Shkëlzen Berisha përballë Ylli Rakipit - Të Paekspozuarit - Arkivë 2019

Emisioni “Të Paekspozuarit” nga Ylli Rakipi - Arkivë 2019-të
I ftuar Shkëlzen Berisha -Djali i ish kryeministrit Sali Berisha

Komente

 • Elton Kastri
  Elton Kastri22 ditë më parë

  Ja more ngoje o Ylli. E mos u sinkronizo kaq shume se po duket si teatri ballshit.

 • Ali Berisha
  Ali Berisha23 ditë më parë

  Bravo shkelzen berisha. Jeni shum I sinqert.

 • vasil vasil
  vasil vasil27 ditë më parë

  Mut i jati mut i biri

 • Teuta Leka
  Teuta LekaMuaj më parë

  Turp gazetaret tek ne bej poletike. nuk e lan dot shkelzenin Saliun lirien argiten flasin vet faktet gazetari eshte gazetar

 • Led Labz
  Led LabzMuaj më parë

  Per se qeras mikun me noj dobbio Raki o rakip.

 • nastradini max
  nastradini maxMuaj më parë

  Shikoni ftyren e shplare te ktij krimineli sepse populli thote çLIND PREJ MACES GJUAN PER MIJ..._______________genova____________________italy.

 • Elton cala
  Elton calaMuaj më parë

  Nese ai genjen kaq shum do te thot qe po' genjen edhe kur thot qe nuk te ka par asnje here 😂

 • aladin
  aladinMuaj më parë

  po i ben "pyetje" ky kodoshi i Ersekes? Ky palaco gazetar ne kete palo emision po i jep doren ketij kurvicki te saliut qe pasi vrau dhe shkaterroi na kerkon edhe 60 milion?! Ky duhet te ishte pas hekurave .

 • aladin
  aladinMuaj më parë

  HEJ xeni ka marre shembull nga saliu qe nuk njihte baxhanakun, dhe Kosta Trebicken e zhduku yt ate.

 • aladin
  aladinMuaj më parë

  o PALACO rakipi, ne cfare moshe te re nuk i paska kuptuar krimineli xeni ngjarjet e atyre viteve? Po per te mbushur xhepin me para ishte i madh ai KAFSHE? 22 vjec eshte goxha burre, dhe cfare raporti filmik cfaqe o NDYRESIRE?

 • Qani Aliji
  Qani AlijiMuaj më parë

  Në fund drejtësia fiton mos rruj ti se qka flasin komunistat e mutit.✌✌

 • Rakip Allkushi
  Rakip AllkushiMuaj më parë

  Emisjoni me fallco

 • melsi ajazi
  melsi ajaziMuaj më parë

  Ndoshta ngaqë vdiqën njerëz dhe nuk pati asnjë përgjegjës.

 • Tani 77 Jam
  Tani 77 JamMuaj më parë

  O rakipi je legen e lepive mire

 • Xhevdet Osmani
  Xhevdet OsmaniMuaj më parë

  Me mire pyete ku I coi parate e Gjallices pasi i grabite me fugon. Kur te behet gjyqi vlonjatet mund te deshmojne per kete.

 • Aldo Nona
  Aldo NonaMuaj më parë

  3:45 fillon raporti filmik...pse mungon??

 • SHQIPERI ETNIKE
  SHQIPERI ETNIKEMuaj më parë

  O Djali i KRIMINELIT ka ke me dal i mir kriminel je ti si babai jot😡😡😡

 • Fatmir Qyteza
  Fatmir QytezaMuaj më parë

  ISHALLA FBI I ARRESTON KTO FETYRA

 • Dimitri Kod
  Dimitri KodMuaj më parë

  Yllke sa ke mare per kete interviste te stisur ? Gerdeci z.Ylli Gerdeci ku e ke !!Interviste mere me leng se mishi u mbarua .

