#gjesi

Website: www.televizioni7.com
Facebook: televizioni7
Instagram: televizioni7

Komente

 • ines schaler
  ines schaler21 ditë më parë

  Ktyre ju kan thon leje femijen ne spital dhe ajo gruja tha jo sdu me e lon femijen atyre.. Sikur po ja mer kush femijen ketyre... Original keshtu si kjo familje me ka ndodh mua shkojsha me i perkthy dhe i thojshin leje femin ne spital ta sherojme jooo nuk jua lejm hajde te shpia mja bo ilacet ose ska ndryshe... Kti jan pa sbkolle jane njerz te trashe coban dhe te pa ditur.. Edhe kosoves kta njerz muk i vyjn sen..

 • Nike Bajrami
  Nike BajramiMuaj më parë

  Hec more planci mutit je kthye ne vendlindje ke kujtue me rrnue ne gjermani pa punue bulleci mutit

 • Selmon Lulaj
  Selmon LulajMuaj më parë

  Mirmrama jupreshendes Allahu ju nimoft gjdotemir tëne në jet

 • Badalona Badalona
  Badalona Badalona2 muaj më parë

  Ky njeri spo dika me fol as SHQIP🤣🤣🤣

 • Alban Klinaku
  Alban Klinaku2 muaj më parë

  Gazetarja qfar levizje pakontrollushme 🤦🏻‍♂️

 • Shemsije Morina
  Shemsije Morina2 muaj më parë

  Shtet Gjerman qka nuk Mendon njeri ban se edhe une njoh familje me thmi shum te smut I Kan kethye ne ket Form keshtu Sa we ter fshati Jan ardh edhe Kan lut Mos na I ketheni se na I majna e I shkollojna thmin se Jan familje te Mira po prap I Kan kethye ne kit Form keshtu me dhun se veq veten e dojn gjermantjan te keqija shum. Po Y Gjermani nuk asht nji Paradis po nji xhehnem keshtu une Tham prej se I kam PA se si I Kan kethye 3 familje nji e vushtrris. EObiliqit e nji e Prizrenit ne ket Form. Shum Kan Wen familje te Mira edhe femijet e Tyre gjikun ne shkolla e sport te parent MA te mirtit Kan wen vallahi po keshtu e ka vendi I hujei kuurr sbahet I yti

 • Lume Gashi
  Lume Gashi2 muaj më parë

  Gazetare 🤮🤮🤮

 • Hoxholli Renis
  Hoxholli Renis2 muaj më parë

  Ha pisa jan kto gjermant skan Meshir kto pisa gjerman as per fmie e pleq i kthejn me zor ne 3 te mengjesit veç prangat ti vejn e tkthejn racista jan kto dun veç arab afgan afrikan kto i ka qef gjermani se shqiptart si dun hiç. Zoti te ndihmoft fmijen amin ishallah ndihmoje fmin oj shtet horri

 • Nafije Lirie
  Nafije Lirie2 muaj më parë

  Pshursha mu shtetin e dallaverxhive

 • fetie gagelmann
  fetie gagelmann2 muaj më parë

  GJERMANIA JETON ME ARIN DHE PASURINE QE IA VOLLEN CIFUTEVE ( EDHE TAN HOTELET ISHIN TE CIFUTEVE QE I VRANE E JUA MOREN BASHKE ME DIAMANTET): KAM DY UNIVERSITETE DHE DESHA ME U KTHY MORE NE VEND TIMION SE SKAM NEVOJE ME JETU TE KRA LUGATE QE JETOJNE KOT : MI MOREN TE KATER FMIT DHE NDALUN ME I NXJERR NGA GJERMANIA: RUHUNI SE JANE KURVA E EUROPES:

 • fetie gagelmann
  fetie gagelmann2 muaj më parë

  gjermania asht kurva e europes

 • Hoxha Eagle
  Hoxha Eagle2 muaj më parë

  Po mendoni qe gjermant jane shume te mire , e mora vizen ika une ska send n kosove ok shkoni punoni e n fund kurgjo mos fitoni

 • Ulqini Ulqini
  Ulqini Ulqini2 muaj më parë

  kosova esht serbi more

 • Buda Pešt
  Buda Pešt2 muaj më parë

  Mu pom vjen keq kur pi sho komentet ktu ma naziste se vet gjermanet qe e kan kthy. Normal une me qef paguj tatim per kta njerz e per shum njerz qe kan nevoj sepse ky paska pas nevoje ka tuli shqiptari qe vjedh e dhunon e qkas bon edhe rrin ne social ky prej zori ka neejte ne sozial duhet te angazhohet dikush qe i nje rregullat.

 • Buda Pešt
  Buda Pešt2 muaj më parë

  Pse nuk nxishe Avokat, si ka mundesi kshtu aka ndoj shqiptar qe i din rregullat e me spjegu qe si ka mundesi ? Ajo republika e batenwüttenberg osht katastrofe.

 • Alb Beri
  Alb Beri2 muaj më parë

  Moderatorja na qenka ne perpunim e siper,mjerim far Gazetaresh ka kjo Kosove me fjalor te Gjysheve....

