force per sherim ska asnje njeri ne toke as Jezusi e as Muhamedi,ndonese kur ishin gjalle kane pasur mrekulli por kjo me lejen e Zotit,ndersa te vdekurit skane ansje lloj force,dobie apo demi

 • Pashk Nokaj
  Pashk NokajMuaj më parë

  Marin Mema, jeni shqiptari më i përkushtuar, më patriot dhe më i mirë tash 2000 vjet.Zoti ju bekoftë juve dhe rrugën tuaj.

 • youtube z

  youtube z

  20 ditë më parë

  @Izer Abazi e kuptoj vlla qe thuhet skenderbe, por e para skenderbe osht gju turke, dhe pastaj do ti thuhet emri i ti i vertet, tpelqen ty te bojn zo hassan nqofse e ke izer?

 • Izer Abazi

  Izer Abazi

  Muaj më parë

  @TROJE ILIRE Ne gjuhen internacionale si e quajn Gjergj Kastriotin?

 • TROJE ILIRE

  TROJE ILIRE

  Muaj më parë

  @Izer Abazi Quhej GJERGJ KASTRIOTI

 • Izer Abazi

  Izer Abazi

  Muaj më parë

  Mos harro Skenderben

 • Albbii 18
  Albbii 18Muaj më parë

  Respekte nga kosova Marin sa her te Shikoj ty me kthen shum pas ne koh te vjetra imagjinoj trojet tona edhe pse jam shum I ri ne mosh me pelqen shum programi yt 🇽🇰🇦🇱👑

 • G D
  G DMuaj më parë

  Marin,je nje gjeni.Bravo!

 • Eri Zeqo
  Eri ZeqoMuaj më parë

  Bravo Marin

 • RASIM TËRDEVCI FILM & MUZIK
  RASIM TËRDEVCI FILM & MUZIKMuaj më parë

  Respekt vlla marin mema nuk kam fjal metpershkru ishalla zoti te jep shendet ne jet ti me ben krenar qe jam shqiptar.tfala nga dardania e shqiperis

 • Hysen Baku
  Hysen BakuMuaj më parë

  Bravo Marin per keto emision qe na jep , por ke nje ze te mbrekullueshem e nje shqipe te paster te kulluar si ar , nuk perdor fjale te huaja . Respekte

 • Fredi Tona
  Fredi TonaMuaj më parë

  KOT LODHESH PATRIOTI MARIN MEMA. PUSHTETARET E KETURE 30 VJETEVE KA PUNUA DHE PUNON PER SEBIN DHE GREKUN. BASHKE ME AKADEMINE E SHKENCAVE. - U BEJ THIRRJE TE GJITHE EMIGRANTEVE SHQIPTARE TE KTHEHEN NE MEMEDHE DHE TI QERROJNE KETA MUTRA POLITIKANE DHE AKADEMIKE. REVOLTE KOMBETARE. KY KRYEMINISTER KOPIL EDVIN RAMA KERKON TA ZHDUKE NGA HARTA E BOTES SHQIPERINE.

 • Fadil Gjata
  Fadil GjataMuaj më parë

  Të lumtë Marin Mema me një zë të bukur dhe të qartë ti u tregon mbarë shqiptarëve trojet etnike të kombit tonë vend banimet e hershme të shqiptarëve që sot ndodhen jashtë kufijve të Shqipërisë faleminderit për këtë guxim dhe heroizëm që tregon gjithmonë

 • Nana Halilaj
  Nana HalilajMuaj më parë

  OQITNEPER MEDIJA SHQIPTARE SHPESH SE POPULLI KA NEVOJ PER TA

 • V Hou
  V HouMuaj më parë

  Per dhimbjet muskulare duhet te merrni magnez, lloji me I mire I te cilit eshte magnezi citrate. Mungesa e ketij minerali eshte me e perhapura por ne te njejten kohe e veshtire per tu zbuluar, sepse analizat e gjakut tregojne gjithmone pranine e tij, perveç rasteve tejet ekstreme. Pjesa me e madhe e magnezit perqendrohet ne kocka e pastaj ne muskuj duke lene vetem 1% ne gjak. Keto liqene apo dhe ujrat termale jane te pasura me kripera te magnezit te cilat perthithen nepermjet lekures dhe ndihmojne muskujt qe jane varferuar nga mungesa e tyre. Me gjithe vlerat kurative qe kane keto ujera mundohuni te ushqeheni me ushqime te pasura me magnez dhe te merrni shtesa te magnezit citrate sipas nevojes. Ne vija te pergjithshme mungesat e mineraleve jane arsyeja kryesore e gjithe semundjeve ne ditet e sotme. Kush ka fatin te jete prane ketyre magjivete natyres le ti shijoje dhe per ne! Ju uroj shendet gjithe shqipeve kudo qe jeni ne bote!

