KENGE MOJ - Vaske Curri dhe Juliana Pasha - 23 Mars 2021 - Nata Përmetare - Show - Vizion Plus

Argëtim

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare. Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar. Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim. Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.
#kengemoj #vizionplustv #natapermetare
------------------------------------------------------------------
Subscribe: althe.info

Komente

 • Gazmir Mehmeti
  Gazmir Mehmeti16 orë më parë

  Oooooooooooopa ju kendofte zemra perhere

 • Gazmir Mehmeti
  Gazmir Mehmeti16 orë më parë

  Jeni me te miret ju degjoj cdo darke me hiqni lodhjen e punes

 • Neim Abazi
  Neim Abazi23 orë më parë

  Te lumte goja Vaske

 • Klevi Klevi
  Klevi Klevi23 orë më parë

  U7

 • Dorjan Xhaollari
  Dorjan XhaollariDitë më parë

  Ju lumt goja jeni te mbrekullushem 👍👍

 • Majlinda Doci
  Majlinda DociDitë më parë

  Te mrekueshem na kenaqet .

 • dasar toli
  dasar toli2 ditë më parë

  Ju lumte goja na kenaqet zoti ju dhente jete e shendete duet i shkelqyer Bravoooo

 • Manuela Cika
  Manuela Cika3 ditë më parë

  Unike kengetar te mrekullueshem

 • Albert Hysa
  Albert Hysa3 ditë më parë

  Juliana pasha te lumt goja se ekeqar kete kenge nje ze temrekullueshem nake kenaqur urime urme nga kazakistani

 • Barie Koprencka
  Barie Koprencka4 ditë më parë

  Vaske curri per jet te jeteve zeri jot dote mbetet neper breza ipa zevendesushem je bibili i kenges popullore

 • Roland Bregasi
  Roland Bregasi4 ditë më parë

  Ju lumte goja

 • Klajdi Zeqaj
  Klajdi Zeqaj4 ditë më parë

  Bravo

 • Astrit Cela
  Astrit Cela6 ditë më parë

  SA ELEGANTE JE JULANA KËNDON ME SHUMË PASION ME VASKË CURRIN DO TË KËNAQËSH VASKË CURRIN

 • Tefta Kaci
  Tefta Kaci6 ditë më parë

  Kenge shume te bukura te kenduara nga Vaske curri dhe Juliana Pasha....u lumte goja ...ne kete kohe na duhej nje program i tille. Bravo vllezerve Laco kudo qe punojne japin kenaqsine e shpirtit tone.Urime dhe pune te mbare.mezi presim diten e marte te degjojme ' Kenge Moj'

 • Violeta Kureta
  Violeta Kureta6 ditë më parë

  Shume po shume bukur Juliana dhe Vaske curri Bravo!♥️👍👍

 • Teferi Binjakaj
  Teferi Binjakaj7 ditë më parë

  Q

 • Liljana Cekrezi
  Liljana Cekrezi7 ditë më parë

  Kenga Permetare eshte Perle ! Por dua te theksoj qe po intrepretohet mbrekullisht bukur edhe nga te rinjte.Bravoooo Juliana je e mbrekulkullueshem, se V Curri po e po...Flm, per kenaqesine qe na sillni ! Mezi presim te vije e marta te ndjekim Kenga Moj...🌹🌹

 • alfred coha
  alfred coha9 ditë më parë

  PO KTA 104 QE NUK E KAN PELQYER ÇFAR K JAN KETA!? A NUK JAN SHQIPTAR KETA ROM ARIXHINJ!?

 • alfred coha
  alfred coha9 ditë më parë

  JEPI O PERMET O I PARI I TOSKERIS MADHESHTORE. OOOOOOHHHHHHHH 🖤❤🖤❤🖤❤🥇😊⭐☀️🌟☝️⚡🌠

 • Gazmir Mehmeti
  Gazmir Mehmeti10 ditë më parë

  Dueti me i mire qe kam degjuar komplimenti per zerat qe keni

 • Lori Al
  Lori Al10 ditë më parë

  Shum bukur juljani këndon përmetarçe bashkë me artistin e math vaskë curin Bravo

 • Mira Salla
  Mira Salla10 ditë më parë

  Juljana kengetarja ime e preferuar bravo

 • lilian profti
  lilian profti10 ditë më parë

  Na kenakni me zerin tuaj te mrekellueshme ju uroj nga zemra shendet dhe lumteri

 • Daut Metlli
  Daut Metlli10 ditë më parë

  Bravo zoti te jap shndet te shkon ky kolazh he yyll

 • Dashi Hazizolli
  Dashi Hazizolli11 ditë më parë

  Juljana je e paarritshme!