 • ALBOSTAR
  ALBOSTAR2 muaj më parë

  Sa pa lidhje familje(kosovare)gazetar m’a te lodhem ska kun njerz pa shkoll ,Story? Jo historine e nje familje Shqiptare te kthyer Nga gjermania.Folni SHqip o kinez ,pz shume gazetar te lodhem skane aftesi si gazetar kto as me bageti sban mi dergu se i humbin,Turpi zotit Folni Shqip 🇦🇱

 • Nicky Tirana
  Nicky Tirana2 muaj më parë

  Me vjen shum keq per ate femin e semur... Por ti zoteri pse nuk u fute ne pun...gjuha eshte shum rendesishme...Po te kishe qen ne pun them qe nuk do ju kthenin

 • halilcitaku
  halilcitaku2 muaj më parë

  a po flet shqip kjo gazetarja

 • Bule Be
  Bule Be2 muaj më parë

  gjermanija te lajmron 3 her lsho vendin e kur se lshon vin te marin me polic po ky nuk po tregon krejt se gjermanija sosht shoqat bamirsije

 • Samir Jahija

  Samir Jahija

  2 muaj më parë

  sa shqiptar jon pa pun qe presin prej shtetit aedin ti a Jo mos ja fut Kot kur si din Problemet e hallkut

 • Humanz_Cool
  Humanz_Cool2 muaj më parë

  “n’burg t’burgosve” kjo dmth shum

 • bitte
  bitte2 muaj më parë

  Po me vjen keq per ket famile ama kesi rasti e para her po shoh e po nih un jam mbi 27 vjet gjermani ka ndimu miliona njerz dhe shum shum shtete e keto nka kosova me ket rast mu kthy ktu vetem esht dishka mbrenda familes te carune dishka gjermani nuk don mu ba ma i madh se aj me ma i fort se aj

 • Meto Dita
  Meto Dita2 muaj më parë

  Po kur ste ndihmon vendi yt, ste ka faj Gjermani.

 • Muhamed L
  Muhamed L2 muaj më parë

  Nuk eshte problemi se nuk edi gjuhen. Ka njerzi turk qe 20vite nuk dijn gjermanishte. Per 7 vite perfekt me dit ska shance. Gjermani spo di gjuhen e vet e na

 • Granit Abazi
  Granit Abazi2 muaj më parë

  Ju rikthejn besoj, lypne 1 Television german p.sh. ZDF

 • Lapioni BSH
  Lapioni BSH2 muaj më parë

  Personalisht me wjen keq per qat thmi te smut se per printer as pak se ky Person nuk e tregon realitetin qe ska leje qendrimi asht gja normale qe te kthejn se parazitat nuk idojn fort se me pa punue nuk e kishin kthye ne gjermoni ka ligj e ligji asht mbi te gjitha e disa sh.nuk i rrespektojn e ata jan te pa deshiruar ne gjermoni

 • Ajshe Gashi
  Ajshe Gashi2 muaj më parë

  Eee more njeri i paske marr qaf grun e fmin se gjermani puntorin se kthen Se gjermonija po lyp pun tor Po kjo gru pom thimet e qaj fmi se ty mir takan bo 7 vjet as gjuh as pun shum tkan majt bile

 • Ramiz Murataj
  Ramiz Murataj2 muaj më parë

  O kukuuu per ty qysh na kan detyru Kur je ne nje shtet te huj duhet me msu gjuhen qe 7 vjet atje dy fjal si ke msu

 • Lucy Pashai
  Lucy Pashai2 muaj më parë

  Po ashtu bëjn gjermanët të marin natën shumë të ulët me sjelljen gjermanët

 • Bahri Mehmeti
  Bahri Mehmeti2 muaj më parë

  Ky burre mezi po flet, e çfare ka punu ai, keta jane qylaxhinj qe duan te shfrytezojne femijen e semure per interesin e tyre, njerez qe edhe gjuhen shqipe e flasin si analfabeta e jo me gjermanishten, funderinarobsh

 • Hasan Beqiri
  Hasan Beqiri3 muaj më parë

  Me vjen keq per vajzen qe osht smut,se sa i perket teje tek je si pushk po mujshe me punue ,shko tash en kosov ne shtetin tan kerko ndihem,shteti yt osht i detyrum met ndihmue jo shteti gjerman.e kuku per neve qvar shteti kemi ,ncncnc

 • Besnik
  Besnik3 muaj më parë

  O i nderuar rri aty ne kosov edhe do jesh nj qint her me mir

 • QUJIUJIJIJI
  QUJIUJIJIJI3 muaj më parë

  Koke mesu me hanger badihava ne gjermani duhet shum punu qata te paskan dhan rruge te kan perzan prej gjermanije.

 • Luan Luani
  Luan Luani3 muaj më parë

  le ti kthejn te syris qishtu me dhum po na shqiptart te urt bajn me neve qka dojn

 • S A

  S A

  3 muaj më parë

  Luan Luani ne shpi te huaj nuk mund te behesh burr shpije, e dyta as shteti jot nuk te ndihmon nese nuk angazhohesh pe punu, prindi i jot nuk te don pa punë. Tani mos te behemi mbreter ne vendet e huaja. Duhet te ia dimë per faleminderit shumë shteteve te europes, nese nuk do ishin gjysa e shqiptareve ne uropë do kishim jeten ma zi se bangladesh.

 • blue beach
  blue beach3 muaj më parë

  Ti as shqip sfolke mire Po lënë gjermanishten, kur shkon ne një vend te huaj mos rrini ne social,,punoni sa te mundeni bani lek se si dihet nuk merr letra e te kthejne te pakten prej te keqes ke lek e je I forte

 • Refik Xheladini

  Refik Xheladini

  2 muaj më parë

  Po de na puno e kta mer Hazer qija Nanen oh veq Gjermant jan Budall se as nja se kisha lan me mar Pare Hazer puno ndesh me pas mos desh Zhduku

 • driton lapijani
  driton lapijani3 muaj më parë

  Bravo ju qoft juve gazetare.

