“Babë e bir u dogjën në një krevat”/ Gazetarja rrëfen mes lotësh tmerrin në Tetovë - Vizion Plus

www.vizionplus.tv
VizionPlusTV
VizionPlusTV
VizionPlusTv
14 pacientë humbën jetën si pasojë e zjarrit që shpërtheu në spitalin e përkohshëm COVID në Tetovë. Për të dhënë detaje për këtë tragjedi që shokoi jo vetëm Maqedoninë e Veriut, gazetarja e “Alsat”, Evi Shkopi, në një intervistë për Vizion Plus, me zërin që i dridhej e me lot në sy, ndau dëshmi dhe histori të trishta. Teksa raportonte pranë spitalit që u përfshi nga flakët mbrëmjen e djeshme, Shkopi tregoi se pacientët dhe personeli mjeksor që mbetën të plagosur, ndodhen jashtë rrezikut për jetën. “Pacientët e lënduar janë jashtë rrezikut për jetën; megjithatë, kemi dëgjuar histori të tmerrshme nga familjarët që kemi hasur në oborrin e spitalit të Tetovës. Sidoqoftë, nuk mundemi t’i marrim para kamerës deklaratat e tyre, sepse duhet të kemi mirëkuptim për dhimbjen që ata kanë. Janë histori nga më të ndryshme, ishte një vajzë në të njëzetat që hyri për të shpëtuar nënën e saj dhe asnjëra nuk doli nga ai objekt. Kemi të birin dhe babain që ishin shtrirë pranë njëri tjetrit, në një krevat, njëri ishte i paralizuar, kurse djali ishte rreth 28 vjeç, të dy kanë humbur jetën. Një vit më parë kanë humbur dhe nënën e tyre. Nga ajo familje ka mbetur vetëm një anëtar. Të gjithë janë prekur.” E pyetur për hetimet rreth kësaj ngjarjeje të rëndë dhe pikëpyetjet mbi shkaqet e tragjedisë, gazetarja deklaroi: “Po merren parasysh disa pista. Në muajin prill, drejtori ekonomik i këtij spitali e ngriti zërin duke thënë se ka parregullsi në mënyrën se si është ndërtuar ky objekt. Sot, drejtori i përgjithshëm nuk na dha një përgjigje konkrete, nëse i ka paraqitur diku ato parregullsi, e ndoshta do të ishte parandaluar kjo parregullsi. Nuk duhet ta aludojmë për shkaqet, megjithatë ka disa pista.”
Subscribe: www.youtube.com/user/vizionpl...

Komente

 • Feride Cukovci
  Feride Cukovci2 ditë më parë

  Oooooooo allah epjav sabrin kush e ka bo do jep llogari

 • Rf Viktor
  Rf Viktor4 ditë më parë

  Ozot 😭😭😭

 • Fatmire Mehmeti
  Fatmire Mehmeti6 ditë më parë

  Allahu ne gjenet o zot kush ka ni ka pas dhembje po kush e beri prej zotit mir se vjen amo prej njeriut ai u djekt

 • ela ela
  ela ela8 ditë më parë

  Oh ZOT CAR TMERI💔💔💔💔💔💔😭😭😭😭😭😭😭

 • hera maliqi
  hera maliqi8 ditë më parë

  Shum shum tmerr nuk ka ma keq vetem nje gje spo e kuptoj,me sa e pash ni video te ati spitali(te tmerrshum)ne ato momente te flakjes kishte koh per nxjerrjen e personave sepse aty dilte flake shum ngadal nuk kishte ndonje shperrthim te menjehetshum,mirpo nuk pati kurfar reagime ose shpejtesi per ndihme.kan pas kohe me I shpetu edhe shum te tjere mos jo per dere ka pas dritare gjithandej sdi sdi skam fjale dhembje shum e madhe ngushllime familjarve.e turp per shtetin,spital I pa pergaditur per raste te tilla.mungesa e zjarrfikesve,mungesa e shpetimtarve e shum shum te tjera.zoti na ruajt.

