Këngë Moj | Maratona - Vlore - 1 Gusht 2021 - Vizon Plus

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. Maratona “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Nevina Shtylla, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: www.youtube.com/user/vizionpl...

Komente

 • Shqipni Etnike
  Shqipni Etnike25 ditë më parë

  Irma denisa sidomos kjo mira jani valla shum respekt nga mitrovica oj moter

 • Shqipni Etnike
  Shqipni Etnike25 ditë më parë

  Irmaaa respekte prej mitrovice

 • Adam Arapi
  Adam Arapi28 ditë më parë

  Shumè Bukur kendon kenketari nga Struga bravo mund te bejne nje duet me Denise me zerin plot freski.

 • Adam Arapi
  Adam Arapi28 ditë më parë

  Denisa e Ke thy fare Ekranin dhe skenen me prezencen dhe zerin tende plot freski je kengetarja e momentit Bravaaaa pa fund.i pelqen shumè zeri yt publikut Brenda dhe jashte Atdheut.

 • Miri Vlore
  Miri Vlore29 ditë më parë

  Bujar Qamili rrofsh sa malet, mos vdeksh kurrë !!!

 • Saflo Guma
  Saflo GumaMuaj më parë

  Nje yll ndrit aty me ate ze si brilant

 • Enea Salaj
  Enea SalajMuaj më parë

  Si ka mundesi qe gjithe keta kengetar kaq me emer nuk kendojne live ??? Te gjithe playback

 • torestudio1997
  torestudio1997Muaj më parë

  me e mira per momentin VOJSAVA ALIAJ .

 • torestudio1997
  torestudio1997Muaj më parë

  9.58 prezantusia thot : do te vijojme me ritmet e jugut ,kurse kengeterja thot :do te shkojme me ritmet e muzikes se lete .

 • Lili Adamo
  Lili AdamoMuaj më parë

  Bravo Maja na kenaqe

 • Lili Adamo
  Lili AdamoMuaj më parë

  Besoj se dhe vlonjatet nuk Jane te kenaqur me tre kenget e para kenge te PA preferirà po' i ndjek por te PA kenaqur

 • Lili Adamo
  Lili AdamoMuaj më parë

  Bravo Ylli baka te tjeret 00000 ajo me ato floket bjonde i tundi bythet shume mendoj se njerezit do te dhifnjin si i linte bythet tarallakja

 • Uhmlel Lesn
  Uhmlel LesnMuaj më parë

  Bravo Irma je këngtarna ime epreferuar se kur këndoje në festivalet un isha evogël po srija pa të dëgjuar kan kaluar shum vite po ti na knaq të gjithve zoti të ka bekuar faleminderit dhe për maratonën

 • Arta Seriani
  Arta SerianiMuaj më parë

  Bravissima vojsava 👏👏👏👏

 • Antonel Ani
  Antonel AniMuaj më parë

  Bravo Uejda dhe Denisa ❤❤💋💋

 • Ledjon Recka
  Ledjon ReckaMuaj më parë

  po gjirokaster do Vish moj ylli baka

 • Miri Vlore

  Miri Vlore

  29 ditë më parë

  😂😂😂😂😂

 • LAORETA PICI
  LAORETA PICIMuaj më parë

  🌟⭐🌟⭐🌟⭐🌟⭐🌟⭐👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏👏🤩🤩🤩👌👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Ardian Koci
  Ardian KociMuaj më parë

  Shqiptarët duan 2 lek bukë,dhe 5 lek qef.

 • Miri Vlore

  Miri Vlore

  29 ditë më parë

  Boll ti ore kinez 😂😂😂

 • Suedrose
  SuedroseMuaj më parë

  Aftesite e verteta te kengetareve konfirmohen kur kendojne live.

 • Zihni Becerri

  Zihni Becerri

  Muaj më parë

  1

 • Donalda Luto
  Donalda LutoMuaj më parë

  O cu kenaqem, alegrin qe ka shqiptari se ka asnje n bote, kush esht mergimtare i mungon kjo atmosfere

