Elvana Gjata - Drandofilat


Stream it on found.ee/elvanagjata_celu

Music : Elvana Gjata, Pirro Çako
Lyrics : Elvana Gjata
Produced by Darko Dimitrov
Mix and Mastering : Darko Dimitrov, Andi Islami
Guitars by Shkëlqim Dule
Piano by Gent Rushi
Video : Max Production
Directed by : Blendi Kalivaçi
Editing : Sami Leka
Make up \u0026 Hair : Sellma Kasumoviq, Kaci Lleshi

A special thanks to "Geraldina Sposa" for the location setup and decoration and JL Consulting for project management and scheduling.

© 2021 Loudcom Media on behalf of EMM

Komente

 • Arbeta Ujkaj
  Arbeta Ujkaj11 ditë më parë

  Shkëlqen yll si drit

 • fatmir kuco
  fatmir kuco15 ditë më parë

  👍❤👍

 • Kujtim Miftari
  Kujtim Miftari16 ditë më parë

  Drandofilat ty mbrapsht ti kam dhan krejt ti kam dhan po nuk më bën, Se asnjë shije të ëmbël s'ma lan keq më vjen por s'ma kan lënë,

 • Klodjana Gerdoci
  Klodjana Gerdoci18 ditë më parë

  Bravo

 • Aidna Casque
  Aidna Casque19 ditë më parë

  Pse nuk shkruani dhe tekstin ?

 • jakefutplot
  jakefutplot24 ditë më parë

  Pirro Çako godet përsëri. Pa i ulur meritat Elvanës për zërin dhe interpretimin shumë të ngrohtë, një SUPER BRAVO për Pirron që pavarësisht se për cilin këngëtar kompozon, nxjerr gjithmonë muzikë që dëgjohet dhe këndohet duke tu mbushur shpirti. Këngë që vijnë vetëm era shqip.

 • Hey Hi

  Hey Hi

  21 ditë më parë

  Elvana ka ber tekstin dhe eshte bashkepuntore ne muzike.Nuk ka vetem rolin e interpretueses.

 • MWO Real Estate
  MWO Real Estate24 ditë më parë

  ❤️

 • MWO Real Estate
  MWO Real Estate24 ditë më parë

  🌹🌹🎵

 • Ylli Berisha
  Ylli Berisha25 ditë më parë

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Laureta Comeau
  Laureta ComeauMuaj më parë

  Sa melankoli e bukur! Me fut ne nje bote tjeter! Bravo Pirro Cako dhe Elvana! Vertete talente!

 • Bler Bler
  Bler BlerMuaj më parë

  un apo ti kujt me shum i dhemb

 • Mehrixhana Dervishi Llazorja
  Mehrixhana Dervishi LlazorjaMuaj më parë

  bukur te besh nje duet me ilir shaqirin

 • Tourist Channel A.S.
  Tourist Channel A.S.Muaj më parë

  I’ll prefer to right this in English.. Every time I listen to this song reminds me me wife Fede and our little son Aaron and automatically my face fills up in tears... ❤️THEY ARE MY FLOWERS/ROSES IN MY LIFE AND I WIDH GOD TO KEEP THEM SAFE WHEREVER THEY GO! INSHALLAH I love you my wife and my little angel Aaron. ❤️ This song is for you two! Thanks Elvana for your beautiful songs keep it like this it suits you!

 • Enxhi Halilaj
  Enxhi HalilajMuaj më parë

  Dashuri tiiiii🥰🥰🥰🙏🏼👏

 • Elirë Syla
  Elirë SylaMuaj më parë

  Lum ne qe te kemi mi Eli.

 • killer tv
  killer tvMuaj më parë

  Pirro cako te lumte.

 • Joy Meka
  Joy MekaMuaj më parë

  Masterpiece 🌹

 • Joy Meka
  Joy MekaMuaj më parë

  🌹🌹🌹

 • Joy Meka
  Joy MekaMuaj më parë

  🌹🌹🌹

 • Thomas De Sousa
  Thomas De SousaMuaj më parë

  Magic song from France 🇫🇷 🙏🏻

 • Yll ka
  Yll kaMuaj më parë

  My fav in the album

 • alida frasheri bodini
  alida frasheri bodiniMuaj më parë

  Pa Pirro Cakon do ishim akoma tek zhdukja e muzikes qytetare shqiptare. Bravo kompozitorit.

 • rasputin99 magico

  rasputin99 magico

  Muaj më parë

  Bravo dhe Elvanes. Se pari se ideja e albumit ka qene e saj, se dyti qe i kendon kaq bukur. Se treti se eshte dhe bashkeautore ne kete album. Po ta shohesh te kjo kenge ka shkruar tekstin dhe bashkeautore ne muzike po ka dhe kenge te tjera ku eshte bashkeautore

 • Alketa Sinani
  Alketa SinaniMuaj më parë

  Super ze super muzike

 • Alketa Sinani
  Alketa SinaniMuaj më parë

  Super ze super muzike

 • Mary K
  Mary KMuaj më parë

  Beautiful text , wonderful voice!

