"Do të mbyll brenda të pish... tënde/Degradon sherri nënë e bijë.Gjyshja:Na gjakosi,rrahu dhe djalin

Dhuna në familje është fenomeni kohëve të sotme! E tille është edhe historia e dhunës në fshatin Gjashtë të Sarandës, ku shtetasja Remilda Hajdinaj është kallzuar nga nëna e saj, e cila pretendon se e ka dhunuar dhe kërcënuar me mjete prerëse dhe dhunë fizike. Nga mbikëqyrja e rastit, në dëshminë e dhënë nga vet nëna e Remildes, si dhe nga hetimi i këqyrjes së jashtme të saj rezulton që në shumë pjesë të trupit të ketë hematoma dhe gërvishtje të shumta me mjet prerës. Por nga ana tjetër tronditëse është edhe dëshmia e gjyshes së Remildes, e cila i ka dale në mbrojtje mbesës, duke e cituar vajzën e saj si të sëmurë me probleme të shëndetit mendor, duke hedhur kështu poshtë çdo akuzë të ngritur ndaj mbesës, pasi ajo pohon se e njehe mire mbesën pasi e ka rritur vet.
Ditën e sotme vet gjyshja e 25 vjeçares, do të rrëfejë gjithë ngjarjen që ndodhi vetëm 5-ditë më pare.
Për më shumë ndiqni emisionin…

Komente

 • aferdita adili
  aferdita adiliMuaj më parë

  Oj Gjishe zoti te ndimoft

 • DENIS ZEFI
  DENIS ZEFI3 muaj më parë

  Evis turp te kesh improvizohesh edhe si mjeke psikiater ku bazohesh ti qe jep diagnozen skicofrini gjenetike????

 • Izaura
  Izaura3 muaj më parë

  Prinderit dhe fjala nuk i kthehet...Si arrin e gjuan mbi nenen tende..Nena dhe breshke te jet eshte njeriu qe te solli ne jete..Eshte shume e rende te rrafi femija e barkut..

 • Bukurie Jargavani
  Bukurie Jargavani3 muaj më parë

  o zot cfar halle paska ne kete bot zoti te ndimoft oj nen ty dhe femit e tu

 • Fatbardha Cinari
  Fatbardha Cinari3 muaj më parë

  Moj Evis kam rrespekt per ty ajo nene me shum halle e ti I ben pytje si hetusi ..at mesen ishalla e ndimoni qe te dalin sa ma par nga burgu esht e pafajshme nene semur pa ilace e ja marrin deshmi fjalet e saja shum keq per ket policy qe kan fut vajzen ne burg ..ishalla orgjent te dalin ajo vajz se na keputi shpirtin kjo nene as kush nuk e beson se kur jan njerzit semur me depression se qa bejn edhe pa ilace ata te mysin e sdin qa bajn ju lutem ndimoni orgjent

 • Florika Jorgji
  Florika Jorgji3 muaj më parë

  Je e mrekullueshme Evis !

 • Aida Aida
  Aida Aida3 muaj më parë

  Polic injorant.mjere kujt i bie halli se ata lloj policie qe kemi yi mbushin letrat fap e fap e te fusin brenda jur je njeri i dobet.kriminelet jane jashte e burgjet mbush me hallexhinj.e kur kapen kriminelat per nje vit dalin jashte e njerez me halle pa fund i fusin kot ne burg me vite te tera.une policine si funksionon e kam frike.mund te gjendesh sh lehte ne vend te gabuar ne kohe te gabuar e ec e gjej drejtesine pastaj me ate palo shtet.

 • BLERINA AVDIAJ
  BLERINA AVDIAJ3 muaj më parë

  Shteti jon duhet te kuroj kte grua te semur dhe duhet te nxjer vajzen nga burgu.

 • Gentjana Danicic
  Gentjana Danicic3 muaj më parë

  Moj Evis mire ti qe ndoshta nuk e di si mund te reagoje nje I semure mendor po te pakten pyet ekspertet aty se mund ta shpjegojne qe jane te pa parashikueshem, se me surprizon qe ben ca pyetje budallaqe fare. Kam kaluar episode me persona te atille jane aq te rrezikshem sa dhe mund te vrasin dike, uroj qe zonja te marri mjekim te detyrueshem dhe vajza e vogel te dali sa me shpejt.