 • Shkëlqim Gjoni
  Shkëlqim Gjoni11 ditë më parë

  👏👏👏 Të na vijnë anash 😉, muzikën dhe këngëtarët i kemi fantastikë dhe të paarritshëm. 👏👏👏

 • Artur Zizolli
  Artur Zizolli11 ditë më parë

  Ju kendofte zemra

 • Festim Debrova
  Festim Debrova11 ditë më parë

  👏👏👏👏👏👏👏

 • Marenglen Hoxha
  Marenglen Hoxha12 ditë më parë

  Vaske curri nuk kapet dot juliana pasha ne kte duet esht dobet shum

 • Piera Matteoni
  Piera Matteoni12 ditë më parë

  Juljana pasha je nr.1. Te gezofte perendia , me 2 binjake . Vajza si Altini e djali si ty

 • editr
  editr13 ditë më parë

  Mrekulli.

 • Petrit Kapaj
  Petrit Kapaj14 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏.

 • Prifti Angli
  Prifti Angli15 ditë më parë

  Super duet, ju kendoft zemra

 • Idris Lusha
  Idris Lusha15 ditë më parë

  Shumë zemra ngrihen peshë,pse nuk i bëjnë punët e tjera kaq bukur ?!?!

 • George Xhumari
  George Xhumari15 ditë më parë

  Keto jane Kenget Shqipetare . Ashtu si kercejme Vallen e Napolonit dhe vallen e Tropojes dhe te Kukesit 😪 sory I get emmotional .Ashtu si kndojme Lule boren shkodrane .apo serenatat Korcare .kengen Kavajse Vika Deti tallaz tallaz ,apo te usta Muratit ..O zambaku i Prizrenit .apo Pogonishten came Qershia mbi torte .kenget e Permetit .Rrofshi qe na lumturuat Dhe Gezuar pashken Ju pershendesim nga larg Jemi krenar sepse ju Kemi Yje .

 • Flora Caci
  Flora Caci16 ditë më parë

  Zëri brilant i Vaskë Currit i pa zëvendësueshem jetë e shëndet na hoqët stresin Bravo

 • Dark_Demmon_15
  Dark_Demmon_1516 ditë më parë

  ⭐⭐⭐🌹🌹🌹

 • Andrea Goga
  Andrea Goga16 ditë më parë

  Jeni me të mirë të Shqipërisë

 • Maksut Lako
  Maksut Lako16 ditë më parë

  Dyshja me zë më të ëmbël që po dëgjojm.po zgjoni edhe të vdekurit nga varri. Bravo..Ju e meritoni....

 • Drita Kaci
  Drita Kaci17 ditë më parë

  Jeni zera te mrekullueshëm te muzikes popullore na kenaqët me këto kengë të bukura🔥🔥🔥🙏

 • Vjollca Xhelili
  Vjollca Xhelili17 ditë më parë

  Si goja zemra ju kendofte se ba kenaqet

 • George Xhumari
  George Xhumari17 ditë më parë

  Si i Krishter Nuk kam te drejte qe te gjykoj kend .por thjesht dua te di ato qe shfaqen mos pelqim pse ? .c fare ka me Kenget e Permetit qe nuk i ka pelqyer . Specialistet e kenges kane arritur ne perfundimin qe Nese Perlat e Italise jane Operat .Perlat e Shqiperise dhe te greqise Jane Kenget Popullore .Nese nuk ju pelqen kenga Popullore .mos i shihni por qe ti votoni kunder nuk me duket e drejte

 • Latif Bora
  Latif Bora17 ditë më parë

  Kenge qe ia vlen ti degjosh plot embelsi dhe natyralitet, Respekte pafund per te dy juveeeeeeeee ju ruajteee zotiiiiii

