Dafina Zeqiri ft. Buta - Era

Muzikë

Bzzz Entertainment - lnk.to/Bzzz

Stream/Download - DafinaZeqiri.lnk.to/xButa-Era

Follow @Dafina Zeqiri - lnk.to/DafinaZeqiri

Dafina Zeqiri ft. @BUTA - Era

Produced: Dafina Zeqiri
Executive Producer: Dafina Zeqiri, Pellumb Citaku, Deard Sylejmani, Adrian Ertug
Vocal Melodies: Dafina Zeqiri
Lyrics: Elinel, Buta
Beat: Bledbeats
Mix & Master: Deard Sylejmani
Video: Entermedia
VFX: Joan Kamberaj


Follow My Playlist on @Spotify - DafinaZeqiri.lnk.to/Spotify
Follow My Playlist on @Apple Music - DafinaZeqiri.lnk.to/AppleMusic

© ℗ Moneyz & Bzzz Entertainment


Era ft. Buta

Intro
Nese shkon ka frryn era...
Sma nin per ato ndjenja X2

Chorus
NESE SHKON KA FRRYN ERA,
JO SKA LIDHJE NESE NA NUK JENA
EDHE FJALT I MER ERA
(Kshtuqe) fhuuuuuuu
BONE ANIJEN ME VELA..

OHH
ec, ec boy....
Deren ti te une e ki msheel...
OHH
ec, ec boy....
Bone qato qe tka met..

IK TI.....

baby ma mire IK TI!
Une, jo! Po ik ti!
Baby ma mir ik ti....
(Oh)
nuk kom faj-ai-aj!

Verse1
kejt qa ki me thon nxiri
Mos ta nin pot t'thom nxiri!
Ski as qa me thon...
Skom mo qa t'thom...
E DIN TII.....

Nese don, biri...
Numrit ntelefon e ki
VEQ BUSSY!
E di qa don, biri
E di qe don money-money
MO MONEY TI!
Ti.....
Feel....
Me, ti........

Buta:

Ay zemer lej kto loja
Jeta shkurt hajt e jetojna
Ay zemer lej kto fora
E kallxom ty qka tbon goja

Mos u nervozo me mu qfar dhurate ta kom pru
Q sum beson mu Merre veshe me provu
ki mu tranu
Vera wang shume e rall hala ntreg nuk ka dal
Ta kom ble prada ni qant edhe burberry ni shall
Hajt e qelum qet shampanj
Qetu nshtrat dyt mu pijav
Tani shkojna hina nkad
E lshojna me na ba masazh
E maj men kur ty tkom pa per her tpar Qaty npllazh
Mu ka dok si anderr mu ka dok sikur mirage
E di q tkom bo plag sjom tu lyp me ma fal
Veq pe du edhe ni nate pergjithmone men me majt


Chorus
NESE SHKON KA FRRYN ERA,
JO SKA LIDHJE NESE NA NUK JENA
EDHE FJALT I MER ERA
(Kshtuqe) fhuuuuuuu
BONE ANIJEN ME VELA..

OHH
ec, ec boy....
Deren ti te une e ki msheel...
OHH
ec, ec boy....
Bone qato qe tka met..

IK TI.....


Komente: 276

 • Dark
  DarkMuaj më parë

  I had a feeling this was going to be a big hit.

 • Lorik Leci

  Lorik Leci

  Muaj më parë

  I see u everywhere

 • Dad

  Dad

  Muaj më parë

  E kujt po i ha kari

 • Leona Kryeziu

  Leona Kryeziu

  Muaj më parë

  No girl...

 • Loona BEST

  Loona BEST

  Muaj më parë

  You Albanian??

 • Mevlan V.
  Mevlan V.Muaj më parë

  Dafinë moj, 14 Hite 👏🏼🥰 7 Videoklipe: Llafe llafe, Karma, Pasha Dafinën, Vet e lype, Murder on the dancefloor, Ti dho krejt, Era …

 • Bukurije Xhameta

  Bukurije Xhameta

  Muaj më parë

  19

 • denet enter

  denet enter

  Muaj më parë

  ROSA

 • Miguel Torres
  Miguel TorresMuaj më parë

  Me encantó💯, siempre con grandes trabajos, excelente interpretación, un talento a toda prueba, además hermosísima. Saludos Dafina desde Venezuela.😘👏👏👏.