 • Stop Injorances
  Stop InjorancesMuaj më parë

  Shkon e blen miliona euro pronë në Gërdec, pa pikën e turpit me lekët e pasurisë tonë të përbashkët e duke shkelur mbi gjakun e 26 të pafajshmëve.

 • strugan struga
  strugan strugaMuaj më parë

  Ylli diarea....

 • Shqiponjat Kuq e Zi
  Shqiponjat Kuq e ZiMuaj më parë

  Yll rakia Nxir kaseten audio qe I dhe saliut te regjistronte zenel nezen ne spitalin ushtarak. Je kapur nga kamerat qe ishe ngjitur ne bytha saliut.... ti duhet te shkosh ne prokurori e jo te mbrosh me familjen berisha... prandaj ke perfunduar aty ku te takon... gazetar te thencin se sje per ate pune ....

 • Sokol Lloshi
  Sokol LloshiMuaj më parë

  Po do ivestigohet te pithi liris serbomathes

 • Sokol Lloshi
  Sokol LloshiMuaj më parë

  Qi bensi jo shkelzeni! Shelzeni Eshte nje gaj boj! E kane qire ne byth kur ka qene i vogel

 • Epirus Highland
  Epirus HighlandMuaj më parë

  Politikane te niveleve te pusetes, me keq se grate e keqija me gam-game kafenesh duke operuar me parimin e thjeshte sipas se cilit, bej sa me shume zhurme se dicka do ngelet ! Zoteria ne fjale, eshte duke zberthyer me logjike te paster, fakte, deshmi, referenca, vendime gjyqesh per kedo qe ka veshe dhe tru per te menduar, se kush eshte fajtori i vertete i kesaj rremuje. Qafpalere te korruptuar qe thjesht projektojne dmth, akuzojne kedo per pikerisht ato qe kane bere apo bejne vete akoma !

 • Toni Montana
  Toni MontanaMuaj më parë

  Ropt rakipit dhe te gjith rakipeve qe mbeshtesin familjen famekqe berisha

 • vaggelis xt
  vaggelis xtMuaj më parë

  O Rakip ja ke friken!!! Jo ketij kalamaut por babait te tij.. ti e di qe ai e ndjek emisionin!!!!

 • Vale Ademi
  Vale AdemiMuaj më parë

  Ik or klysh udbe qe 1997 si babi joy

 • Vale Ademi
  Vale AdemiMuaj më parë

  Si gzon jeten ky kur se familja apo fmit e haklajt nuk kan babat e vet nga salihi babi i kti shqiptari pa tradit nalsori

 • Fran Bardhi

  Fran Bardhi

  25 ditë më parë

  O gazetar mafje

 • Fran Bardhi

  Fran Bardhi

  25 ditë më parë

  Kan vdek 26 jet te pa fajshem

 • Fran Bardhi

  Fran Bardhi

  25 ditë më parë

  O Rakipi je zagar mos i bje nga kina

 • Aesthetic

  Aesthetic

  Muaj më parë

  Shume e vertete ata kerkojne prinderit vajza e fatmirit ka shku qan tek varri i babit dhe e puth varrin kure ky ben jet qejfi me parat qe babai kriminel i ka bere me gjak

 • Ridon Kola
  Ridon KolaMuaj më parë

  Americanet Jane meturina shumica e tyre

 • Geri Music
  Geri MusicMuaj më parë

  Hahaha... i shpëtoi goja e tha TRAFIKU i fishekëve e më pas e korrigjoi, tha shitja e fishekëve. I foli nënkoshienca e pavetëdijshme 😂

 • Koço Dede
  Koço DedeMuaj më parë

  Nje pseudo gazetar pa piken e lidhjes me nje gazetar! Ne nje ane e pyet pastaj i thote jo jo se kam per ty🤷‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️🤦‍♂️ ik o koqe kush ta ka dhene diplomen ty per gazetar qe mer ne pyetje nje qe ka bere korrupsion!!!

