MC Kresha & Lyrical Son - Criminal Immigrant

Argëtim

Stream or Download now "Criminal Immigrant" here 👇 lnk.to/CriminalImmigrantStores
Produced by: PINT
Lyrics by: MC Kresha & Lyrical Son
Beat, Mix & Master: PressPlay
Rec by: K-Master (PintStudio)
Video, Illustrations and Concept by: BERAT HASANI
All rights reserved: PINT 2021

Komente

 • Adis Avdia
  Adis Avdia11 orë më parë

  Pintat 💥🌶 ANOTHER LEVEL ❤

 • Onur Demir
  Onur Demir3 ditë më parë

  MC kresha💥

 • Sami Ajrulai
  Sami Ajrulai3 ditë më parë

  The hard

 • Marco Piras
  Marco Piras4 ditë më parë

  Mc kresha eshte mbreti rrepit respekt

 • Islam Ferko
  Islam Ferko5 ditë më parë

  Art 👌👏👏👏🇦🇱👑

 • WorldAlb
  WorldAlb6 ditë më parë

  Rreperat me të mirë në shqiptari. Rap BIO

 • Love Audi
  Love Audi6 ditë më parë

  Jom si Audi dimer 😀👌

 • Mario Citrioli
  Mario Citrioli8 ditë më parë

  Kjo mlun 🔥

 • Adhurim Rajku
  Adhurim Rajku9 ditë më parë

  "Nstorit e mia cuditet dhe Liza" bruuhh stop sleeping on my man!🤦‍♂️

 • Agonシ
  Agonシ10 ditë më parë

  A

 • NoLaV Laloni
  NoLaV Laloni10 ditë më parë

  Bone me perkthim anglisht,se shum tekst i bukur dhe besoj qe e meriton me e ndegju krejt Europa👍👍👍👍👍👍👍👍👍👐👍👍

 • Elvan Hoxha
  Elvan Hoxha11 ditë më parë

  Burek me spinaq Respect haha

 • yuoop noke
  yuoop noke11 ditë më parë

  For the culture 💯✍🏻 #PINT

 • 123.982 views
  123.982 views11 ditë më parë

  nese sdo e kishte shpik tupak hip hopin do ishin kta 2 nuk esht thjesht stili me i vecant qe kan po dhe ma i miri ne gjith boten me tekst dhe audio tmrekullushem ." RESPEKT"

 • yuoop noke

  yuoop noke

  10 ditë më parë

  Qfar teksti pz ofofofo ja kan qr shum fort

 • halim ismajli
  halim ismajli11 ditë më parë

  Pure hip hop bro ,👌👏

 • Mabun Alaska
  Mabun Alaska11 ditë më parë

  Jan pintat 10 vende bosh 30 vende me mut pastaj vazhdojn tjeret

 • yuoop noke

  yuoop noke

  10 ditë më parë

  pint

 • ap
  ap11 ditë më parë

  Jeni oaz në shkretëtirën e rap-it shqip.

 • yuoop noke

  yuoop noke

  11 ditë më parë

  sje normal o kresh lopa

 • gioyu comi
  gioyu comi12 ditë më parë

  For the culture 💯✍🏻 #PINT

 • aola wili
  aola wili12 ditë më parë

  can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 • GAMING Shadow gamer
  GAMING Shadow gamer12 ditë më parë

  KING

 • abbsnn cose
  abbsnn cose13 ditë më parë

  Spo di qysh me thon mc kresha and lyrical son is real hip hop songs maker i love you guys ❤️🇦🇱🇽🇰🌶

 • Herald Hoxha
  Herald Hoxha13 ditë më parë

  Du tshof kush jan portretet tjera anash Adem Jasharit po nuk mund ta ndaloj muziken 😭

 • aola wili

  aola wili

  12 ditë më parë

  Rrespekte lyrical son mc kresha gjendja momentale nks new MEXICO city✌👑

 • Drilon Rrahmani
  Drilon Rrahmani13 ditë më parë

  Wwaie

 • gioyu comi

  gioyu comi

  12 ditë më parë

  can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 • bilishu aliss
  bilishu aliss15 ditë më parë

  I’ve been waiting for a MASTERPIECE 🌶

 • abbsnn cose

  abbsnn cose

  13 ditë më parë

  Kta aq shume kan hi nfilma sa qe mendojn qe repi prejardhjen e ka nga shqiptart nfakt kosova

 • Ascension of the Eagle
  Ascension of the Eagle15 ditë më parë

  keng rrobqiresh. me titull shkerdhatash.

