Ekskuzive / Xhaxhai i Çalamanit: Dua dënim me vdekje! Më doli me thikë, sot do kisha fatin e Mateos

Argëtim

Vrasja e Mateo Vasiut në fshatin Grecalli të Fierit ngriti në këmbë opinionin publik. Ditën e djeshme në gjykatën e Fierit, pritej të mbrrinte për masë sigurie vrasësi i Mateos, familjarët e kanë pritur këtë moment me përplasje të forta ndaj forcave të policisë mes britmave dhe lotëve duke kërkuar dënimin me vdekje të vrasësit Klodian Calamani. Por dëshmia e babait, vëllait dhe nënës ishte tronditëse. Ditën e sotme të tjera dëshmi rreth ngjarjes por edhe një analize e vëndngjarjes, pasi vendi ku u krye dhe krimi është shumë afër rrugës kryesore dhe i zbuluar nga gjithçka përreth.

Komente: 134

 • Tonipatos Ferataj
  Tonipatos Ferataj6 ditë më parë

  Kta po bejn biznes tani me femin o zot ku jetojm , mes plerave

 • Milhata Halimi
  Milhata Halimi7 ditë më parë

  Shum fol vis nuk i len me fol avokatin ma pak fol mos u bush nfrym se nuk te kemi nxjer ne gara

 • Donika Shkembi
  Donika Shkembi7 ditë më parë

  Ti pritet trupi methike ti vendoset krip ne to se me njeplumb nuk eshte mire

 • Marsida Kocija
  Marsida Kocija7 ditë më parë

  VEQ AVOKAT NUK ESHTE KY ...AMAN KU E E KENI GJET ????

 • stamatis nasis
  stamatis nasis8 ditë më parë

  O zot vetm avokat squhet ku majumun

 • stamatis nasis
  stamatis nasis8 ditë më parë

  O ju hengert mortja o xhaxha dhi ti ke faj duhet ta come ne polici

 • stamatis nasis
  stamatis nasis8 ditë më parë

  Bravo helena ska burra sot

 • Luan Rrapaj
  Luan Rrapaj8 ditë më parë

  Nga e keni gjet kete avukat przt

 • Bexhet Z
  Bexhet Z9 ditë më parë

  O avukat dhe ligjvënes Shteti ka vëndin ka popullin dhe vazhdimësi KUR populli i SHTETIT kërkon të vërë një ligj ose ta heq ligjë vënësit dhe ligjë zbatusit duhet të veprojnë ku ai mer formën e pterë qyshë në fillimin e ngritjes të këtij ose ngjarjeje ( ligje emergjence verdikti i popullit ) shteti populli kushtetuta janë një

 • Edmond Mondi
  Edmond Mondi9 ditë më parë

  E vertet see nuk Eka kush menjen qa Po ba tjetri ntoken e vet nese skapas zhurma tmlla tjert skan nga ta kuptojn cpo ndodh

 • Bexhet Z
  Bexhet Z9 ditë më parë

  Të nderuar ka dy lloj AVUKAT dhe AVU KOT

 • Nela Dhamo
  Nela Dhamo9 ditë më parë

  O avokat leshi o zot

 • Taylor Hill
  Taylor Hill9 ditë më parë

  Ne fshate njerzit nuk para i Shikon neper rruget e fshatit Mos te duket cudi qe nuk kane pare O Evis Do jete njeri i semur mendore Meriton varje ne mes te Fierit

 • Zela Hysenlli
  Zela Hysenlli9 ditë më parë

  Ky qenka avukat leshi po na sqaron nga tokat iko te erthte brapa qafes qe te mesosh te flasesh per dhibjen e nje femije

 • N M
  N M9 ditë më parë

  Kuuu mu tut edhe prej migjes te Kllodijanit qasi koka i kisha mbyt ket familja te flliqt

 • FNF_547
  FNF_54710 ditë më parë

  Min e 35 qe flet gruja 80 vjeqe

 • mani s
  mani s10 ditë më parë

  Ka nje kufi mes njerzores dhe profesioni z,avokat. Nese profesioni yt te ka zhveshur nga te qenurit njeri, z, evis ka ftuar personin e gabuar. Nuk mund te shprehet nje avokat me nje pytje te tille, Organi hetues çfare duhet te hetoje?