 • Pran Vera
  Pran Vera8 ditë më parë

  ishalla uh kallt qeverija zoti ih kallt ata te qeveris skam turp te qeveris si dalin ner televizore ska bo asnse pet shtetin vec per xhepat eh vet

 • The Human
  The Human8 ditë më parë

  O zot sa gjyna cfar behet keshtu gjyna

 • Iam Lilith
  Iam Lilith8 ditë më parë

  Ke moze prevod?

 • abbsnn cose
  abbsnn cose9 ditë më parë

  Ata qe e bene kete ungjekshin me zjarm gjehnemi ishalla 🤲

 • Albion
  Albion10 ditë më parë

  Sllavët !

 • Tefta Kola
  Tefta Kola10 ditë më parë

  Cfare kan pare ato njerëz me sy o zot I madhe ishalla ashtu I djekshin gjith si familje kush e ka be ate pa kujdesi

 • Tefta Kola
  Tefta Kola10 ditë më parë

  😭😭😭

 • 🍀🍀
  🍀🍀10 ditë më parë

  😢😢🙏🙏🙏

 • abbsnn cose

  abbsnn cose

  9 ditë më parë

  Ata qe e bene kete ungjekshin me zjarm gjehnemi ishalla 🤲

 • T M
  T M10 ditë më parë

  😢😢

 • Rolinda Daliposka
  Rolinda Daliposka10 ditë më parë

  😭😭😭😭

 • Jeta Ima
  Jeta Ima10 ditë më parë

  Qfar spitali more aj qysh lehen pacijentet aty ata jon shku me u sheru prej keti kovidi te mallkuar e gjeten vdekjen nga zjari tmer per shtetin Allahu i shperbleft me Xhehnet ato viktima 😢😢😢😢

 • Mylazim Ngoutsai
  Mylazim Ngoutsai11 ditë më parë

  Popopo fatkeqesie per ate popull shum keq ngushellime te gjith atyre njerëzve shum e dhimshme

 • Met Akhenaten
  Met Akhenaten11 ditë më parë

  Keshtu i pafsha arrnautet te vdekur hahahah

 • Met Akhenaten
  Met Akhenaten11 ditë më parë

  Shqiptaret e mire jane shqiptaret e vdekur

 • Fisar Jashari
  Fisar Jashari11 ditë më parë

  Ngushllime famijeve zoti i baft per xhenet😥😥😥😥☝️🤲🤲

 • anxhela sinani
  anxhela sinani11 ditë më parë

  😭😭😢😢😭😭😭😢

 • Gucii64 Bellova
  Gucii64 Bellova11 ditë më parë

  Allhahu xheneti saber familjave ngushellime ☝️

 • arben Muca
  arben Muca11 ditë më parë

  Ngushllime familjareve

 • Agagahja Vajskshshs
  Agagahja Vajskshshs12 ditë më parë

  Cfar tmerri,oooo zot na jep forc

 • dea dea
  dea dea12 ditë më parë

  😪😪😪😪😪🤲🤲🤲🤲

 • Alba Ibra
  Alba Ibra12 ditë më parë

  Turp qvar shtet kemi ne 😢 u ndertuan barakat pa as ni lloj sigurim per raste te tilla. U ndertun per te kuruar njerzit me covid por jo me vdek ne menyr te till tetmershme. Gynaf njerzit 🥺 ky rast na ka prek shum te gjidhve. Allahu i rrujt te shpetuarit dhe sherim te shpejt shyqyr per ta. Ngushlime per familjaret e Viktimave Allahu i meshiroft me xhennet ishallah 🤲🏻