 • Edlira Kasaj
  Edlira Kasaj3 muaj më parë

  Moj Evis po kete te varfren ke gjetur , po ku i di ajo cfare semundje kan femijet e saj , kur ata femije nuk jane kuruar asnjehere! Sa halle kjo nene gjynah🥺

 • Lina Shehu
  Lina Shehu3 muaj më parë

  Sa turp gjykata e sarandes eshte mos o zot karrema duan ata

 • Eleni Sejdi
  Eleni Sejdi3 muaj më parë

  Ah o nene zonj ke ritur femijt jetim e tani nuk gjete rehat ah car jete o nene na kepute shpirtin

 • Eleni Sejdi
  Eleni Sejdi3 muaj më parë

  Zonja Elvis je vertet nje zonj shikojeni mir se nje nene e semur mendore mund ta beje vertet kete kallzim per vajzen 25Vjece gjuna shum per vajzen qe e mbajne brenda ajo eshte dhun psiqike per vajzen shum gjuna te perfundoj si nena dhe vajza po shum gjuna te cojn nenen ne spital ta kurojn sa me shpejt e rezikshme fat i saj por vajzen gjuna shum o zot gjyna cfaj ka vajza 25Vjece respekt per ju per emisjonin zonja Elvis

 • Mirela Lela
  Mirela Lela3 muaj më parë

  E shkreta po prandaj i ka ikur mendja asaj se i ka marre femijen burri,gjynaf o zot nena e shkret vetem halle paska e gjora.

 • Resina Naqellari
  Resina Naqellari3 muaj më parë

  Sa keq me erdhi per kete familje😢, te gjith jane viktima, edhe ajo nene eshte viktime e semundjes se saj. Ajo qe me vjen vertet akoma dhe me teper keq,eshte se ne institucione ( si psh policia, prokuroria etj.) jane vene punonjes qe nuk kane as arsimin minimal dhe prit te gjykohesh nga ata. Ah moj Shqiperi e mjera Shqiperi....Shqiperi me halle shume

 • Arlinda Hoxha
  Arlinda Hoxha3 muaj më parë

  Merini fjalet e nenes per baze gjynaf te leni nje vajze te re ne burg ndimojeni kete familje 🙏🙏😢

 • Izaura

  Izaura

  3 muaj më parë

  Kush ve doren mbi prinderit ne burge le te kalbet...

 • Gjyste S
  Gjyste S3 muaj më parë

  O moj gjyshe,,, sa e forte paske qen, me e forte se guri. Zoti te ndihmofye

 • Afrodhiti Oxa
  Afrodhiti Oxa3 muaj më parë

  Po u kurua merr ilacet ska mo shqetsim

 • Lili Adamo
  Lili Adamo3 muaj më parë

  Moj psikologe po' ti a jeton ne shqiperi apo Jo ???qe te gjith shqiptaret vuajne nga gjendja mendore po' PSE moj psikologe nuk vete ti ne komisarjat ti detyrosh Sinbas mendimit tend beheni hetusa PA ditur te vertetat

 • Lili Adamo
  Lili Adamo3 muaj më parë

  Kjo gjyshe del ne mbrojtje te mbeses kjo gjyshe ka dhe djalin me te metà mendore

 • Drita Gjoni
  Drita Gjoni3 muaj më parë

  Ajo do ket kaluar depression se burri france i ka marre femijen eshte ma se normal se femra kalo depression 😢

 • Drita Gjoni
  Drita Gjoni3 muaj më parë

  Qenken te gjithe njesoj ajo e shkreta ndoshta eshte depression 😢 po shqiperi keshtu hik jeta perdreq

 • LivingLifeWithSelda
  LivingLifeWithSelda3 muaj më parë

  Po mi Evis ti sa mbush programin dhe xhepin tend se asnje ndihme nuk ju jep.