 • kleda hoxha
  kleda hoxha10 ditë më parë

  O budallcke gazetare tani qe ai eshte ne burg si paska frike fshati te flasi qenkan te traumatizuar ?! Pse nuk flet asnje?! Kemi dyshime po nuk dime gje

 • Adelina Kica
  Adelina Kica10 ditë më parë

  E gruja xhaxhait ka qen mbrenda me klodianin i ka par bashk dhe dueshte te vritet Mateo mos u dale ajo gje ne shesh

 • Omer Albania
  Omer Albania10 ditë më parë

  Vallai nuk e kuptoj se si banort e zones nuk e kan ekzekutu ket moterqim, del tjetri thot ka tentu me m’pordhunu grun, ka pordhunu ma perpara ate vajzen 16 vjece, shante njerzit n’rruge dhe i ngacmonte, a ka burra aja zone apo burrat e asaj zone jan gej se ska mundsi, un jam nga Shkodra dhe kjo ngjarje na ka ba me nxjerr lot, por n’Shkoder nuk jeton as 1 ore me tentu me pordhunu grun e tjetrit

 • Lumturi Kodra
  Lumturi Kodra10 ditë më parë

  Ti xhaxha pi vete m e shume raki

 • Lumturi Kodra
  Lumturi Kodra10 ditë më parë

  Avokat po del kunder realitetit

 • Its_Basti _17
  Its_Basti _1710 ditë më parë

  Gazetare e paaftë ,fute gjithë njerëzit në bela .Lerja prokurorisë dhe organeve kompetente ta zgjidhin çështjen.

 • Ina Sheta
  Ina Sheta10 ditë më parë

  Ku e kane gjetur kete avokat??? Ky e kupton vetem cfare po thote?? Aty eshte vrare nje femi ky analizon llojin e tokes 🙄. Je ftuar per te folur per ceshtjen

 • Viktori Sejdarasi
  Viktori Sejdarasi11 ditë më parë

  Ffff

 • Keti Rabija
  Keti Rabija11 ditë më parë

  Po ti nuk le te flas asnje moj zonj...i fton ata avokat e psikolog ...por nuk i le te mbarojn fjalen

 • Volan Elezi
  Volan Elezi11 ditë më parë

  Po dhe ky qe genjen do litarin

 • Lindita Kola
  Lindita Kola11 ditë më parë

  Ket porson duhe me var me litar me vjen shum keq per familje per nene

 • Majlinda Elezi
  Majlinda Elezi12 ditë më parë

  ky lloj avokati thot nuk na intereson kjo gje ,, zoti avokat te rafte e njejta ngjarje ne familjen tende dhe neve nuk na intereson plera te gjithe jene shum flm evis edhe elena ,, ngushellime familjes edhe ne qe jetojm larg na ka semurur kjo ngjarje edhe engjelli i vogel u preft ne paqe 😭😭😭😭😭😭😭😭❤️

 • Λαουρετα Κουρρα

  Λαουρετα Κουρρα

  9 ditë më parë

  Mos uro per nje femij tjeter t pesoj t njejtat aman se nga plasi zemra 😢po ikin femij cdo dit t njejtat degjojem sdurojem dot per femij 😢😢😢😢ishalla gjihet e verteta 😢😢😢😢😢😢

 • Mirela Tafa

  Mirela Tafa

  10 ditë më parë

  Kete mendim kam dhe un me ty cfare njeriu eshte ky avokati per zotin si nuk paska pak meshir per kete familjen.😢.

 • roza katroshi
  roza katroshi12 ditë më parë

  Ai eshte perbindesh,monster edhe mbeturine e shekullit,ka qene i vetedijshem per krimin makaber qe ka bere. Shume gjynah ai engjell I vogel qe nuk jeton me.

 • Dhurata Xhafa
  Dhurata Xhafa12 ditë më parë

  Riposati in pace piccolo angelo d

 • Mrike Ndoci

  Mrike Ndoci

  10 ditë më parë

  O PLEHER AVUKAT TI DO TE ZHDUKIN BASHK ME KRIMINELIN

 • Tereze Lleshi
  Tereze Lleshi12 ditë më parë

  Ju si emisjon bravo ju çoftë të vazhdoni këtë punë pa ndërhyrje të asnjë politikani sie të gjithë politikanët janë i njëjti llum i të njëjtit kazan..