 • Funky Guest House & Adventures
  Funky Guest House & Adventures17 ditë më parë

  Juliana Pasha dhe Vaske Curi ju dhente zoti shendet

 • Funky Guest House & Adventures
  Funky Guest House & Adventures17 ditë më parë

  Perle

 • Ylli Telha
  Ylli Telha17 ditë më parë

  Më bukur nuk bëhet u lumtë goja u këndoft zëmra

 • Luan Hoxha
  Luan Hoxha17 ditë më parë

  Julumt

 • Mixalis Kurra
  Mixalis Kurra17 ditë më parë

  Shume bukur suksese

 • arben basha
  arben basha18 ditë më parë

  Bravo një urim nga zemra ju lumtë goja

 • Lume Hoxha
  Lume Hoxha18 ditë më parë

  Suuuuuuper🤩🤩🤩🤩🤩

 • Domeniko Kokonozi
  Domeniko Kokonozi18 ditë më parë

  Bravo 👏👏👏👏👏👏👏👌

 • Klea Hoxholli
  Klea Hoxholli18 ditë më parë

  Zemra ju kendofte ❤❤

 • Fredi Tona
  Fredi Tona19 ditë më parë

  OOOOOOOHOHOHOHOHO!!!!!!!!!!!!!!!!!! KJO MUZIKË ËSHTË ILAÇI I SHPIRTIT!!!

 • Fredi Tona
  Fredi Tona19 ditë më parë

  NJË BRAVO E MADHE PËR MJESHTRAT E KLARINETËS!!!

 • Flutra Tatani
  Flutra Tatani20 ditë më parë

  Juljana je shum e mire..te la shum lezet ..kur kendon dhe kercen..te lumt ❤

 • Ardit Mecani
  Ardit Mecani20 ditë më parë

  V a s k e #1

 • O. Bani
  O. Bani20 ditë më parë

  Ju kendofte zemra!

 • mirela arapi
  mirela arapi20 ditë më parë

  Ju kendofte zemra

 • Joana Majko
  Joana Majko20 ditë më parë

  Mua më pëlqejnë shumë shumë këngët përmendte po shumë ama më bashkë curin është i paparë fare kam shumë do kisha shumë dëshirë ta dëgjoja nga afër nerta nga saranda e bukur

 • Franci Bregu
  Franci Bregu21 ditë më parë

  Ju lumtë goja na kënaqet 👏👏👏👏

 • Zapata Zapatino
  Zapata Zapatino21 ditë më parë

  Permeti, vatra e artit dhe e kultures se vertet. Respekte per popullin e Permetit.

 • Fatos Bame
  Fatos Bame21 ditë më parë

  Bilbili shendet Kanarine me nje djale

 • Mimoza Baxhija
  Mimoza Baxhija21 ditë më parë

  Na kenaqet o kengetare te mbrekullueshem Juli ti i kendon te gjitha trevat je e mbtekullueshme te kane lezet edhe kercimet qe bene je e madhe

 • Zhuljeta Shore
  Zhuljeta Shore21 ditë më parë

  Vaske curri mos vdeksh kurre. Bravo dhe juliana ju perqafoj

 • Zhuljeta Shore
  Zhuljeta Shore21 ditë më parë

  Zemra ju kendofte na kenaqet shpirtin. Mos vdekte kurre kenga popullore.

 • En Su
  En Su22 ditë më parë

  E kenga permetare si vet permeti i bukur i mir i thjesht gjith ijeshi bravo vask curri

 • Selena Koci
  Selena Koci22 ditë më parë

  Juliana i qan edhe kenget e jugut,dhe pse eshte nga veriu.Shume bukur te dy zerat.Bravo

 • shkelqim mehmetaj
  shkelqim mehmetaj22 ditë më parë

  bravo vaske e juljana shume bukur

 • Astrit Cela
  Astrit Cela22 ditë më parë

  JULJANA TI KËNDON PO DO TË LUMTUSH ME SHUMË RESPEKT PËR VATH CURRIN SI VETERAN bravo të lumtë goja bravo

 • Kozeta Zaimaj
  Kozeta Zaimaj22 ditë më parë

  Jeni kengetaret me te mire ,me pelqeni shume 😘😘

 • Ronaldo sulejmani
  Ronaldo sulejmani22 ditë më parë

  Edhe kta cunat e orkestres te gjith si Boba kta kitaristat mjeshtra basisti mjeshter

 • Ornela Demo
  Ornela Demo23 ditë më parë

  te mbrekullueshem Vaske Curri dhe Juliana Pasha. Pervec kollazhit fantastik qe sollet, na transmetoni energji positive nga syte qe ju shkelqejne ne kte interpretim. Kombinim shum i bukur zerash.