 • Olimbi Shehu

  Olimbi Shehu

  Muaj më parë

  Faleminderit per shpjegimin e qarte

 • Infinity Infinit
  Infinity InfinitMuaj më parë

  Bravo Marin . Sa e madhe duket Shqiperia kur ngjon historite tua 🤍🇦🇱❤

 • Besnik
  BesnikMuaj më parë

  ME MERR MALLI PER VENDIN TIM RESPEKT MARIN MEMA QE I TREGON KETO GJERA TE VERTETA SHQIPETAREVE 🇦🇱🙏🤲

 • Ylber Disha
  Ylber DishaMuaj më parë

  Rrespekte marin

 • Myrvete Simnica
  Myrvete SimnicaMuaj më parë

  Me knaqsi i shikoj kto emisijone kaq te mira duke U njoftu me Shqiperin e dashur ♥️ qe na ka munguar aqe shum E sidomos prindve tane qe shkuan dhe nuk e shijuan

 • METIN MIFTARI
  METIN MIFTARIMuaj më parë

  Nuk po flasim per legjenda pilerisht vin njerez per ta viziutar ......pas 2 sekondave i qesin lopet n kamer🤐

 • naim rexhepi
  naim rexhepiMuaj më parë

  Dihet qe pjesa dermuse e Shqipetarve eshte e pabese ndaj ZOTIT,por edhe kjo video ndihmon ne ate rruge .Populli Shqipetare per tu ngjitur ne peme kapet per gjethesh e kjo e ben qe vazhdimisht te rrezohet per toke.

 • Kosovar Kosovari

  Kosovar Kosovari

  Muaj më parë

  Qka ka te beje kjo ne pabesi ndaje Zotit apo mos besimit ndaje Zotit.mua po me pelqejne shprehjet dhe historite e tij prej nje gazetari.

 • Ylli Mece

  Ylli Mece

  Muaj më parë

  E ka mbytur bimesia thote po' pastrojeni te pakten pritni cdo gjo nga shteti

 • Adrian Balla
  Adrian BallaMuaj më parë

  Nuk ka te bej me ujra minerale I ftohti vet inflacionin me muskuj dhe ka filuarr te perdoret ne shendetsi gjithashtu

 • Naser Arifi
  Naser Arifi2 muaj më parë

  Gjyshja , Nena ime me mesuan "per tu shendosh " , shkolla me mesoi per tu sheruar , Marini , Martini, Vladimiri, Zefi, Gjergji tash na thojn KURIMI ...🤮 Ne jemi popull i vjeter? Ne jemi Iliret? Ne e bem Romen? Ne jemi greket e vjeter ? Ne jemi .... ku ta di se kushi qe nje gjuh nuk jemi ne gjendje te ruajm ??? O sa keq qe jam me ju shqipetar o hej o hej Fanatizmi per kryqi gërk i beri te gjith shqipetaret orthodox gërk e sllav , tash fanatizmi evgjelisto-Zionist sikur Marini Martini Vladimiri, Zefi , gjergji, Armando, mateo, Simone na bejn Italian .. vetem e vetem ta hupim llafin taze qe jemi rit me at fjal ta bejm Frescko 🙈😂😂😂 Kushdo qe do te doj te pushtoj Shqiptarin me ata do jem e kurren e kurres me ju , jeni plehra, bythshites, shkuat ne greqi u bet grek shkuat ne itali u bet italian shitet grat gjuhen motrat vllain nderuat emra tash gjuhen .. cka me duheni ju fundrina e njerzimit 🤮🤮🤮🤮🤮

 • Eli Elii
  Eli Elii2 muaj më parë

  Te lumshin kembet dhe mendja Marin Mema qe ke shkuar ne ate vend te mrekullueshem eshte vertete nje perle, vetem infrastruktura e ka lene mbrapa Gramshin dhe fshatrat perreth tij mbrapa, ajri, kullota e bene Gramshin unik, e sidomos liqeni I zi cudiberes qe nga vitet 80 shkonin njeres atje per sherim por doktoret nuk ta sugjerojne kane per te shit ilacet e ju bie vlera atyre. Mrekullia ndodhet ne vendin e mrekullive . Respekte.

 • Ymer Spao
  Ymer Spao2 muaj më parë

  Martin une jam rritur nate zone jam nga derdusha kusheriri Ismail kapedanit Brvo te qofte te falanderoj per ate emisjon te mbrekullushem gora ka lind trima te rralle

 • Florjan Basha
  Florjan Basha2 muaj më parë

  A nuk duhet te merrje mendimin e historianeve? Apo nuk kemi ne ketej? Edhe keto emisione perseri politike? Perfundimish eshte e demshme te kesh televizor.

