Gold AG ft Rifat Berisha - Flaka e maleve

Argëtim

fanlink.to/FlakaeMaleve
@ONIMA - smarturl.it/ONIMA
Teksti e muzika: Gold AG
Orkestrimi: Fatos Canolli
Video: Urban Graphics
FLAKA E MALEVE
Me gzim u çova sot thash am force o Zot
Se boll e kem hanger ma ket buk me lot
Çohu bre Haxhi nisu ka nana Shqipni
E largoja pergjithmone tokes korbat e zi
Se n’prag na ka shkel kjo kama barbare
E t’part na kan msu mos me dek me marre
E m’thuj pa liri çfare kuptimi ka jeta
Kem ardh prej Kosove Shqipni tungjatjeta
Me 62 ushtar kete rruge e kemi mar
Se s’duron Dukagjini rreth qafe litar
E jap gjakun tem me pa t’lire Kosoven
Trim prej djepi nana e ka rrit Haxh Tolen.
Dukagjin ta njefsha t’miren
Jo nuk des pa ta zdrit ftyren
S’ka me m’shkele ktu kame e huj
Se me gjak lirin e paguj.
Si luan e lindi nana
Kan deshmu krejt bjeshket tana
N’asni mnyr trimi nuk nalet
Ky osht veni jon qe nuk falet.
Refren:
U kall flake than’ krejt kufini
Nga ni djal prej Dukagjini
Haxhi Tolaj nga Prejlepi
Me flamur u rrit prej djepi.
Oj e mira nan sot po t’kthehet djali
Po vjen fluturim si zogu prej mali
Si Sylejman Vokshi prej Vokshi u lshu
E n’armiqt e pa bes bash n’ta paska qellu
Pushken a pe nin Prejlep prite Haxhin
Se pe bjen lirin me Edmondin e Sadrin
Prej njoni tjetrit nuk munden me u nda
Ja bashk jem nKosove ja bashk n’at dynja
Djemt e Dukagjinit kurre nuk preken me dore
Se nuk ka familje qe nuk ka deshmore
E baba mka thon djali jem pash ni Zot
Mysafirve jepi buk e armiqve barot.


Connect with Gold AG
Facebook | GoldAG.Legend
Instagram | arianagushi

#goldag #rifatberisha #onima

Komente

 • Altin Krasniqi
  Altin KrasniqiDitë më parë

  2

 • doliio volay
  doliio volayDitë më parë

  Suksese o ma i miri i shqiptaris ❤️ i pazavendsushem je Goldi ❤️🔥🔥

 • Florim Shala
  Florim ShalaDitë më parë

  Zemra ju kendoft

 • Teodora Rakuš
  Teodora Rakuš2 ditë më parë

  🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰❤❤❤❤💪💪

 • bilinas mini
  bilinas mini2 ditë më parë

  Bravo ju qoftë kolegë Rifat Berisha&Golden Ag shum kangë e mirë,ndersa ktyre qe se paskan pelqy ja qenkan shkie ja shqiptar te ndershëm!

 • D B
  D B2 ditë më parë

  Vllezrit per gjithmone ⚜️🇧🇦🤝🇦🇱

 • doliio volay

  doliio volay

  Ditë më parë

  Allahu ju ndimoft agjerim sa me te leht

 • ADI Production
  ADI Production3 ditë më parë

  Brravo. Zemra ju kendoft

 • Er Al
  Er Al3 ditë më parë

  Ju qe keni per dislike keni probleme me ndjenjat. Ju mungon kjo shqisë. Faleminderit per kto mesazhe qe jep Gold AG je me I miri . Rifat Berisha ❤

 • ALESIO ALESIO
  ALESIO ALESIO3 ditë më parë

  Gold Ag, 100% patriot. Rrepist, kengtar popullor, etj... Nqdo keng ka tregu se e don popullin shqiptar