 • Luljeta Bejleri
  Luljeta BejleriMuaj më parë

  Falenderojmë dhe gjigandin Pirro Cako qe bën këto kën kaq të bukra bravo na kënaqët

 • Luljeta Bejleri
  Luljeta BejleriMuaj më parë

  Moj Elvana sa e mir je moj na kënaqe

 • Herbal Life
  Herbal LifeMuaj më parë

  🌹✨

 • MWO Real Estate
  MWO Real EstateMuaj më parë

  My favorite 🌹

 • MWO Real Estate
  MWO Real EstateMuaj më parë

  Dashuri 🌹

 • Music Al
  Music AlMuaj më parë

  Angel... 🌹

 • Artur Myrtezai
  Artur MyrtezaiMuaj më parë

  faleminderit per kengen 👼

 • ROZETA TUFA
  ROZETA TUFAMuaj më parë

  Pergezime per kenget , do te doja qe cilesia dhe tema e videoklipeve te ishte ndryshe, jane pothuajse te njejte 4 videoklipet e fundit.

 • Samed Kraja
  Samed KrajaMuaj më parë

  Bravo Elvana

 • kastriot
  kastriotMuaj më parë

  Ma ke bo mire 😏😏

 • Aria Beauty
  Aria BeautyMuaj më parë

  Obsessed😍

 • Nurie Muça
  Nurie MuçaMuaj më parë

  Trendafili i muzikes shqiptare je ti Elvana💓💘

 • Alesia Hekali
  Alesia HekaliMuaj më parë

  Je artiste e vertet . 👍🏻👍🏻😘😘😘

 • AdiL Osmani
  AdiL OsmaniMuaj më parë

  😨😰🌟🌟👌

 • Nori Murati
  Nori MuratiMuaj më parë

  👌👏❤❤

 • Anna Anna
  Anna AnnaMuaj më parë

  SUPEEEEER 🎵🎧🎤🎤🎶👌👌👏👏👏

 • Klea Singej
  Klea SingejMuaj më parë

  ❤❤❤❤❤❤

 • Kameri Rina
  Kameri RinaMuaj më parë

  Elvana Legjenda e Shipëris❤️

 • Music Al
  Music AlMuaj më parë

  💔🌹

 • Herbal Life
  Herbal LifeMuaj më parë

  I ❤️ YOU 🌹

 • Herbal Life
  Herbal LifeMuaj më parë

  Je komplet dashuri Elvan 🌹

 • Liljana Preza
  Liljana PrezaMuaj më parë

  Komplimente z. Pirro.por ,,mos te ishte elvana nuk do shkelqenit as ti as ajo.bravo e madhe. Super kenge super vidio.yll fare.💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖

 • Music Al
  Music AlMuaj më parë

  QUEEN 👑

 • Music Al
  Music AlMuaj më parë

  Perfect 🌹

 • Herbal Life
  Herbal LifeMuaj më parë

  🌹🌹🌹🎶🎶🙏

 • MWO Real Estate
  MWO Real EstateMuaj më parë

  🎶🎶🎶🎶🌹

 • MWO Real Estate
  MWO Real EstateMuaj më parë

  You... 🌹

 • MWO Real Estate
  MWO Real EstateMuaj më parë

  Queen 👸

 • MWO Real Estate
  MWO Real EstateMuaj më parë

  One & Only 💎

 • MWO Real Estate
  MWO Real EstateMuaj më parë

  The most successful artist in Albanian music industry 💎

 • Mayor Mayor
  Mayor MayorMuaj më parë

  You... 🌹

 • Mayor Mayor
  Mayor MayorMuaj më parë

  You... 🌹

 • Mayor Mayor
  Mayor MayorMuaj më parë

  Masterpiece 💎

 • Mayor Mayor
  Mayor MayorMuaj më parë

  Po Kush ta ka thy zemren ty o engjell ? 💔 MASTERPIECE 💎

 • Mayor Mayor
  Mayor MayorMuaj më parë

  Shikimi i njejte si të „Tavolina e Mërzise“... Perle qe ka buruar nga shpirti yt i lenduar 💔

 • Mayor Mayor
  Mayor MayorMuaj më parë

  Ti je vet trendafil 🌹

 • Anne K.
  Anne K.Muaj më parë

  😍💗❤❤❤

 • Anisa Nisa
  Anisa NisaMuaj më parë

  Elvana nje ze i mrekullushem super artiste🎼🔥

 • Perla Ibro
  Perla IbroMuaj më parë

  👏🏻👏🏻 Bravo!

 • christina
  christinaMuaj më parë

  Nje kenge me e bukur se tjetra ❤️

 • Geralda POLLO
  Geralda POLLOMuaj më parë

  Genti pianisti me i mire ne Al! Urime nga zemra! Super projekt!