 • Oni's
  Oni's2 muaj më parë

  Edhe pse kan qen Shum te lasht Iliret por nuk mund te themi se jemi ne ketu dhe jemi pasardhesit e tyre ketu e 3000 vjet me para nuk i dihet cfar eshte ber cfar rrace ka ardhur ne Shqiperi dhe se me ke jan martuar Grat dhe burat Pasardhes te Ilirve aty edhe sot po kryqezohen me Turk Grek Italian Anglez Gjerman etj etj. Kurr mos te themi qe jemi ne pasardhsit e tyre sepse asnjeri nuk e di se cfar jan ber neper luftra Iliret, Shqiptaret cdo vite qe ka kaluar te cdo perjudhe them se kan Emigruar dhe Shqiperin e kan Pushtuar. Te them ti mbrojm sepse I kemi pasuri qe nuk Zvendesohen dhe akoma i rritet vlera, por jo se jemi ne Pasardhesit e Ilirve 😶

 • Denisa Kola

  Denisa Kola

  Muaj më parë

  👏👏👏👏

 • Osman Cani

  Osman Cani

  Muaj më parë

  Jemi ilirë kudo .....

 • Zeni Zylyftari
  Zeni Zylyftari2 muaj më parë

  Bravo suksese ne Pune tende Marin.

 • TLOG
  TLOG2 muaj më parë

  O Marin Mema, je bo si kazzenger ne Itali, emision 1 ore i gjate qe mund te ishte 10 minuta….

 • fabi fabian

  fabi fabian

  Muaj më parë

  Krijusi na krijoj Qka i duhet Njeriut ja dha Vetem tuhet lyp per ta gjet Eti je ai i cili po kerkon per te miren e Njeriut Te lumt Mema

 • Floreshe Shehu
  Floreshe Shehu2 muaj më parë

  👍🙏🙏🙏🙏🙏

 • Nikos Tsompai
  Nikos Tsompai2 muaj më parë

  Bravo Mema që e reklamon vendi I bukur ,ta ruajn nga plerat?

 • Fioralba Profi
  Fioralba Profi2 muaj më parë

  Zoti Lavderohet nder shejntoret e tij. Edhe në fshatin Çete ne Kavaj ne kishen e saj Shen e Premtja ben mrekulli edhe sot.

 • O K
  O K2 muaj më parë

  Keto gjera te bukura din te paraqes vetem i madhi MARIN MEMA i cili na knaqi me dokumentaret e ti FRESPEKT.

 • altin aliraj vlora altin aliraj vlora

  altin aliraj vlora altin aliraj vlora

  5 ditë më parë

  PO MARIN MEMA GJIKNDE MADHE GAZETARE EDHE HISTORIAN NE GJURME SHQIPTARE TOPE CENNEL ESHTE BRETIN HISTORIN 👑👑👑👑👑

 • nicola nik
  nicola nik2 muaj më parë

  Marin Mema je ni nder adhuruesit e mi te pershendes nga USA je nder gazetaret mate mrekullueshem si po i shfaq keto mrekudhira te shqiptaris qe kurr nuk ikena ndegjuar bravo princi i shqiptaris te ruajt i lumi zot 👑⭐️🍀🇦🇱🇦🇱🇦🇱👏👏👏👏👍👍👍

 • Trendafil I kuq

  Trendafil I kuq

  Muaj më parë

  Amen 🙏

 • redi boy
  redi boy2 muaj më parë

  Sa ka shqipria qytete ilir po ti zbulos

 • Mega Trial
  Mega Trial2 muaj më parë

  Sikur mos të bërtiste duke lexu por folë normal, shumë ma mirë do t´ishte programi. Më pengon ky zë i ngritur

 • Mega Trial

  Mega Trial

  Muaj më parë

  @BS - më pengon more njeri kur bërtet dikush, pa marrë parasyhs a e uli zërin. Emisioni është shumë interesant, por fatkeqësisht s´mund ta dëgjoj. Kam ba përpjekje edhe në emisione tjera

 • Mega Trial

  Mega Trial

  Muaj më parë

  @Kosovar Kosovari - A je normal?! Unë bash për këtë arsye ankohem, sepse dua ta dëgjoj, por nuk mundem nga zeri!

 • Kosovar Kosovari

  Kosovar Kosovari

  Muaj më parë

  Ti as mos e degjo as mos e shiqo.sepse ky emision nuk eshte per ty.sepse ti as nuk je Ilir.as nuk je Dardan.as nuk je Shqiptar nga Shqipëria.as nuk je Shqiptar mga Dardania.

