Alban Ramosaj - Shpirto

@ONIMA - smarturl.it/ONIMA

Music by: @AlbanRamosaj
Produced by: Marko Polo & TullProductions
Mastered by: Reveal Sound UK - Niel Pickles
Lyrics by: @ELINEL & Alban Ramosaj
Video Production: Ra FilmHouse

Connect With Alban!
Instagram: albanramosaj

Lyrics:
Geçtim o yolları, geçtim o yolları
Yaktım o yılları, Yaktım o yılları
Bir an!

Tash e ni kohe se gjej veten ku ti m'le
po tash e ni kohe o bejb m'ke bo me t'urrejt
Look, une zemren ta kom qel, se kom dit qe ma therr

Sun pi kuptoj kto ndjenja, sa ma shum i dojm na thejn ah..
M'ke bo me kajt, veten mos me majt, me zo me t'shajt
Dashnia ka me t'vrajt, ka me t'vrajt, ka me t'vrajt

Keq bone vallahi, keq bone vallahi
Falma po sta fali, falma po sta fali
(shtir o)
Keq bone vallahi, keq bone vallahi
Falma po sta fali, falma po sta fali

Shpirto! Hej!
S'tkthehna mo, s'tkthehna mo
(x4)

Sdu me gjet si ti mo jo
se ti mu m'ke lon
dhimbje n'dit- dit- dit, n'dit ma t'kqija

Sdu me gjet si ti mo jo
se ti mu m'ke thon
"Mos ta nin se m'ki n'dit ma t'vshtira"

Keq bone vallahi, keq bone vallahi
Falma po sta fali, falma po sta fali
(shtir o)
Keq bone vallahi, keq bone vallahi
Falma po sta fali, falma po sta fali

Shpirto!
S'tkthehna mo, s'tkthehna mo
(x4)

Geçtim o yolları, geçtim o yolları
Yaktım o yılları, Yaktım o yılları
Bir an!

Komente

 • Achraf YlZ
  Achraf YlZDitë më parë

  Love this song 💕 hello from Morocco ☺️

 • Yoni Azulay
  Yoni AzulayDitë më parë

  good singer and amezing person missing you a lot alban ( yoni from israel )

 • Alice Nike
  Alice Nike4 ditë më parë

  Zdu me gjet si ti se ti mke lan dhimbjen , ne ditet ma tkqia , zdu me gjet si di ma se ti mke than do tme kesh ne ditet ma te veshtira ... ( fiks kshu ke than shpirtooooo ) ☹️☹️

 • Xhesi Duka
  Xhesi Duka5 ditë më parë

  Absolutely delicious 🤤

 • Destemona Beqiri
  Destemona Beqiri9 ditë më parë

  Kenget e tua behen hiti jone ,imi dhe vajzes 5 vjec,je unik me zerin tend !

 • Destemona Beqiri

  Destemona Beqiri

  7 ditë më parë

  Thank you!

 • Baton
  Baton10 ditë më parë

  L

 • Dije Berdyna
  Dije Berdyna11 ditë më parë

  Kenge qe mund t'a ndegjosh edhe pas 20 vitesh she prape ta knaq shpirtin!

 • laureta abazi
  laureta abazi13 ditë më parë

  Love your voice ❤💕

 • melziba
  melziba14 ditë më parë

  On repeat! ❤️❤️

 • Destemona Beqiri
  Destemona Beqiri14 ditë më parë

  .

 • Angel Angel
  Angel Angel15 ditë më parë

  Kjo kng esht mrekulli 😍😍😍😍🤍

 • ely whisky
  ely whisky15 ditë më parë

  Alban ❤️

 • Enada Duzha
  Enada Duzha17 ditë më parë

  Artisti me i mire me zerin me te bukur super keng 👏👏👏😳

 • ANISA RRINGAJ
  ANISA RRINGAJ17 ditë më parë

  🥰💕

 • Eulona Guzi
  Eulona Guzi17 ditë më parë

  Shyqyr kenge e bukur vetem me Ramosaj dhe pa femra!👍

 • Faki faki Kiaki kiaki
  Faki faki Kiaki kiaki17 ditë më parë

  Po ca na duhesh ty tqeka ca 💔

 • Eglantina Zadija
  Eglantina Zadija17 ditë më parë

  The best new artist 🔥

 • 88arte zeneli
  88arte zeneli18 ditë më parë

  Edhe 100 here ne dite ta degjoj ,sme lodh por me teper kam deshire ta degjoj.

 • Rexha Bekoviq
  Rexha Bekoviq18 ditë më parë

  Shum fort 🔥 love from Cologne 🇦🇱🇦🇱

 • Bertina Shtembari
  Bertina Shtembari18 ditë më parë

  Love ❣️😍

 • jugoholic
  jugoholic18 ditë më parë

  ♥️♥️♥️♥️🙏🏽 masterpiece!