 • Tereze Lleshi
  Tereze Lleshi12 ditë më parë

  Gruja ka frikë se këtu në këtë mes nuk është vetëm kjo mostër mbas këtij fshihen edhe njerëz të afërm të viktimës edhe policët se unë kam besim se ata e shfrytëzonin atë edhe për gjëra të tjera unë besoj 😡😡😡😡

 • Tereze Lleshi
  Tereze Lleshi12 ditë më parë

  Kush ne ??Po të gjithë politikanët që kanë vilat e tyre fshehur nga telat me gjemba makinat e blinduara …..Ku ka shtet përveç një pjese të tiranës dhe 2-3 qytetëve 😡😡😡😡😡

 • Tereze Lleshi
  Tereze Lleshi12 ditë më parë

  Shumë gjëra fsheh ky që mos të them ndonjë fyrje për të se është në moshë turp të ketë…

 • Tereze Lleshi
  Tereze Lleshi12 ditë më parë

  Sikur mos të kishte avokat drejtësia do ishte krejtësisht ndryshe

 • Tereze Lleshi
  Tereze Lleshi12 ditë më parë

  Jo moj zonjë është denancuar për përdhunim dhe ishte i lirë

 • Kadrije
  Kadrije12 ditë më parë

  Oooo Evis nuk te kuptoj qfarë thua oooo Evis qfarë thua Avokatit si nuk e ka parë askush,jam me avokatin nuk mendon askush qe dikush po benë ndonje krim ,ndoshta dikush mendon qe vjeshta tani dhe po rrotullon token per pranvere per te mbjellur diq ne pranverë,por Evis më dukesh e quditshme, më dhëmbë shpirti per atë fëmijë të të shprehem por ai ishtë një fëmijë i vogël e ka mashtruar ju dini qe ai e paska derguar per ti blere bukë, Ah Shqiperi Ah Shqiperi Qfare nuk ndodhë në Shqipërinë tonë,prehen ,vrahen grihen qdo ditë njerezit sikur te ishin asgjë.

 • Barci Barci
  Barci Barci12 ditë më parë

  Ju lutemi adhe ne qe jemi jashte jemi tronditur shume ngushellojme familjen po' e denuat me vdekje me mire beni nje gjilpere dhe te vdes Jo te varni ASE burk per tere jeten se ai eshte problematik Mos e nxirni me nga burgu me falni gracie ciau

 • fatime peci
  fatime peci12 ditë më parë

  o sikur t ishte enveri xhall e kish shti n vorr bashk me t vdekurin o pasha zotin kurr nuk ishin bo kto vepra

 • fatime peci

  fatime peci

  12 ditë më parë

  kush e pilqen kit vendim te boj like

 • fatime peci

  fatime peci

  12 ditë më parë

  oo [ shteti ka vet faj se i len kriminelat t qet e ju jep buk

 • Larkoo Mobile
  Larkoo Mobile12 ditë më parë

  Duhet te ishte cuar gjith shqipria ne kembe ne cdo qytet per varjen e flliqesires, dhe jo vetem KY, po te gjith kush vret e I ben keq femijve te digjen te varur

 • fatime peci
  fatime peci12 ditë më parë

  o ku ku larg asht ni or mi lon t jetoj at kriminel n jet por shteti duhet mej ra kazum n krah jo n krye se e myt shpejt po n qaf e per kadal mi sos me zjar si n helli tu e piq si pulen e as kush nuk kish bo ksi vepre

 • Cool Girls
  Cool Girls12 ditë më parë

  Po ka plot si i kan ne familje ”mostra te tilla”e nuk guxojn me denancu😡😡

 • Cool Girls
  Cool Girls13 ditë më parë

  Mjer prinderit qe fmija nuk ju kthehet mo😭😭😭😭😭😭😭

 • no no
  no no13 ditë më parë

  Xhaxhai do të mbuloj kakan me pipi,,gjys ore fol e fol gazetarja 1 minut përgjigje xhaxhai,,I nxirte fjalët me grepa, Po ja,po qysh,po jo,po ça,kish pir pak,pastaj thot ta varin se ka frik hasmërin

 • Dhurata Zenelaj
  Dhurata Zenelaj13 ditë më parë

  Fjalet jane fukarallek ai duhet varur e jo te rrije ne Burg e te jetoje pa' punuar ne kurriz te taksave qe paguan njeriu i ndershem

 • Ida Adi
  Ida Adi13 ditë më parë

  fajin e ka edhe shoqeria ! nuk e kuptoj si nuk e kane denoncuar per gjithe keto krime qe ka bere ky i cmendur ! kur mesojm ti drejtohemi policise dhe te bejme denoncim per cdo kanosje qe na jep rrethi shoqeror apo familjar ?

 • S. B.

  S. B.

  9 ditë më parë

  @kleda hoxha të drejtë ke , e mendoj si ty Kam edhe për të shtuar që prindërit duheshin të flisnin me djalin tja ndalonin të fliste me atë kriminel dhe përdhunues jo më ti blinte buken

 • kleda hoxha

  kleda hoxha

  10 ditë më parë

  @merita mullaj prandaj e mbante fshati me buke ?! Si mundet nje fshat i tere te ushqej nje perdhunues?!