 • Albert Kryeziu
  Albert Kryeziu3 muaj më parë

  Hajde në itali o zotri edhe fmin ta sherojn e social e të gjitha i ke hiqu gjerman mutit 🇮🇹🇮🇹🇮🇹🇮🇹👌

 • L Popaj
  L Popaj3 muaj më parë

  Gjynah prej femijve ama 7 vite edhe mes meu integru pak problem edhe sesht arsyetim spem hin kry gjuha po zoti i ndimoft☹

 • Jaguar Jaguar
  Jaguar Jaguar3 muaj më parë

  Qyshe qenkan Frye barkat

 • Jaguar Jaguar
  Jaguar Jaguar3 muaj më parë

  Po cka po mendoni ju,more punoim ne Kosove. E tere Bota po kerkoin Gjermanin.

 • Ermelinda Lajcaj
  Ermelinda Lajcaj3 muaj më parë

  Sado kudo pamarrun parasysh se ne cilin vend te huaj gjindet personi me femiun e smut Esht e detyrushme meja shtri doren E Mei ndihmua naj far doktorri femiut Duhet me tregua dhe Bota Pak Ma shum Humanisem Ligjet e te gjithat ok Duhet mei kuptua qdo njeri Por Kur e shihni ni femi se asht ne gjendje te rend shendetsore Nimoni Asht mir me BA mir

 • luana luana
  luana luana3 muaj më parë

  Ec moj lop se ske punu asni dit se gjermani do rreglla se aj nuk mban lop badijava ti ka vy me punu dy puna mi majt e jo hiq more ske punue lop koke

 • RiM RiM
  RiM RiM3 muaj më parë

  Ja Kollege einwandern und nicht integrieren + die Sprache verweigern ciao ✋🏽

 • Anton Jaha
  Anton Jaha3 muaj më parë

  Luft sje kthy po mos e bo tmadhe

 • Kadrie Seferi
  Kadrie Seferi3 muaj më parë

  Gjyna o zot sherim te shpejt per fmin 😢😢

 • Isen Iseni
  Isen Iseni3 muaj më parë

  Allahu ju ndihmoft inshallah

 • Leo leo
  Leo leo3 muaj më parë

  Nese.Don me Jetu parmarr parasysh cilin shtet.duhesh me msu gjuhen.me Punu.kerkush stjep.social pa pun.Ka.Boll shtetas tvet.man shteti

 • Mexhiid Kamberi
  Mexhiid Kamberi3 muaj më parë

  Gjermania ka qef met mar tatim e jo met dhan social qata te kan kthye

 • Flutra - Flutra ?
  Flutra - Flutra ?3 muaj më parë

  Ki njeri qakoka hap ashtu per marre ☺

 • isa Ham

  isa Ham

  2 muaj më parë

  @Dita Rexhaj po i trgon haletet hahahah

 • Dita Rexhaj

  Dita Rexhaj

  3 muaj më parë

  Hhaahhaaaa

 • Shqipdona Curi
  Shqipdona Curi3 muaj më parë

  Nuk asht e mujshme shteti gjerman met kthy veq qashtu hajt qysh po thu ti o zotni ti ose ske punu ose ke pas borgje n shtet ose diqka po ama veq qashtu qysh po thu ti ska shanc kurr ! Edhe pik spari ti je tu rrejt shum re shkaki fmis ata nuk t‘kthejn ne kosov e kunderta asht se gjermant kujdesen jasht mase per femit. Ti ke marr pare prej shtetit fmin e smut ose tkan ntan nzezen tu punu ktu asht diqka qe ti nuk je tu tregu edhe smunesh me lshu posht shtetin gjerman se kta pa 1 arsye shum tfort nuk t‘kthejn !!

 • Alboss Berisha
  Alboss Berisha3 muaj më parë

  i Punesuar, Femija ne Shkollë, Femijen ne Trajtim Mjeksor. dhe e kan Ri Atedhesuar. po me duket disi e Pa Imagjinuar, sesi ka Ardhë deri te Refuzimi i Lejeqendrimit, Extrem Enigmatike. Mandej thotë qe e kan Larguar pa Paralajmrim. Normal nuk eshte e Mundur te pakten pa te Paralajmruar me Shkrim. dhe duke ta caktuar Diten, oren, dhe intenerarin e Ri Atedhesimit. me Rregullativë Ligjiore sesht e mundur. sepse ky zotriu Nuk ka Kryer Akt Kriminal qe qenka Dasht ti trokasin heret ne Mengjes Nacistat dhe ta vejn perpara me gjithe familje duke e Maltretuar posht e Lartë. sa per gjuhen njof shqiptar te Panumert qe Shqip mezi flasin dhe nuk i Nget Njeri per ne Kosovë. E dyta eshte se ky zotriu me sa duket nuk eshte duke e treguar thelbin e problemit me Autoritet Neofashiste. kam Provoj me Neofashistet, Pas qdo Buzeqeshje te tyre fshifet Djalli, jan Njerez te Pabesë. Human permbrenda procedurave eshte Vetem Ligji, kurse jo Individi Neofashist. Prap se Prap Fajin duhet te ja hedhim vetit qe nuk deshem ta Ndertojmë Shtetin Tonë por Deshiruam te na Ngasin te Huajt. Keshtu qe Vendi i Huaj i Joti nuk Behet Asnjeher. Njejt Fashistet kan Vepruar edhe me Judet para ne Shqiptareve dhe te huajve Tjere. te gjithe judet e Auschwitzit kan qen Shtetas me shtetesi Gjermane deri ne Diten e Tragjedise se Tyre. edhe femijeve tane u japin shtetesi neofashistet sapo te lindin. Tamam i kan Bindur edhe Judet dikur por sot jo, duke menduar sikur ne sot se gjermanet te qeshin para fytyres dhe jan Njerez te Mirë. Pak me Vone e kan Kuptuar qe kan te bejn me Neofashist. sot ku kan vajt Judet me shtetin e Tyre sepse e kan Kuptuar Rendesin e Organizimit te jetes ne Shtetin e Tyre. Kete gje Nuk jemi duke e Kuptuar ne Te Paaftit qe Vendi huaj Dikur te kthehet ne Tragjedi!

