Ekskuzive / Xhaxhai i Çalamanit: Dua dënim me vdekje! Më doli me thikë, sot do kisha fatin e Mateos

Vrasja e Mateo Vasiut në fshatin Grecalli të Fierit ngriti në këmbë opinionin publik. Ditën e djeshme në gjykatën e Fierit, pritej të mbrrinte për masë sigurie vrasësi i Mateos, familjarët e kanë pritur këtë moment me përplasje të forta ndaj forcave të policisë mes britmave dhe lotëve duke kërkuar dënimin me vdekje të vrasësit Klodian Calamani. Por dëshmia e babait, vëllait dhe nënës ishte tronditëse. Ditën e sotme të tjera dëshmi rreth ngjarjes por edhe një analize e vëndngjarjes, pasi vendi ku u krye dhe krimi është shumë afër rrugës kryesore dhe i zbuluar nga gjithçka përreth.

Komente: 138

 • QUEENIE MacKenzie
  QUEENIE MacKenzie

  Gazetare, emocionet nuk lidhen me drejtësinë!

 • Lindita Kola
  Lindita Kola

  Ket porson duhe me var me litar me vjen shum keq per familje per nene

 • Kosova is Albania
  Kosova is Albania

  U knaqet tu bo emisione në shpin të fatkeqsise tjerve. Zoti u shperbleft në familjen tuaj.

 • Manjola lama Caca
  Manjola lama Caca

  Ngushëllime familjes njëherë dhe bravo që mereni kaq imtësisht

 • Qefsere Domi
  Qefsere Domi

  Me vjen shum.keq per vogelushin me dhemb zemra

 • Tereze Lleshi
  Tereze Lleshi

  Ju si emisjon bravo ju çoftë të vazhdoni këtë punë pa ndërhyrje të asnjë politikani sie të gjithë politikanët janë i njëjti llum i të njëjtit kazan..

 • Manjola lama Caca
  Manjola lama Caca

  Elvis faleminderit që mereni kaq imtësisht me problematiken ngushëllime familjes

 • Buqe Murati
  Buqe Murati

  Helena té lumt goja ❤👍

 • Lina Abazi
  Lina Abazi

  Zoti avokat mos ndodhte po po të ishte fëmija yt si do reagoje ti se unë si nënë nuk të fal po do ti lutesha atyre derrave që do jetojnë me të ti nxjerrin syt pastaj ta varin ju lutem si nënë

 • Cool Girls
  Cool Girls

  Mjer prinderit qe fmija nuk ju kthehet mo😭😭😭😭😭😭😭

 • Dhurata Xhafa
  Dhurata Xhafa

  Riposati in pace piccolo angelo d

 • Majlinda Elezi
  Majlinda Elezi

  ky lloj avokati thot nuk na intereson kjo gje ,, zoti avokat te rafte e njejta ngjarje ne familjen tende dhe neve nuk na intereson plera te gjithe jene shum flm evis edhe elena ,, ngushellime familjes edhe ne qe jetojm larg na ka semurur kjo ngjarje edhe engjelli i vogel u preft ne paqe 😭😭😭😭😭😭😭😭❤️

 • Cool Girls
  Cool Girls

  Po ka plot si i kan ne familje ”mostra te tilla”e nuk guxojn me denancu😡😡

 • Ida Adi
  Ida Adi

  fajin e ka edhe shoqeria ! nuk e kuptoj si nuk e kane denoncuar per gjithe keto krime qe ka bere ky i cmendur ! kur mesojm ti drejtohemi policise dhe te bejme denoncim per cdo kanosje qe na jep rrethi shoqeror apo familjar ?

 • Valbona Zorzutti
  Valbona Zorzutti

  Po pse policija ben siku nuk shikon se e regullojne chunst e burgut. Ka chuna boll te mire ne burrg

 • Tereze Lleshi
  Tereze Lleshi

  Shumë gjëra fsheh ky që mos të them ndonjë fyrje për të se është në moshë turp të ketë…

 • Franko Filipi
  Franko Filipi

  Ju beni shum pun te mir per emisjonin si gazetar se normal se avukatit nuk i pelqen se po te kishin ven ligjin pa korrupsjon nuk kishin krime te tmerrshme si kjo e fundit.

 • Bahrije Shijaku
  Bahrije Shijaku

  Ket Person duhet ta varni e ta digjni per se gjalli

 • mani s
  mani s

  Ka nje kufi mes njerzores dhe profesioni z,avokat. Nese profesioni yt te ka zhveshur nga te qenurit njeri, z, evis ka ftuar personin e gabuar. Nuk mund te shprehet nje avokat me nje pytje te tille, Organi hetues çfare duhet te hetoje?

 • Tereze Lleshi
  Tereze Lleshi

  Sikur mos të kishte avokat drejtësia do ishte krejtësisht ndryshe

Faqja Tjeter