 • merita mullaj

  merita mullaj

  12 ditë më parë

  Shoqeria e ka denoncu tek polici por sikurse polici eshte me dipllome te blere e ka rraf dhe e ka lane te lire. Ai ka dash rraf ne menyre çnjerezore nga meshkujt e fshatit , ashtu siç e la tu kuptonte edhe psikologia . Ky avokati shqip po flet po duket sikur eshte i pire. Avokat paske harru trurin ne shtepi apo me ndonje klub?

 • Lorenc Kodra
  Lorenc Kodra13 ditë më parë

  Oooo zot cfar dhimbje .....nuk ka me gjynah

 • G Master
  G Master13 ditë më parë

  KA DASHT ME PËRDHUNU E DO TA KET MYT MRENDA SHPIS

 • Kosova is Albania
  Kosova is Albania13 ditë më parë

  U knaqet tu bo emisione në shpin të fatkeqsise tjerve. Zoti u shperbleft në familjen tuaj.

 • Elen Laert
  Elen Laert13 ditë më parë

  Elena ka shume te drejte dhe bravo i qofte ne komentin e saj dhe une personalisht jam revoltuar pa mase qe nje lagje e tere si kane vene drurin ati moster kafsherore ta debonin nga fshati perkundrazi me paturpesine me te madhe nga injoranca e tyre ngaqe sdine qfare flasin dhe e justifikojne mostren dikush thote u rrit pa dashuri dikush thote ishte budalla dikush thote mete meta mendore dmth se mendojne qe do ta nxjerrin nga burgu do te na e mxjerrin te pafajshem ate moster Po ti shikosh komeshijnte kur flasin te hapin barkun plehrat qe kur ai ka bere veprimin makaber me 16 vjeqaren keta duhet te ishin vigjilent dhe te kujdesshem jo te beni sehir te pini raki dhe te shikoni telenovela Edhe familja e Mateos s duhet ta mbanin afer duke i dhene buke ai meritonte plumbin Iku ai engjell i vogel dhe aq i pafajshem per moskujdesine e te gjithve si te familjes si te komshinjeve Prandaj prinder mbani femijet afer me keshilla dhe dashuri Nuk e ka joshur me biqiklet pa interes ka abuzuar seksualisht me femine mostra kafshe pedofil prandaj ka dashur me qdo kusht per te humbur gjurmet e abuzimit seksual prandaj donte ta digjte Te kujdeseni per femijet mos te rrine prinderit duke pare telenovela e neper Fb Avokati flet marrezira shume i paafte

 • Hamide Krasniqi
  Hamide Krasniqi13 ditë më parë

  Mjafeni ma ky Ndoshta Sesht nermal. Nese ka vrae shum njerz nuk munk te varren njerin nese ka be ni vrasje. Gjagjau mu pas kan qen nermal e kishte ndihmue Vrarsit turp. Kini kujdes prindit ti rujn femijt e tyre si duhet

 • Sejdi Sadiki
  Sejdi Sadiki13 ditë më parë

  ska shtet ne shqipri qe dhet vite nena e bleona mates tregon kush ja mori vajzen po qamilja elir asht

 • Qefsere Domi
  Qefsere Domi13 ditë më parë

  Me vjen shum.keq per vogelushin me dhemb zemra

 • Buqe Murati
  Buqe Murati13 ditë më parë

  Helena té lumt goja ❤👍

 • Frange Kola
  Frange Kola13 ditë më parë

  Kater vite burg eshte denu per ate vajzen ky moster

 • Haziz Lika
  Haziz Lika13 ditë më parë

  po qfar tmerri ngushllime familjes po qe diskutoni kaq shum per nje pleher nxireni e jephani familjareve te mjerit ta bejn copa qfar te dian ti bejn si ate si ardjan prrenjasin dhe gjith ato plehrat se nuk du ti permend te gjith jam ndakort jo denim me vdekje per nje qe merret me lend narkotike e gjera me te vogla por per kso rastesh shum gabim qe diskutohet kaq shum per nje moster te till

 • Melina Jonuzaj
  Melina Jonuzaj13 ditë më parë

  Ju lutem llafet janë vukarallik akoma merr frymë ai Mostër ?poo oopoooo o shtet

 • Marija Kabashi
  Marija Kabashi13 ditë më parë

  Ju lutem po na qmedeni qe dihet se ka provu djegjen me benzin apo alkohol eky denim asht ikryr merrne te gropa ku deshi ta djeg djali te djeget edhe ai djall i mallkuar