 • Jona Musaj
  Jona Musaj3 muaj më parë

  O zot prezantuesja shum e dobt

 • helltoserbia
  helltoserbia3 muaj më parë

  Po e vertete jane maskarej t kthejne nuk kan ndonje faj familja

 • Neziri Avdula
  Neziri Avdula3 muaj më parë

  I nderuar nëse fëmija juaj është në shërim mjeksor në gjermani nuk ka ligj me ju kthy në kosovë ju duheni të kontaktoni me mjekun aj dot ju ktheje prap në gjermani un ju garantoj un jetoj CE 30 vite ngjermani

 • Mitrovica Kosova
  Mitrovica Kosova3 muaj më parë

  Moderatorja me simpatike nga te gjithat 🥰👍💫

 • F. KRSN
  F. KRSN3 muaj më parë

  Te VETETEN e DINE vetem TI ZOTRI edhe POLICIJA edhe ZOTI vetem ju.Po Mendimi imi ktu oshte GJUGJ per kete PUNE.Ky duhet ne KONZULLAT me u ANKU ne PRISHTINE edhe ktu oshte NJE DREQ i MADHE.Qudi me VJEN mue kjo QKA ka NDODHE.

 • Syza Isufi
  Syza Isufi3 muaj më parë

  komuna e ka vendos me ju kthy e policia e ja ba veq punen e vett

 • Sandy Sandy
  Sandy Sandy3 muaj më parë

  Valla tull njishe qenke bre njeri Ksi njerz NUK dojn gjermant

 • Granit Albanais
  Granit Albanais3 muaj më parë

  Koka shum shqiptar i buk permys edhe tul kejt kryt e paska lidhje spaska me jeten spo dika as me fol ? Qysh qfar drejte ka met kthy o bossi qesi buk permyst qe koke spobajka met majt as ni minute tt mrena

 • Granit Albanais
  Granit Albanais3 muaj më parë

  Kejt tul e paske trunin o boss me zor paskan desht meti dhan letrat po qysh 7 vjet me jetu mes me kan ne gjendje me msu ni gjuh me zor te qesin pi shtetit vet. O bossi bani pak mirkuptim

 • katialfr1
  katialfr13 muaj më parë

  Gazetarja skandal E flet gjuhen shqipe si analfabete turp ju si televizion Gjynah per familjen dhe femijen e semur

 • Dashurije Gashi
  Dashurije Gashi3 muaj më parë

  Un jetoj këtu dhe i njoh dy Familje që i kan Femit e smur po kan punu tan kohen edhe jan integru duhet patjeter me mësu gjuhen sot sun i merr letrat ma Pa e msu gjuhen ska ma se jan msu Gjermant Shteti i ka paralajmru kët Familje para se me shku Policia po këta sjan kthy tani ka shku heret mi zan tan në shpi

 • Gjergji
  Gjergji3 muaj më parë

  Mbase që ka dhënë info të pakta dhe shumë nga ato të pasakta,nuk mundem edhe të e këshilloj apo ndihmojë se mungojn të dhënat e Statusit dhe lejen e punës , Azyl apo Duldung, sa vjetë ka punuar me letra , nga cili vend EU ka ardhur në Gjermani etj.Në shtetin Gjerman është ligji që nqoftëse punon dhe gjitha obligimet i kryen rregullisht 36 muaj pra 5 vite,të takon leja qëndrimit që e ke fituar nëpërmjet punës.Dhe ska Gjyqtar që mundet me e dhënë një leje që të dëbohen pa paralajmërim. Po shkruaj nga përvoja që e kam që nga 92 - ta. Mërgimtari Gjermani