 • Marina Pesjaka
  Marina PesjakaMuaj më parë

  Sa bukur urime tekstin muziken dhe ti si kengetare

 • Yhyhy
  YhyhyMuaj më parë

  Njesoj i ka te gjitha kenget kjo si te parat!

 • LOREDANA LIFESTYLE3
  LOREDANA LIFESTYLE3Muaj më parë

  My favourite

 • elsa shpella
  elsa shpellaMuaj më parë

  Elëvanë❤❤❤

 • Ermira Shalari
  Ermira ShalariMuaj më parë

  Bravo pirro cako ben kenge te bukura tamam per elvanen

 • Bossanir
  BossanirMuaj më parë

  TRËNDAFILAT o Elvana, mos e be e ti lemsh gramatiken tani si te tjeret qe mezi u kuptohen fjalet shqip ne tekst

 • Lluiza L
  Lluiza LMuaj më parë

  Pirro Çako nje thesar per muziken Shqiptare. Vargje te shkrojtura me dhimbje dhe dashuri. 💕🌷

 • Hey Hi

  Hey Hi

  Muaj më parë

  Kete e ka shkruar Elvana

 • rasputin99 magico

  rasputin99 magico

  Muaj më parë

  Po ta shiohesh tekstin e kesaj kenge e ka shkruajtur Elvana dhe muzika eshte bashkepunum i te dyve Elvanes dhe Pirros

 • Lori Toska
  Lori ToskaMuaj më parë

  Drandofilat- Trëndafilat- Roses... The album is a masterpiece, but I'm in love with this song...

 • Mola noka
  Mola nokaMuaj më parë

  Ku ve dore Piro Cako kenga behet hit por kur zgjedh edhe kengetaren e duhur behet super hit. Bravo Piro dhe Elvana.

 • Myzejene Hasani
  Myzejene HasaniMuaj më parë

  Ne makinen time segziston as nje kenge tjeter perveq albumit tend

 • Desantila Heta
  Desantila HetaMuaj më parë

  ♥️

 • Saranda Ahmeti
  Saranda AhmetiMuaj më parë

  Pse Drandofila e jo Trendafila ?

 • A. R.

  A. R.

  Muaj më parë

  @Breaking Point pse, cfar te keqe ka?

 • Breaking Point

  Breaking Point

  Muaj më parë

  Kjo me origjine nga jugu vdes te flasi me theks verior 🤔

 • GoMedia - Production
  GoMedia - ProductionMuaj më parë

  🤙

 • Erdi Erdi
  Erdi ErdiMuaj më parë

  👏👏👏

 • LogoartTherapy
  LogoartTherapyMuaj më parë

  Elvana ft Dafina Zeqiri do ishte nje mrekulli Dy divat e Shqiperise se Madhe 😍💥💫

 • Alisja Marku
  Alisja MarkuMuaj më parë

  Wow

 • kirchberger balkanroads
  kirchberger balkanroadsMuaj më parë

  love her

 • Ana Cani
  Ana CaniMuaj më parë

  Je thjesht unike Na knaqe shpirtin

 • Music Al
  Music AlMuaj më parë

  Inspirim je 🌹

 • Music Al
  Music AlMuaj më parë

  Je e rralle 💎

 • Music Al
  Music AlMuaj më parë

  O Zot sa e dua kete ARTISTE TË SHPIRTIT TIM 💎

 • Herbal Life
  Herbal LifeMuaj më parë

  IDOL 🌹

 • Herbal Life
  Herbal LifeMuaj më parë

  🌹💫 Frymëzim je 🥰

 • Arton A
  Arton AMuaj më parë

  🌹🌹🌹🌹✨

 • MWO Real Estate
  MWO Real EstateMuaj më parë

  🌹🌹🌹

 • Joy Meka
  Joy MekaMuaj më parë

  JE E RRALLE O ARTISTE QE I KENDON SHPIRTIT TIM 🌹

 • Tiarna T
  Tiarna TMuaj më parë

  The Queen of Music 💎

 • Tiarna T
  Tiarna TMuaj më parë

  🌹

 • Nick Name
  Nick NameMuaj më parë

  I bleva ne iTunes te gjitha qe naten e pare

 • Arton A
  Arton AMuaj më parë

  🌹

 • Herbal Life
  Herbal LifeMuaj më parë

  Je dashuri e madhe ♥️🌹

 • MWO Real Estate
  MWO Real EstateMuaj më parë

  Ti je vet trendafil 🌹

 • MWO Real Estate
  MWO Real EstateMuaj më parë

  🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹

 • lena morina
  lena morinaMuaj më parë

  Pse "Drandofilat" e jo "Trendafilat" ? (nuk jam e KS apo Shqiperis)

 • worldmusic

  worldmusic

  Muaj më parë

  Është thjesht në dialect. Me duket qe nganjëher e përdorin shkodra

Faqja Tjeter