 • tr222
  tr222Muaj më parë

  ...është i dëshpëruar.... .....karma....karma......little bitch...... ....ke bo qejf....der tashi.... SHQARTH..... Kush e kuptoj fjalen....

 • tr222
  tr222Muaj më parë

  E njof mire bushtren

 • tr222
  tr222Muaj më parë

  Shqarth

 • roberto
  robertoMuaj më parë

  Ftyr kinezi ka ky skuthi !

 • Idriz Fier
  Idriz FierMuaj më parë

  Eh o Rakip. Edhe ti kelysh dhe sahan lepires i politikaneve te koruptuar je. Ti Rakip vete nga fryn era ,pra pas berihait.

 • Ervis Ndoj
  Ervis NdojMuaj më parë

  Ah te kisha fatin te isha ndonje punonjes i asaj studjoje ... Do ta mbushja ate shishen me urine .. te detyroja ta pije e pastaj te thyja ate karrigen ne kurriz

 • Artur Xhelezi
  Artur XheleziMuaj më parë

  ✌✌✌✌✌✌✌✌✌

 • Ali Baba
  Ali BabaMuaj më parë

  Gabim qe nuk ka folur dhe per vrasesit me pages qe kan punuar per baban tend dhe kan udhtuar me pashaporta diplomatike dhe jan te vetmit qe nuk ju esht permendur emri edhe pse te gjith e din. Ju jeni familje qe meritoni litarin po e gjetshi nga Zoti

 • Vera Vera
  Vera VeraMuaj më parë

  O shkelzen ti mund te fitosh me shqiptaret nga korupsioni qe ke bere por jo me ameriken roft yri kim per shqiptaret

 • Vera Vera
  Vera VeraMuaj më parë

  Ik o vrases

 • Vera Vera
  Vera VeraMuaj më parë

  Shko gjith shkelzen mos bej spiritos

 • Vera Vera
  Vera VeraMuaj më parë

  Shelzeni ka lek sa te blej nji avokar mo car beni bla bla pika si sliu bir megjith saliun

 • Vera Vera
  Vera VeraMuaj më parë

  Shkelzen mos qofsh

 • Trin Trong
  Trin TrongMuaj më parë

  Keni shujt 3 fise ne tropoj haklajt mulosmanet dhe kerrnajat . 3 fisete tforrta me trrima me tbeses . Pavarsisht se i vrat me polici . Se me burra me kanun skishit shonc . Por jam kurjoz te di a keni frik se nipat e tyre do hakmerren ? Apo as nuk e imagjinoni ?

 • Jorgo Jani
  Jorgo JaniMuaj më parë

  Djali i saliut dhe djali i sllobodanit jan qe te dy bira kriminelash dhe te dy jan kriminela

 • Miri Miri
  Miri MiriMuaj më parë

  Ylli rakipi ka ken mbeshtes me berishen tash 25 vite. Po te kishe burreri do kishe fole per incizimin qe i bete truprojës se Azem Hajdarit bashje me Berishen

 • Anesti Hoxhaj
  Anesti HoxhajMuaj më parë

  SI TE AKUZOJN KOT TI KE QENE I PASUR NGA GJYSHERIT KE KERKONI TE MASHTRONI

 • Argyro Vasili
  Argyro VasiliMuaj më parë

  🙊🙊🙊🙊👎👎👎👎👎👎..

 • 007
  007Muaj më parë

  Jan bo burrat m keq se grat n ket kohe

 • Xhemal Behluli
  Xhemal BehluliMuaj më parë

  O yllo po' si ren se ne jemi emigrant dhe nuk kemi AQ leke sa ka byth qire

 • Vladimir Milloshi
  Vladimir MilloshiMuaj më parë

  Po ik dhitu me gjith deklaratat hajdut batakci .Spaku duhet ta sqarohe mire kete

 • Hulio Uk
  Hulio UkMuaj më parë

  Ky jurist sa mir e vlerson veten ty te vlersoft zoti me gjith ca ke sikur ti ke vlersu popullin