 • Cucina Mista
  Cucina Mista12 ditë më parë

  Ata qe e bene kete ungjekshin me zjarm gjehnemi ishalla 🤲

 • mimi sinani
  mimi sinani12 ditë më parë

  😭😭😭😭😭

 • Rinati Topollaj
  Rinati Topollaj12 ditë më parë

  Ngushellime familjarve

 • Sali Rerza
  Sali Rerza12 ditë më parë

  O zot cfare fatekeqesi qe u ka ndodhur ngushullime familjeve

 • Frange Kola
  Frange Kola12 ditë më parë

  O zot i madh sa gjynaf tmerr i madh mjere familjaret 😢😢😢😢

 • Jakanib Atinoel
  Jakanib Atinoel12 ditë më parë

  O Zot qfare tragjedie sikur lufte.Zemra po me dhembe 😢😢

 • Arlind Ukshini
  Arlind Ukshini12 ditë më parë

  Tmerr

 • Arian Krosi
  Arian Krosi12 ditë më parë

  Uka qek nuk eshet e moshme pi materiali plan ekan bo doktore djekt hici

 • Arian Krosi
  Arian Krosi12 ditë më parë

  Benzini ikan hethe kulmi pa djek Shaum shpejti

 • Arian Krosi
  Arian Krosi12 ditë më parë

  Nuk mundet te jes spitali

 • Ali Iseni
  Ali Iseni12 ditë më parë

  ALLAHI I MESHIROFT INSHAALLAH DHE FAMILJES SABRIN INSHALLAH

 • ibro ibro
  ibro ibro12 ditë më parë

  evi te lumt je me te vertet nje me e mira gszetsre

 • Ilir Al
  Ilir Al12 ditë më parë

  E tmerrshme. Ngushellime te ndjera familjareve te atyre jeteve njerezore te humbura.

 • Sado Lici
  Sado Lici12 ditë më parë

  😭🤲🙏

 • Malo Sulej
  Malo Sulej12 ditë më parë

  Cvar tragjedie ngushellime familjarve

 • Buj Nam
  Buj Nam12 ditë më parë

  😢😢 a gjith shqiptar kan qen

 • Jonuz Coka
  Jonuz Coka12 ditë më parë

  Ju shpreh ngushllimeet e mija tè gjithè Familjarve çè humbèn tè dashurit e tyre u prefshin nè paçe

 • Κωστας Φαρα
  Κωστας Φαρα12 ditë më parë

  Ngushellime te gjitheve ZOTI ju dhente durim dhe gajret te forte dhe ti kete ne PARAJSE DHE E NE PAQE ne keto gjera duhet shume durim.SHERIM TE SHPEJTE TE LENDUAREVE.

 • se
  se12 ditë më parë

  Sa te themb zemra 💔💔

 • Brunilda Hoxha
  Brunilda Hoxha12 ditë më parë

  O zot e tmerrshme ngushellime familjareve

 • Mirela Mirela
  Mirela Mirela12 ditë më parë

  Ngushëllime u preshin në paqe

 • Shaya Darwish
  Shaya Darwish12 ditë më parë

  Dikush me qellim e ka ber ket mi vra njerzit me covid. Alahu sabr familjeve dhe ato qe humben jeten xhenet. Amin

 • Silvi Kuka
  Silvi Kuka12 ditë më parë

  O zote tmmerrr😪😪😪😪😪😪

 • Kujtim Baloshi
  Kujtim Baloshi12 ditë më parë

  Tragjedi e rende, zoti u dhente force familjareve e te afermeve.