 • The Anonymous
  The AnonymousMuaj më parë

  Hey dafina I really love you ❤🌹 and I expect more like shumi qef songs from u . I hv been ur fan scene that song came. Although I still love all of ur songs like be a man once, Million dollar, vete lype, bitch frm sunny hills, zili zili etc. Love from India ❤🇮🇳🇮🇳🇮🇳😊 love u sooo much dafina 😘

 • Bessa Ferizi
  Bessa FeriziMuaj më parë

  Magnifique dafina ❤️‍🔥❤️‍🔥👏🏻

 • Korabi_xd
  Korabi_xdMuaj më parë

  We were waiting for this duo🔥🔥

 • V.V
  V.VMuaj më parë

  I knew this was gonna be a big hit 💪🏻

 • Luan Keraku
  Luan KerakuMuaj më parë

  Shum mir e ken Bo🥰🥰🔥🔥🔥💯💯💯💯

 • Aviation Fans Albania
  Aviation Fans AlbaniaMuaj më parë

  Qa bombe jane kto gocat e kosoves! Marshalla , !!! Super Kjo Dafina si me kon princesh osh

 • Silvana Kukaj
  Silvana KukajMuaj më parë

  Ti jep jet jo thjesht kang Ti jep krenari Ti jep forc Ti jep krah Ti jep arsye Ti i jep cdo gje qe i duhet nje femre per te ec perpara

 • Silvana Kukaj

  Silvana Kukaj

  29 ditë më parë

  @Ron Swanson okay

 • Silvana Kukaj

  Silvana Kukaj

  29 ditë më parë

  @Linda NUK e di qa ka me qesh kur njeri asht i lumtur qe ne estraden e shqiptaris ka nje artiste qe mbeshtet te rinjt sidomos vajzat nuk e di qa ka me qesh kur populli ndiehet krenar per cfar artisteje ka ne estraden e vet nuk e di pse duhet me qesh kur nje artiste te jep forc me muziken me mbeshtetjen e saj

 • Ron Swanson

  Ron Swanson

  Muaj më parë

  Lol okay okay calm down 😭

 • rarexlyric
  rarexlyricMuaj më parë

  Mezi I pres këngët e Dafines😂❤️

 • Bob Denton
  Bob DentonMuaj më parë

  BUTA SIMPLY THE GOAT 🐐

 • Loona BEST

  Loona BEST

  Muaj më parë

  Dafina

 • Radja Benosmane
  Radja BenosmaneMuaj më parë

  I love you dafina❤️

 • Сашо Иванов
  Сашо ИвановMuaj më parë

  Respekt from 🇧🇬🇦🇱 💎

 • Opinionated Fan
  Opinionated FanMuaj më parë

  Dafina would sound amazing on “Gandi - Ajo Po Don” ♥️♥️♥️

 • Pab Oabi
  Pab OabiMuaj më parë

  Bro sa muziken e ka qit qr thats crazy ❤️🥰 bravo

 • Niku Kllobocishta
  Niku KllobocishtaMuaj më parë

  Yooo this my favorite track on the album! I’m so hype!

 • Bajram Xhema
  Bajram XhemaMuaj më parë

  OjDafi o shpirt nale doren,se spo doken tjert 😍😍😍😍

 • mersi alliu
  mersi alliuMuaj më parë

  Shum bukur ! Respekte !

 • Etrit. Gg
  Etrit. GgMuaj më parë

  Damn she’s literally the hottest singer of the decade

 • Merita Bicprendi
  Merita BicprendiMuaj më parë

  Thjeshte unike Dafina ❤️

 • Valbona Xheleshi
  Valbona Xheleshi20 ditë më parë

  Shum keng e mir valla bravoo

 • Pab Oabi
  Pab OabiMuaj më parë

  Bro sa muziken e ka qit qr thats crazy ❤️🥰 bravo

 • Jennyfer Bale
  Jennyfer BaleMuaj më parë

  Buta super artist 😍

 • Leonardo Brahimllari
  Leonardo BrahimllariMuaj më parë

  Diva nuk ndalet 😍

 • Drilon Ismajli
  Drilon IsmajliMuaj më parë

  love this

 • SonOf TheSun
  SonOf TheSunMuaj më parë

  Nese ma ndreq TRIPIN najkush osht kja vajze !! ❤

 • Shipi Faz
  Shipi FazMuaj më parë

  Best duo!!

 • Flori Bullari
  Flori BullariMuaj më parë

  Mezi e prisja me videoklip kye kenge e kam degjuar shume eshte super kenge

 • For the Culture
  For the CultureMuaj më parë

  Jam ktu nga Konga “Gandi - Ajo Po Don” 🔥🔥

 • theinfamousHvmSquvd
  theinfamousHvmSquvdMuaj më parë

  Dafina x Buta shum lit 🔥

 • Koder Lumaj
  Koder LumajMuaj më parë

  Super te dy ✌🇦🇱🦅

 • Geri Dervo
  Geri DervoMuaj më parë

  Sukseseee per projektin e radhes respekte ajde ta shkojm sa mundemi 🙏🙏🙏🤲❤❤❤

 • _kronqee
  _kronqeeMuaj më parë

  Da best duo😻

 • Benita Nita
  Benita NitaMuaj më parë

  Me beso se sa her hi dhe i degjoj kenget tua nuk deshprohem as nje her je mrekulli ❤