 • Eraldi Maka
  Eraldi MakaMuaj më parë

  Hahahaah

 • Rudi T
  Rudi TMuaj më parë

  Ylli Rakipi je figura me e Zeze me Zhein Balliun sahan lepires te hajduteris e korupsionit per nje kohe shume te gjate duke i sherbyer Tradhtise dhe Zullumet e politikaneve Uturaku Ylli ju kur nuk e keni bere detyren e Gazetarit duke mos mos i treguar kur te Verteten por bete me zell detyrat qe ju jepte Politika Beni inervista me ndyresira si i biri Salhales si Uturak qe jeni ju duhen edhe keto Halera Ptuuuuuuuu plak i qelbur servil i ndyre Ptuuuuuuuu Plenci pa Lare

 • M@@D H
  M@@D HMuaj më parë

  Qfar djali Mashalla Respekte Familie Berisha💙💙

 • Bujar Nallbani
  Bujar NallbaniMuaj më parë

  Ky peshkaqeni i felliqur... duhet te jape llogari ky kokrra e maskarait...

 • Artin Arti
  Artin ArtiMuaj më parë

  esht njesoj sikur saliu(rakipi) te mari ne pyetje zenin per krimin e gerdecit...si muhabet shpie...vetem se keta se din qe shqiptaret po ndjekin biseden mes te birit e babait sali...mos e kerruaj bycen me ameriken o xeni...se je byc pambuk..iku babi sali..ka von bibilinat posht byt...

 • Renato Gjeka
  Renato GjekaMuaj më parë

  y?

 • Vojo Gjoza
  Vojo GjozaMuaj më parë

  Rakip Langaraqi... shkoi pyetjes deri ne fund... Ti po i ben shum Eloxhe, Cunit te Babit...

 • Shkoder Alb
  Shkoder AlbMuaj më parë

  Mos na pyet ne po veten kthe pergjigje ku e more gjith.ate pasuri qe yt ate eshte rritur ku ha pula gure,mos mashtro se.asnje biznesmen nuk ka guxuar te hyje ktu pa ju dhene taksen ju

 • Shkoder Alb
  Shkoder AlbMuaj më parë

  Po ju jeni palaqo te gjithe se te keni ftyre nuk dilni aty mos ju dalte dermani

 • Shkoder Alb
  Shkoder AlbMuaj më parë

  Mor servile pse se pyt ku e ka marr tan at pasuni

 • Alexanter Nasto
  Alexanter NastoMuaj më parë

  Cuni i zenunit ky

 • Lusjana hNushi
  Lusjana hNushiMuaj më parë

  FAMIGLIA NON GRATA !!!!!

 • Lee Ivezaj

  Lee Ivezaj

  15 ditë më parë

  Gjeto Ivezaj nga SH .B .A .ka për të then këtë për Famijen e Sali Berishës :kjo është Familje endershme dhe më Patriotike në këto 3 dekadat efundit.Me plot respek dhe mirënjohje për veprimtarin e tyre qe nga viti 1992 me demokratizimin e Shqipëris e gjërtani.gjithmon besnik Kombit dhe Atëdheut.Sali Beisha si President dhe si Kyeministër Demokrat ivërtetë i shërbej Popullit Shqipëtar dhe Shqipërisë me një devotshmëri dhe ndershmëri të madhe.pra ai lufëtoi për. Lirin tuej që ju gëzoni sot.Për ju komentator e kam fjalën që shpreheni me fjaë të ndyta banale përse u ka hije kështu .Këto janë vlerat tueja familjare?!.Të gjitha këto akuza të pa baza dhe fakte adha Shipëtarçe gjër kur më kështu.?!Përsa i përket Non Grata kjo është një?!gjë ju nuk e kuptoni .Sh.B.A dikur përkrahte demokrtizimin Shqipëris me salën në krye kurse sot përkrah partin sociliste në krye me Edi Ramën që është vetëm mjë mbeturinë.epartis komuniste.I cili tenton ta ngjadhë Enver Hoxhen nga varri.pra Sh.B.A ja nuk do të përkrah një Shtet demokrt nacionalist Shqioëtar ,por një Shtet socialist Globalist në krye me iluminatin sorosim etj.Amerika është duke luejtur një politikë të ndytë ndaj vendit të vet social komunizmi,Globalizmi që është rreziku më i madhë i njerzimit.ju preferoj ju lutem të gjith bashkohuni të gjitha trojet nën një flamur në një shtet Shqipëtar,të ruani identitetin dhe bukurin e racës të bardhë Arjane .