 • Manjola lama Caca
  Manjola lama Caca13 ditë më parë

  Ngushëllime familjes njëherë dhe bravo që mereni kaq imtësisht

 • Manjola lama Caca
  Manjola lama Caca13 ditë më parë

  Elvis faleminderit që mereni kaq imtësisht me problematiken ngushëllime familjes

 • Dule Dotse
  Dule Dotse13 ditë më parë

  duhet te vritet aj maskara duhet djeget mes firit po qajm nat dit per at engjull

 • Kimete Balliu
  Kimete Balliu13 ditë më parë

  Evis po ne si jetojm larg shqipris si mundemi te firmosim per ta varur me litar ose me i pre mishin me thik e ti fusim krip ti regjet mishi

 • Zyra Kurbalaj
  Zyra Kurbalaj13 ditë më parë

  Çohu Enver edhe një her

 • Vjollca Mance
  Vjollca Mance13 ditë më parë

  jeni ju avokatet e shitur qe i mbroni kriminelet dhe ju ulni denimin mjaft fole se ma shpife

 • Milazim Hoxha
  Milazim Hoxha13 ditë më parë

  More mos mirri tash me ket ngjarje po merrni msim prej ksaj ngjarje se djali nuk ngjallet p shikonitjert ktiminel kjo aht edhe pasoja e luftes se 97 ku shipnia ua dorzoj kriminelve Armatimin pushtetiti qa se ka dorzu askush ne evrop si forzohet ushtria para rrebelve si hapen drpot e armatimit po kriminel jan oficert e mdhaj prsidenti duhet tjep urdhen te prer qe mos ta le ne dur te rreblve

 • Milazim Hoxha
  Milazim Hoxha13 ditë më parë

  Ojti zonj mos fol moj se sfurohehesh ti

 • Franko Filipi
  Franko Filipi13 ditë më parë

  Ketu fol mir avukati se ne evrop nuk lejohet femija ne ate moshe as nje menyr qe te rrin vetem pa kujdestarin e prinderve.

 • Al Tu
  Al Tu13 ditë më parë

  Ky avokat me acaron nervat sa her e ftojn vec budalliqe thot .

 • Ilir Krasniqi
  Ilir Krasniqi13 ditë më parë

  Xhaxhai i Qalamanit ska faje ai nuk eshte dhunues, jeni keqkuptu xhaxhai i Mateos ishte dhunues.

 • Franko Filipi
  Franko Filipi13 ditë më parë

  Ju beni shum pun te mir per emisjonin si gazetar se normal se avukatit nuk i pelqen se po te kishin ven ligjin pa korrupsjon nuk kishin krime te tmerrshme si kjo e fundit.

 • Bea Bangladesh
  Bea Bangladesh13 ditë më parë

  Shum budallaqe ju dyja..po ku me dit shteti ose dikush kur do ndodj diqka ? ju folni kot se kurr nuk dihet ne te ardhmen o njerz

 • Shoxhaj Shoxhaj
  Shoxhaj Shoxhaj13 ditë më parë

  E po te besh emision per nje qen pse se vrisni qenin 🔪⚰ e vrafte zoti

 • BeR Martin
  BeR Martin13 ditë më parë

  shum rand kaba Q 1 video mbram than i kish than mateo mos ma ngucn mamin a jan zier a vetem ka folur nuk di duket se sopaten e ka pas si arm ne mend kurt hyjn nokush n shpi te ziet po djali shum i vogel ai 38 djali shum i vogel shum keq e ka ber

 • Lina Abazi
  Lina Abazi13 ditë më parë

  Zoti avokat mos ndodhte po po të ishte fëmija yt si do reagoje ti se unë si nënë nuk të fal po do ti lutesha atyre derrave që do jetojnë me të ti nxjerrin syt pastaj ta varin ju lutem si nënë

 • dea dea
  dea dea13 ditë më parë

  Sa x mendim tim nje njeri i tille nese mund ta quash keshtu nuk ka cfare i duhet me shoqeris apo popullit me vrasjen e ketij engjelli te vogel e ka vulos vet denimin me vdekje ..mos e kurseni ju lutem degjoni dhimbjen e prinderve e te gjithe atye prinderve qe presin drejtesi per femijt e tyre

 • Agiana Nesturaj
  Agiana Nesturaj13 ditë më parë

  Dmth çfarë kërkon nga avokati kjo.... O je budalle o je e ligë.

