Kenge Moj - Petrit Lulo & Denisa Gjezo | Kolazh - Duetet e kengeve tradicionale - Vizion Plus

Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
@Vizion Plus TV @Vizion Plus Live
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor ben bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
#kengemoj #vizionplustv #kengatradicionale #duete
------------------------------------------------------------------
Subscribe: althe.info

Komente

 • Lutfi Musaj
  Lutfi Musaj7 minuta më parë

  Duet i spikatur ju lumte goja.Ju uroj shendet e jete. Na kenaqet.

 • Astrit Kaziaj
  Astrit Kaziaj11 orë më parë

  Mjeshtri Petrit Lulo Super sazet .... Dhe Denisa bukur Bravo talent Lind 😇😇😇

 • Apostol Meinti
  Apostol Meinti14 orë më parë

  Super spektakël lezetin ja shtojnë dy këngëtarë të mbrekullueshem njëri bilbil dhe tjetra kanerinë e Gjirokastrës që krenohet e gjithë Shqipëria. Respekt pa fund!!!!!!!!!!!!!!Përshëndetje nga Gjermania.

 • Soni
  Soni16 orë më parë

  Supere orkester 🔥🔥🔥🔥👏👏👏👏

 • Zana Zana
  Zana ZanaDitë më parë

  Hopaaaa

 • Zana Zana
  Zana ZanaDitë më parë

  Bravo kenketari, bravo cunate e orkestres, me behete zemra male, qe Kane lindur talente te reja

 • ustallaret lodra curle
  ustallaret lodra curle2 ditë më parë

  artist i popullit me ketza na qetson shum je i pa pam📍🍦💛👍👍🎵🎤👈🌹🌹👆

 • marsida mihalcka
  marsida mihalcka4 ditë më parë

  Petriti i paarritshem! Respekte

 • Kostandin Puleri
  Kostandin Puleri5 ditë më parë

  Dy bilbila Gjirokastre🇦🇱Ju lumte goja👏🏻

 • Valentina Valentina
  Valentina Valentina6 ditë më parë

  Ju lumte goja 😍😍

 • Limpio Tray
  Limpio Tray7 ditë më parë

  Ju ndjek nga amerika komplimenta per kte spektakel me kaq nivel bravo organizim fantastik orkestra YLL

 • Kimete Haxhija
  Kimete Haxhija7 ditë më parë

  I pa arritshëm eshtë Petrit lulo, i këndonte zemra.

 • Mirela Bombaj
  Mirela Bombaj8 ditë më parë

  Petrit je birbili i kenges popullore.

 • Fatmir Hysa
  Fatmir Hysa8 ditë më parë

  Θηβών ζξζξζζι

 • Fatmir Hysa
  Fatmir Hysa8 ditë më parë

  😒😒😒😒😒😒😒👿👿👿

 • alfred coha
  alfred coha9 ditë më parë

  Oooohhhhhh ejaaaa❤🖤❤🖤❤🖤👌🖐😁😅🥇😊⭐🌠⚡☝️🌟☀️ NDERIME NGA SHPATI I SKAMPINIT (Elbasan)

 • Nico Banushi
  Nico Banushi10 ditë më parë

  O gjigand te lumte goja

 • Thelleza Devollaj
  Thelleza Devollaj10 ditë më parë

  Orkester e shkelqyer dhe kengetaret po e po 👏👏👏

 • Tofik Nazëraj
  Tofik Nazëraj10 ditë më parë

  Mos humbshi kurrë se na knaqët 😍

 • Shyqyri Hakrama
  Shyqyri Hakrama12 ditë më parë

  Ta lumsha TV vizion me kete program se na kenaq pa mase,vecanerisht kure kendon Petriti te kenaq shpirtin.