 • Emanouel Emanouel
  Emanouel EmanouelMuaj më parë

  Qe vjen ne emisionin tend shkelzen berisha do te thote qe, kerkon te pastroje fytyren e vet apo jo ore ylli rakipi?? Pyetja ime eshte qe sa i piset je ti o plehra ylli rakipi qe blihesh dhe shitesh majtas dhe djathtas???pastrimi i pasurise se berishes tashme mbaroi ...lojera te medha keto lloj...

 • Vasil Guzhuna
  Vasil GuzhunaMuaj më parë

  Ylli je nje gazetar servil dhe i pa afte ka ikur koha juaj,jepuni hapesire gazetareve te rinj

 • Pieter Vija
  Pieter VijaMuaj më parë

  Pytjet se ben rakipi i ka pregaditur dhe shkruar saliu dhe ky vetem i lexon, i sherben vetem saliut kjo intervist, para e pushtet keni boll por gjym te qet nuk beni kurr sepse mund te genjeni gjith boten por vetveten jo dhe inkube dhe endrra te tmerrshme shikoni cdo nate kurr gjum te embel nuk beni ju

 • Mili Bakiu
  Mili BakiuMuaj më parë

  Nje gazetar i korruptuar njeres te korruptuar do ket ne studio nuk e kuptoj pse ju ben pershtypje te gjith gazetaret ne shqiperi prej 30 vjet i kan sherbyer sistemit korrupsionit politikanve te dhe ata qe kan kanalet televizive nga i gjeten leket nga politikanet e korruptuar qe bejn propoganden per ta.Ta dini gazetaret jan te ndyr ata te ngrejn dhe ata te groposin flasin sipas interesave te tyre.

 • Vilson Shalari
  Vilson ShalariMuaj më parë

  O ylli rakipi je gazetar pleher

 • Vilson Shalari
  Vilson ShalariMuaj më parë

  O sygerdoq parazit qe ste ka then njeri kurr pune e mbare dhe je milioner o pleher.por po afron dhe dita jote dhe e babes tend tju sekuestrohen dhe qindarka e fundit qe i keni vjedh ktij populli

 • Γιαννης Ροβας
  Γιαννης ΡοβαςMuaj më parë

  O frikacaker lëreni te marrin tatëpjetën se e meritojnë...apo te bajne ne dore dhe ty ....apo

 • my knife, ur life
  my knife, ur lifeMuaj më parë

  Shume zullume ka persiper kjo familje e ndyre. Por cuditem me shqiptaret qe vrasin vellai- vellain per nje gardh dhe nuk zhduikin nga faqja e dheut antishqiptarin dhe filoserbin me te rrezikshem.

 • Afrim Hoxha
  Afrim HoxhaMuaj më parë

  Gazetar koti, hajvan don të nxjerri këtë të pastër.

 • GEG Malcia dhija
  GEG Malcia dhijaMuaj më parë

  Ore perse i bini keti në qaf kot ky nuk di gje 😂😂😂😂😂😂

 • Lori Lori
  Lori LoriMuaj më parë

  Vk edhe ti shoku rakip ishe mir...🤔

 • Xhevair Mataj
  Xhevair MatajMuaj më parë

  Ne psh

 • flamur barameta
  flamur barametaMuaj më parë

  Zotni Rakipi ! Kije frike ZOTIN. Me beje baba te te ngjaje. Fotokopje e babes. I pa ftyre , rrene hashiqare . Komunizmi i la te gjithe te raskapitur. Kush juala pasurine qe zoteroni? ( Tenente Kolombo ne serialin e tije ka pas thene: Me ndonje vende krimineli do gaboje) po ju nuk keni lane ^ gjurma ^ por keni lane dinozaur mbrapa.