 • dolita windo
  dolita windo15 ditë më parë

  Kujt i kan mungu kto dy 🐐🐐’ #PINT 🌶🔥

 • Indro Al
  Indro Al16 ditë më parë

  Paranoja mka bo psikopat 👏👏👏

 • bilishu aliss

  bilishu aliss

  15 ditë më parë

  This is masterpice

 • MrFab YT
  MrFab YT16 ditë më parë

  Subscribe kanalin ton please. 1like = respect . Ne kanalin tone do te gjeni shumellojshmeri videosh .

 • bilishu aliss

  bilishu aliss

  14 ditë më parë

  check it out ✌️🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Virtyt Hajtizi
  Virtyt Hajtizi17 ditë më parë

  pint

 • bilishu aliss

  bilishu aliss

  14 ditë më parë

  This is masterpice

 • RAJA FF
  RAJA FF17 ditë më parë

  Qfar teksti pz ofofofo ja kan qr shum fort

 • Scorpion
  Scorpion18 ditë më parë

  sje normal o kresh lopa

 • Lendi Ibishi
  Lendi Ibishi19 ditë më parë

  kush po e lexon kete mesazh zoti ja rujt familjen

 • Toni Brahimaj
  Toni Brahimaj20 ditë më parë

  E ke myt.... Nje nder kenget me te bukura ne shqiperi

 • Eduart Qollaku
  Eduart Qollaku20 ditë më parë

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • RICO
  RICO21 ditë më parë

  Tu rreziku rrugve cdo nat Paranoja mka bo psikopat

 • bofooit gojo
  bofooit gojo21 ditë më parë

  can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 • Drinor Dellova
  Drinor Dellova21 ditë më parë

  Rrespekte lyrical son mc kresha gjendja momentale nks new MEXICO city✌👑

 • Lefteris Tare
  Lefteris Tare21 ditë më parë

  🇦🇱🥵

 • De facto Bessi
  De facto Bessi22 ditë më parë

  Kta aq shume kan hi nfilma sa qe mendojn qe repi prejardhjen e ka nga shqiptart nfakt kosova

 • fouoii gyhh

  fouoii gyhh

  20 ditë më parë

  Like kush ka ardh me ngju vtm pjesen e kreshes🔥🔥🔥

 • FrankyP1990
  FrankyP199022 ditë më parë

  people sleep on this lyricism for real, these are masters at their craft.

 • fouoii gyhh

  fouoii gyhh

  20 ditë më parë

  Gango

 • ALBANIAN HIPHOP
  ALBANIAN HIPHOP22 ditë më parë

  This is masterpice

 • gega troopy
  gega troopy22 ditë më parë

  DOPE si gjithnjë MC Kresha & Lyrical Son

 • fouoii gyhh

  fouoii gyhh

  20 ditë më parë

  jav bana rrafsh Abonentet 316.000 bruda vazhdoni punen e art. ✨❤️

 • hen ko
  hen ko22 ditë më parë

  Legend's never die.

 • Benny Blanco
  Benny Blanco22 ditë më parë

  Kingat🇦🇱👐🏼

 • Protagonist Jakupi
  Protagonist Jakupi22 ditë më parë

  MC-Kresha më i miri. E ka ngrit hip hopin shqiptar në tjetër nivel👍👍

 • Tërnoci Madh
  Tërnoci Madh23 ditë më parë

  Algokommi për Shqipën e vërtet

 • bowen voowy
  bowen voowy23 ditë më parë

  That’s what I call Rythm and Poetry

 • hen ko

  hen ko

  22 ditë më parë

  Jeni shume tmire

 • Armand Xylit
  Armand Xylit23 ditë më parë

  This song hits personally, you two can relate with a particular type of ppl, solitary. Really liked it!! Test negative both :)