 • Bishe Nuhiji
  Bishe Nuhiji12 ditë më parë

  Ku ka adene more shoqe ghitha jane te meshefeta bobobo cekaa bejet ne vedine tone ozot the zoghet qajen jo popolli ku ka te dereta ke vedi tone 😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭😭💙💙💙💙💙🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱😭😭😭😭😭😭😭😭😭

 • Ema Asllani
  Ema Asllani12 ditë më parë

  😭😭😭😭

 • Elena Elezi
  Elena Elezi12 ditë më parë

  😭😭😭😢😢😢😢

 • Istref Baho
  Istref Baho12 ditë më parë

  O zot Ca dhimbje ngushëllim familjarve

 • Lala Mimi
  Lala Mimi12 ditë më parë

  O zot sa tmerr o zot

 • Maris Tel
  Maris Tel12 ditë më parë

  Shkoni spital prap

 • ThizIzNery
  ThizIzNery12 ditë më parë

  Ngushellime familjarve

 • Elvira Merra
  Elvira Merra12 ditë më parë

  😥😥😥😢😢😢

 • ismet Capa
  ismet Capa12 ditë më parë

  Ngushëllime familieve

 • Mobiles Samsunga10s
  Mobiles Samsunga10s12 ditë më parë

  😭😭😭😭

 • Kushtrim Halimi
  Kushtrim Halimi12 ditë më parë

  ngushllime ..tgjithve zoti indimoft familjarve miqve e gjith shiptarve

 • Zamira Dymali
  Zamira Dymali12 ditë më parë

  Ngushellime familjareve Zoti i meshiroft🤲🤲🤲🤲

 • Shpetim Cani
  Shpetim Cani12 ditë më parë

  Turp i qoft shtetit per ndertesen qe i kane dergu me i pjek e jo me i sheru marre ju koft shteti per cfare spitali po flisni por baraka thuaj e spital mjer ato njerez qe pane vdekjen ne ate menyre 😭😭😭Allahu i meshiroft me xhenet 🤲🏼🤲🏼e familjareve gajretin ja dhasht 🤝ngushellime te sinqerta

 • Artenisa Biba
  Artenisa Biba12 ditë më parë

  Qofshin te Xhenetit😭🙏🙏

 • Numero Uno

  Numero Uno

  12 ditë më parë

  Amin

 • Ilba Meta
  Ilba Meta12 ditë më parë

  Te qifsha ekipin

 • Qefajet Sulejmani
  Qefajet Sulejmani12 ditë më parë

  Allai sabrin va dhon familjes🤲🤲😭

 • Ilba Meta
  Ilba Meta12 ditë më parë

  E Dora e kaurrit na vrau

 • Lumturi Sinan
  Lumturi Sinan12 ditë më parë

  Ngushellime familjeve Sherim te shpejte te lenduarve.

 • Memi Uka
  Memi Uka12 ditë më parë

  O zot sa e dhimbshme , ku po ndodh in kto ngjarje tek shqpitaret edhe me shumic, tmerr. Me rrnqethet trupi nga koj tragjedi

 • Affe Affe
  Affe Affe12 ditë më parë

  O Zot o Zot Kijamet i pa parë Tragjedi e Vertet Zoti i Forcoft dhe ju Ndihmoft Familjarve

 • Zilbije Ziberi
  Zilbije Ziberi12 ditë më parë

  🥲🥲🥲🥲

 • Niku Leka
  Niku Leka12 ditë më parë

  Spaska qen spital ky por kurth vdekjeprures ,edhe mendoj se ka qen spital vetem per shqiptaret .😥😥😥😥😥😥😥

 • viki s

  viki s

  4 ditë më parë

  jo ska qen vetem per shqiptaret sepse ka pasur dhe pacient maqedonas por tetova ka nje popullsi te madhe shqiptare prandaj ka pasur me shume paciente shqiptare

 • Age Biblekaj
  Age Biblekaj12 ditë më parë

  Ngushllime te gjithve e zoti ju dhaft gajret e forc dhibje e madhe .upreshin ne paqe 🙏🏻😓