 • Arben Shahini
  Arben Shahini2 muaj më parë

  I biri te jatit kriminel

 • Barije Florida
  Barije Florida2 muaj më parë

  Spo e nxjer dot pyetjen o Rakip sa frik e paske kte pispillosh palloshin

 • Nedzat Kazani
  Nedzat Kazani2 muaj më parë

  Unë kamë ndëgjuar në ate kohë që Gerdecin e shpërthehu miku i Ramës për të pru Ramën në pushtet. Ramabëri edhe 21 janarin kur çoi fakirët të djegin kryeministrin ku një natë më parë e deklaroi në një televizion; Ne nuk do lejomë Berishën të kaloj mbi kufoma! Dmth që Rama i kishte pregaditë kufomat dhe vrasësin e shpërbleu me kryetar bashkie.

 • Albanian Dictionary
  Albanian Dictionary2 muaj më parë

  Origjina malazeze e Shkëlzenit Do vijmë tek ata sllavë që kanë ardhur në Shqipëri dhe kanë bërë të kundërtën, kanë përkthyer emrat sllavë në shqip, që të mos pengohen në karrierën e tyre. Po përse do shkojnë kaq larg sllavët do thoni ju! Sllavët kanë dashur të na zhdukin me shekuj dhe ndryshimi i emrit nga ai Serb në shqip është një sakrificë minimale që një sllav do bëjë për të realizuar synimet e fshehta. Për ne shqiptarët ndryshimi i emrit nga ai Ilir në Serb ka ndodhur nën presionin e zhdukjes totale, e shfarosjes në masë, ndërkohë që sllavët në Shqipëri i kanë ndryshuar emrat, në mënyrë që të futen në sferat e larta intelektuale e pastaj të ndikojnë në politikën e shtetit shqiptar. Megjithatë, ka edhe shumë sllavë të ndershëm të cilët nuk i kanë ndryshuar emrat e tyre, sepse nuk kanë patur qëllime të errëta kundër shqiptarëve. Përderisa Shqipëria nuk i ka kërcënuar kurrë të huajt, sepse populli shqiptar nuk i njeh pastrimet etnike, sllavët nuk kanë patur asnjë presion që të ndryshojnë emrin e tyre të origjinës. Tani do vijmë tek një emër specifik e pikërisht emri Sllobodanka. Emri Sllobodanka është emër përkëdhelës në Serbisht, e pastaj u bë emër femëror. Personi në fjalë e ndërroi emrin në Liri 'freedom' në shqip. Le të shikojmë origjinën e emrit Serb Sllobodanka. Sllobodanka vjen nga emri mashkullor Slobodan 'freedom' Slobodan Serbo-Croatian Adjective slȍbodan (definite slȍbodnī, comparative slobodniji, Cyrillic spelling сло̏бодан) free (not imprisoned) Reconstruction:Proto-Slavic/svoboda Proto-Slavic Alternative forms sveboda, svěboda > świeboda Etymology PIE word swé From the root svo- (“self-”) m, sva- (“self-”) f cognate with Sanskrit स्व f (sva), from Proto-Indo-European swo-bʰo-/swe-bʰo- and Proto-Slavic buditi, from Proto-Indo-European bʰowdʰéyeti, causative of bʰewdʰ- (“to be awake, aware”) cognate with Sanskrit बोधयति (bodháyati) - meaning literally "condition of being aware of oneself" or more precisely "the gift (ability) of being aware of oneself", whereby condition/ability, or precisely the gift, Proto-Slavic darъ and Polish dar, from Proto-Indo-European déh₃rom related to Sanskrit धातृ (dhātṛ́) "donor, giver, supporter, creator…" and Sanskrit दातृ (dātṛ, “giver”), agent