 • Bekim Kosovari
  Bekim Kosovari3 muaj më parë

  Ju qe po e kritikoni kete njeri pa i ditur faktet nuk eshte mir ka raste qe behen keshtue dikush kriminel shijon hala te drejten dikush nuk ka fat e i ndodh keshtue e sa per gjuhen gjermane kurs A 1 eshte nje ligj jo i mir per te huajt se nga 100 persona qe marrin pjes ne keto kurse 10 nga ata e arrijn mi marre ate qertifikat eshte ber qellimisht ky ligje per te huajt i dergojn me detyrim me ba kurs gjuhe kushtojn kurset para 1 her sja del prap duhet me pague 2 her ato Kurse nuk ja per mi integrue veq rrena jan i detyrojn me ba kurs gjuhe A1 nese jo jan te detyruar mu kthye ne ato kurse punojn mesues e mesuese me orar te plot me pages te dobet jan te gjitha private i shkarkojn mesuesit e mesueset e gjuhes per intergracion nga puna nese nuk e bejn si don Firma private e pastaj punsojn studeta te ri ata marrin shume pak kohe per ti mesuar biznes eshte ky kurs mi dergue njerzit te pa pergatitur ne shqyrtim per qertifikat e pa mundshem eshte te marrin qertifikat pra ju qe veq kritikoni duhet edhe juve me ju que ne shqyrtim do ta shihni 70% nuk do arrini e kam provue vete kam detyrue me ba shqyrtimin per qertifikat veq kam pague 200€ kam qen me pes te tjer bashke kur hyri mesuesja ne dhome apo qat klas veq na pershendeti e ja filloj pa na speguar asgje leshoj kasetofonin na i dha letrat mi shkrue ndigjo shkruaj pyetjet edhe me drejtshkrim lezim etj. Shume pak kohe per ata qe sedin gjuhen nuk kan pas shanz asnjeri une vetem kam qesh me veten kur ja dorzova mesuese te gjitha i bera para kohe i futi ne zarf e me tha te dal jashte dola i prita ata pes te tjer te gjith kishin mbetur pa i mbushur mbas dy jave morra email te shkoj ti marre une e disha qe 99 % mir e kam ber e hap zarfin dhe ashtue dul te gjitha pikat i kisha plotsue perse me derguan atje veq ligji i keqe e jo intergracion kur ju thash pse jo ti flet shume mir gjuhen je intergruar je gruan gjermane femit jan lindur ketue por ligji thote ashtue po kuptoj por duhet te pergatiten separi sa njoh une ketu qe shume pak folin mir gjermanishten e skan ba kurr kurs ase shqyrtim Prüfung pra duhet mi kthye pra apo si nuk duhet me kritikue njeriun kur nuk i dime punet e tije private se as 5 % para lufte e mbas luftes nuk jan kan melaqe kur thojne me sociala sa kan marr sociala para luftes e mbas luftes ketu 80% bile nga dy sociala me nga dy emra me nga dy asila edhe pun ne te zeze e tash kur jan rahatu bojn melaqet kritika se vet i paska fajet kujtone te kaluaren tende pastaj kritiko kjo vlen per ata qe vete kan ba dallavere me shtetin gjerman e jo per ata te ndershem qe punojn e kan punuar shqiptari e ka zanat me than keq per tjetrin por kur has vete ne kesi problemi kerkon drejtesi .

 • Tata Mata Te
  Tata Mata Te3 muaj më parë

  E Shoku duhet me mësu Gjuhën.

 • Can'tHandleTheTRUTH

  Can'tHandleTheTRUTH

  3 muaj më parë

  a ski naj fjal tmir me fol?

 • SHKUrte Hasanaj
  SHKUrte Hasanaj3 muaj më parë

  Zdi qysh e ks hup rrugen qikjo mu bo moderatore 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

 • Mitrovica Kosova

  Mitrovica Kosova

  3 muaj më parë

  Vallahi veq pe gjeloxon 😉se as ngat nuk ju afrohesh 🍇🔥🦊

 • Camy Sh
  Camy Sh3 muaj më parë

  Shok edhe ni Info po jau jap kush ka ardh prej shteteve te Europes itali slloveni etj etj.Pas 5 viteve qe jeni ne gjermani nese nuk e keni testin e gjuhes B1 ju kthejn,pas 5 viteve duhet patjeter B1.

 • Krasniqi Hatixhe
  Krasniqi Hatixhe3 muaj më parë

  Nuk.me.mer.mendja qe per shkak femis eshte ligj te mesosh pak gjuhen.ne qoft se ke pas nje pun te sigurt nuk munden me.te.kthy.ishalla.ka.fat femija e ju ashtu

 • Arjan Rexhepi
  Arjan Rexhepi3 muaj më parë

  E vertet esht krejt kjo qe thot Zotria ne Fjal , Ama krejt esht e vertet , Racizem Shum i madh esht Sidomos tash ne Gjermani , Esht kthy Racizmi si ne kohen e Adolf Hitlerit , Politika esht tu e ba momental krejt ket Racizem , un jetoj vet ne Gjermani dhe kjo esht shum e Vertet.

 • Chrysoula Georgakidou
  Chrysoula Georgakidou3 muaj më parë

  He teqifsha gazetaren qfar theksi te karit tjadhan nalt spodin qamethan

 • Besnik Ademaj
  Besnik Ademaj3 muaj më parë

  Kjo Historie osht sukur masala mi kallxu fmive. Ska shance qashtu mu kan historia.. na fal qka po tham qashtu por 28 vjen germanie jam. Ishalla tnimon shefi Sopa. Naten e mir

 • Besnik Ademaj
  Besnik Ademaj3 muaj më parë

  Ta pshursha aj Gazetare a qka thirren kta gazemuta mashum Handy ndor. Fmi pa Respekt.