 • jigga gasi
  jigga gasi23 ditë më parë

  Real hip hop

 • soinhu foitu
  soinhu foitu24 ditë më parë

  Hands down they're the kings of rap in Albania

 • Amarildo Jashari
  Amarildo Jashari24 ditë më parë

  Like kush ka ardh me ngju vtm pjesen e kreshes🔥🔥🔥

 • bowen voowy

  bowen voowy

  23 ditë më parë

  Bablokat

 • Dini
  Dini24 ditë më parë

  jav bana rrafsh Abonentet 316.000 bruda vazhdoni punen e art. ✨❤️

 • Flamur Ademi
  Flamur Ademi24 ditë më parë

  Gango

 • Art Berisha
  Art Berisha25 ditë më parë

  🔥🔥🔥

 • soinhu foitu

  soinhu foitu

  24 ditë më parë

  PINT dhe TBA jan piedestali i Rap-it Shqiptar. Komplimente cuna me kte kang keni ba pak muzik ne kohen e pseudoartistave.

 • Art Berisha
  Art Berisha25 ditë më parë

  🔥🔥🔥

 • Art Berisha
  Art Berisha25 ditë më parë

  🔥🔥💣

 • Shkelqim Krasniqii
  Shkelqim Krasniqii26 ditë më parë

  2 legenda 🔥🔥🔥🔥

 • gesi gesi
  gesi gesi26 ditë më parë

  Super keng...realiteti shqiptar ky esht 😒😒

 • bodoti qwiu

  bodoti qwiu

  25 ditë më parë

  Respect from Greece i don't understand but it's catchy and i ask my Albanian friends ✌🏼

 • Albiona Thaqi
  Albiona Thaqi26 ditë më parë

  Jsjioa sdbkd

 • DARK
  DARK27 ditë më parë

  ❤️

 • eljan dule
  eljan dule27 ditë më parë

  Jeni shume tmire

 • niduoe stre

  niduoe stre

  26 ditë më parë

  Masterpiece

 • F V
  F V27 ditë më parë

  Definitivisht tjeter nivel👏👏👏❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 • niduoe stre

  niduoe stre

  26 ditë më parë

  althe.info/number/3HWydaOLfIeurLo/video

 • The Big on Sport
  The Big on Sport28 ditë më parë

  🙅🏻 they call me criminal émigrant illegal

 • Leonit Hoti
  Leonit Hoti28 ditë më parë

  YYYYYHAAAA

 • Leonit Hoti

  Leonit Hoti

  28 ditë më parë

  as tash sjom une apet

 • Leonit Hoti

  Leonit Hoti

  28 ditë më parë

  sjom un veq hajt

 • Leonit Hoti

  Leonit Hoti

  28 ditë më parë

  ja sdi

 • valmir haskaj
  valmir haskaj28 ditë më parë

  Bablokat

 • bodoti qwiu
  bodoti qwiu28 ditë më parë

  Hands down they're the kings of rap in Albania

 • Lossy Abazi
  Lossy Abazi29 ditë më parë

 • saimir guri
  saimir guri29 ditë më parë

  PINT dhe TBA jan piedestali i Rap-it Shqiptar. Komplimente cuna me kte kang keni ba pak muzik ne kohen e pseudoartistave.

 • Arlind Qokaj

  Arlind Qokaj

  26 ditë më parë

  🤝

 • mikin lirou

  mikin lirou

  28 ditë më parë

  MC Kresha tjeter nivel👑🔥

 • Lazer Pepa
  Lazer Pepa29 ditë më parë

  Sa keq me vjen kur marr vesht se ju sju pelqen rinija po pelqej kto ordinerat qe sja ka haberin muzikes teksten e tyne edhe 5 vjeqat i kuptoj ndersa tekste e juaja as ne nga 30 si kuptoj me pak fjal ska pas as zdo ket ma te mir kurrrr love 2shja ma mir ne shqiptari per kyt lloj te muzikes

