7 gjerat qe duhet te beni ne Ramazan!

Follow Elvis Naçi on...
• FB: smarturl.it/FBElvis
• IG: smarturl.it/IGElvis
•YT: smarturl.it/YTElvis
• Web: elvisnaci.al/
© & ℗ Elvis Naçi & IN Media. All Rights Reserved

Komente

 • LAORETA PICI
  LAORETA PICI2 ditë më parë

  🤲🤲🤲🕋🤲🤲🤲🕋🤲🤲🤲🕋🤩🤩🤩

 • lu Beqiri
  lu Beqiri7 ditë më parë

  Allahu im te lutem runa ndimona amin

 • Margarita Biba
  Margarita Biba9 ditë më parë

  Allahu na ipranofte argjeriminin Allahu na shpërbleftë argjeriminin Allahu na ebegatiftë argjeriminin Amin Amin Amin Amin Amin ishalla o zoti i madh Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin Amin gjeni me

 • Ida Bytyci
  Ida Bytyci12 ditë më parë

  Allahu na i pranoft agjerimin

 • AlbanienGirl Vejseli
  AlbanienGirl Vejseli14 ditë më parë

  Namazin e kry zhdo dit arabisht zdi me lezu

 • Romina

  Romina

  5 ditë më parë

  Mund ta lexosh Kuranin ne shqip

 • Nazmijee Jashari
  Nazmijee Jashari16 ditë më parë

  mir por une jam ne elif dhe nese emesoj do të meseoj ne kuran zoti inshalla te me pranon gjdo lutjet emija dhe falem dhe jap ati qe ska por zoti është nje ☝☝🙏🙏🙏👌

 • Margarita Biba
  Margarita Biba17 ditë më parë

  Allahu na ipranofte argjeriminin të gjithë ve që argjirojnë Amin ishalla o Zot i madh Amin Amin Amin Amin

 • XHULIO BREGU
  XHULIO BREGU20 ditë më parë

  Allahu mbizoteroft ne familjet me vllezer e motra Myslimane allahu jua pranoft argjerimin 🤲🤲🤲🤲🤲

 • Fatlinda Mahmuti
  Fatlinda Mahmuti22 ditë më parë

  Ashtu eshte brravo

 • Linda Kaci
  Linda Kaci23 ditë më parë

  ALLAHU AKBAR ALLAH ☝ .P.O. NE MORE VELLA WE NUK E KENI MESUAR TE LEXOJME KURAN.A NA LEJOHET TE DEGJOJME VIDEO NE INTERNET.

 • Kili Edi
  Kili Edi23 ditë më parë

  Te parit tan ishin kristian por turku i beri te gjith musulman me dhun !!!

 • Ard Hoti

  Ard Hoti

  22 ditë më parë

  @Kili Edi Po Jezusi a ishte i krishter apo ishte Musliman ?

 • Kili Edi

  Kili Edi

  22 ditë më parë

  @Ard Hotikrishteret quehen keshtu nga enti i Jezu Krishtit qoft Beku ne perjetsi emri i tij !!!

 • Besmir Koçia

  Besmir Koçia

  23 ditë më parë

  Pse nuk u bënë myslimanë atehere bullgarët,rumunët,moldavët,grekët,qipriotet,serbët. Tek këta nuk ushtoi dhune turku. sa pak po mendon !!!!! Ne ballkan vetëm boshnjakët dhe shqiptarët janë mysliman se po te vazhdonin te ishin te krishtere do asimiloheshin nga serbët.

 • Edon Bajrami

  Edon Bajrami

  23 ditë më parë

  @Ard Hoti Gjithsej kishte 124.000 profet dhe te gjithe profetët 124.000 ishin musliman dhe Isai Alejhi Selam (Jezusi) Paqja dhe Mëshira e Allahut qofshin mbi të kur to te zbres nga qielli per Kijamet do e thej kryqin dhe do e vras derrin edhe do të tregoj se eshte musliman dge se nuk eshte biri i Allahut dhe se Allahu i Madhërishëm as nuk është i lindur e as nuk ka lindur kë Allahu Akbar ☝☝☝🤲🤲🕋☪️🕌❤❤❤

 • Ard Hoti

  Ard Hoti

  23 ditë më parë

  Po Jezusi a ishte kristian apo ishte Musliman ?? HË ??

 • Ana Anasi
  Ana Anasi23 ditë më parë

  A bën ta lexojm kuranin në shqip, sepse nuk di arabisht 😕? Ose si ta mësoj ?

 • Ard Hoti

  Ard Hoti

  23 ditë më parë

  Po bën, madje preferohet shum ta lexojm dhe studiojm Kuranin edhe ne shqip!