 • Maria 1996
  Maria 199613 ditë më parë

  Helena te lumte

 • Call of Jacks Boxe
  Call of Jacks Boxe13 ditë më parë

  E kane trazuar keq mbase po duhen sqarime pse ka ndodhur pikerisht ke ky femije,tronditu po duhen shume gjuqe per ta gjetur te drejten. Emision debile

 • ΑΛΝΤΑ ΤΖΟΓΚΟΥ
  ΑΛΝΤΑ ΤΖΟΓΚΟΥ13 ditë më parë

  Lerjani vetem 5 minuta familjareve ate funderine te bejne ate qe duhet bere atij bire bushtre......

 • Valbona Zorzutti
  Valbona Zorzutti13 ditë më parë

  Po pse policija ben siku nuk shikon se e regullojne chunst e burgut. Ka chuna boll te mire ne burrg

 • letta letta
  letta letta13 ditë më parë

  Mvin shum keq qe futem nkte thimbje (elena ska arayje publiku ktu thrrisni ku esht shteti e shteti dodnuar per te gjitha kto cfar krkoni ju cfar po' diskutoni si nuk ekapar njeri mashtrusin si kaber zap shteti e joo me ta shikojn njerzit )beni fuqi te prbashkt qe te faret me kokn posht 😡

 • mimaria mimaria
  mimaria mimaria13 ditë më parë

  Po drecia kure do ta mbroje pse e nxori nga burgu ase e mate brenda dhe kure e nxori pse se coi me kopshte zodhogjike pore e la te lire a de dinine drecia se si I doli shpirti meteose a e di se sa fmi ka pare Kta lame do zoti te burgosurite tja nxjerine shprtine atje ku te futete

 • Blerina Lika
  Blerina Lika13 ditë më parë

  Ai u be engjull e shum gjynah se nuk u rrit siq do donte ai e me enderrat e tij qe kishte. Fajtore jan te gjith ne ate fshate, e familja e Mateos nje moster qe ka rrembyer nje vajzen 16 vjece nuk afrohet nga dera, as nuk mbahet me buke, se ai do plumb. Ato qe tani dalin e flasin pas vdekie se 8- vjecarit thone jo po ka ber me kete e me ate. Rrini anonim e mos folni ma, hani mut.... kote. Heshtni se jeni te gjith fajtore per kete femije qe nga familja e deri tek fshati. Kan pare Ujkun e kan lypur gjurmet

 • Ina Manellari
  Ina Manellari13 ditë më parë

  O avokat cfar lidhje ka toka qe eshte zene me shtepi pra eshte ndertuar fshati me ngjarjen o njeri cdo kush qe ka token do ngreje dicka o dhtepi o biznes po pse duhet te bejne krim? Nuk ka lidhje o njerez hidhni firmen e ju si avokate per vrasje varje ne mes te Tiranes kaq mos e mbroni dhe ca prisni me .

 • T. Nelaj
  T. Nelaj13 ditë më parë

  Me gjith respektin për panelin, dua te them dicka, tek shteti nuk kan besim, sepse ai ësht denoncuar disa here, por policia nuk e ka marr seriozisht, çfar ndodh ? Nese un si qytetar denoncoj, shteti se merr seriozisht, un si qytetar km frik sepse ose do ta mbys e ta rrah keq,edhe un shkoj ne burg, ose do ta marrim me te mira se mos te me ngeli ne dor mua,, poooor pika kryesore nuk ka shtet, nuk kn faj banoret, Un jetoj ne nji shtet eu, kam një vajz 10 vjece, një dit kur vajza po shkonte ne shkoll një burr i moshur e ndalon per ti dhen një çokollat, goca refuzon, vjen ne shtepi e me thot, un njoftoj policin, brenda 3 minutave e rrethua e gjith zona, shkolla e goces u arrestuan disa persona te njasheshem, per 2 muaj goca u shoqeronte per ne shkoll ne menyr te fsheht nga nji agjent,, derisa goca e pa serish ate zoterin, edhe u arrestua menjihere, edhe sot ai perballet me gjykaten edhe me organizaten mbrojtejen e femijve, vetem nisi ti jap nji cokollat asgjo me shum, pooor esht shum e rend sepse e mendoja joshese kete gjeste, cdo dit shteti merrte edhe interesoheeej,, praaa shtetiiiii ,, nese un denoncoj shteti reagoooon