 • BS

  BS

  2 muaj më parë

  Po ti mundësh me ja ndalë zërin

 • Lela
  Lela2 muaj më parë

  Jemi me fat që të kemi,,ta bëftë Zoti dritë o fisnik, respekt!!Po s'ka shtet o trima,,aj është inengzistent që kur i dhanë ""lejen , Fuqitë e Mëdha""të njihej, pika që su bie Evropës shtrigane,,ato historit me austro--hungarezet janë gjoja,, ata i dinin,, kishin harta dhe udhëzime,,banort e atjeshëm,,ta marrin situatën vet në dorë,,:--I ZOTI E NXJERRË GOMARIN NGA BALTA,, RESPEKT PAFUND JUVE,MARIN DJALI,

 • Natasha Sulko
  Natasha Sulko2 muaj më parë

  Si gjithmone je i jashtezakonshem ne perzgjedhje dhe si gazetar. Te lumte, meriton shume per ate qe paraqet.

 • Na Vi
  Na Vi2 muaj më parë

  shkon me vizitu ket vend e bjen ne prit bandash kriminale 👏🏻

 • Moj e bukura Shqiperi

  Moj e bukura Shqiperi

  6 ditë më parë

  Futja pordhes kot o hycen !

 • Kuq E zi
  Kuq E zi2 muaj më parë

  Aty nuk eshte liqeni qe te sheron, aty eshte cdo gje qe te sheron. Qenka vend spektakolar...duhet te hedhi syt ne keto vende shteti...

 • Albanian Dictionary
  Albanian Dictionary2 muaj më parë

  Martin mema ra nga pema, liqeni i zi eshte shume i rrezikshem sepse ujrat e tij përmbajnë radon, elementë radioaktivë qe shkaktojne kancerin e lekures dhe vdekje te ngadalte. Martin ti je nje njeri kaq pa shkolle dhe po i merr ne qafe shqiptaret. Mbaro shkollen marin mema!

 • Enrik Rushan
  Enrik Rushan2 muaj më parë

  zoti marin ketu ne Lozhan firma turke gjate punimeve zbuloi nje shpelle e mbushur me arsenal armesh ilire dhe nje sasi monedhash te fshehura kushe di se kur por ju thane punonjesve te mos flisnin se doti pushonin nga puna i moren dhe iken kishte perkrenare shigjeta harqe sepaata mbreterore dhe dhe monedha po me sendyqe te medhenj po ti pyesni te gjithe e dine

 • Myslim Xhaferaj
  Myslim Xhaferaj2 muaj më parë

  Nderime ,mitnjhje të thellë o i madhi Marin Mema ,për nxjerjen në dritë tè pasurive të tokës shqipare.

 • mark spaqi
  mark spaqi2 muaj më parë

  Qdo shejtore katolike e monument eshte sheruese ⛪⛪⛪✝️✝️✝️✝️

 • mark spaqi

  mark spaqi

  Muaj më parë

  @Kosovar Kosovari bogami ne RROFTE KRISHTI ✝️✝️✝️✝️✝️☦☦☦☦

 • Kosovar Kosovari

  Kosovar Kosovari

  Muaj më parë

  Mos te merremi me Besimet fetare.por te merremi me te mirat e Natyres te Nënës Shqipëri.

 • BIG BoY
  BIG BoY2 muaj më parë

  Marin Faleminderit!cdo gje eshte e vertet qe u pasqyrua ne video,eshte nje perl!natyra,burimi,klima dhe edukata dhe pozitiviteti qe percjellin banoret,duhet theksuar pasi shum banore jan botues dhe autor te shume vellimesh librash!Te sygjeroj te kthehesh dhe te shkembesh experinca me z.Abedin Bici eshte mrekulli.K.Nishku

 • Elian Alia
  Elian Alia2 muaj më parë

  Liqene te tilla kane bere ne Itali plot per te vaditur patatet. Pffff nje cop mocali dhe e beni sikur jetojne mjellmat. Po pse nuk ben emisione per shkaterrimin e flores shqiptare o Marin, apo pret te te thone bravo si ata kalamajte e kopshtit? Ne malin e Tomorrit ke 25 hektarë pyje të djegura brenda 10 diteve... Gjithe ata burra bashke ne nje pellg si pede...

 • Kosovar Kosovari

  Kosovar Kosovari

  Muaj më parë

  Perse nuk shkon ta fikesh ti Shqiptar me zemer.mos fol palidhje mor horr.sepse ne Shqiptareve na duket me i bukur edhe ajo qka dhjesin te huajtë.e ke thane se italianet kan bere liqene per re ujitur patatet.por keto i ka krijuar natyra.ajo Natyre e cila te pareve tane ju ka ikur jeta pa e shijuar.qofshë jetëgjatë Marin Mema.