 • Ernest Etnik
  Ernest Etnik3 muaj më parë

  Gjynah shume per femijen Po mvjen ama ky duket tipik gerrnaq i valon syles😂ky shqip edhe ska msu gjuhen e nanes jo ma po meson gjermanishten eh more bac pi ćaj te rusit e jeto me social se ti me tan ate bark garant ske punu send tani cka mgjet

 • Deqani deqan
  Deqani deqan3 muaj më parë

  Me keq ardhje po ksi si ti nuk mban gjermanija pom vjen keq prej femiut. Po Sa muj e di un elipsia Ska sherim veq pak permisim. Un jom qe 30 vite ne gjermani po KY Ska dit mu gjind se pom duket pak Tup

 • Lumnije Ibrahimi
  Lumnije Ibrahimi3 muaj më parë

  zoti e sheroft djalin,po ti zotri hez mundohu vet gjaj vendet se svjen kerkush te dera met dhan ndim e as met pyet bile ..

 • Lirie Lirie
  Lirie Lirie3 muaj më parë

  Na kam detyru me msu gjuhen😔.O njeri ne secilin vend qe don te jetosh duhet te mesosh gjuhen ate me vetedeshire .Spaske punu asnje dite kjo eshte arsyeja, lereni budallaqet pse te paguj taksapaguesi gjerman.

 • Rambo 1

  Rambo 1

  2 muaj më parë

  Hahaaa me pas pune sishin ber nga 200 klg

 • Max Muster

  Max Muster

  2 muaj më parë

  Punoj une qe te haj ky derri 🙄mire gruaja se do merresh me femin po ky pse nuk deshte te punonte

 • Fidan Gashi
  Fidan Gashi3 muaj më parë

  Ky tipi po rren nuk esht kjo e verteta qe pe tregon.

 • Fidan Gashi

  Fidan Gashi

  3 muaj më parë

  @lea123 Ti idiot meso gjuhen Gjermane tani nuk te kthejn.

 • Zebralionfish
  Zebralionfish3 muaj më parë

  Familjet qe kane probleme te tilla (me keqardhje) e veshtireson shume lejen e qendrimit ne nje vend tjeter dhe kjo komplikohet dhe me shume nga mungesa komunikimit gjuha gjermane apo avokatit, stresi, si dhe veshtiresite e tjera qe ka kjo familje. Mendoj qe kjo familje te kishte kerkuar ndihme dhe nga ndonje institucion bamires mbase do kishte pase ndonje shanc me te mire.

 • H A
  H A3 muaj më parë

  Me vje shume keq per kete familje por kur nuk je me leje ne nje vend ata munden me te kthy kur te ju teket.

 • Besa Veseli
  Besa Veseli3 muaj më parë

  Le jaran se ti paske mendu qe je ne Kosove edhe sbesoj kurr qe shkaku i fmij po mfal shprehje edhe fmia sherin ta paskan pa 😂😂 ani ju thash pritni pak a spo muni me prit a 😂😂

 • Lendita Kryeziu
  Lendita Kryeziu3 muaj më parë

  Maj kontakt me shefi. Qe ki punu mos ki drejt mu kthy Nese ki punu ki me siguri drejt permen pune te dalin letrat se ne ks 70 ti japin tjeter ski ndihm

 • Lendita Kryeziu
  Lendita Kryeziu3 muaj më parë

  Kjo gazetarja tuju lazdru veq ne tel mos vet spo din me mar serjozisht mos vet gjuna per ket famijle

 • Ledjan Latifi
  Ledjan Latifi3 muaj më parë

  Gjynaf paske mar mqaf femijen O bish se kshu beni ju si tfort zdu me shku nkurs thoni,dhe ka shum kshu si puna jote madje dhe djem te ri njoh qe jan nga 5-6 vjet dhe nuk shkojn me bo kursin Kok trasha, cop mishi me dy sy

 • benaku benaku
  benaku benaku3 muaj më parë

  Gjermani po lyp pontor ju pothuni se na kan pernxan po nuk ki pagu qekat edhe banesen nuk e kini pagu jeni kan ne socjal per qata ju kan qu ne ks

 • Muslimane Elhamdulilah

  Muslimane Elhamdulilah

  2 muaj më parë

  @Fitnete Ahmeti Amin 🤲

 • Fitnete Ahmeti

  Fitnete Ahmeti

  2 muaj më parë

  @Muslimane Elhamdulilah me vjen keq per at femij Zoti i ndihmoft 🙏 por pa u njers tu punu ski kerkun vend

 • benaku benaku

  benaku benaku

  3 muaj më parë

  @fejza ilir me mu eki a zt

 • fejza ilir

  fejza ilir

  3 muaj më parë

  Nuk ka pas të drejtë për social kjo familje. Rri mos ha mut kot kur s'di gja

 • Muslimane Elhamdulilah

  Muslimane Elhamdulilah

  3 muaj më parë

  @benaku benakunuk e di si janë ligjet në Zvicër nuk kam qenë asnjëherë unë jetojë në Gjermani që 30 Vite po ndoshta me qenë në Zvicër nuk do ta kishin kthyer shkaku i femijut të semur se gjynah Pasha Allahun mua mu dhimbt Fëmiju se e di qysh është me pas një anëtar të familjes të sëmur dhe këtu në Gjermani për gjdo ditë të dergojnë letra që duhët ti pergjigjesh e puna vështirësohet edhe më shumë kur nuk e din gjuhën kështu që nuk më mbetet tjetër veq se të lutëm për femijun e semur Allahu e sheroft sa me shpejt Ja Rabbi edhe ja lehtesoft gjendjen Amin 🤲🤲🤲