 • Ilmi Gogo
  Ilmi Gogo13 ditë më parë

  E o ervis e jo emisne te besh ti Po kjo situat nuk rregulloet me Sa sheroet kanceri po po tan te Gjith te rinjt po perdorin lent Narkotike po cfar prisni nga Helmi pi drog pi alkol imagjino Mese po e kalojn kohen tinjt epo cdo mbjellesh do korresh he thon se duhet mbjell droga se keshtu pasurohemi ja se kjo Esht kur nuk e mendojn se cfar Pasoja do ket po klodani e pinte Drogen dhe mateua humb jeten Po kjo esht qe njerzi nuk duan ta din per njeri tjetrin po ku kan Qen keta burra kur klodani ka Ber gjith keto maskaralleqe ja Thaft duart ikni po mir e ke o Elen po cjan keta njerz qe i ka Ven perpara nje lagje te ter po Kur e shikon nje person te till O zonja po keta mos e kan qerasur vet ymrin ymrin o burra

 • Natali Natal
  Natali Natal13 ditë më parë

  Bravo Elena,i bashkohem komplet diskutimit tuaj,edhe une do kisha mare masat nese do ishte nje familjari im,,do te thot policia nuk egziston,shteti nuk egziston,gjykatat nuk egzistojn, Shqiperia ka vdek, esht vrar,po e çderojn dita_dites ,beni vetgjyqesi o njerez

 • ELFRIEDA CНALMERS
  ELFRIEDA CНALMERS13 ditë më parë

  Këto tema gazetarët amerikanë këtu i kanë trajtuar para teje - kështu që mos bëj sikur po bën shpikje! Në nga ato është Nancy Grace: althe.info/number/sJq1gZVrnKOdobI/video

 • Elena Elena

  Elena Elena

  13 ditë më parë

  Ca krahasimi ben e dashur, diten me naten…

 • marija briskovic
  marija briskovic13 ditë më parë

  Bravo ELENA ,,te mjerin voglush e ka mbyt ma se pari nana vet qe ne ven te maj femijet e saj shkon e kerkon jeten e saj ,Zoti e mallkofte si dhe rrethi ,shoqeria ,familja me doren e ati katili ,me u pa çu njerezit e te ja kishin zbut shpinen do te vepronte nryshe ,edhe per avokatin Bravo ka te drejt asgja nuk qet ky masllahat , prralla boshe pa kurrfar nimu shoqrin ban vetem lajmin I lumi Zot e forcofte familen per at pllum 😢😢

 • ELFRIEDA CНALMERS
  ELFRIEDA CНALMERS13 ditë më parë

  Gazetare, emocionet nuk lidhen me drejtësinë!

 • Sweet Onyx

  Sweet Onyx

  11 ditë më parë

  @Juliana Halimi flisni kot. Nuk ndryshohet ligji per hir te gjendjes emocionale te ngjarjes.

 • Juliana Halimi

  Juliana Halimi

  12 ditë më parë

  Ky esh avukat kot ca ky mbron ane e vrasit ca ky na kep mendje me teorit e ti ai ka ber nje masaker e meriton vdekje me turtur qe te lutet vet ti ven litarin

 • Have Hoxhaj

  Have Hoxhaj

  13 ditë më parë

  @Flutura Bardhi P

 • Salla Bakiu

  Salla Bakiu

  13 ditë më parë

  @N. Veseli 7

 • N. Veseli

  N. Veseli

  13 ditë më parë

  E sakte, shqiptaret duhen te kerkojne drejtsi e cila ka humbe e jo gjera te kota.........! Popull pa koke........! Tash do ishte nji arsye e forte per nji proteste gjithe Kombtare, por prap se prap nuk do kete sepse populli ka deviju(humbe) rrugen e drejte e nuk ka shqiptar qe ti tregoi rrugen.........!

 • ELFRIEDA CНALMERS
  ELFRIEDA CНALMERS13 ditë më parë

  Ju ziheni për një copë gardhi dhe për një pulë dhe tradhëtoni gratë dhe i dhunoni, keni gojë ju të kërkoni dënimin me vdekje!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • ELFRIEDA CНALMERS
  ELFRIEDA CНALMERS13 ditë më parë

  Psikopati lindi "engjëll" por nuk iu instalua dashuria - kjo jo për faj të tij! Psikopati jetoi si fëmijë, ka lozur me shokët, ka urryer veten etj etj. Ju që e mbani veten si të shëndetshëm dhe njerëz të mirë, si mund të kërkoni vrasjen e tij?

 • ELFRIEDA CНALMERS
  ELFRIEDA CНALMERS13 ditë më parë

  "Me shumë kënaqësi do të plotësoja peticionin për dënimin me vdekje - pra për vrasjen" thotë dikush në telefon - Më vjen turp që jam pjesë e kësaj shoqërie barbare! Mirë psikopati aq di aq bën, po ti kush je që kërkon vdekjen e dikujt?