 • Hafsa Ajruli RTE
  Hafsa Ajruli RTE23 ditë më parë

  Allahu na epraboft Agjërimin InshaAllah dhe na shpërbleft me Xhehnet InshaAllah ❤☝Amin InshaAllah Elhamdulilah

 • ulber abdiu

  ulber abdiu

  19 ditë më parë

  Amin Amin inshallah na e lumuron Zoti qoft i kenaqur edhe me neve elhadulilah per ket muaj te shenjt te Ramazanit respekt per te xhyth nga un 🤲🤲🤲☝️☝️☝️🌷🌷❤❤❤

 • Dej Javu
  Dej Javu23 ditë më parë

  Allahu kabull agjerimin gjithve muslimanve ane mban botes🤲🤍💫

 • Lola Lola
  Lola Lola23 ditë më parë

  Agjerim te let lexim Kur ani

 • Emily Mazrreku
  Emily Mazrreku23 ditë më parë

  Allahu pranoft agjerimin tim,dhe agjerim te leht per te gjith muslimanet.

 • ulber abdiu

  ulber abdiu

  19 ditë më parë

  Amin Amin inshallah respekt ter te xhyth🤲🤲☝️☝️❤❤🌷🌷

 • Mery Mery
  Mery Mery23 ditë më parë

  Allahu ju a lehtesofte agjerimin dhe pse mendoj qe esht gjeja me e kendshme me e bukur qetesuese per cdo musliman qe e ndjen thelle ket muaj🥺🤲o Allah letsoja vuajtjen cdo te semuri jepi te varferve udhezoji te pafet 🤲☝️

 • XHULIO BREGU

  XHULIO BREGU

  20 ditë më parë

  Amin🕋🕋🤲🤲

 • Muzik live

  Muzik live

  21 ditë më parë

  Amin ☝️☝️🙏🙏

 • Mery Mery

  Mery Mery

  22 ditë më parë

  @Arnold Murati Amin🤲

 • Arnold Murati

  Arnold Murati

  22 ditë më parë

  Amin inshallah 🤲

 • Rita Methasa
  Rita Methasa24 ditë më parë

  Elhamdelila

 • Jasin Asllani
  Jasin Asllani24 ditë më parë

  Like kush është Musliman

 • Edon Bajrami

  Edon Bajrami

  23 ditë më parë

  🤲🤲🤲☝☝🕋☪️🕌

 • Anjeza Kasa
  Anjeza Kasa24 ditë më parë

  Zoti na ndihmohtë dhe ju lehtësohtë agjërimin te gjithëve.

 • ulber abdiu

  ulber abdiu

  19 ditë më parë

  Amin Amin moter e nderum por edhe ketij qe e spjegon kete keshill kaq te bukur Zoti i bdifmoft me krejt te mirat e botes 🤲🤲😘😘❤❤☝️☝️🌷🌷respekt per te xhyth nga un

 • Sevdail Bajra
  Sevdail Bajra24 ditë më parë

  ELHAMDULILAH ALLAHU JU SHPERBLEFT

 • Elvi DeeJay
  Elvi DeeJay24 ditë më parë

  Agjerim te lehte inshallah Allahu i pranofte lutjet dhe sakfrificen

 • ulber abdiu

  ulber abdiu

  19 ditë më parë

  Amin inshallah Zoti çoft i kenaqur edhe me neve per kete muaj te shenjt dhe te bekuar Amin Amin 🤲🤲🤲☝️☝️❤❤🌷🌷

 • mikel. kita
  mikel. kita24 ditë më parë

  Jam nje grua doja t'ju pyesja qe i jap vajzes gji vetem ne mbremje pas iftarit a a quhet agjerimi nese agjeroj ?

 • Ard Hoti

  Ard Hoti

  23 ditë më parë

  Gjidhënja nuk e prish agjërimin.

 • All colors with Maida
  All colors with Maida24 ditë më parë

  Agjerim te lehte dhe te pranuar 🤲🏻🤲🏻

 • Manjola Rrapo
  Manjola Rrapo24 ditë më parë

  ALLAHU JUA PRANOFT RAMAZAN KERIM MOTRA E VLLEZER KUDO QE NDODHEN A

 • zeqie Zendeli
  zeqie Zendeli24 ditë më parë

  Allahu na pranoft agjerimin ❤❤❤🤲🤲🤲🕋🕋🕌🕌

 • Fatlinda Mahmuti

  Fatlinda Mahmuti

  22 ditë më parë

  Amin

 • Alketa Bylbyli
  Alketa Bylbyli24 ditë më parë

  Argjerim te leht dhe te pranuar nga Allahu paqja dhe meshira e Allahut qoft mbi profetin Muhammed!