 • Ilir Koci
  Ilir Koci23 ditë më parë

  Ju lumt goja te dyve na kenaqet vaske mos pac vdekje kurrrrrrr

 • Lorenc Tanushi
  Lorenc Tanushi23 ditë më parë

  Vetem nje pytje kam shume me kane pelqyer kenget e te gjitheve artisteve por kengetaren me te bukure qe ka shiperia Poni perse nuke i bete ftes ne kenge mojerespekte 🇦🇱❤❤🇪🇺❤❤

 • Leonora pasho
  Leonora pasho23 ditë më parë

  M dzxx Z

 • Isuf Morea
  Isuf Morea23 ditë më parë

  Vizion Plus na ka dhene perla, e ngriti ne nje nivel te jashtezakonshem muziken popullore

 • alket biliman
  alket biliman23 ditë më parë

  NA KENAQE O PERMETI YNE

 • Jonus Melaj
  Jonus Melaj23 ditë më parë

  Jemi krenar qe jemi permetar ju kendoft zemra

 • Jonus Melaj

  Jonus Melaj

  23 ditë më parë

  Edhe kjo juljana kendoka super kenget tona bravo

 • Rudin Mekolli
  Rudin Mekolli23 ditë më parë

  Zemra ju kendofte gjithmone

 • Alketa Mbroci
  Alketa Mbroci23 ditë më parë

  Te Mbrekullueshme te Mahniteshem😘😘

 • Naime Shehaj
  Naime Shehaj24 ditë më parë

  Ju lumte goja me zerin e bukur ❤

 • Manushaqe Germenji
  Manushaqe Germenji24 ditë më parë

  I madhi Vaske Curri qe sjelle pranvere edhe ne dimer me zerin e tije si bilbil respekte 🌟🌟🌟🌟🌟

 • Artan Kodrasi
  Artan Kodrasi24 ditë më parë

  Bravo bravo se na nxorrete malline

 • Gazi inoks
  Gazi inoks24 ditë më parë

  Ke qene lezeti i asaj mbremje moj Juliana ... zoti te kenaqte ne jete ashtu si na kenaqe ne permetaret ate nate 🙏🏻

 • Astrit Cela
  Astrit Cela24 ditë më parë

  TË LUMTË GOJA JULJANA VASKË CURRI NA KËNQNI SHPIRTIN

 • Manjola Lico
  Manjola Lico24 ditë më parë

  Zemra ju kendofte se na kenaqet suksese

 • Jetmira Ninga
  Jetmira Ninga24 ditë më parë

  Suuuper ju lumte o bilbila na kenaqet👏👏👏🌹🌹

 • Emiljano Hasani
  Emiljano Hasani24 ditë më parë

  Ju lumte goja te dyve oo birbila jeni te vecant ⭐⭐✨

 • Albana Dimo
  Albana Dimo24 ditë më parë

  Ju lumtë bravo zemra ju këndoftë👏👏👏👏🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌟🌼🌼

 • Shaho Shahaj
  Shaho Shahaj24 ditë më parë

  Ju kendoft zemra o bilbila te juvut jeni te medhenje

 • Xhevair Qevani
  Xhevair Qevani24 ditë më parë

  I perkryer bashkpunimi bravo ju lumte goja

 • Laberi Lar ne flori
  Laberi Lar ne flori24 ditë më parë

  Nostalgji per keto kenge ju limte goja

 • Anita Stafa
  Anita Stafa24 ditë më parë

  Kenaqesi tu degjosh..

 • Ardit Hoxha
  Ardit Hoxha24 ditë më parë

  A ju kenoft zemra e shpirti.cme kenaqet me kto keng🤗opa opaaaa🔥🔥🔥

 • Tatiana Cuka
  Tatiana Cuka24 ditë më parë

  Na kenaqet zemra ju kendofte dy kengetare te peferuarit e mi

 • Virsion Prifti
  Virsion Prifti24 ditë më parë

  Kapo lavoro

 • Astrit Cela
  Astrit Cela25 ditë më parë

  SA LEZET TË KA KËNGA ME VASKË CURRIN JU LUMTË GOJA

 • ajda Belishova
  ajda Belishova25 ditë më parë

  Tomi engjell ju jeni Djalli

 • Ferzilet Dani
  Ferzilet Dani25 ditë më parë

  Ju lumte goja

 • Natasha Mihali
  Natasha Mihali25 ditë më parë

  Bravo vizion plus , bravo vëllezrit Laço , bravo orkestra e mrekullueshme ! Super 🌟 Vaskë Curri , qershia mbi tortë Juliana me këngët përmetare . Zoti ju dhëntë jetë të gjatë të gjithëve dhe ju këndoftë zemra ashtu si goja !!👏👏👏👏👏👏

Faqja Tjeter