 • Heinz Guderian
  Heinz Guderian2 muaj më parë

  Ndonje kulle betoni kur do ta bejne. Qe ta dhjesim si cdo gje tjeter

 • Lam kap
  Lam kap2 muaj më parë

  O njerez nuk perkthehen emrat ndonjehere. Shen Parashqevia eshte jo Shen e Premte. Kur lindi ne Rome i jati meqe lindi te Premte ja vuri Parashqevi. Greqishtja ishte e njohur atehere. Urehemi po jo keshtu. Me duket se dhe katoliket e kane Santa Parashkeva

 • Bujar Tartari

  Bujar Tartari

  2 muaj më parë

  @Lam kap Në Shqipëri ka fshatra që quhen Shënepremte, ka qafë mali që quhet Qafa e Shënepremtes, ka vënde të shënjta që quhen Shënepremte etj., etj. . Paraardhësit tanë kështu i quajtën dhe nuk na morën dorën, as mua dhe as ty. Për vajzat, nga katolikët, përdoret Prenda, nga ortodoksët, Parashqevi. Kjo është tradita. P.sh. në Itali, çdo fshat ka shënjtorin e veçantë, që ata e quajnë Santo Protettore(shënjtori mbrojtës). Në Shqipëri, shënjtori mbrojtës, quhet Pajtor(ai që pajton njerëzit me Zotin). Kështu i ka Shqipja, nuk hyn fare urrejtja.

 • Lam kap

  Lam kap

  2 muaj më parë

  @Bujar Tartari ishte njeri ekzistuse. Eshte si te quajme Parashqevi Simakun E Premte Simaku. Ose te veje Fatmiri ne USA dhe ti thone Gudlaku. Nuk perkthehen emrat

 • Bujar Tartari

  Bujar Tartari

  2 muaj më parë

  Shqiptarët e quajnë shna Prenda ose shën e Premtja, ç'hyn urrejtja këtu!!!???. Dhe ç'lidhje ka se si e quajnë grekët apo italianët????.

 • Arjan Leka
  Arjan Leka2 muaj më parë

  Shenepremte qoft e bekuar

 • Albo Sarketi
  Albo Sarketi2 muaj më parë

  Isht e vertete

 • Kreshnik Ukaliaj
  Kreshnik Ukaliaj2 muaj më parë

  të uroj punë të mbarë je më i miri të përshëndes

 • 𝐼𝓁𝒾𝓇 𝓁𝓊𝒸𝒶
  𝐼𝓁𝒾𝓇 𝓁𝓊𝒸𝒶2 muaj më parë

  Me kaq emisione sa ka bo ti na ke bo qe te dime me shume per historine e Shqipersie BRAVO per punen e palodhshme .

 • zllashi gashi
  zllashi gashi2 muaj më parë

  Askun në Europë nuk shef lartësira të xhveshura nga drunjët vetëm në Arrnautistan shkruaj për këto more e jo prralla

 • Eduard Hoxha

  Eduard Hoxha

  2 muaj më parë

  Shkruaj dhe fjalë të bukura për atë vënd për atë tok për atë bukuri dhe pasuri natyrore dhe i lini sharjet e ofendimet dhe Mose bëni të meçurin me komente pa lidhje sa shpejt ju del fjala nga goja për vatanin tënd

 • Fatmir Sinoni
  Fatmir Sinoni2 muaj më parë

  Shqipërija osht ven i mrekullive,por me ne shqiptarët osht pak çudi se, duhet ta nigjojm nga nji njeri i madh si Marin Mema,apo nga vizitor të huaj ,jo or jo ! megjith ndihmën e jashtzakonshme të tyre,falenderime pa fund-por 'duhet të jemi mo shum kureshtar ti eksplorojm venin ton të dashur ,që kur të na pyesn fëmijët dhe të huajt të mos rrudhim krahët,lum si ne" pa kto kriminela me mandat (DEPUTETI) I pa shoq ,Marin Mema🔔🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Mary K
  Mary K2 muaj më parë

  Shumë zhurmë për asgjë ! Jura termale kaq ! What’s the big deal

 • dorjan hasa
  dorjan hasa2 muaj më parë

  Bravo Marin Mema per mundimin qe ben per te eksploruar cdo mrekulli te fshehur e nen hije per vendin tone jam shume krenar qe origjina ime esht nga ky vend "Lenie" dhe ato biseda qe ju ndate me banoret e zones jane mese te verteta, faleminderit dhe shpresoj te shtohen njerez si puna juaj...respekte

 • Eduart Xhika
  Eduart Xhika2 muaj më parë

  Mahnitese dhe mister

 • Μαρα Πασαι
  Μαρα Πασαι2 muaj më parë

  Allahu e ka uruar ate vende❤

 • Cimi Azizi

  Cimi Azizi

  Muaj më parë

  @Ashkaniden die Balkan Perser Kenke Arabci I madh tina. I dike te Tana.

 • Ashkaniden die Balkan Perser

  Ashkaniden die Balkan Perser

  2 muaj më parë

  @Cimi Azizi haha ntraje emnin e arabve AZIZI, emni azizi nuk asht e juve mere RASIST SHKIPTAR

 • Cimi Azizi

  Cimi Azizi

  2 muaj më parë

  Ai vend esht ne Shqiperi, Allahu jot esht ne Arabi. Zoti e ka bekur

 • roberto
  roberto2 muaj më parë

  Ju banoret e fshatit mbillni disa pisha ansore liqenin zbukuroheni pak ate mrekulli, mos prisni vetem nga shteti !