 • Nike Bajrami
  Nike Bajrami3 muaj më parë

  Ooooo keq per atë thmi se per ket bullecin ja ka ba vetit se mu pa munue me punue ose me u munue me msue gjuhen kurr se kish kthye gjermani Le ky. Shka po rren edhe une jetoj ne gjermani e le ky shka po rren kqyrja barkin bullecit demel si ni kojshi i jami ( neziri)

 • H U
  H U3 muaj më parë

  nuk po perputhen fjalet e zotris,nie her shefin e thirra,pastaj tha na ka marr telefonin policia mos me mujt me fol me askend ...?pse me rrejt,nuk e folin te verteten ,zorti mu me ka arrdh letra 2 her me lishu zvicren ,heren e tret me kan arrestu ne parabugim edhe prap me kan lishu edhe me kan dhen letren me lishu zvicren,por sot jam shtetas zvicran ,ky rasti i im ka ndodh qe po e tregoj vitin 2012-20014,e ky zotria qe po thot firma sopa eshte vendas i keti i njoh shum mir ne zhur,pse me rrejt,po fole realitetin tregopj realitetin ,jo me rrena po me vjen shum keq prej femiis,se i madhi +18 qysh e lyp i arrdht, QYSH E BEN BRUMIN E BUKES EDHE BUKA TE DEL...

 • Baki Veseli
  Baki Veseli3 muaj më parë

  Shko te ai krytari belban. Hasakuka se kogja shumr del ai ne tv. Thot ne po ku ndihmojme familjev. Isha te nimon zoti. Se sa per shtet toni kem me maru tgjithe

 • Fatmir Terbunja
  Fatmir Terbunja3 muaj më parë

  Ky zotria nuk po trego se cfar statusi ka pas ne gjermani. Nese ka shku nga nje shtet tjeter Europian duhen plotesue disa kushte per me ndejt ne gjermani. Une besoj se shteti e ka njoftue. Asnje vendim per debim nuk merr gjykata Gjermane pa njoftim paraprak dhe pa prezencen e personit. Drejtohu te Advokat Taulant Hodaj ne Prishtine. Zoti ju ndihmoft. PS Emri dhe Mbiemri im eshte e vertet.

 • Fatmire Mehmeti
  Fatmire Mehmeti3 muaj më parë

  Allah ndihmoje ket femi i uroj sherim 🤲🙏🙏🙏

 • Taulant Bora
  Taulant Bora3 muaj më parë

  rraca me e poshter ne evrop gjermani ne gjermani jane 6 milion turqe u be nami per nje shqiptar qe ka femin te semur

 • Deqani deqan

  Deqani deqan

  3 muaj më parë

  Gjermanija ka majt shum shqiptar Kurse shtetet tjera as 'nga 1 muj si majn

 • Alb Boss
  Alb Boss3 muaj më parë

  Me ja jep gjith Shqiptaria ka 1 Euro kti zotri ju kishim ndihmu me sheru fmin

 • N M
  N M3 muaj më parë

  Po e dopt kjo spikere preji pytjeve shum po gjuhet ty fol

 • Gjureci Gjureci

  Gjureci Gjureci

  3 muaj më parë

  Inshall zoti ju ndimoft

 • Xhevdet Knushi
  Xhevdet Knushi3 muaj më parë

  Kshtu osht Kur shteti jon ska pushtetar me ndimu qytetarin e vet sherim te shoejt femis

 • Xhevdet Knushi

  Xhevdet Knushi

  3 muaj më parë

  Pushtetar fajdegji

 • Ramadand Halili

  Ramadand Halili

  3 muaj më parë

  More zotri jon bo shum me ju ndihmue kah kari mi marrë shteti, njo te dyten shteti shteti veq pritni pi kti shteti kurse pjesa ma e madhe sen ska boe per shtetin metju zonë shteti metjau bo at punen e grave.

 • Milihate Loshaj
  Milihate Loshaj3 muaj më parë

  O Zot, shum prekes ja rast une jetoj ne gjermani e besoj ket krejt se shum i kan larguar keshtu si ket Familje, gjermanet jan shum te ftoft a edhe per femijet e vet nuk kujdesen sa duhet

 • Shqipdona Curi

  Shqipdona Curi

  3 muaj më parë

  @Milihate Loshaj valla te na n Bayern krejt ligjet ndrysh po nejse tash qka me ba ata e kan pas ni arsye

 • Milihate Loshaj

  Milihate Loshaj

  3 muaj më parë

  @Shqipdona Curi Ti gabim e ke, ja Familje ketu qe 18 bitte me Sozial pa prek pune me dore edhe nuk i kan kthyer, e sa per gjermanet nuk je ndonje me tregu ti asgje se ata per Karruere te vet e harrojne femijen krejt

 • Shqipdona Curi

  Shqipdona Curi

  3 muaj më parë

  Qka je tu fol bre ? Po normal more qe t‘khen nese s‘punon merre pare Prej sozialit rrin nshpi si dud kta bari nuk hajn oj zoj un jom lind e jom rrit qitu ti shum gabim e ki gjermant jasht mase t kujdeshem per fmij ama nejse secili eka mendimin e vet !!

 • Miran M

  Miran M

  3 muaj më parë

  @ardiana ana po ashtu eshte

 • Deqani deqan

  Deqani deqan

  3 muaj më parë

  @Milihate Loshaj ne rregull esht bahrije

 • Resi
  Resi3 muaj më parë

  Ti spo din mu orjent

 • Pimi Krasniqi
  Pimi Krasniqi3 muaj më parë

  Qfar gezetare palidhje ,juve ishalla zoti ju ndihmon ishalla shteti kosoves ju ndihmon

 • Gjergji

  Gjergji

  3 muaj më parë

  Nqoftse ka punu 7 vjet , dhe Shoqja e tij ka marrë së paku 1700-2000 € në muaj dhe 4 Shtesat e fëmijëve 800 € qdo muaj , I bie me rrogën +të këtij po themi 1500 € po I bie mbi 4000€ të ardhura në muaj.Bie pyetja tani :A është për ti ndihmuar ?