 • Moza Mesaj
  Moza MesajMuaj më parë

  Frymzimii i cdo femre per te ecur perpara ilyyy daffyy♥️😍shkelqen si gjithmon Buta🌼🌼

 • Ekrem Jashari
  Ekrem JashariMuaj më parë

  Adin more mu ndal kjo wow Bravo cdo jav nga 1 hit 😍😍

 • Valericã Dãniluc
  Valericã DãnilucMuaj më parë

  🥰👏👏👏❤️

 • MASTER OF EVERYTHING
  MASTER OF EVERYTHINGMuaj më parë

  Dafina ka super ze,i love it.

 • Eltjon Toshi
  Eltjon ToshiMuaj më parë

  Ajo ca Bie me shum ne sy ne kete videoklip Jan pozat mahnitese te Dafines ,,,🌹😍🤩

 • Laura Yzeiraj
  Laura YzeirajMuaj më parë

  Super duo👑

 • theonlymusic

  theonlymusic

  Muaj më parë

  Doja tju informoja qe kjo eshte adresa ime Youtubit dhe doja nga ju te gjith tm benit Subscribe😊 Faleminderit per perkrahjen dhe suportin tuaj💪🙏

 • Aela Beqiraj
  Aela BeqirajMuaj më parë

  You are the best❤❤

 • _nisaxxlyrics_
  _nisaxxlyrics_Muaj më parë

  I have a feeling this is going to be a hit🧩❤️

 • seldi carciu
  seldi carciuMuaj më parë

  buta i madh😎

 • Monda Zeneli
  Monda ZeneliMuaj më parë

  Doli o njerëz🥳🥳🥳 Me zor e prita.😁

 • Joker B
  Joker BMuaj më parë

  Buta the king♥️

 • PNK PNK

  PNK PNK

  Muaj më parë

  Ya, he fucked the whole song up... JaJa xD

 • Kleo Bici
  Kleo BiciMuaj më parë

  Super mega hit 🎯🔥

 • Ruslan Kuvatov
  Ruslan KuvatovMuaj më parë

  dafina seksi love you🤗🤗

 • Petrit Hasanaj
  Petrit HasanajMuaj më parë

  Bravo dafi te du oj mbreteresh queen 💕💖💗🖤💙🖤💙🖤❤💋💞💘💘💎🖤💎🖤🌹🌹💝💗💝💗💝👑💝😇💝😇😇💝💗🖤👑🖤👑🖤💗🖤💗💘💙💘💙💘❤🖤❤💞🖤💞💖💞💖❤❤💖❤❤❤💖❤❤💖💖❤❤💖❤❤💖💘💘💖💘💋💋🍫💋🍫💋💋🍫💋💋💋🍫💋🍫💋

 • aleyna_butrint_melinda_mine

  aleyna_butrint_melinda_mine

  Muaj më parë

  Kengetarja jote e preferuar eshte daffy 💞💞si te Kam jeta mir

 • theonlymusic

  theonlymusic

  Muaj më parë

  Doja tju informoja qe kjo eshte adresa ime Youtubit dhe doja nga ju te gjith tm benit Subscribe😊 Faleminderit per perkrahjen dhe suportin tuaj💪🙏

 • IlaAni✍🏻
  IlaAni✍🏻Muaj më parë

  A moj dafin se di si ndihesh kur thur vargje por qte te them,nena je!strong women 🤝

 • R

  R

  Muaj më parë

  Kte tekst se ka shkru Dafina

 • Phøenix
  PhøenixMuaj më parë

  Buta the swagest💧🔥

 • MigiAl 💗
  MigiAl 💗Muaj më parë

  Definitely you are the best 💋💖

 • Ester Karaj
  Ester KarajMuaj më parë

  Dafina te duaa!Jam pa fjale,je thjesht perfekte dhe je kengetarja me e mire ne Shqiperi dhe Kosove!❤️‍🔥❤️‍🔥✨

 • Dc Gx
  Dc GxMuaj më parë

  Magnifique

 • Erza Morina
  Erza MorinaMuaj më parë

  Fav duooooooo✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨

 • maradimona berati
  maradimona beratiMuaj më parë

  Dafi ❤🔥

 • Opinionated Fan
  Opinionated FanMuaj më parë

  E kom gjet tu nigju “Dupe - Albanian State of Mind”, urime per to 🔥🔥

 • Janina
  JaninaMuaj më parë

  Shum bukurr 💖💖💖

 • SMILE
  SMILEMuaj më parë

  This is fire 🔥🔥🔥🔥

 • goldenboy
  goldenboyMuaj më parë

  butaaa on firee🔥🔥✌🏻✌🏻

 • buta fanns lyrics xx_
  buta fanns lyrics xx_Muaj më parë

  Buta e mshele vjeshten bravo dafina

 • Alma Sylejmani
  Alma SylejmaniMuaj më parë

  KING DAFIIIIIII

 • amas 1
  amas 1Muaj më parë

  Bora: Donaldit -Nese shkon ka fryn era Ska lidhje nese na nuk jena Edhe fjalt i merr era