 • bilinas mini

  bilinas mini

  2 ditë më parë

  Maimdhi je golld pershendes Adem Avdullahi

 • Rimi Ibishaj
  Rimi Ibishaj4 ditë më parë

  Goldi i veqant pothuajse me krejt legjendat e Kosoves ka berë duet

 • tomi hilfiger
  tomi hilfiger4 ditë më parë

  Kosovo je Srbija..549.mot brigada prizren..pastrik 99

 • deutsche maschiene
  deutsche maschiene4 ditë më parë

  Ky osht ma mir me kendu per vuciqin se lidhje me islam edhe me patriotizem nuk ka, Ky far tipi i shan shkijet neper kenge si patriot na duket neve, tani kendon per Islam edhe per Patriotizem ne kosov dhe me ne fund kendon per Partin APN ne preshev qe ajo parti punon vetem ne interes te vuciqit dmth kunder shqiptarve ! por mas interesanti veq kyetari i asaj partie APN mundet mi ja hjek kti berllogu ndalesen per ne serbi ! Krejt kjo dmth me shajt zotrin vuciq neper kenge edhe per mi ja hjek ndalesen per hyrje ne serbi kti far tipi kendon keng per parti ne preshev qe bashkpunojn me zotrin vuciq per debimin e shqiptarve ne lugin a ne televizor dalin se pu dojn me bo bashkim me kosov, kjo osht mi jav ly njerzve kryt me akull !!! MARRE NUK T VJEN PER KET KARAKTER QE E KI A ?????? EDHE PUNET QI I BON !!!!

 • Teresa Villa
  Teresa Villa4 ditë më parë

  Traduction please.

 • Zani i mirè
  Zani i mirè5 ditë më parë

  RESPEKTE nga Shqipèria e Mesme me pèrzierje nga Jugu ,dègjoj me kènaqèsi kèngè e valle nga Veriu qè nè fèmijèri ku nè vargje pèrshkruhet HISTORI dhe TRIMERI , e FISNIKERI pèr MèMèn SHQIPERI me dashuri dhe mirèsi edhe pse nè thjeshtèsi e varfèri u rritèm pèr bukuri me njerzillèkun e duhur

 • Arber Krasniqi
  Arber Krasniqi6 ditë më parë

  Shum bajat je bo ti Goldi ihhhh si miza ne mut , mos e tepro bre phyyyy .perndryshe Rifati po kendon dhe eshte ⭐️ aty e ti veq grin aty bon llaf sen sje ka bon.

 • Meti Romantik
  Meti Romantik6 ditë më parë

  See you again, 😥💔 Wir sehen uns Wieder, 😥 Takohemi prap, 🤔😥🤲💔 Sa shokt mu vranë për ket tok., Meti 💪UÇK💪Strellc Zvicer. 🇦🇱🤝🇽🇰🤝🇨🇭

 • Sali Disha
  Sali Disha6 ditë më parë

  2:40 duket sa me zemer kendon ky njeri. Bravo Gold 👏🏼👏🏼

 • Ashkaniden die Balkan Perser
  Ashkaniden die Balkan Perser6 ditë më parë

  Gjithmon Kendon Zani i Kosoves

 • valmausi79
  valmausi797 ditë më parë

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱 ju Lumt goja e ju rujt zoti 🙌🏻🙌🏻🙌🏻🙌🏻 sa Bukur o zot

 • BEAST PUBGM
  BEAST PUBGM7 ditë më parë

  Allahu ju ndimoft agjerim sa me te leht

 • Queen Teuta
  Queen Teuta7 ditë më parë

  Like pa e ngu hiç! Ku kendon Gold AG! 🇦🇱👐🇦🇱

 • Lek Toma
  Lek Toma7 ditë më parë

  Bravo bravo 💞❤️🦅🇦🇱

 • Adem Avdullahi
  Adem Avdullahi7 ditë më parë

  Maimdhi je golld pershendes Adem Avdullahi

 • Enkela Shala
  Enkela Shala7 ditë më parë

  ju lumt

 • Xuf Dervishaj
  Xuf Dervishaj8 ditë më parë

  axherim te leht

 • Vali Musa
  Vali Musa8 ditë më parë

  Ooooo Bash ju dy çoftina Po knoni

 • Vard
  Vard8 ditë më parë

  "Mysafirve buk e armiqve barut"

 • Dardan Deqani
  Dardan Deqani8 ditë më parë

  Rrespekt Arian ksi kang ju vyn trojeve shqiptare

 • I LL Y R I A N
  I LL Y R I A N8 ditë më parë

  Lavdi Deshmorve qe Gjaku i tyre Ujit Lulet e Kosovës se Lir. As nje Koment nuk ju ba Temes se Kanges, veq Krejt Agjerim , Agjerimi Terrta Merrta ! Po kujna po i Han K... Zoti nuk ka than me Agjeru, por kane Thane Disa Njerz Arab qe njofen si Dijetar te Kohes qe Kete Rregull e kane ba qe Njeriu me u Pastru nga Yndyrnat e Teperta. Po Qka jav Kom Qi Robt jeni ba Si Turq. Pfuuu jav Qifsha Gjakin e Nanes te Prisht ! A Shqiptaret kane derdh Gjak per Komb Shqiptare, a per mu ba Arab e Turq. Nja e dyta i Shef Inshalla , Elhamdyrilah , Vallah ! Qka ban keto Pse nuk Folni Shqip me than , Ishalla thuj Dhasht Zoti, Elhamdyrilah thuj Falenderim Zotit, Vallah thuj Per Zote .