 • Lili Harapej
  Lili Harapej18 ditë më parë

  Aall day looong shpirtooooo

 • Alba Mustafaj
  Alba Mustafaj18 ditë më parë

  Perfect!!

 • Chanel Gabriel
  Chanel Gabriel19 ditë më parë

  Dua tekstin 😍Sa keq kaq pak klikime 🤔

 • Blerina Plaku
  Blerina Plaku19 ditë më parë

  My fav per momentin! Love it!

 • Xhes Hoxha
  Xhes Hoxha20 ditë më parë

  Yll me xixa 🌟1 milion here e kam degju vec une, ALthe must be wrong me kto klikimet!

 • A

  A

  13 ditë më parë

  @Getonis D kerkova pak ne Google dhe ishte pak e nderlikuar shpjegimi qe jepte, thoshte qe ne 24 ore 1 personi mund ti numerohen 4-5 here klikimet edhe sikur te klikoje 50 apo 100 x mbas 24 oreshit YT fillon dhe regjistron prape klikimet e reja nga i njejti person por prape jo te gjitha klikimet qe ai person i ben. Dicka tjeter, nqse e ben autoplay disa here nuk rregjistrohet me shume se 1 shikim sepse duhet te shtypesh 'play' cdo here qe do ta hapesh videon. Shume e nderlikuar por kjo ishte e tera 😊

 • Getonis D

  Getonis D

  13 ditë më parë

  @A sesht e vertet. Nese e sheh videon 10her at'her 10 views do shtohen, nese e sheh 50her at'her 50views fo shtohen

 • A

  A

  17 ditë më parë

  Besoj se 1 person numerohet si 1 klikim edhe sikur ta degjosh 1000 here, te pakten ashtu me kane thene kur ishte ajo kenga e shume klikuar Gangam Style.

 • Adelina Kalemi
  Adelina Kalemi20 ditë më parë

  Super ze bravo Albani suksese 👏👏👏👏

 • Varvara B.
  Varvara B.20 ditë më parë

  Ky eshte per eurovision!!

 • Enea Doci
  Enea Doci20 ditë më parë

  Sa pak klikime

 • irena shullaz
  irena shullaz20 ditë më parë

  🥰🥰🧡

 • Rudina Mahmutaj
  Rudina Mahmutaj21 ditë më parë

  Shume e bukur

 • Poli Tika
  Poli Tika21 ditë më parë

  Super muzik super videoklip

 • Gentian Mjelli
  Gentian Mjelli21 ditë më parë

  Wowwww super

 • Lui
  Lui21 ditë më parë

  Epo jo te gjitha kenget jane per masen. Kjo shpjegon dhe klikimet. Shum pak njerez din "te degjojn" 🤷🏻‍♀️ he is NOT underrated. He is just an ARTIST

 • Alice Nike

  Alice Nike

  4 ditë më parë

  Sa keq , shume njerez te pa shpirt skan si te klikojne nje " Shpirto "

 • ermenisa feka

  ermenisa feka

  11 ditë më parë

  @D.A.S Hasani 👍👍👍

 • D.A.S Hasani

  D.A.S Hasani

  11 ditë më parë

  @ermenisa feka jam shumë dakord me ty ...!

 • ermenisa feka

  ermenisa feka

  12 ditë më parë

  Cdo njeri ka preferencat e veta por per mua sic lind ajo kimia kur je me dike, dhe ndihesh super pa u sforcuar lind dhe kimia kur degjon nje vokal, nje melodi dhe sheh nje klip. Kur nuk eshte kjo kimia, instiktivisht shkon aty ku ndihesh mire. Per shijet e mia Albani eshte nje super kengetar potent ka grinte qe e ben pak te eger ne dukje por edhe sentimental. Muzika qe ben eshte shume e vecante, tekstet me pelqejne shume, pra ne total eshte unik. Nuk eshte e thene tu pelqeje te gjitheve cdo kenge e tij por une e degjoj gjithe kohes cdo kenge te tij sepse hyn te shijet e mia.