 • bodoti qwiu

  bodoti qwiu

  28 ditë më parë

  me: Criminal immigrant ilegal for you Like dhe subscribe pls

 • Sjilita Breuls
  Sjilita BreulsMuaj më parë

  I love this song much love from the netherlands🇳🇱🇦🇱

 • mikin lirou

  mikin lirou

  28 ditë më parë

  Si gjithmon PINT ka bo HIT

 • Ra-m Ib
  Ra-m IbMuaj më parë

  Ky eshte rep 👍🏻

 • LedionGames TV
  LedionGames TVMuaj më parë

  althe.info/number/t3rNnK1yoHmEhLo/video

 • Soiram Epithetoglou
  Soiram EpithetoglouMuaj më parë

  Respect from Greece i don't understand but it's catchy and i ask my Albanian friends ✌🏼

 • Fusion

  Fusion

  2 ditë më parë

  @Soiram Epithetoglou they are speaking about life difficulties and about the police violence and in general they are looking life from other prospective... not like artists !

 • Soiram Epithetoglou

  Soiram Epithetoglou

  28 ditë më parë

  @Squiffy Co i can feel that exists something hidden behind from this song ✌🏼

 • Squiffy Co

  Squiffy Co

  29 ditë më parë

  Its deep shit even albos dont get it

 • Anna Simina
  Anna SiminaMuaj më parë

  The best !!! Song ever

 • mill b
  mill bMuaj më parë

  althe.info/number/3HWydaOLfIeurLo/video

 • Kuq Ezi
  Kuq EziMuaj më parë

  *Masterpiece*

 • zijuiy wttuy

  zijuiy wttuy

  Muaj më parë

  👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️

 • fouoii gyhh
  fouoii gyhhMuaj më parë

  Ja qita italianit ket keng tash shqiptar asht🔥🔥🔥

 • Sono Io
  Sono IoMuaj më parë

  Bravo 👏

 • opzz xsin
  opzz xsinMuaj më parë

  can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 • Lossy Abazi
  Lossy AbaziMuaj më parë

  PINT 💯

 • Ask to seduce Miss
  Ask to seduce MissMuaj më parë

  This was the dose of vaccine we needed 🥺🥺

 • fouoii gyhh

  fouoii gyhh

  Muaj më parë

  Thjesht another level vllaqko P.I.N.T shum ekip e madhe dojn mu bo kombtare👊👊

 • Leart Jahiu
  Leart JahiuMuaj më parë

  Si gjithmon PINT ka bo HIT

 • 1124 2114
  1124 2114Muaj më parë

  MC Kresha tjeter nivel👑🔥

 • opzz xsin

  opzz xsin

  Muaj më parë

  BOSS

 • Info Seriale dhe Argetim
  Info Seriale dhe ArgetimMuaj më parë

  Lyrics MC Kresha: Jom si ODB me naughty by nature Kta opps jon nothin but haterz/ Dhe Dojn me t’kalbe n’burg pse i ke kape do pashteta/ po faktap o jeta kur n’muri po t'pshtetna/ e ardhmja vje nestra/ Ça po m’vyn louis kur tjetri s'ka tesha/ kejt bota n’protesta dajt robocopa me shkopa thejn eshna man/ ka shum idiota qe t’bojn per proteza man/ Plot hipokrita tu shtru hipoteza/ ti shum pe lun lojen po s’jon tu t’shku potezat/ po foli per headat qe i pi sikur dredhzat/ Qit sa dush ti pika man tu ka rrit bebza/ Jom tu sharrit versa se me arrit deshta/yea StarHopper po hupi me tesla n’space man/ Dog rruges t’suksesit do shkunen shum pleshta man/ t’shtunen mengjesi t’na qel si nji diamant/ Kolodont me ti zbardh dhomt nga columbiant/ lara croft dhipin e thirri pellumbi jem/ Polaroid foto nji kriminal emigrant/ Ref: Thojn koha sheron plaget, a mu shpresat mi kan vra E ardhmja moti m’ka vdeeek Rrugve tu u tret per para E gjith kur t’nesrit qohna Mdoket anderr krejt kjo drame They call me: Criminal immigrant ilegal for you Lyrical Son: Tu rreziku rrugve cdo nat, Paranoja mka bo psikopat, Kjo e jete e shpejt po don me m’tret’ Thriller i metrazhit t’gjate Pa titra E gjate osht nata kur mbizotron frika Gabon perpara veq mrapa pret thika Met kujtim si ne mahalla patikat Me Hekra nçant ma para se libra Rinia E sotit n’ nkriza nfajde per vija Criminal imigrant, ilegal viza Klandestin azilant shes monaliza Rrugve si militant per kto deviza Paret e bukes nkuzhin me kiMista Santa claus ni garazh thas me supriza N’storiet e mija çuditet Liza Mario Puzo e bi repin si nfilma Ref: Thojn koha sheron plaget, a mu shpresat mi kan vra E ardhmja moti m’ka vdeeek Rrugve tu u tret per para E gjith kur t’nesrit qohna Mdoket anderr krejt kjo drame They call me: Criminal immigrant ilegal for you Like dhe subscribe pls