 • Gjoni Daka
  Gjoni Daka12 ditë më parë

  Bravi

 • Gobaj Dnak
  Gobaj Dnak12 ditë më parë

  Bravo yjet kengetaret orkestra super super bravo djema bravo altin llakaj bravo vizion plus na kenaqe zoti u bekoft

 • Ermir Dhimitri
  Ermir Dhimitri13 ditë më parë

  Perfekt orkestra, kengetaret ky emision eshte vertet nje perl mbi emisione. Bravo na kenaqet 👏👏

 • Zani i mirè
  Zani i mirè15 ditë më parë

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu pèrshèndes babain timè me kèto kèngè se i pèlqejnè shumè kèngèt e birbilit tè Gjirokastrès... moj SARANDA e moj DELVINA tè bukura si gjeragjina...... kushè jua a prishè bukurinè me pallate pa gjelbèrimè mbushur plot Betonizimè

 • Alma Salihasi
  Alma Salihasi15 ditë më parë

  Bilbili jugute ke qene e do mbeteshe petrite lule mamaja ime te adhuronte tani sjetone me zerine ta ka dhuruare perendija ty sta arrine dote askushe per zerine orgjinale

 • Bbb Vbb
  Bbb Vbb15 ditë më parë

  u lumte goja.jeni te paarritshem.Petrit Lulo me nje ze briland por edhe Denisa nuk ngelet pas

 • O K
  O K16 ditë më parë

  Qdo gjë ketu me ketë duet dhe orkester është perfekt.

 • Pranvera Duka
  Pranvera Duka16 ditë më parë

  Nje orkester , virtuoze Keta djem te mrekullueshem , virtuoz te talentuar Bravo ju qofte Me keto koncerte ju e mbani gjalle traditen e kulturen tone te bukur

 • Pranvera Duka
  Pranvera Duka16 ditë më parë

  Je nje uragan ne s’kene Petrit Lulo Si e perkedhel kengen ti se arrin as’nje kengetar Je i pavdekshem

 • Drita Bulla
  Drita Bulla16 ditë më parë

  Ju kendoft zemra na kenaqet me keto kenget e bukura 👏👏👏👏👏

 • Leonora Hoxha
  Leonora Hoxha16 ditë më parë

  Tingujt e jugut ne Michigan..🇦🇱🇺🇸..

 • Gentiana Avdullahaj
  Gentiana Avdullahaj17 ditë më parë

  Super ♥️

 • Roza Roza
  Roza Roza17 ditë më parë

  3,4,2021 👏👏👏👏👏👏🙏🙏🙏

 • Bardhok Prenga
  Bardhok Prenga17 ditë më parë

  Kenga juaj prek deri alpet e veriut ,mbreti i polifonis i madhi Petrit Lulo 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • alfred coha

  alfred coha

  9 ditë më parë

  @Erik Erik ❤🖤❤🖤❤🖤❤🖤⚡☝️😢

 • Bardhok Prenga

  Bardhok Prenga

  11 ditë më parë

  @Erik Erik respekt🌷🇦🇱🙏

 • Erik Erik

  Erik Erik

  13 ditë më parë

  Ke shume te drejte por dhe ju na e keni marre kalane nga brenda me kete klarinetistin artist Vis Shkodranin.Respekte Bardhok Zoti te ruajte

 • Ibrahim Nuraj
  Ibrahim Nuraj17 ditë më parë

  Ju lumtë goja more bilbila të kengës popullore Brahim nuro

 • Alberta Alameti
  Alberta Alameti17 ditë më parë

  Sh. Bukur. !!!?❤️❤️

 • Κονσταντινα Alexandra
  Κονσταντινα Alexandra18 ditë më parë

  Te kendoft zemra Petrit Lulo🌺🌺🌺

 • Dimitra Xoxha
  Dimitra Xoxha18 ditë më parë

  ⭐⭐⭐⭐⭐⭐🧿🧿🌺🌺

 • Emilia Emi
  Emilia Emi18 ditë më parë

  Nje orkester dhe nje klarinist te bukur dhe te shkëlqyer

 • Gigi Gigi
  Gigi Gigi18 ditë më parë

  I madhi.. Petrit lulo

 • Ladi Dosku
  Ladi Dosku18 ditë më parë

  Ju kendofte ♥️♥️🔊🔊🇦🇱🇦🇱

 • Rafaela Hajdinaj
  Rafaela Hajdinaj18 ditë më parë

  🌟🌟🇦🇱💙💜👏👏👏

 • alem veshaj
  alem veshaj19 ditë më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥Thjesht dhe thjeshtë super 😍🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥

 • Besa Serjani
  Besa Serjani19 ditë më parë

  O Zot super orkester qe kalon cdo pritshmeri.Kengetaret profesioniste super.Muzika super,gjithshka te le pa fjale.Keto vertet jane perlat e popullit tone,kemi nje folklor te jashtezakonshem dhe ta ruajme fort kete vlere kombetare qe kemi.Altin Llakaj bravo te qofte per kete orkester te jashtezakonshme qe ke.Nuk.ngopemi duke i.degjuar.Duartrokitje pa fund per juve.👏👏.