noun of ददाति (dadāti, “to give”) is being just indicated by d or dʰ - compare the English expression "to be so free" and the extensive use of shortforms and apostrophes in English language. The word thus means "the God given ability to be aware of (and express) oneself". Same extension in Latvian atsvabināt (“to free”), Old Prussian subs, Proto-Germanic swēbaz m, sibjō f, Latin Sabīnī, Sabellī, Samnium. From svobь, from svojь + -oda. For the suffix cf. agoda. Noun svobodà f freedom Emri Slobodan është një shprehje frazeologjike shumë e stërholluar 'dhurata për të njohur vetveten'. Liria për sllavët është momenti kur njeriu arrin të njohë vetveten. Sllavët ishin përpara Zigmund Frojdit mbi 24 shekuj. Sllavët janë një popull dinak. Ata e kanë zbuluar psikologjinë përpara se Grekët ta shpiknin atë si degë të shkencave për njohjen e botës së njeriut. Sllavët mundën të mbijetojnë në stepat e Azisë të rrethuar nga popuj të egër, jo indo europianë dhe për fat të keq ligjet e mbijetesës i kanë detyruar të marrin vetitë më të këqia nga armiqtë e tyre. Pra janë popull dinak dhe i pamëshirshëm. Duket qartë se të mbash emrin mashkullor Slobodan dhe femëror Sllobodanka është në fakt një prestigj shumë i lartë për sllavët. Më gjej një emër në një gjuhë indo europiane i cili është kaq i stërholluar! Dhe tani e kuptoni që ta ndërrosh një mbiemër të lashtë, të përkryer në emrin Liri, i cili është emër i cunguar nga latinishtja Libera 'e lirë' për një grua sllave është sakrificë shumë e madhe. Sllavët janë njerëz shumë krenarë dhe për një grua në moshë madhore që të shkojë në gjendjen civile e ta ndryshojë emrin e origjinës, është poshtërim i madh. Ironia e fatit është se emri shqip përkon me emrin Illyrian që po ashtu vjen nga ἐλεύθερος (eleútheros) 'e lirë'. Kjo tregon se sa i trashë është shqiptari që doli nga mesjeta pasi ai harroi emrin e tij Ilir dhe e zëvendësoi atë me emrin e cunguar Latin 'lirë'. Pra sllavët kanë pak, fare pak të drejtë që na përbuzin. Por të kthehemi prapë tek emri Slobodanka 'e lirë'. Vetëm tani shqiptari kokëtrashë e kupton se sa poshtëruese është për një grua sllave që të ndërrojë emrin e lashtë sllav, emër indo europian, emër me kuptim të hollë e të bukur me një emër të cunguar nga Latinishtja. Por historia nuk ndalet me kaq. Sllobodanka martohet me një kardiolog i cili dërgohet nga regjimi komunist të shkollohet në Francë, një vend i njohur si përkrahës i heshtur i Serbëve në Ballkan. Ky kardiologu pasi shkollohet në Francë na vjen në Shqipëri dhe merr guximin të botojë një artikull kundër komunizmit në një gazetë komuniste, të quajtur Bashkimi dhe nuk i hyn gjemb në këmbë. Për një artikull të tillë shokët e tij i priste ose pushkatimi ose internimi i përjetshëm, bashkë me familjet e tyre. Çuditërisht as kardialogu dhe as e shqoqja e tij nuk shqetësohen aspak a thua se një dorë e fuqishme i mbronte pareshtur.