 • Ask to seduce Miss

  Ask to seduce Miss

  Muaj më parë

  Respekte

 • Troi Mustafa
  Troi MustafaMuaj më parë

  mc kresha o full tru eke myt un pe gjaj veten n tekstet tuja amig luw per juve

 • Lis Nikoliqi
  Lis NikoliqiMuaj më parë

  Nisha jan

 • Endrit Aliu
  Endrit AliuMuaj më parë

  Jom krenar qe jetoj n’epoken e Pint🌶🙌🏻

 • Besi Alia
  Besi AliaMuaj më parë

  💣💣💣💣💣

 • Besi Alia
  Besi AliaMuaj më parë

  👮‍♂️👮‍♂️👮‍♂️

 • Tirana Tirana
  Tirana TiranaMuaj më parë

  Skeni lidhje fare me kto shqipfolsat qe jan neper treg.un jam 32 vjec ndihem shum i vogel ala mi ju ngju ju,rrespekte per ju🙏🙏

 • Joanna

  Joanna

  Muaj më parë

  can't find a better duo. Blessing my ears every single time

 • Argjent Begolli
  Argjent BegolliMuaj më parë

  Mc Kresha osht Reper me zor e njof qysh kur osht kon në tba Ky njeri edhe ather edhe sod di qysh i jep zor për me Kon dikushi

 • Argjent Begolli

  Argjent Begolli

  29 ditë më parë

  @Joanna tregoma domethanjen? Une veq thash qe osht reper me zor gjeth ika jep diqysh zor kur nuk ka provu me bo diqka prej mendjes ti Po gjeth kopijim.. unikkatili osht muzikant dhe tregon histori nkong the kan kuptim .. artwork lol 😂 🤦🏻‍♂️

 • Joanna

  Joanna

  Muaj më parë

  Kjo muzik me domethanje edhe mesazh per jeten e rinis qe mos me gabu big up dope artwork creativity pint’s pun e pastert🔥🙋‍♂️

 • Enxhi Hasa
  Enxhi HasaMuaj më parë

  ❤️

 • niduoe stre
  niduoe streMuaj më parë

  Kjo eshte nga ato kenget qe do ti shoh ne perseritje shum here edhe pas disa vitesh si disa kenge te vjetra, qe tani rrall i shohim

 • Samir Aliti
  Samir AlitiMuaj më parë

  P.I.N.T ✌🏻👏🏻💪🏻

 • Helium Straight
  Helium StraightMuaj më parë

  Thjesht another level vllaqko P.I.N.T shum ekip e madhe dojn mu bo kombtare👊👊

 • A K
  A KMuaj më parë

  Kjo eshte nga ato kenget qe do ti shoh ne perseritje shum here edhe pas disa vitesh si disa kenge te vjetra, qe tani rrall i shohim

 • niduoe stre

  niduoe stre

  Muaj më parë

  Remzi Kresha me Llyrikalsonin 👌💘

 • Shqipe Bilalli
  Shqipe BilalliMuaj më parë

  BOSS

 • Joanna
  JoannaMuaj më parë

  Smund tpritsha me dal prej punet me e ndi kangen kshtuqe e lidha me amplifikatorin e hipermarketit dhe e ndime te tan kangen 🤣🤣

 • eXtreme Official
  eXtreme OfficialMuaj më parë

  Respekte

 • Arbër Gashi
  Arbër GashiMuaj më parë

  0:08 pidhiiiii i naaaaans byreeeeek me joguuuuurt.