 • Avni Korita

  Avni Korita

  Muaj më parë

  @Kristina Rudi ģççxhcccchhhhbjc

 • Kristina Rudi

  Kristina Rudi

  Muaj më parë

  Yes 👍

 • Minna Fati
  Minna FatiMuaj më parë

  Opaaaaa vloraaaaa

 • Sabi Dine
  Sabi DineMuaj më parë

  E mir si gjithmon blerina bravo🥰🥰🥰

 • saelroab Matai
  saelroab MataiMuaj më parë

  Bravo maya yll vlores 🌟❤💋

 • Fiqerete Meci
  Fiqerete MeciMuaj më parë

  Bravo maratona jeni super🌟🌟🌟👍

 • Arben4444 333344

  Arben4444 333344

  Muaj më parë

  Ffbkgfgvc. Cfrrrffcccc. Rtggv. Tgg

 • frida matraxhiu
  frida matraxhiuMuaj më parë

  Gjithe ky milet prej verteti asht mbledh aty pu pu koronavirus i gjalle

 • Halit Jeshili

  Halit Jeshili

  Muaj më parë

  Muzika 🎼🎹 largon! cdo virus👍

 • Labi Vlonjati
  Labi VlonjatiMuaj më parë

  Ore lat nam edhe ne 2021 ngelet duke ber koncerte neper sheshe me playback. Jeni me fat qe sjam aty, se do ua kisha mbushur skenen me veze. Turp tju vij...

 • Marina Tatta
  Marina TattaMuaj më parë

  bravo maya❤️❤️❤️

 • Monda Ag
  Monda AgMuaj më parë

  Blerina ylle na kenaqe me zerin tend na dhe emocion te dua shume

 • Monda Ag
  Monda AgMuaj më parë

  Irma ylle

 • muhamer spahillari
  muhamer spahillariMuaj më parë

  Super te ghith artist at nje pershendetje nga USA per maratonen genge moj jeni te mrekullushem

 • Anxhela Hasankolli
  Anxhela HasankolliMuaj më parë

  Ervis Behari🥺🥺

 • Noe Brayan
  Noe BrayanMuaj më parë

  Irma je? fantastike💐🌻🌷 E embel' energjike🙏🐦 Cdo' kenge qe ti kendon? Ngulitet'" né mendjen ton'🙏 🌻💐🌷🌍H,J🌍🙏🌻⭐🌟

 • Κωνσταντινος Τοσκα
  Κωνσταντινος ΤοσκαMuaj më parë

  Ylli Baka Kampion 1 ne keng 🇦🇱

 • Halit Jeshili
  Halit JeshiliMuaj më parë

  Irma:40 vjet'ne skena" Nuk ulodhe kurr'" Ti" e kenaq' publikun? Zoti' te ka bekur?🙏 🌺⭐🌺🎼🎼⭐🌺🙏

 • Arben4444 333344

  Arben4444 333344

  Muaj më parë

  Xfghfdg. Ghi

 • Arben4444 333344

  Arben4444 333344

  Muaj më parë

  Gghjjggh

 • Halit Jeshili
  Halit JeshiliMuaj më parë

  Kush' do kenge'shqiptare' Nga jugu' né veri? Klikoni te Irma"? Se do ndieni kenaqsi? 🙏🌺⭐Irma⭐🌺🙏

 • Irgena Koxhaj
  Irgena KoxhajMuaj më parë

  po n berat a do vin najher ?😂

 • Diana Zelia
  Diana ZeliaMuaj më parë

  Ju këndofte zemra të gjithve nevina ndricon si gjithmon mos mungo nga emisjonet

 • Αναστασία Πρίφτη
  Αναστασία ΠρίφτηMuaj më parë

  ΜBREMJE FANTASTIKE!! NA KENAQET!! JU KENDOFTE ZEMRA GJITH SHQIPTEREVE KUDO QE NDODHEN!!!!

 • Gerti Lemi
  Gerti LemiMuaj më parë

  Τε gjithe kengetaret perpara libohoves Jane ushtare

 • S Lati

  S Lati

  Muaj më parë

  Aty esht diva e muzikes popullore Maya

 • Mimoza m
  Mimoza mMuaj më parë

  Kjo me gusta blu....Lere lere se e pordhe fareeeee,

 • lame nano
  lame nanoMuaj më parë

  E ngrohte porsi rreze, Vloren, flake e ndeze. Te lumte goja, MAYA!

 • Elton Kanani
  Elton KananiMuaj më parë

  Të kendofte zemra ylli Baka je legjenda e muzikës popullore

 • Anxhela Hoxha
  Anxhela HoxhaMuaj më parë

  Ylli super si gjithmon😍😍

 • Bardha Zhurda
  Bardha ZhurdaMuaj më parë

  Irma kështu këndofsh gjithmonë

 • Susan Sus

  Susan Sus

  Muaj më parë

Faqja Tjeter