 • Hamid Kusi
  Hamid Kusi8 ditë më parë

  ZOTI te begatoft vlla,cdo keng e jotja te jep emocion,rrespekte gold ag.

 • FF VINCENZO
  FF VINCENZO8 ditë më parë

  Bravoo gold ag. Kush i ka ber dislike ja qr

 • Elvisa Rama
  Elvisa Rama8 ditë më parë

  Goja te lumte. 🙏

 • Lulzim Krasniqi
  Lulzim Krasniqi8 ditë më parë

  Mos vdekshi kurr. Ju lumte goja. Rifat Berisha bilbili i kengeve folklorike. 🙏🙏🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Bardhok Prenga
  Bardhok Prenga9 ditë më parë

  Dukagjini i historis e lavdis se UQK🇦🇱

 • ALBANIA EAGLE
  ALBANIA EAGLE9 ditë më parë

  🇦🇱🇦🇱❤🇽🇰🇽🇰

 • CISCO POLO
  CISCO POLO9 ditë më parë

  👑 KING A.G. 👑 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • hoiy vinosa
  hoiy vinosa9 ditë më parë

  Allahu e rujatë kombin shqiptarë 🇦🇱❤🤲 Allahu ua pranoftë agjërimin 🤲 ❤🇦🇱🇦🇱🇦🇱🖤🤲

 • Dina Dina
  Dina Dina9 ditë më parë

  Ju lumt goja e kendoft zemra po ju jini legjenda te gjalla zoti jau shperbleft 🇦🇱🇦🇱🙏🙏🇦🇱🇦🇱

 • Leo Tropoja
  Leo Tropoja9 ditë më parë

  Shum vend i bukur aty dhe kënga si gjithmon hit

 • Naser Dani
  Naser Dani9 ditë më parë

  ❤❤❤❤🥀

 • Armend Sulejmani
  Armend Sulejmani10 ditë më parë

  Te lumt vlla tpershendes nga zemra e shqiptarve 🇦🇱SHKUPI🇦🇱 Nje Arian ka lind nana sban mo.tjeter❤

 • hoiy vinosa

  hoiy vinosa

  9 ditë më parë

  Safemoon 🚀🚀🚀

 • Ali Krasnici
  Ali Krasnici10 ditë më parë

  Renaft Shqiperija ime ❤🇦🇱😍🙏🙏🙏

 • Berat Panxhaj
  Berat Panxhaj10 ditë më parë

  LAVDI Deshmorëve Vokshnjon! VOKSHI si gjithmonë vatër e trrimave!

 • katy katy
  katy katy10 ditë më parë

  Bashkpunimi me i miri qe kam ndegjuar deri me tani 👏

 • Gezim Zeka
  Gezim Zeka10 ditë më parë

  Ky kengetar eshte nje nga me te miret ne gjithe shqiptarine

 • Arbnor Fazlija
  Arbnor Fazlija10 ditë më parë

  ju lumt goja o trima shqiptar🇦🇱👐🏻🇽🇰

 • Endi Hoxha
  Endi Hoxha10 ditë më parë

  Te lumt vlla se na knaqe me kangt e tua qdo her e ma e mir kanga jote. Veq vazhdo kshtu e mos u ndal asniher se talentin, zanin dhe suksesin e dashnin e krejt shqiptarve e ki bekim e dhurat prej Zotit. Zoti te rujt zemra te knoft. Je i pazavensushem ❤️❤️🌟

 • Tirth Singh
  Tirth Singh10 ditë më parë

  Zdi sa her e kam ndigjue kongen dhe nuk lodhem kurrën e kurres me e ndigjue miljona her konget e tua o ARIAN AGUSHI sepse konget e tua jan hit të rujt i madhi zot familjarisht ta rrit e ta bëftë hise të madhe zoti djalin o ARIAN AGUSHI.un qe po shkruaj me këtë e-mail të huaj jam shqiptare jam qik Kosove jam nga Lluka e Deçanit Kosovës por emaili asht i të fejuarit tim i cili asht i huaj.ndaj asht ky emër i huaj... JAM KRENARE QË JAM KOSOVARE JAM KRENARE QË JAM SHQIPTARE. 🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Samanta Xhepa
  Samanta Xhepa10 ditë më parë