 • Florjan Hamzaraj

  Florjan Hamzaraj

  9 ditë më parë

  Vertet se klarineta te nen te qash se dhe un klarinetist jam

 • Blerta Muco

  Blerta Muco

  10 ditë më parë

  Nje bravo te madhe!

 • Blerta Muco

  Blerta Muco

  10 ditë më parë

  Super super .Na kenaqet shpirtin e zemren. Me thoni a ka ilac me te mire per shpirtin e zemren ne kete kohe kolere. ZOTI JU GEZOFTE.!

 • Elton Hoxha

  Elton Hoxha

  11 ditë më parë

  Nn inb o.tuu8y nķii8o⁷77⁸99y.cgfv6ygghp Z8Lmd8yyy

 • Male Gjozi
  Male Gjozi19 ditë më parë

  Bravo shume bukur na kenaqet shpirtin ju kendofte zemra gjithe jeten bravo vizjon plus

 • Darvin Ballo
  Darvin Ballo19 ditë më parë

  Shoqja e femijerise Denisa edhe Birbili Gjirokastrite,nderkoh patrioti Petriti,kan bere nje perl te vertet.. jam krenar per ju

 • Besnik Topi
  Besnik Topi19 ditë më parë

  Ju kendofte zemra 👍👏👏👏

 • ALBANIA EAGLE
  ALBANIA EAGLE19 ditë më parë

  Brravo Denisa

 • Sokol Pali
  Sokol Pali19 ditë më parë

  Ju lumte goja te dyve Gjirokastriteve se na kenaqet se na cmendi korono Brenda mbyllur Zoti ju bekofte ⭐⭐👄👄🙏🙏

 • Denald Gjoni
  Denald Gjoni19 ditë më parë

  Si goja zemra

 • Arber Balla
  Arber Balla19 ditë më parë

  kenaqesi dhe ndjesi thelle ne zemer kur degjon folkun popullore te paster nga te gjithe trevat tona SHQIPTARE Bravoooooo.Popullore Shqip taze pa Baterdime hajde Shqipaeria Etnikeeeeee!!!!!

 • Alex Gjyshi
  Alex Gjyshi19 ditë më parë

  Je artist me plot gojen

 • VANGJEL FETA
  VANGJEL FETA19 ditë më parë

  Bravo bijte e gjirokastres ju mbajne iso dhe kalldremet me malet qe te rethojne

 • Sali Rerza
  Sali Rerza19 ditë më parë

  Mos paste vdekje per. Ju dy yje te muzikes popullore. Petrit si ke emrin ashtu je bilbil i keges popullore

 • mary linda
  mary linda19 ditë më parë

  🙏👏👏👏👏🙏👏👏🙏🙏🙏

 • mirela banovici
  mirela banovici19 ditë më parë

  Bravo Petrit lulo ju lum goja bashk me Denisen jan kenget e bukura të vendit ton ju pershendes jeni anti stres për në emigrantët

 • Shkelqim Delilaj
  Shkelqim Delilaj19 ditë më parë

  Bravo klarinetisti i pa pare bravo

 • user N
  user N19 ditë më parë

  Jo.1.por.ipa.zvendesushem.petriti

 • Suzana Demiri

  Suzana Demiri

  17 ditë më parë

  Te lumt goja denisa gjezo

 • Xrstina azemi
  Xrstina azemi19 ditë më parë

  Te tilla mbrekulli sevin kur

 • slightly. 00
  slightly. 0020 ditë më parë

  Ju lumt goja bravo

 • Artan Resuli
  Artan Resuli20 ditë më parë

  Bravo te dy kengetaret nje 10 per klarineten e embel

 • Erik Erik

  Erik Erik

  13 ditë më parë

  Pa harruar faktin qe Visi (klarinetisti) nuk eshte nga Jugu por nga Shkodra

 • Alibuyshopp
  Alibuyshopp20 ditë më parë

  ❤️

 • Moza Hila
  Moza Hila20 ditë më parë

  Bravo te dyve

 • Teuta Gjeka
  Teuta Gjeka20 ditë më parë

  Respekte per te gjithe per ate qe marin pjese ne Kenge Moj 💃💃💃

 • Brunilda Vojka
  Brunilda Vojka20 ditë më parë

  Ah na kenaqet shpirtin dy bilbilat e jugut. Ju kendofte zemra 💖💖🌷🌷🌹🌹.