 • Sara Glass
  Sara Glass2 muaj më parë

  👍

 • Sander Kaci
  Sander Kaci2 muaj më parë

  Se kuptoj pse shteti nuk ve dor ne kto mrekulli qe jan pjes e istoris son te lasht .pse i le mbas dore dhe nuk ju jep muncin per zhvillim turizmi .apo mos ndofta kta politikan jan gjakprishur dhe me direktiva te grekve dhe serbeve ta shkatrojn istorin ton te vjeter sa vet njerzimi.

 • bukaniku ab
  bukaniku ab2 muaj më parë

  Jam me origjin nga ky vend,,,, e di ktu e 40 vite qe njerzit shkojn ne liqenin e zi per kurim,,,o Marin po nuk esht mrekulli,,, njihet nga shkenca,, vecse nuk duhet fut i gjith trupi por kembet ose duart nji nga nji,,,shpeton zemra plus ka efekt kura,,, pasi ne at gjymtyr qe ti e fut ne uj te ftoht fillon te vershoj gjaku me forc per te ballancu temperaturen e vershimi i gjakut hap venat sikur forca e ujit ne nji markush te shtypur,,,, keshtu pa ilace dhe nderhyrje ndodh mrekullia e Marinit 😅🤣 ,,,por esht e vertet qe njerzit kan nivel dhe kan qen e jan patriot te vertet e kan ne gen

 • Mathrex131_ Dominus Bpredator
  Mathrex131_ Dominus Bpredator2 muaj më parë

  Mrekulli

 • altin aliraj vlora altin aliraj vlora
  altin aliraj vlora altin aliraj vlora2 muaj më parë

  GJERGJE KASTRIOTIN NDGULI NE KALANE KRUJE FLAMURIN SHQIPTARE 1443 1444 ISMAILE QEMALIN PAVARSIN NGRITJEN FLAMURIN SHQIPTARE TE GJERGJE KASTRIOTIN VITIN 1912 VLORE ISMAILE MORINA NGRIJEN ME DRONE TE PARTIZANI BEOKRADIN FLAMURIN SHQIPTARE NE SERBI DY FIGURA TE ISMAILE QEMALIN ISA BOLETINI BEOKRADIN VITIN 2014 NE SERBI 👌👌👌👌👌✋✋✋✋✋✋SHQIPERIA MADHE AUTOTONE BALLISTIN ISMAILE MORINA

 • Kosovar Kosovari

  Kosovar Kosovari

  Muaj më parë

  Nese e thua se ke shkruar per Heronjët Shqiptarë ja ke huqur djali shumë.në drejtshkrimin e Gjuhës të pastër Shqipe.mir e kan keta qe ju kan kundervënë për Shkrimin.sepse ashtu si ju keni shkruar as nuk shkruhet dhe as nuk flitet Gjuha Shqipe.

 • Bledi Shkoder

  Bledi Shkoder

  Muaj më parë

  Pik fajit ska mor njish,se ti po dukesh athu se je tu shkru Shqipen,me google translate..

 • altin aliraj vlora altin aliraj vlora

  altin aliraj vlora altin aliraj vlora

  2 muaj më parë

  NIUKE JAPE TY LLOGARI CA KAME SHKRUAJTUR UNE ME SHKRIMIN TIME IK MESONI SHQIPE PASTAJE HAJDE VINI TE SHKRUANI KETU SHQIPEN KAME SHKRUAJTUR HERONJTE MI KOMBIN SHQIPTARE MOSE FUTE ME HUNDE TI IK TE JAPE TY LLOGARI SE CA SHKRUAJE UNE KETU HISTORIN 😜😛😜😛😜😛

 • altin aliraj vlora altin aliraj vlora

  altin aliraj vlora altin aliraj vlora

  2 muaj më parë

  @Florjan Basha NUKE PYSE TY SHKRUAJE SHQIPE CA DREQIN DONI TE THONI MUA EDHE NJO FARE SE KUSHE JENI JU MESO TI SHKRUASH SHQIPE PSE TE DOGJI TY IK SHQIPEN TIME

 • Florjan Basha

  Florjan Basha

  2 muaj më parë

  Cfare dreqin ke dashur te shkruash? Meso te shkruash shqip, pastaj meso te shprehesh.