 • Getonis D

  Getonis D

  13 ditë më parë

  He's just irrelevant lol

 • J.H.
  J.H.21 ditë më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

 • Eli Beta
  Eli Beta21 ditë më parë

  Uauuu cfar kenge🖤🔥🔥

 • Black Sky
  Black Sky22 ditë më parë

  Ah te keqen e musteqes... Kaq shum testosterone Sunna me i perballu

 • Yetta Kosovo

  Yetta Kosovo

  19 ditë më parë

  Ooo Dreqi Musteqet ti hongt ,, fort kom kesh me ket koment 😂😂😂😂😂😂😂😂

 • aferdita culi
  aferdita culi22 ditë më parë

  Zemer yll albani ca zeri qe ka suksese 🎁🎁

 • arjeta S
  arjeta S22 ditë më parë

  Obsessed with this songgg

 • Megi Metani
  Megi Metani22 ditë më parë

  🙏🏽🙏🏽🙏🏽🤍🤍🤍❤️❤️❤️❤️❤️

 • Genta Roçi
  Genta Roçi22 ditë më parë

  Krejt shqip 👍🇦🇱⬆️

 • Ava Max Videos
  Ava Max Videos22 ditë më parë

  Collab with Ava Max

 • Anjeza Xhelilaj
  Anjeza Xhelilaj22 ditë më parë

  Spo ndalem dot ste degjuari

 • The Tefajs
  The Tefajs22 ditë më parë

  A total level vibe 🔥🔥😍😍

 • The Tefajs
  The Tefajs22 ditë më parë

  Amazinggg🤩🤩🤩🤩

 • Vincento Vini
  Vincento Vini23 ditë më parë

  🏆

 • Xhina Buzi
  Xhina Buzi23 ditë më parë

  Shpirtoo

 • Xhina Buzi
  Xhina Buzi23 ditë më parë

  Cfare kenge 😋edhe kaq pak klikime what?!?!? Eshte per te ardhur keq sesa pak vlersohen kengen dhe zeri i bukur i Albanit, ai meriton me shume se kaq ❤

 • IL GLADIATORE
  IL GLADIATORE23 ditë më parë

  Superrrrrr

 • Emanuila Brahja
  Emanuila Brahja23 ditë më parë

  Albani nuk zhgenjen kurre 🤩🤩 Super kenge P.s. Ky teksti duket sikur fjale per fjale ja kane dedikuar te rinjte qe kane emigruar se fundmi, shtetit shqiptare 🤭🤭😅😅

 • Verona Smajli
  Verona Smajli23 ditë më parë

  🔥🔥🔥😍😍😍

 • Krisedi Sokoli
  Krisedi Sokoli23 ditë më parë

  Shqip flet?!

 • Arjan D

  Arjan D

  23 ditë më parë

  Po Qashtu mundohet neper ta 🤣🤣🤣

 • Luina Sula
  Luina Sula23 ditë më parë

  Alban ~Sanço 😂🥰🔥

 • Angel Angel
  Angel Angel23 ditë më parë

  Ti je unik😍😍😍😍🤍🤍🤍🤍 yeahhh all time my fav

 • Roi Butik
  Roi Butik23 ditë më parë

  Perlë 🤗🙌🙌

 • Vlora S
  Vlora S23 ditë më parë

  ❤️❤️❤️

 • Festina Smajli
  Festina Smajli24 ditë më parë

  😍😍😍😍😍😍😍

 • Emelda Hatija
  Emelda Hatija24 ditë më parë

  Masterpiece 🥰😇

 • Albanian boay
  Albanian boay24 ditë më parë

  wowwwwwwwwwww

 • Ermira Biba
  Ermira Biba24 ditë më parë

  Bravo 👀👀👀👀🥰❤️

 • 🌏Ademaj
  🌏Ademaj24 ditë më parë

  Kjo eshte super këngë

 • albi dogjani
  albi dogjani24 ditë më parë

  I dont have words, its perfection of perfect!! Who other think like me that this singer deserves better?! Youu rockkkk ittttt! Luvv thisss Shpirtoo

 • Sevdije’s Kök
  Sevdije’s Kök24 ditë më parë

  🔥🔥🔥💯

 • Shkodran Berisha
  Shkodran Berisha24 ditë më parë

  Palidhje ne shqptaret secili kengetar që lanson Këngên e re komentet hit super palidhje nuk asht wowwww normal nuk êsht per me u hallakat Kêngê e zakonshme 👎një kengetar-e pordh me lëshu e bajm hit

 • Ezi Halili
  Ezi Halili24 ditë më parë

  Super kenge ,yll je Alban love you 🤗😘♥️

 • Hello It'sMe
  Hello It'sMe24 ditë më parë

  Mu dok si Elineli kur e pava nfillim 😂

 • Leonita Bh
  Leonita Bh24 ditë më parë

  Na kalle🔥 me i miri i botes🤩👑 my fav musician🥂

 • Lonna
  Lonna25 ditë më parë

  Kenga super kengetari yll po me kto mustaqet e ka prishur

 • Lorena Shahaj

  Lorena Shahaj

  23 ditë më parë

  👌😆

 • Klaudia shera
  Klaudia shera25 ditë më parë

  Waaaauuu keq po mvjen vallai 💋❤️🧿

 • Jolanda Hila
  Jolanda Hila25 ditë më parë

  👏🏻👏🏻👏🏻

 • f g
  f g25 ditë më parë

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Tringa Gashi
  Tringa Gashi25 ditë më parë