 • Drita

  Drita

  22 ditë më parë

  amin ishallaah🤲🤲🕋🕋

 • Edon Bajrami

  Edon Bajrami

  23 ditë më parë

  Amin 🤲🤲🤲

 • Abdullah Berisha

  Abdullah Berisha

  23 ditë më parë

  Amin 🤲🤲🤲

 • Tetovari
  Tetovari24 ditë më parë

  O Allah o Zot i plotfuqishem naj prano keto dit te Agjerimit dhe ditet ne vijim🤲🤲🤲.

 • Arlinda Rexhepi
  Arlinda Rexhepi24 ditë më parë

  ☝💖

 • zyej veselai
  zyej veselai24 ditë më parë

  Amin insalha Allha ❤️❤️❤️🕋🕋🕋🕌🕌🕌🕌🥰🥰🥰🥰🌜🌟🌠✨🌜🌟✨🌜🌟🌜✨🌠

 • Deshira Seiti
  Deshira Seiti24 ditë më parë

  Agjerim te lehte dhe shendet te plot me zotin para i qofshim fale,,,

 • ulber abdiu

  ulber abdiu

  19 ditë më parë

  Amin Zoti u ndifmoft te xhythve inshallah🤲🤲☝️☝️❤❤

 • Silvana Ajredini
  Silvana Ajredini24 ditë më parë

  🤲🤲🤲🤲☝️☝️☝️🙏🙏🙏✍☝️🤲🤲

 • Islam-Peace
  Islam-Peace24 ditë më parë

  * Ebu Hurejra r.a. tregon se i Dërguari i Allahut a.s. ka thënë: “Agjërimi është mburojë nga zjarri i Xhehenemit. Kështu që agjëruesi duhet të shmangë takimin (e ngushtë) me bashkëshorten dhe nuk duhet të sillet pa mend dhe me paturpësi; edhe nëse dikush tjetër e lufton a sillet keq me të apo e shan atë, atëherë ai duhet t’i thotë atij dy herë: ‘Jam agjërueshëm,!,, Pejgamberi a.s. shtoi: “Për Atë, në Duart e të Cilit është shpirti im! Era që vjen nga goja e agjëruesit është më e mirë dhe më e dashur tek Allahu i Lartë sesa era e miskut. (Allahu thotë për agjëruesin): ‘Ai e ka lënë mënjanë ushqimin, pijen dhe dëshirat e tij për Hatrin Tim. Agjërimi është për Mua, kështu që Unë do ta shpërblej (agjëruesin) për të dhe shpërblimi i veprave të mira shumëfishohet dhjetë here .” ** Sehl r.a. tregon se Pejgamberi a.s. ka thënë: “Është një portë në Xhenet që quhet Rejjan, nga e cila do të hyjnë agjëruesit Ditën e Ringjalljes dhe askush tjetër nuk do të hyjë andej, përveç atyre. Do të thirret: ‘Ku janë agjëruesit?’ Ata do të ngrihen dhe askush tjetër nuk do të hyjë nga ajo portë përveç tyre. Kur ata të kenë hyrë të gjithë, ajo do të mbyllet dhe askush nuk do të hyjë më që andej.” *** Ibn Umeri r.a. tregon se e ka dëgjuar të Dërguarin e Allahut a.s. të thotë: “Kur të shihni hënën e re (të muajit të Ramazanit), filloni agjërimin dhe kur të shihni hënën e re (të muajit të Shevalit), ndalojeni atë. Ndërsa, po të jetë qielli i vrenjtur (dhe nuk e shihni dot hënën e re), atëherë llogariteni hënën (muajin) e Ramazanit (30 ditë).” **** Ebu Hurejra r.a. tregon: “I Dërguari i Allahut a.s. ka thënë: “Kushdo që nuk e lë të gënjyerit dhe të vepruarit sipas saj, Allahu nuk ka nevojë që ai të lërë të ngrënët e të pirët (Allahu nuk e pranon një agjërim të tillë).”

 • islami familja jan jeta ime Allahu esht nje
  islami familja jan jeta ime Allahu esht nje24 ditë më parë

  Allahu na e pranoft argjerim inshallah 🤲🤲

 • Vasiliki Plaka
  Vasiliki Plaka24 ditë më parë

  Amin 🙏🙏🙏 Zoti na Ruajt Argjerim te Leht...