 • ELFRIEDA CНALMERS
  ELFRIEDA CНALMERS13 ditë më parë

  Cila është arsyeja e vërtetë që xhaxhai thotë "të varet"? Unë nuk mendoj se vrasja meritohet, por nëse do të mendoja se meritohet, atëherë edhe ti xhaxha meriton të varesh!

 • s h

  s h

  13 ditë më parë

  Arsyeja eshte : vrasja e nje femije.

 • ELFRIEDA CНALMERS
  ELFRIEDA CНALMERS13 ditë më parë

  Kush jeni ju që t'i merrni jetën dikujt? Klodiani mori jetë, ju - si jeni ndryshe?

 • Sweet Onyx

  Sweet Onyx

  11 ditë më parë

  @Ilda Flavia deshira per ta pare te vdekjr kete person, nuk do te thote te vendoset ligji me vdekje sepse ashtu sic kemi te burgosur te pafajshem do te kete edhe te denuar me vdekje te pagajshem. Gjyqesia nuk eshte gjithmone perfekte e sakte. Nuk mund te jete gjithmone e sakte….ligji i denimit me vdekje gjithashtu do te abuzohet. A kuptoni apo nuk kuptoni cfare po kerkoni. Pse kaq injorance masive ne shqiperi. Emocioni i renduar i popullit nuk duhet te ndryshoje ligjet. Pike.

 • Agnes

  Agnes

  13 ditë më parë

  @Ilda Flavia po' digjeni, digjini te gjithe se shqiperia eshte mbushur plot, por nuk funksionon keshtu. Nese nuk identifikohen e izolohen nga insituzionet nuk zgjidhet problemi aty.

 • Ilda Flavia

  Ilda Flavia

  13 ditë më parë

  @Agnes e para , nuk eshte fare i çmendur por nje kriminel gjakeftohte..E dyta , kjo ngjarje duhet ti dhembi vetem familjes ?! Kaq te pa shpirt jane ber njerzit sot ?? Po zonje , mua me dhemb ndoshta jo njesoj ama me dhemb dhe me frikson shume..Dhe ne fund mendoj qe masa me e mire parandaluese eshte denimi me vdekje sidomos per keto lloj krimesh..Me duket e pa vend ne kete rast mos deshira per ta pare te vdekur kete lloj mostre..

 • Agnes

  Agnes

  13 ditë më parë

  @Ilda Flavia jeni bere si turme qe doni gjak. Kuptoj familjen po' ju ? Nuk kuptoni qe problemi aty eshte me i thelle , Jane te cmendurit rrugeve PA kurim e nje i cmendur veshtire se e ka idene e realitetit. Jemi nena e kemi femije ndaj themi qe problemi nuk eshte thjeshte se vrate ate qe nuk eshte me as njeri por te meren masa te mos te ndodhin me raste te tilla.

 • Ilda Flavia

  Ilda Flavia

  13 ditë më parë

  Cfare teorie eshte kjo ?? ty dhe Profesoreshen e sexit kam lexuar me kete teori..Mostra qe ti na permend edhe emrin vrau nje femije , nje engjell..Ai nuk meriton te jetoj biles nese vdes me torture do jete akoma me mire..Nuk mendoj qe je nene , ndryshe nuk do flisje keshtu..

 • Elda Laska
  Elda Laska13 ditë më parë

  Nuk kuptoj perse e zgjasin kaq shum e digjni ne mes te bublikut ose prindrit e femijes ta bejm kete

 • Jimmy Gioti

  Jimmy Gioti

  13 ditë më parë

  Sa mir thua ti cdo prinder do e ben te por kush e le ate moster ne duart e familjarve se sdo donin me shum nga jeta se i biri nk i kthehet me 🥲🥲🥲

 • Ble Art
  Ble Art13 ditë më parë

  Po ti le nam moj Evis me kto programe...Po lej njerzt en telashe dhe me meri tveta!!!

 • suzi koci
  suzi koci13 ditë më parë

  Xhaxhai nuk ka faj Jam nene dhe engjelli u prehfte ne paqe Zemra po me dhemb Se Kam 3femije vete Ate qen duhet therur e ta lesh deri sa te vdese krimineli

 • Manushaqe Kurtdeda
  Manushaqe Kurtdeda13 ditë më parë

  Mo's u lodh zonja gazetere nuk eshte rasti I pare QE vriten e perdhunohen femijet Bekin Cenga nga Shpetim Zisa.Djali QE e perdhunoi e Zhduku Adrian Prrenjasi.Vajzen QE e vrau Plaku Shaban Norja.Djali QE e hodhen ne pus ne Korce.Klodianin QE e vrau policia e SA e SA te tjere.Ku ishte drejtesia

Faqja Tjeter