 • Juli JC
  Juli JC2 muaj më parë

  O Marin mos u merr me perralla katunaresh mos e ul veten deri ketu gjej diçka me fakte njerzit te besojne po fillove me keto lloj lloj historish do bahesh qesharak 😂 kam nje kanal mbas shtepis hajde hedhi nje sy disa katunar thon qe ka pas kuçedra dikur 😂😂

 • Juli JC

  Juli JC

  2 muaj më parë

  @Moj e bukura Shqiperi 😂😂😂 ka mundesi edhe 🤔 ket pune e din marini prandaj asht mister 😂

 • Moj e bukura Shqiperi

  Moj e bukura Shqiperi

  2 muaj më parë

  Mos kan qen dashnort e sateme ,edhe ajo i thoshte teteti jan kuçedrat mos dil jasht ! Edhe ti e ke besuar se kan qen kuçedra

 • Juli JC

  Juli JC

  2 muaj më parë

  @Anon Anon katunar nuk asht ofendim o nish ato qe jetojne ne katund quhen katunar nuk i them dot qytetar ne dialektin Tim i themi katunar i jemi per njani tjetrin nga jugu i thon fshatar ne veri tirane i thojn katunar ishalla vjen marini i ban ndonje histori kanalit tim per kuçedra se i kam da derra qe freskohen po mi han kuçedra 😂 jam ne merak te madh bile bile disa katunaret e mi thon qe naten vjen edhe ère e keqe💩 nuk e di pse shum mister te ky kanali 😂😂

 • Nermin Murati
  Nermin Murati2 muaj më parë

  Sa mbrapa kemi mbetur persa i perket zbulimit te ketyre mrekullive arkiteturore,eshte jeta dhe vepra e nje populli.Me pare nuk eshte punuar,po keto 30 -vjet qe shoqeria jone dhe vendi eshte hapur pse nuk eshte punuar?Keshtu rritet niveli kulturor i shoqerise sone dhe turistet kane cfare shikojne,jo vetem historine MESOJNE, shohin bukuri te e natyres shqiptare si dhe arkiteturore interesante.Bukur,bukuri mahnitese! !!!!!

 • V Sinani
  V Sinani2 muaj më parë

  bravo marin bravo??e ka pune o njerez se fale jush e kapi nje kontrate tjeter me tibo tv .kto jane patriot leku ky dhe top chanell

 • Kosovar Kosovari

  Kosovar Kosovari

  Muaj më parë

  Perse ti nuk punon per lekun.por ky se paku hap syt Kombit.at qka na e kan fshehur Sllavët apo na e kan devijuar ne Histori ky po e kthen ne te vertete.

 • kanali YouTube i nilsit

  kanali YouTube i nilsit

  2 muaj më parë

  Bravo I qoft ai të paktën të hap syt ne duhet të reagojm pse ti e un bashk shkojm nëpër bot kur kena vendin ton mrekulli duhet që të jemi mirnjohës edhe të bëjm ma shum për njeri tjetrin e jo të jemi armiq të njëri tjetrit

 • People Are Awesome
  People Are Awesome2 muaj më parë

  Kti edhe nje grop me uje te lagja ti japesh,ta ben legjend dhe mister 🤣🤣

 • Internet Explorer

  Internet Explorer

  Muaj më parë

  @Μαρα Πασαι ke fol

 • Μαρα Πασαι

  Μαρα Πασαι

  2 muaj më parë

  Ku vetëm per kisha është se kini kuptuar është r racist ndaj muslimanve

 • Alexandro Rivolta
  Alexandro Rivolta2 muaj më parë

  Si ka mundësi?

 • Juli JC

  Juli JC

  2 muaj më parë

  Ska mundesi 😂jane rrena me historin ne çdo vend ku mali eshte i lart dhe me liqene dhe pyje eshte e mire per shendetin ajri paster gjithmon i mire si uji etj keshtu qe nqs ke ndonje mal afer njesoj si kjo historia asht 😂😂 edhe ne theth vine nga gjithe bota sheron azmen etj etj po gjith kjo nga ajri dhe pemet dhe uji malit 😂

 • Lume Papas
  Lume Papas2 muaj më parë

  Nje mbrekulli

 • Renato Guri
  Renato Guri2 muaj më parë

  Shum emision i bukur.Ktu ne veri ku rri un Shna Prenden(Santa Veneranda) e lusim shum vende dhe kena shum kisha kushtuar saj. Eshte pajtorja e Kirit te Dukagjinit edhe 1 nga shejtneshat me te mdhaja Katolike.Aty mesiguri ma perpara duhet te ket ken ndonje kish e shejte kushtuar Shna Prendes.

 • bukaniku ab

  bukaniku ab

  2 muaj më parë

  Im At ndjes past qe ka lindur dhe esht rritur ketu tregonte se kur ristrukturuan xhamin ne kohen e zogut ne nji gur lexohej Shen Koll

 • TikTok Dances
  TikTok Dances2 muaj më parë

  Respekte për punën tuaj Marin Mema, keni vizituar një nga fshatrat me të veçantë të Gramshit me natyre të bukur,me njerëz mikpritës, të punës,të dijes, të besës...Ndër vite këtë trevë e ka munduar mungesa e një rruge të mirë automobilistike....Shpresoj dhe uroj sa më shpejt të ketë një rrugë të denjë për banorët dhe natyrën e mrekullueshme të Lenies 🌞🏕 !