 • toto riina
  toto riina2 muaj më parë

  O Rakip Rakipi per nje ore e 25 min interviste Tu ngrohen xhepat apo te dhane ndonje vile diku

 • yea yes
  yea yes2 muaj më parë

  Taulant balla asht hajn e kriminel e rrugaq

 • Fadil Sekiraqa
  Fadil Sekiraqa2 muaj më parë

  Po kta e kan shkatrrue familjen Haklaj ne krrnaji Berisa familje Teroriste derra

 • Stavri Skillo
  Stavri Skillo2 muaj më parë

  Akoma këlyshi i komunizmit ky pler dhe e mbajnë akoma aty

 • gjoniii gjoniii
  gjoniii gjoniii2 muaj më parë

  Mutt baba mutt i biri

 • Lksk Jssjue
  Lksk Jssjue2 muaj më parë

  Maskara permend Trebicken dhe nuk thot i ndjeri llogarit cfar kriminelash jan degjojeni ne fillim te bisedes .pler pler pler

 • Avdi Hoxholli
  Avdi Hoxholli2 muaj më parë

  Ca gjera..shqiptaret..nuk i dine..Grdecin e ngriten Amerikanet..per te asgjesuar Municionet..ruse dhe kineze..pastaj shperthimi ishte Aksident..

 • Katerina Zonja
  Katerina Zonja2 muaj më parë

  Diveroli genjen dhe ti mo kellysh bushrre thua te veteeten .

 • Tony Selmanah
  Tony Selmanah2 muaj më parë

  Shkelzen berisha duket si kinez jo si shqiptar me paraqitje

 • Katerina Zonja
  Katerina Zonja2 muaj më parë

  Pjelle e keqje 😡😡😡😡 qe ne fjaline e pare ze ne goje Kosta Trebicken ne nje kohe qe gjithe bota e di qe ju ja bete gropen.

 • se
  se2 muaj më parë

  Zagar burre si i jati po dhe Ylli Rakipi i shitur

 • Roland Bino
  Roland Bino2 muaj më parë

  Ky emision dihet ke ka regjizor ,bukur mendojne se luajne po cfardo qe luajne ,ka fund po si do jete do shohim ,durimi ka kufi dhe do shohim

 • Andrea Lekaj
  Andrea Lekaj2 muaj më parë

  Jemi me Z.Berisha,respect dhe mirenjohje😊🙏👍

 • Bubble Day
  Bubble Day2 muaj më parë

  Ky eshte mafioz sërb keta jan kriminila duhet te jen ne burg gjithashtu bashk me Rilindjen e Rames Ti je mafioz e keni bër Shqipërin per faqe te zezë

 • TORR NADO
  TORR NADO2 muaj më parë

  😅😅🤣🤣🤣🤣MILITANTET E RIVDEKIES NE SULEM ESHT RASTI ME MIR.TANI PYETIIA IME PER KETA TE RIVDEKIES.KY ESHT KRIMINEL MAFIOZ MOSTER CFAR TE DUAM NE..PO KETA QE JAN NE PUSHTET SOT PSE NUK E COJN NE GJYKAT..ME QE PARRULLA ESHT DO BEJM DREJTESI PER POPULLIN SHQIPTAR..THON KA PROVA ESHT E SIGURT QE KY ESHT MAFIOZ..PERSE NUK E COJN NE GJYKAT..KAN KAQ KOH NE PUSHTET APO SKAN KOH TE MERREN ME KETE SE JAN TE ZEN SE PO MEREN ME HALLET TONA..ME DREJTESIN ME SHENDETESIN..QE TE NA ULET CIK NUMRI I AZILKERKUSEVE..SE ZEM VENDIN E DYT NE BOT PER AZIL MBAS SIRIANEVE.🤮🤮🤮🤮

 • Fadil Aga
  Fadil Aga2 muaj më parë

  SAIPERKET PROKORORIS NE KOHEN E SALES NUK KAH PAS🇺🇸🇦🇱🇺🇸🇦🇱🇺🇸🇦🇱

 • Sajmir Hima
  Sajmir Hima2 muaj më parë

  Mos re djali mamit. Ti i ndershem. Po ti je perlyer kem e kok o cuni mamit. Po per kte qe i keni be popullit do ju Dalì shpirti nga funkurrizi. Se ju ka mallku nji popull

Faqja Tjeter