 • Abdullah Berisha

  Abdullah Berisha

  23 ditë më parë

  Amin 🤲🤲🤲 Zoti te ruajt 🤲🤲🤲 Zoti te shpërbleftë 🤲🤲🤲 ☪️🤲✔ ☦✝️🙏❌

 • globi.islam✅
  globi.islam✅24 ditë më parë

  Allahu na e pranoft agjërimin, lutjet dhe të gjitha veprat e mira 😊 Amin

 • ulber abdiu

  ulber abdiu

  19 ditë më parë

  o Zot i madherueshem falna gabimet tona ne ket muaj te shenjt te Ramazanit na jep miresi dhe begati e na ben te devotqem dhe te durueshem me njeri tjetrin dhe na e prano Ramazanin dhe na ruaj nga çdo e keqe te xhythve muslimaneve an e mban botes por edhe neve por edhe ty qe e spjegon kete kèshill kaq te bukur Zoti ta beft sevap dhe kabull dhe Allahu te boft banor te xhenetit Amin elhamdulilah Allahu ekber respekt nga un Zoti te rujt familjen 🤲🤲🤲☝️☝️☝️🌷🌷🌷❤❤❤💖💖💖

 • Abdullah Berisha

  Abdullah Berisha

  23 ditë më parë

  Amin inshallah 🤲🤲🤲

 • Kozeta Benga
  Kozeta Benga24 ditë më parë

  ALLAHU NA MBROFTE E NA NDIHMOFTE AGJERIM TE LEHTE E TE PRANUAR TE GJITHE MYSLIMANEVE QE E MBAJNE RAMAZANIN ☝💚

 • ulber abdiu

  ulber abdiu

  19 ditë më parë

  Amin inshallah me lehtesi muajin e shenjt te Ramazanit

 • Muzik live

  Muzik live

  21 ditë më parë

  Amin

 • Rolanda Lleshi
  Rolanda Lleshi24 ditë më parë

  Elhamdulilahi Rabil Alemin 🌙⭐

 • Fikret Bujzi
  Fikret Bujzi24 ditë më parë

  Agjerim te mbare e allahu ju a lehtesofte te gjith besimtarve musliman. Allahu esht nje ☝️🤲

 • Edon Bajrami

  Edon Bajrami

  23 ditë më parë

  Amin edhe ty vlla 🤲🤲🤲☝☝☪️🕋🕌

 • Ilir Kasmi
  Ilir Kasmi24 ditë më parë

  Allahu na pranoft agjerimin e ibadetet e veprat e mira te gjithe motrave vellezereve musliman na dhuroft miresit e begatit e muajit te shejt ramazanit na dhuroft xhenetin Firdeus amin

 • ulber abdiu

  ulber abdiu

  19 ditë më parë

  Amin inshallah 🤲🤲☝️☝️❤❤

 • ItsAnaHere
  ItsAnaHere24 ditë më parë

  Allahu ia pranofte agjerimin te gjith myslimanve!🧕💜

 • edison kola
  edison kola24 ditë më parë

  Allahu na ndihmofte 🤲🤲

 • Idriz Xhaferi

  Idriz Xhaferi

  18 ditë më parë

  Allha na e prano agjerimin dhe namazin qofshim gjithmon nen mbrojtjen tende

 • Namik Bellaqa
  Namik Bellaqa24 ditë më parë

  Allahu I ndimoftë te gjith muslimanve dhe agjerim sa Ma të leht

 • Kasandra Pako
  Kasandra Pako24 ditë më parë

  Agjerim te lehte dhe te pranuar nga allahu per te gjithe motrat dhe vellezerit musliman 🙏🏻

 • Damari Hendrix

  Damari Hendrix

  7 ditë më parë

  @Ayaan Kason Definitely, been watching on flixzone for months myself :D

 • Ayaan Kason

  Ayaan Kason

  7 ditë më parë

  Pro tip: watch movies at Flixzone. Been using it for watching loads of movies during the lockdown.

 • Ida Bytyci

  Ida Bytyci

  12 ditë më parë

  Amin❤❤💗💎

 • Marko R

  Marko R

  16 ditë më parë

  Amin 🤲🏻

 • Rafet Kurtishi

  Rafet Kurtishi

  16 ditë më parë

  @XHULIO BREGU atmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshkrushtiatmtrgatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrinsekijtiatmtrgoshemrinsekijtiatmtrgoshenbiemrintisekijtiatmshk

 • Arjeta Ademi
  Arjeta Ademi24 ditë më parë

  Zoti ju ruajt te gjithve..

 • ulber abdiu

  ulber abdiu

  19 ditë më parë

  Amin inshallah🤲🤲☝️☝️❤❤💖💖

 • Alesia Neziri
  Alesia Neziri24 ditë më parë

  🤲🤲🤲

 • XHULIO BREGU

  XHULIO BREGU

  20 ditë më parë

  🕋🕋🤲🤲

Faqja Tjeter