Qitës nga Vlora ekzekutuan Backën, policia heton sherrin, nisi me shpulla e grushte n'lokal “Piazza”

ArgëtimNjë konflikt i nisur gati 1 vit e gjysëm më parë në ambjentet e Bar-Kafe “Piazza” në Fier dyshohet të jetë bërë shkak për vrasjen me 16 plumba të biznesmenit, Demir Backa në Fier.

Ky i fundit është konfliktuar me një nga personazhet e njohur të botës së krimit në Fier, me inicialet A.I, ku Backa e ka qëlluar me pëllëmbë dhe grushte.

Ky moment ka sjellë nxehjen e gjakrave mes të dyja palëve, ku edhe pse ka pasur tratativa për të shuar vijushmërinë e konfliktit, në fakt A.I, nuk ja ka falur.

Megjithëse policia beson se vrasja është kryer nga një skuadër nga Vlora, e mirëorganizuar dhe me eksperiencë në vrasjet me pagesë, konflikti në fjalë është një nga pistat kryesore që po heton policia e Fierit për të zbardhur ngjarjen e rëndë.

Ky konflikt njihej nga policia e qytetit dhe banorët e Fierit, por çuditërisht asnjëra nga palët nuk kishte pranuar të bënte denoncim në polici dhe prokurori.

Situata është lënë në heshtje me shpresën se palët do mbyllin vetë gjithçka, por në fakt ka ndodhur krejt e kundërta.

Për më shumë lexoni në: www.oranews.tv/vendi/qites-ng...

Follow Televizionin Ora News

Website: www.oranews.tv

ALthe bit.ly/2DDddtL

Facebook: bit.ly/2RkUN4s

Instagram oranewstv

Twitter OraNewsRTV

Komente: 41

 • Bisha Athine
  Bisha AthineMuaj më parë

  Qr dhe duan te hym ne europ ne hahahahaah

 • JustThingsno.1
  JustThingsno.1Muaj më parë

  Ketij rahmetliut I paska ngacmuar mbesen djali I atij Kurves A.I cja ka ber mir ja paska ber mir te dyve qe jua ka ndez syt, po ce do qe e rop q... te vrasin ne pabesi...

 • E.Vaccount
  E.VaccountMuaj më parë

  Un jam i fort ti sje i fort idjotsira 1 kalama ta mer jeten nuk do men ,ne pidh te robve shkofshin gangsterat e kti timit ne grop e kan vendin

 • Xhuliano Lutaj
  Xhuliano LutajMuaj më parë

  Hahahahaha policia e dinte por e lane me shpresen se e mbyllnin vete 😂😂😂😂😂😂😂

 • Xhuliano Lutaj

  Xhuliano Lutaj

  27 ditë më parë

  @Eduart Kongjinaj po Gabon miku im se policia nuk ben keto gjera e thote gazetarja e dinin por e lane vet 😂😂😂😂😂😂 sa per fasule shiko mos i Kan futur edhe ndonje pilaf me qofte vlla se aty ka ikur cdo gje per lesh 👋👋👋Te mira

 • Eduart Kongjinaj

  Eduart Kongjinaj

  27 ditë më parë

  Po ore ne shqiperi banditat jan te ndergjegjshem kur gabojn te kerkojne falje. Merr dhe plumbin po gjera qe ndodhin jane. Policia ha fasule.

 • Santi Santino
  Santi SantinoMuaj më parë

  Sa peshè tè rende ka nje shuplakè..Dikè eshte me mirè ti thyesh kembe e duar se sa ta qellosh me shuplakè se nuk ta harron..

 • Xhiku Golemi
  Xhiku GolemiMuaj më parë

  1 motiv ,1 vdekje 1 shqiptar me pak cdo dit, turp edhe gjynah per vendin ton allahu vent dor mbi ta ...

 • fatmir kadisi
  fatmir kadisiMuaj më parë

  E drijte kane lone ne doren e zoti si vriten njerzit si pula

 • Taulant Bora
  Taulant BoraMuaj më parë

  mir ja ka bere ketije pleres keta kane qene gjithmon plera dhe vdiq si pler ky eshte me orgjin kosovar ketyre i hynte vetja ne qefe dhe prandai e pagoje kur tietri del per tu sqaruar nuk eshte nevoja ta qellosh sikur ky mos ta kishte qelluar dhe ti zgjidhnin gjerat me dialog sot do ishte gjalle ky shkerdhata eshte vete prinde cfar kulture i jepe ti femijes tende

 • agim jahja
  agim jahjaMuaj më parë

  #Lajmi i parafundit, "Kaos ne Sudan", arrest shtepie shtetar, politikan e zyrtar hajvan! #"C'far po ndodh, kush po i arreston"! #Po ta shkruaj U, esht rrevolt qe lind natyrshem e popullit te Sudanit, esht veht gjygjesi ndaj padrejtesis, te tej/ngopur me lug boshe te Qeveris , ....... ...... #-----

 • 1superlovefire
  1superlovefireMuaj më parë

  Ky personazh qe ju mediat e komanduara beni lajme dhe nuk guxoni as t'a permendni me emer - vret njerez ne mes te Fierit a ku ti teket dhe nuk ja ben syri terrr fare sepse ka lidhje me njerez qe posedojne postet me te larta te shtetit prej lecke - shqiptar.

 • 1superlovefire

  1superlovefire

  Muaj më parë

  E kuptoni se ke keni ne krye te shtetit shqiptar o njerez ??????

 • Albert Kryeziu
  Albert KryeziuMuaj më parë

  Tecsas shqipëria që e duam !