  Need a song like CKEMI😍

 • flglclcci fifigic
  flglclcci fifigic25 ditë më parë

  Fillo me koncerte nxjerja lekt talentit . Se kam degju diku je introvert e di qe nashta o fshtir per ty . Good luck mate

 • flglclcci fifigic
  flglclcci fifigic25 ditë më parë

  Videoklip pa vajza te zhveshuna !!! Bravo , e ke yllin n ball djali. Sqenka vetem efekti i three dots me kte deshmove veten.

 • Bita I

  Bita I

  24 ditë më parë

  Efekti three dots??? Haha albani eshte me artist nga tgjith aty E ka deshmu veten prej kenges se pare Ckemi pastaj tmos flasim per A me do dhe triologjin Hiraeth

 • Benita Malaj
  Benita Malaj25 ditë më parë

  Shpirtoooooooooo hejjjjjjj 🔥🔥🔥🔥

 • Benita Malaj
  Benita Malaj25 ditë më parë

  The mostttttt underrated 😩😩😩😩

 • portokall !!!!!!
  portokall !!!!!!25 ditë më parë

  Sa keq qe eshte kaq i lenduar " 👑

 • Emiljo Kovaci
  Emiljo Kovaci25 ditë më parë

  Ohhhh bree🤤🤤

 • # musicismyeverything
  # musicismyeverything25 ditë më parë

  Shpirtoooo ah ky zo, ah ky zo! 🥰

 • Emanuela Demaj
  Emanuela Demaj25 ditë më parë

  Me i miri ❤❤❤❤❤

 • Albulene Jaha
  Albulene Jaha25 ditë më parë

  Kjo eshte muzik me nivelin me te lart je ⭐️🥂🍾⭐️

 • Emila Emi
  Emila Emi25 ditë më parë

  Na i kenaqe shpirtin ❤️

 • maradimona berati
  maradimona berati25 ditë më parë

 • Klaudia Cera
  Klaudia Cera25 ditë më parë

  U are underrated, so bad You deserve more

 • erjana stafa
  erjana stafa25 ditë më parë

  ❤️😍your voice

 • Mirjana Bytyqi
  Mirjana Bytyqi25 ditë më parë

  o shpirtooooo😍❤️

 • Cress Zq
  Cress Zq25 ditë më parë

  Më thoni 1 kong që se ka bo tbukur ky moo🥺❤🌏

 • Valbona Prendi
  Valbona Prendi25 ditë më parë

  Fantastike 🇦🇱🇽🇰

 • Fatjona Canaj
  Fatjona Canaj25 ditë më parë

  💙

 • Alketa Bodurri
  Alketa Bodurri25 ditë më parë

  💔👏👏👏👏🌟

 • Nensi Laci
  Nensi Laci25 ditë më parë

  Me duket se po bëhesh kengetari im i preferuar alban

 • Naime Menxhiqi
  Naime Menxhiqi25 ditë më parë

  😍😍😍😍😍😍😍

 • Janina Nina
  Janina Nina25 ditë më parë

  💖💖💖💖💖💖

 • Fjolla Jusufi
  Fjolla Jusufi25 ditë më parë

  Artist i vërtet👏👏👏

 • most incrediblyawesome
  most incrediblyawesome25 ditë më parë

  Esht kaq kryeveper. Ka super tekst, muzike dhe e realizuar deri ne detaje. Pa permendur zerin e Albanit😍 Nuk e kuptoj pse eshte kaq underrated nderkohe qe kenget e tjera qe nuk kane as cerekun e realizimit dhe profesionalizmit arrijne miliona ne dite. Alban, keep rocking pleaseeee❤

 • Laureta Lola
  Laureta Lola25 ditë më parë

  O Alban je artist i vertete kenget e tua jane perla 😍😍😍!!Ke qejf me te degju te del zeri nga shpirti!Te uroj Suksese te metejshme!Mezi po' pres kengen tjeter 😍😍😍😍

 • Xheni Beshello
  Xheni Beshello25 ditë më parë

  👌👌👌❤❤😘😘

 • Inva Basha
  Inva Basha25 ditë më parë

  Artist🥰

 • Real Moments Life
  Real Moments Life25 ditë më parë

  Everything is perfect.like if everyone think same🔥🔥🔥🇬🇧😍😍🥰😍

 • Anxhela Mema
  Anxhela Mema25 ditë më parë

  m vyn nj vibe i LLOCH n ket keng..

Faqja Tjeter