 • Maria 1996
  Maria 19963 muaj më parë

  Ahh moj nene... gjyshet jane embelsi e shpirtit... gjthm na ka kane mbrojtur nga prindrit nuk na kan lene edhe nje pellembe te na gjuajne... gjyshet jane dashuri... Respekt

 • Nora Cenaj
  Nora Cenaj3 muaj më parë

  E shkreta gjyshe,kur ska institucione qe ti mbaj te semuret mendore ne kujdes

 • Flutura Krasniqi
  Flutura Krasniqi3 muaj më parë

  Por dhe plakat nndonjeher e teprojn me muhabete e me llafe me falni pa dasht me fye kete gjyshen , kemi vjehrra dhe nena ne shtepi i shohim perdit

 • Jony Jon
  Jony Jon3 muaj më parë

  Per me teper - na ndiqni.... As nk i'a vlen te meresh me me kanalet televizive,,, kemi covidin qe na e ka ber jeten malore... Hallet e problemet qe shkaktoi kjo semundje, te degjojme edhe lloj lloj broçkullash . Per nje ndihme mikroskopike qe ofron kanali njerezit shesin zorret e barkut.

 • Aida Aida

  Aida Aida

  3 muaj më parë

  Skan ku perplasen tj o njeri.si ndihmon kush.shteti vetem padrejtesi ben.

 • Dhurata Daja
  Dhurata Daja3 muaj më parë

  Kto bla bla bla vetem. Asgje skuptojn.

 • Natasha Beshikaj
  Natasha Beshikaj3 muaj më parë

  SA ZONJ JE MOJ EVIS 🤚

 • Sony sony
  Sony sony3 muaj më parë

  Evisi👌.=== Mund te jet depresion???? Nena🤣 === Po poooo PRESION 🙏 ME FAL O ZOT SE NUK TALL NJERI , POR KJO ISHTE E FORT🤩🤣🤣🤣

 • ijsvs dko

  ijsvs dko

  3 muaj më parë

  ua hahaha😁😁😁😁Presionin e nenes tha Evis do doja ta kemi me vone ne STUDIOOOO😂😂😂😂😂😂😂😂o mete per vete😉per ty☕👑🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹😍😍

 • ijsvs dko

  ijsvs dko

  3 muaj më parë

  Sony Sony ne kine haen te gjitha ato qe fluturojne akoma edhe GOMARI ME GJITHE SAMARE😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂

 • Klaudia Levis
  Klaudia Levis3 muaj më parë

  E vetmja gjë e bukur e ketij emisioni është Psikologia☝👍🤝👏🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🙏

 • Klaudia Levis

  Klaudia Levis

  3 muaj më parë

  @Xhevat Grajcevci o Baca jem si të kam🖐🤝🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • Blert Zeka

  Blert Zeka

  3 muaj më parë

  🌟M.Soonnii🌟 Ju faleminderit shumë dhe nje her .🙏🙏🙏🙏🙏🙏

 • Klaudia Levis

  Klaudia Levis

  3 muaj më parë

  @Xhevat Grajcevci hejjjjjj Baca jeeeeemmmm😺 të falenderoj nga zemra për çdo fjalë të ngrohtë që ty të del prej atij shpirti shumë bujar🙏 të qeshurat qe kemi ndare bashkë,janë përjetsisht në memorjen teme🙏njoha njeriun shum special tek ty,dhe jam e lumtur qe tkam njoh te pakten kështu në distance🙏zoti ta rujtë jeten e ta bekoftë o flori🙏🤝🖐🤴🖐

 • Klaudia Levis

  Klaudia Levis

  3 muaj më parë

  @Sony sony përshëndetje o shpirt i bukur🖐 vërtet shëndeti është gjëja kryesore në jetën e njeriut🙏por kur kam në jete persona qe ma lehtësojnë çdo dhimbje,,sëmundjes i them ik p.........dhu🙈🤣,,ta du atë shpirt o dashuri🙏i madhi zot ta bekofte jeten ashtu siç ke shpirtin🙏💖💞❤👑🌟⭐😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘

 • Blert Zeka

  Blert Zeka

  3 muaj më parë

  Mirmengjes . Pershendetje o popull. 🙏🤝🤝☕🍮🍷🍾🥂🍻

 • Uranie Dhima
  Uranie Dhima3 muaj më parë

  Mjer nena qe s di nga tja mbaj me vjen shum keq

 • A.l.k.sh.b
  A.l.k.sh.b3 muaj më parë

  E shkreta gjyshe keq nga e bija dhe keq nga mbesa ,,,...

Faqja Tjeter