  Ma i miri je 😍🤗 Nk ngopem tu i degju konget e tua ✨🇦🇱

 • Val
  Val10 ditë më parë

  UQK respekt 🙏🙏🙏

 • FurryBear
  FurryBear10 ditë më parë

  Wtf is this

 • um rr
  um rr10 ditë më parë

  Can anybody translate it? 🙊 Greetings from Turkey ❤️🇦🇱🇹🇷

 • tyuhf sdftvhu
  tyuhf sdftvhu10 ditë më parë

  Falun Dafa practitioners in Tokyo held a series of activities during the weekend of April 24-25, 2021, to mark the 22nd anniversary of the April 25 Appeal in China. Practitioners demonstrate the exercises as part of their weekend-long activities in Tokyo. Practitioners gathered in a park in the morning and demonstrated the Falun Dafa exercises. Practitioners collect signatures at busy locations throughout Tokyo. After finishing the group exercises, the practitioners went to busy stations, including Tokyo, Shinbashi, Akihabara, and others, to raise awareness of the 22-year-long persecution of Falun Dafa practitioners by the Chinese Communist Party (CCP). They displayed posters, distributed informational materials, and talked to passersby. Many people signed a petition to support practitioners’ efforts to end the persecution. A man said, “The CCP imprisons innocent people. It’s absolutely not allowed.” A passerby said, “The CCP is conducting forced organ harvesting from living people. It is too cruel, and must be stopped.” A practitioner said that April 25 is the day that Falun Dafa practitioners raise awareness of the persecution. A practitioner said that practitioners in Japan have recently reached government officials and citizens to inform them about the persecution of practitioners in China that has persisted for more than 20 years. They hope that people will step forward and work with practitioners to end the persecution. Practitioners peacefully protest the persecution in front of Chinese Embassy in Japan. Practitioners went to the Chinese Embassy in Japan to protest the persecution. They displayed banners which read, “Falun Dafa Is Good, Truthfulness-Compassion-Forbearance Is Good,” and other messages. They called for an end to the persecution. Practitioners held a candlelight vigil in Tokyo to mourn the practitioners who lost their lives due to persecution by the CCP. As evening enveloped Tokyo, practitioners held a candlelight vigil to mourn the practitioners who lost their lives due to the persecution in China. Over the past 22 years, Falun Dafa practitioners have continued to peacefully protest and raise awareness about the persecution to help people clearly see the evil nature of the CCP. They believe that the day when everyone is awakened to the truth will come.

 • Godfornothing19 19
  Godfornothing19 1910 ditë më parë

  Safemoon 🚀🚀🚀

 • Godfornothing19 19
  Godfornothing19 1910 ditë më parë

  Safemoon

 • Drita Alija
  Drita Alija10 ditë më parë

  Gjithashtu të gjithve ju dêshiroj agjërimin e letê🤲❤🇦🇱👌🇨🇭🙋

 • Oda e Zymer Bashes Sllapuzhan-Suharek
  Oda e Zymer Bashes Sllapuzhan-Suharek10 ditë më parë

  Me tu renqeth trupi kur knojn dy Bilbyla bashk.!👍🏻👍🏻🤲🏻

 • Klodian Koleci
  Klodian Koleci10 ditë më parë

  tpart na kan msu MOS ME DEK ME MARRE 🤝🤝

 • Broke Nigga
  Broke Nigga10 ditë më parë

  Like kush e don prejlepin gang gang bitch

 • Nein Nicht
  Nein Nicht10 ditë më parë

  Lavdi 👐🏿 Respekt 🤝👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👏🏼👐🏿👐🏿

 • J J
  J J10 ditë më parë

  🇭🇷

 • Avni Reka
  Avni Reka10 ditë më parë

  Shum muzik e mir brravoooooo

 • Rukije Ljuma
  Rukije Ljuma10 ditë më parë

  Zoti te ruajt e tebekoft ne namiljen tande Imadh je Arjan agushi faleminderit per kto kang kaq mira

 • Shkupi 24
  Shkupi 2410 ditë më parë

  🇦🇱🇦🇱🇦🇱💪🏼💪🏼

 • Labinot Demaj
  Labinot Demaj10 ditë më parë

  Zemra u knoft Rifat lexhenda. Goldi duetin ma te mirë qe e ke der mei sod. zani i pasteri i Rifat Berish's asht sikur Uji i Drinit T'Bardhë Suksese

 • Besnik Mulaku
  Besnik Mulaku10 ditë më parë

  Respekt per Bacin Rifat

 • Artan Xhafa
  Artan Xhafa11 ditë më parë

  Ahllahu te rujte Gold je djale me zemer te madhe hallall te qofte 👏🏻🇦🇱🇦🇱💪🏼🤲🏼

 • Kumanova uck
  Kumanova uck11 ditë më parë

  Bravo👍🏽 ban dhe mi knu deshmoreve nga ilirda

 • Fabi Fabi
  Fabi Fabi11 ditë më parë

  Zoti ju rujte

 • Prend Nokaj
  Prend Nokaj11 ditë më parë

  E ju kendoft zemra,evv baca Rifat je i par Rrespekt...🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Xhavit Kastrati
  Xhavit Kastrati11 ditë më parë

  Keta jan dy Kengetar te mrekullueshem. Ju rujt zoti e te lumt na qe ju kemi.