 • ema elena
  ema elenaMuaj më parë

  *Dafinē moj* 🔥🇦🇱🦅🔥🔥🔥

 • Fatos Sulo
  Fatos SuloMuaj më parë

  Duffy is giving us visuals 🔥👏🏻

 • Kemalcan Bagbasi
  Kemalcan BagbasiMuaj më parë

  Queen👑

 • Fadri Dev
  Fadri DevMuaj më parë

  Buta si gjith nr 1 edhe dafi ashtu super 👍

 • MrStillUrTing
  MrStillUrTingMuaj më parë

  Lord buta 🐐

 • Icodn
  IcodnMuaj më parë

  Super hit 💋

 • Mevlan V.
  Mevlan V.Muaj më parë

  Jeta shkurt, qu e jetojna 🤫

 • Albi Spahaj
  Albi SpahajMuaj më parë

  Butaa broo urime 💪💪

 • Artush Djartush
  Artush DjartushMuaj më parë

  Congratulations to Dafina. Hello to everyone from Russia

 • Henri Mita

  Henri Mita

  Muaj më parë

  privet friend

 • Lol
  LolMuaj më parë

  At bashkpunimin me Eren kur do e bej Buta?

 • 3lda
  3ldaMuaj më parë

  Frymezim per mua frymezim per cdo femer mbar boten lovv dafyyy ❤🌍

 • Flori Bullari
  Flori BullariMuaj më parë

  Imagjinojeni sa shijon ne makin volimi maximum

 • Azmina Shabani
  Azmina ShabaniMuaj më parë

  Bukur kengaa shumee me pelqen Bravo dafina zeqiri ❤❤🥰🥰

 • Maldin B
  Maldin BMuaj më parë

  Diva e muzikes shqiptare Edhe buta rreperi shum i fort 💣❤🇩🇪🇦🇱🇽🇰repekte per krejt shqipet

 • Ledio Baku
  Ledio BakuMuaj më parë

  Ears bleeding from this masterpiece

 • Egzon Deda
  Egzon DedaMuaj më parë

  Buta super talent

 • PENSE SÓ POSITIVO
  PENSE SÓ POSITIVODitë më parë

  💖💖💖💖💖💖💖

 • ANNABELLE EP
  ANNABELLE EPMuaj më parë

  Dafina krejt unike

 • Alesia Idrizi
  Alesia IdriziMuaj më parë

  Wow❤️🥰🙈

 • Valerina Stepani
  Valerina StepaniMuaj më parë

  Hittttt🔥

 • Pllug Boi
  Pllug BoiMuaj më parë

  Stërpikllari 💪

 • suela asani
  suela asaniMuaj më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥

 • Lynchlord Remix
  Lynchlord RemixMuaj më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥

 • Kingdom of Pelasgia 🌟
  Kingdom of Pelasgia 🌟Muaj më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥

 • Donaldo S
  Donaldo SMuaj më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥

 • Fatmira Musaraj
  Fatmira MusarajMuaj më parë

  E para qe komentoj,hajd pra suksese ❣️🤞

 • Blue A
  Blue AMuaj më parë

  Dafina super, Buta veq e ka prish

 • Denis Xhabafti
  Denis XhabaftiMuaj më parë

  dafina je super bravo

 • Anisa_hasani
  Anisa_hasaniMuaj më parë

  🇲🇦🇲🇦🇦🇱🇦🇱😍😍😍

 • Monda Zeneli
  Monda ZeneliMuaj më parë

  Mësuesi:Si mund t'i thuash ato fjalë? Unë:Fjalët i merr era😅

 • i !
  i !Muaj më parë

  Divaa👑

 • Laura Yzeiraj
  Laura YzeirajMuaj më parë

  👑👑

 • FF_REMY
  FF_REMYMuaj më parë

  ❤️🍾💗

 • Mevlan V.
  Mevlan V.Muaj më parë

  🥳❤️❤️❤️❤️

 • Paola Dedej
  Paola DedejMuaj më parë

  Dafina ft. Luana Vjollca tn se sla kengtare pa bo bashkpunim ❣️

 • fabio
  fabioMuaj më parë

  🔥🔥

 • Ivaylo Ivanov
  Ivaylo IvanovMuaj më parë

  🔥🔥🔥🔥🔥👌👌👌👌👌👍👍👍👍