Krimi makabër në Fier, xhaxhai i Klodian Çalamanit: Të kthehet dënimi me varje

Vllasi Çalamani, xhaxhai i Klodian Çalamanit, ka folur për mediat dhe ka dënuar aktin e rëndë të kryer nga nipi i tij. Vllasi shprehet se Klodiani kishte probleme, ishte i alkoolizuar dhe nuk i duhej kësaj shoqërie.
Ai i ka bërë thirrje autoriteteve që të kthejnë dënimin me varje, pasi sipas tij një njëri i tillë nuk duhet të jetojë më. I pyetur nëse i druhet një hakmarrje, ai tha se nuk ka frikë pasi nuk ka asgjë me familjen e viktimës dhe do shkonte dhe për ngushëllim.
Nuk më dëgjonte, nuk ishte në një moshë 14-15 vjeç, apo shkonte 40 vjeç.
Kishte kartelë nipi juaj, ishte i sëmurë mendor?
Jo, nuk di gjë.
Për çfarë i keni folur nipit tuaj?
Të sillej mirë me shoqërinë, me njerëzit.
Ka pasur probleme me familjen?
Jo nuk e di.
Për se nuk flisnit me nipin tuaj?
Nuk më dëgjonte.
Çfarë ka bërë vite më parë?
Asgjë s’ka bërë.
Kur keni folur për herë të fundit? Si po sillej?
Si i droguar.
Përdorte lëndë narkotike?
Po alkool e di unë.
Keni shkuar për ngushëllim tek familja e viktimës?
Jo, nuk kam shkruar.
I druheni ndonjë hakmarrje?
Jo, se unë nuk flisja me të dhe nuk kanë pse të merren me mua. Nuk kamprobleme
E dënoni këtë akt?
Po patjetër, i bëj thirrje kryetares së Parlamentit, të kthehet ligjin me varje. Nuk është për shoqëri.
Me kë ka jetuar kur doli nga burgu?
Vetëm ka jetuar.
Si e morët vesh lajmin?
Po ja këtu, ishim dhe pamë policinë dhe e dëgjuam lajmin.
Para disa muajsh ka pasur një konflikt mes Klodianit dhe familjes së viktimës, keni dijeni për këtë gjë?
Jo nuk e di, unë kam kohë që nuk flas me të.
Pasi doli nga burgu, Klodiani ishte më i rehabilituar?
Ashtu siç hyri dhe doli. Ai ka pasur probleme me veten. Nuk zihej me njeri, vetëm mos ta ngacmoje. Ishte i alkoolizuar.
Një tjetër bashkëfshatar ka thënë se Klodiani ka dashur t’i përdhunojë gruan?
Jo nuk e di.
Ju ruheshit nga nipi juaj?
Pse të ruhesha.
Do shkoni pranë familjes së viktimës?
Patjetër që do shkoj, kam vetë fëmijë dhe nipër./tvklan.al
SUBSCRIBE to “RTV KLAN” on ALthe for more videos!
Për më shumë informacione vizitoni faqen tonë web tvklan.al/
Videot e fundit nga Tv Klan i gjeni në faqen tvklan.al/video/
Follow Tvklan on Facebook: tvklan/
Follow Tvklan on Instagram: rtvklan
Programet e Tv Klan mund t’i ndiqni edhe në faqen tvklan.al/programe/

Komente: 151

 • Lita Bajrami
  Lita Bajrami

  Nuk e di si mundeni me e bo si keni zemer e shpirt si nuk keni pak mëshir gjynah po zoti sheh dhe ndëxhon mos boni kështu sene të këqija se nuk bon nëse nuk jeni mir ose nuk ndiheni mir ma mir shkoni te njekët kurojuni njerës jena shiptar jena tash pa gabime kërkush nuk jena po nëse nuk din me bo mir athere hiq mos bo as keq vallahi shum shum keq

 • Zethane Sadiku
  Zethane Sadiku

  Ngushllime familjes kejt Kosova jemi me dhimbjen e djalit 😭😭At qen mytne prene varne ☝️

 • Aferdita Jazaj
  Aferdita Jazaj

  Te varet me litar ne mes te Fierit me litar me kabllo ti Dali shpirti duke vuajtur per kete krimb qe beri

 • naime shelqizi
  naime shelqizi

  Ngushellime familjes qofte i xhenetit Zoti i dhente fuqi prinderve

 • Hamide Hoxha
  Hamide Hoxha

  Bravo .ke then gjen e duhur.e meriton po' akoma Pak esht.duhet te lyhet me benzin dhe te dhihet nga familjaret e femijes.🙏🙏

 • Shqiperia 🇦🇱
  Shqiperia 🇦🇱

  Te varet me litar ne mes te Fierit me litar me kabllo ti shpirti duke vuajtur per kete krimb qe beri

 • Michler
  Michler

  Une kisha then te varet ne litar 🐕dhe te digjet nga dale🐕

 • Super !!!!!!!!! 2020
  Super !!!!!!!!! 2020

  Ky esht krim mer hak ku duhet jo te nje bim 😭var si dreq

 • Roksandra Maksuti
  Roksandra Maksuti

  Sa i forte Gjagjai se nuk jaf then per kry mikrofonat gjithe gazetarve

 • Diana Beli
  Diana Beli

  Jojo ka perllenua cunin lle e vrau kjo esht se po ta linte gjall ai do tregonte lle nga kjo e ka goditur mistreci merreni e digjeni nga kembet ta shikoi lle ai veten i llem shpirti apo jo

 • aferdita bezhani(salaj)
  aferdita bezhani(salaj)

  Xhaxhai sh pergjigje enigmatike sh te shkurtra .

 • May
  May

  I shkteti Plak! Ai mund te dij shume gjera Por ka frik....ka frik dhe turp te tregoj.

 • Enkelejda Pjeci
  Enkelejda Pjeci

  Ca merni me lloqe mjer atyre qe i ka ra

 • Pashako Azizi
  Pashako Azizi

  Py ju vfar pyetje

 • s
  s

  Gazetaret kan mbet rrugeve,dhe sdin me qka te pyetin ,shume te pakujdesshem

 • akantemia
  akantemia

  CFAR PYETJE CPUN KENI ME XHAXHAIN

 • Bukurie Ballolli
  Bukurie Ballolli

  Po djegie me varje

 • Anastasia Hamzaj🌺
  Anastasia Hamzaj🌺

  ce do mire e ka kot merr frym tani

 • Tili Cjap
  Tili Cjap

  Gazetare Kari

 • juana:}
  juana:}

  E kam kan rrethu kamerat t shkretin çfar dojn me nxjerr te aj plak

Faqja Tjeter