 • ArbërOr

  ArbërOr

  2 muaj më parë

  Nga perandoria osmane dhe tgjith pushtusit e kan pas per qellim zhdukjen e historis ton.. fatkeqsisht kte e vazhdoj komunizmi Shqiptar me rrenj ne rusi dhe akoma e vazhdojn kta klyshet e komunizmit.. nuk behen trojet Shqiptare pa ngordhur brezi komunist( kam fjalen per qeveritart)

 • Sadik Kastrati
  Sadik Kastrati2 muaj më parë

  Marin idet i ke të mira, por po i egzagjeron pak tepër!

 • Kosovar Kosovari

  Kosovar Kosovari

  Muaj më parë

  Po ju drejtohem,te gjithe atyre qe i jane kundervënë ketij emisioni.jam Shqiptar Kosovar nga Kosova.me Besim fetar jam Musliman.por une ne kete emision nuk pashe ndonje ekzagjerim.ndonje fyerje fetare,apo ndonje ngritje fetare te njerit besim.por ne emision po flitet per Natyren e krijuar nga All-llahu.per ujin që fliter se është shërues.asnjëherë nuk kam qenë në atë zonë,nuk e njohë fare.por qka mund të them për ju Marin Mema.All-llahu të jua ruajë dhe të ju japë shëndet dhe mos u ndalni nga puna juaj.zbrite qdo pjesë të mirë të Shqipërise nga malet dhe vendose ne qdo shtëpi Shqiptari.

 • Sadik Kastrati

  Sadik Kastrati

  2 muaj më parë

  @Ardian Hasa Kto gjëra që u përmenden mundë të jenë të vërteta, edhe qenkan të vërteta. Por kto vërteta aq po dramatizohen, dhe po krijohet nji lloj historie dramatike me nji muzik të filmave kriminslistik ose drama. E krijova përshtypjen po shfrytzohet vendi i juar për të krijuar diqka bombastike mediale. Përshëndetje i nderuar!

 • Tim Xhani

  Tim Xhani

  2 muaj më parë

  Flisni si MOTRA E ZEQOS NE MAJË TË HAJDARIT.Po GOMERË DO NGELENI TERË JETËN.Ku jan ekzagjerimet e Marinit????apo më faĺ nuk ka pallateeee ska mejhaneee.Yeh koka e poshtme njerzore.

 • bukaniku ab

  bukaniku ab

  2 muaj më parë

  Ekzakt,, per te mbush programet televizive ( pun fitimi) ka koh qe nga ato programet e para me vler po na e mbush mendjen me “ekzagjerime “ koti,,

 • Ardian Hasa

  Ardian Hasa

  2 muaj më parë

  Ku e shef egzagjerimin ne kte video?une nuk e njoh krahinen tate dhe nuk mund te flase,kurse kjo eshte zona ime dhe jo qe te gjitha kto jane sh te verteta,por Marini nuk ka patur mundesi qe ti vizitoje dhe dokumentoje shume vende te vjetra ne kte zone,do i duheshin 2 ore emision Marinit ti jepte ne tv,(nuk esht replike,thjesht nje qartesim,respekte)

 • - Enzo Délonghi -
  - Enzo Délonghi -2 muaj më parë

  Gërmoni , ërmoni e analizoni Ujin se mos ka edhe Uranium ... Kështu mund të bëni edhe Bomba Atomike... !

 • Juli JC

  Juli JC

  2 muaj më parë

  😂😂😂😂

 • Kimet S. Terolli
  Kimet S. Terolli2 muaj më parë

  FALEMINDERIT MARIN

 • Edona Agojci
  Edona Agojci2 muaj më parë

  Perle

 • Kastriot Rama
  Kastriot Rama2 muaj më parë

  Bravo, Marin Mema, flm...per zbulime, rrofsh sa malet, je gjigant, ju pershdes, nga Dardania, Ferizaj.

 • Lupas hundas Sergjio
  Lupas hundas Sergjio2 muaj më parë

  Lume ato qe jetojne aty ne kete fshat. Vetem ruga te regullohet. Eshte plote me histori , histori eshte perle , vete te rinjte qe jetojne jashte vendit.,te lexojne sa me shume per historin tone , se ketu eshte munduar , ti zduki grek serb turk qellimi ka qene te zhduket si komb. , se dhe Marini mjaft po ben, .

 • lal shpellari
  lal shpellari2 muaj më parë

  do ta mari obsh

 • Moj e bukura Shqiperi
  Moj e bukura Shqiperi2 muaj më parë

  Bravo te qofte Marin, emision shum i bukur shum i sakt per cdo gje qe ke folur !

Faqja Tjeter