 • FF ARJEL
  FF ARJEL11 ditë më parë

  Like akoma pa fillu se e di qe do jet super hallall tkoft

 • Rexhep Godanci
  Rexhep Godanci11 ditë më parë

  O ju knoft zëmra 😍😍

 • Arsim Mziu
  Arsim Mziu11 ditë më parë

  🤗🇦🇱🇦🇱

 • KOSOVO IST KOSOVO
  KOSOVO IST KOSOVO11 ditë më parë

  🖤❤💛💙🇦🇱🇽🇰🕌🕋

 • Renis Keci
  Renis Keci11 ditë më parë

  Zoti e rujt 🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰❤❤

 • DoniMusliu
  DoniMusliu11 ditë më parë

  🇦🇱🇽🇰🇦🇱🇽🇰🇦🇱 Lavdi

 • Malboro BLU
  Malboro BLU11 ditë më parë

  Ta renqeth trupin,, lengjed e gjalle #Glod_AG

 • Illyrian Albanesi
  Illyrian Albanesi11 ditë më parë

  Golld je tamam shqiptar atdhetar🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱respekt vella

 • Igli Mija
  Igli Mija11 ditë më parë

  Pjesa me cifteli o super brqvo6

 • Bukurie Kaqamaki
  Bukurie Kaqamaki11 ditë më parë

  Ju lumt kenge shum e bukur 🙌❤❤❤

 • maximilian Lahi
  maximilian Lahi11 ditë më parë

  Ti je Diamant 💎 💎 💎 RESPEKT

 • Ariton Latifi
  Ariton Latifi11 ditë më parë

  Rifat Berisha 👌🏻👌🏻👌🏻

 • Evelina Troka
  Evelina Troka11 ditë më parë

  Amin

 • DjBenny
  DjBenny11 ditë më parë

  Rifat Berisha #Legjend e Gjallë, Bravo #Shqipe ;)

 • Illyrian Empire
  Illyrian Empire11 ditë më parë

  ❤️❤️❤️

 • Italia Albania
  Italia Albania11 ditë më parë

  Emozione pa fund ,respekt.

 • EHL1X
  EHL1X11 ditë më parë

  The lunt goja

 • Omer Azemi
  Omer Azemi11 ditë më parë

  💥Flaka e maleve 💥

 • Finalfantasy Stream Boy
  Finalfantasy Stream Boy11 ditë më parë

  Gjithmon kendon Zani i Kosoves 🇦🇱

 • B.R Orllati
  B.R Orllati11 ditë më parë

  Bravo Gold ag na mban gjall krenarin qe kem per deshmort,me keng te perkushtuar mir dhe me shum talent ! Lavdi deshmorve u perkujtofshin sat ket djell e jet nket tok !

 • Memi Uka
  Memi Uka11 ditë më parë

  Shum e bukur kenga te dyve suksese. Gol

 • erblina salihi
  erblina salihi11 ditë më parë

  Shum kenge mir ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 • Roan Kolaveri
  Roan Kolaveri11 ditë më parë

  Brava Arjan Agushi je 1

 • lela Kukaj
  lela Kukaj11 ditë më parë

  Të knoft zemra o Arjan 🥰😇🤴Zoti te bekoft 🤲🤲🤗

 • Nderim Visha
  Nderim Visha11 ditë më parë

  Zoti te rujt o Arjan Agushi Allahu jua pranoft Agjerimin te gjitheve

 • Aferdita Shaqiri
  Aferdita Shaqiri11 ditë më parë

  Gjynah ce shume nga shqipetaret e prishin kuptimin e madh te ketij kostumi ce na tregon shum per burrerine shqiptare ☺️😒

 • Vjollca Ramaj
  Vjollca Ramaj11 ditë më parë

  jee 1shi Arjan🤗

 • Armend Qerimi123
  Armend Qerimi12311 ditë më parë

  ❤️👑

 • Edi bejzaku
  Edi bejzaku11 ditë më parë

  Opaaa😂

Faqja Tjeter