 • Fier Fier
  Fier Fier20 ditë më parë

  U lumte goja Petrit lulo Denisa gjezo 🌺🌺🌺🌹🌹🌹🌻🌻🌻💃💃💃⚘⚘⚘🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Eleni Koxhioni
  Eleni Koxhioni20 ditë më parë

  Bravo dy bilbila Gjirokastrite

 • Erlind Sinani
  Erlind Sinani20 ditë më parë

  ⭐⭐⭐

 • enkelejda nanaj
  enkelejda nanaj20 ditë më parë

  Shum bukure❤❤

 • xhek kanani
  xhek kanani20 ditë më parë

  Bilbili gjirokasteres 🙏🙏🙏

 • Klara Sevo
  Klara Sevo20 ditë më parë

  I pazvendesushem Petrit

 • Shega Gjata

  Shega Gjata

  20 ditë më parë

  @Rudina Bani ka qen dhe do te ngelet bilbili i kenges popullore pa i paragjykuar te tjeret petriti eshte shum shum lart nga te gjth per zerin e tij👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Rudina Bani

  Rudina Bani

  20 ditë më parë

  Pa dyshim eshte i paarritshem

 • Salli-01
  Salli-0120 ditë më parë

  Rrnofshi 100 vjet Z Petrit Lulo dhe Zonja Deniza na knaqet zemren me ket muzike perfekte .Prsh nga Kosova

 • ReA mene
  ReA mene20 ditë më parë

  Dy yje dy gjirokastrit bravo 👏

 • Bruno Purbollari
  Bruno Purbollari20 ditë më parë

  😲❤❤❤❤👏👏👏

 • MIRANDA LULAJ
  MIRANDA LULAJ21 ditë më parë

  💥💥💥👏👏👏👏

 • Mirela Hasanbelliu
  Mirela Hasanbelliu21 ditë më parë

  O zot..na hoqe stresin..e ke zerin birbil na ke munguar......o. petrit..lulo..je vertete nje njeri i pazevendesushem ne kolazhet e kenges popullore...bravo..ka nevoj shqipria ..nje birbil si ju

 • Shkenca Cemani

  Shkenca Cemani

  14 ditë më parë

  Mirela Pershendetje ke shume te drejte 👌👏👏 na qetesuan shpirtin na hoqen stresin e ketij virusi qe po perhapet pa meshire, por dhe kishim kohe qe nuk degjonim Bilbilin e Gjirokastres bashke me kete bukuroshe Zoti i dhente shendet e ju kendofte zemra perher 😊🙋‍♀️

 • Bardhok Prenga

  Bardhok Prenga

  17 ditë më parë

  Shum e vertet Mirela

 • Diana Telegrafi
  Diana Telegrafi21 ditë më parë

  🇦🇱🙏❤️Ylli i muzikes 💥Petrit Lulo &Denisa Gjezo 🌸E shkelqyerrr 🌸Ju lumteee Shumeee bukuroo 🍁👍❤️

 • barjam sako

  barjam sako

  18 ditë më parë

  Bilbilat do kendojn gjithmon

 • Flora Kovaci
  Flora Kovaci21 ditë më parë

  Denisa shum e mir

 • jani banani
  jani banani21 ditë më parë

  Ec aty hoooopaaa

 • Laura Jaupi
  Laura Jaupi21 ditë më parë

  👏👏👏👏

 • Super Juve
  Super Juve21 ditë më parë

  💥💥💫💫👏👏👏👏

 • Altion Qamo
  Altion Qamo21 ditë më parë

  Yllllllllllllll

 • Mirela Çelaj
  Mirela Çelaj21 ditë më parë

  😀😀😀🙎‍♂️🙎‍♀️😀😀😀💃🕺💃🕺ju.lum goja Urime dhe sukse bravo 😀

 • mimi sinani
  mimi sinani21 ditë më parë

  ⭐⭐👏👏

Faqja Tjeter