 • Milazim Hoxha
  Milazim Hoxha3 muaj më parë

  Gjermxni asht i poshter boll po edhe ti sja ke ba hyzmetin kur e ki pas thmin me at smuj Ah po gazetar tlodht more zot jeni

 • ardiana ana

  ardiana ana

  3 muaj më parë

  @Tatjanai Ehrhardt Po e di per at them edhe une se ky se tregon te verteten faleminderit gjithashtu edhe ty nje dit te bukure me 🌞

 • Tatjanai Ehrhardt

  Tatjanai Ehrhardt

  3 muaj më parë

  Adriana ana ky zotnia ka marr edhe per kalamajt e tjer social ndihm per ate te semurin sbehet fjal Po ti ne qoftese jeto ne Gjermani duhet ta dish Te uroj nje te diel te Bukur me☀

 • ardiana ana

  ardiana ana

  3 muaj më parë

  @Tatjanai Ehrhardt Shume e vertet edhe nje fjal shume me vend ki thon ste lojn me dy lug me hanger 👍👍 se besa jan te msum kogja do shqiptar me dy lug me hanger edhe besa n'gstshem pa e lodhe trunin e vet

 • Tatjanai Ehrhardt

  Tatjanai Ehrhardt

  3 muaj më parë

  Zotni Hoxha mos thuaj ashtu Se Gjermania e ka mbajt kete zotni 7 Vite me gjith familje Dhe ky nuk ka mesuar dy llafe ne gjuhen Gjermane te vjen me 😂Ose ka punu pa letra dhe ka mar edhe socialin Nuk te len te hash me dy lug🙋

 • ardiana ana

  ardiana ana

  3 muaj më parë

  Zotni nuk jan te poshter po nuk te lojejojn me lujt ashtu se qysh ju kana plot shqiptarve te ndihmojn po po bo ju bone dallavere e nuk i respekton ligjin apo i ignjorove ateher kush te lyp e gjet se tek e fundja per sy te zi tybe se kan obmigim me na majt se na besa jau kishim bo edhe ma zi

 • Milazim Hoxha
  Milazim Hoxha3 muaj më parë

  Po rrotutul e rrotul ni or po tu duky me tregu biografin e ktyne

 • Donna Dona
  Donna Dona3 muaj më parë

  O gjyna n Kosov hala ma keq ktu njeri dek mos me pas pare katastrof shko n franc ose n suedi aty besoj qe ki me ba zgjidhje allahu ju ndihmoft

 • Deqani deqan

  Deqani deqan

  3 muaj më parë

  @ardiana ana e vertet gjermanija ti hap qdo dyr o shtet I mir dhe ligjet I respekton po KY ton diten ka nejt neper clube te shqiptarve tu pi qaj e redbulla

 • Deqani deqan

  Deqani deqan

  3 muaj më parë

  @ardiana ana po un jetoj ne Hamburg qe 30 vite ksi lloj njerz nuk mban gjermani 7 vjet e ka majt Ska shtet si e man e thojshin France e suedi. Pershndtje

 • ardiana ana

  ardiana ana

  3 muaj më parë

  @Deqani deqan 😅😅😅😅 besa mire e ki po shume nuk po e pranojn realitetin e ty tlumt 😉😉😉 vetem ky femij me dhimet se femijet skan faj

 • Deqani deqan

  Deqani deqan

  3 muaj më parë

  Ne franc suedi 😂😂😂 as 2 muj se majn gjermani e ka majt 7 vjet si shum pom duket ket Tup

 • Donna Dona

  Donna Dona

  3 muaj më parë

  @ardiana ana zoti i madh per hir ktyre fmive na mban kjo tok per shkak prinderve te kqij viktima jan fmit allahu na rujt

 • AlbionHodaj AlbionHodaj
  AlbionHodaj AlbionHodaj3 muaj më parë

  Valla bre zotni ishalla ta ban zoti qaren per fëmij.Se qysh po thu ti me dhun mkan kthy ke ba najsen ti atje ke pas naj lan polici jan ankuar qytetarët per ju se ma dhimbshëm jan gjermanet se na kosovaret zoti i ndihmoftë femijes

 • AlbionHodaj AlbionHodaj

  AlbionHodaj AlbionHodaj

  3 muaj më parë

  @ardiana ana Se vet kam kan me familjen teme qat her 2015 gjermani kem nejt 1 vjet na kan qu letrën mu kthy me dëshirën sepse me demek kosova i plotëson kushtet per jetes osht e pavarur e duhet e mos na detyroni me dhune e sban me rrejt bre ky burri se sika hije vallahi

 • ardiana ana

  ardiana ana

  3 muaj më parë

  Shume e vertet se me dhune nuk kthejn nese nuk ki kerrcenu apo nuk ki bo najsen keto jan rrena ky munet qdare do me fol e sidomos tash nuk kthejn nese ski probleme me shtet po gjybah ai fmi se kerkush ste merr ne qaf ma shume se prindi

Faqja Tjeter