 • Papà
  PapàMuaj më parë

  Komb qelbesire, injorante dhe analfabete jemi, prandaj na ka lene Zoti si mutera.

 • Juve Juve
  Juve JuveMuaj më parë

  Kush ti fal ato shpullat e grushtat sjan kalamoj po nga 50 vjec hapu bythesh atje lart tashi

 • Altin Atini
  Altin AtiniMuaj më parë

  Po ca tregoni prralla kot ..Sa shpejt e bet ekspertizen ju ..

 • Vaggio Cara Oldschool
  Vaggio Cara OldschoolMuaj më parë

  Te vriten pra me njeri tjetrin n p.... t ropve shkofshin.......tu u zi per ferma vk.n rrot somes shkofshin

 • Remz Kaza
  Remz KazaMuaj më parë

  ti gazetare koti qenke edhe kurv edhe budallaqe turp tet vije si e komenton .!!!

 • Eriseld Mazreku
  Eriseld MazrekuMuaj më parë

  Do trashen gjèrat. Inshallah mos tè ndodhè gjè tè fèmijèt ..o zot ça po bèhet

 • Debian
  DebianMuaj më parë

  Budallenj te dy palet zihen vriten e mrapa njera pal vdes tjetra fshihet vdes per se gjalli

 • ira syka
  ira sykaMuaj më parë

  Fior wwester Jena ba Shqipnija😭😭😭😭😭

 • Ted Bak
  Ted BakMuaj më parë

  E qelloj se ishte me 30 vet n3 vend vet dhe shpesh e peermendur per mburrje ne fier nga backat gjyna por mburrja e tepert te vret

 • Avni Rustemi

  Avni Rustemi

  Muaj më parë

  Kur te shqetesojn mbesen apo motren normale nuk do vesh qe te rrihesh ti , dhe thjesht me dacka e rrau ashtu sic e paska pas hak se nuk paska qen burr ! Burrat nuk paguajn te tjer per te lar hesapet e veta . Vk

 • Claudius Marshall
  Claudius MarshallMuaj më parë

  Ore ca Kari thoni ju, keni prova ju moterqira qe ju vini emra ngjarjeve

 • Afrim Imeri
  Afrim ImeriMuaj më parë

  Ky a.i me iniciale🤔 Ndersa qelluesi me shpulla i permendet emri i plot🤔🤔🤔

 • Eduart Kongjinaj

  Eduart Kongjinaj

  27 ditë më parë

  A.I apo ai. Edhe top chaneli me gjaegjeza. Qe eshte ai sbehet llaf po kush eshte?????🤔🤔🤔🤔🤔🤔

 • Nessun Nome

  Nessun Nome

  Muaj më parë

  @T O N I Toni ka edhe te tjer shoku

 • Bim Bimma

  Bim Bimma

  Muaj më parë

  @Emanuel Bregaj ben qimja

 • Emanuel Bregaj

  Emanuel Bregaj

  Muaj më parë

  @T O N I Toni Arben Isufaj??

 • T O N I Toni

  T O N I Toni

  Muaj më parë

  nje person me iniciale A.I ka fieri ne boten e krimit🥱🥱,

 • juri anderson
  juri andersonMuaj më parë

  Vrasje per femera .........sa vk

 • Funksioni

  Funksioni

  Muaj më parë

  @typing... o bush je ne comment section ne nje kanal ne youtube nuk jena tu nda pleqni se per ket pun jan komentet ne youtube. E dyta mu as nuk a tu me hanger maja karit hiq per ma te hijshmin hiq ropt po hiq a. Si thu jo shif punt e tuja a thu ti se jena tu nda naj tok ne youtube qija nanen mor lal

 • Funksioni

  Funksioni

  Muaj më parë

  @Besnik Kurti un ndoshta e kam kuptu historin gabim . A ja ka ngacmu mbesen djali i ktij qe e ka vra apo ka qen djali i viktimes?

 • Besnik Kurti

  Besnik Kurti

  Muaj më parë

  @Funksioni ti mir thu zotri po njerzit nuk jan njilloj nga fiziku mjafton qe kishte seder e kurajo qe shkrepi armen se armen nuk esht kollaj ta shkrepesh don zemer po qe per burrni burr esht ai qe nuk ngacmon njeri sepse po u hape si i fort i ke ditet te njumruara!!!!??

 • Funksioni

  Funksioni

  Muaj më parë

  Po tash shife sa bq prz i ngacmon mbesen djali kti shkon mu sqaru e kapin edhe e rrehin ( me shum te drejt) tash ky ska pas byth mi qendru vetit e mi dal Vetit zot a je i fort qaty bam bam me grushta qendro se me arm tvrasin krejt sot or ti se pistoleta e kallashi te vret po edhe ne faj edhe me vra si shum bythqimllek . Ka ik njerzilleku krejt prz or ti shif ma terezit e tua benu njer i mir te ngacmon tjt ja fut nja dy shpulla e pastaj vjen e tvret .. ja ropt e shpis shum bythqimllek pa pik burrnie a rregulla morali

 • marsel albania

  marsel albania

  Muaj më parë

  e ka mbes o rrotkari po ik loz andej

 • Besnik Kurti
  Besnik KurtiMuaj më parë

  Nga qites doli tabel qites po u hape bythesh kshu mson

 • John & John

  John & John

  Muaj më parë

  😂😂😂😂😂😂😂

 • Violtsa Sevo

  Violtsa Sevo

  Muaj më parë

  hahahaha

Faqja Tjeter