 • Dina Ismaili

  Dina Ismaili

  12 ditë më parë

  Nuk kini te fry qi i vdisni va vut flaken zoti u gjekt kush bon ket .gjinof

 • nik kastriot

  nik kastriot

  12 ditë më parë

  Amin

 • Me Hej
  Me Hej12 ditë më parë

  A pat maqedon a veq shqiptar,

 • nik kastriot

  nik kastriot

  12 ditë më parë

  Maqedon a kosovar Apo qfar Do nacjonalitet me kon.esht veshtir.ngullshime te gjith familjarve.te gjitha dyer te xhennetit hapur i paqin amin

 • Mia Fey
  Mia Fey12 ditë më parë

  Allahu i meshirofte

 • Ermelinda Lajcaj
  Ermelinda Lajcaj12 ditë më parë

  Aaaaa ah sa gjynaf

 • Kosovare Rexhepi
  Kosovare Rexhepi12 ditë më parë

  😢😢😢😢

 • ardiana ana
  ardiana ana12 ditë më parë

  O Zot çfare dhimbje o i madhi Zot çfare tragjedie . Ngushllime familjarve Zoti ju ndihmoft e ju dhashte forc per kete humbje te rende 😭😭😭😭 te lenduarve sherim sa me te shpejt. O Zot jepju forc skam fjal te pershkruaj kete tragjedi tmerr qfare vdekje e rend te shkretit 😭😭😭😢😢😢

 • Fahri Baliu
  Fahri Baliu13 ditë më parë

  Nana duh mja qi kti shteti e atyre politikanve shqiptar e maqedon zoti vraft

 • Miranda Lipe
  Miranda Lipe13 ditë më parë

  o🙏🙏tmerr ngushellime familjareve qe kane humbur te afermit qofshin te xhenetit

 • Isak Asipi
  Isak Asipi13 ditë më parë

  Allahu i mëshiroft

 • Paqize Marku
  Paqize Marku13 ditë më parë

  O zot cfar tmerri 😥😥😥😥😥

 • Yutube-2021
  Yutube-202113 ditë më parë

  o zot i madh çfar rreziku😭😭😭ngushllime familjarve zoti madh nimen tane sa gjaynah aka ma tmerr se me u djeg persegjalli😭😭🙏🙏 zoti jau letsoft dhimjen familjarve jarabil

 • Yutube-2021

  Yutube-2021

  12 ditë më parë

  @ardiana ana i nigjova mir e dashur 😭😭ska ma hall te shkret tmerr i rand kjo...me u djeg gjall ishalla kan forc familjart🙏🙏🙏🙏

 • ardiana ana

  ardiana ana

  12 ditë më parë

  O Zot tmerr tmerr qfare vdekje e rend kjr i ndegjova bertimat jam tmerru o te shkretit nuk po mundem me u qetsu 😭😭😭😭😭

 • Alma Iliazi
  Alma Iliazi13 ditë më parë

  Ngushellime familjeve zoti u dhente force

 • Antonelo Lamaj
  Antonelo Lamaj13 ditë më parë

  😪😪😪😪😪😪😪🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼

 • Alida Dina
  Alida Dina13 ditë më parë

  😭😭😭😭😭😭😭😭

 • Servis Tosku
  Servis Tosku13 ditë më parë

  Qenka bere nami mos or zoti im.mos .tmerr tmer ngushellime

 • Amza
  Amza13 ditë më parë

  Evi nje gazetare e mrekullueshme Zoti trujt🤲

 • Bejt Bejta
  Bejt Bejta13 ditë më parë

  Ngushllime familjeve qe humben mete dashurit kurse politikanet shqiptar ekan bere spitalin si stall lopesh nuk ingjan aspak nje spitali ne qender te tetoves ky spital tejet ndertuar esht turp turp turp more faqezi doti paguani nje dit para zotit ishalla luani me jetet e njerezve simeken kafsh po edhe me kafsh nuk mund te luash jeten zoti jaka dhen

 • altin tola
  altin tola13 ditë më parë

  Ngushllime familjarve

 • Mela Mela

  Mela Mela

  12 ditë më parë

  Tragjedi e tmershme nuk ka fjale ngushellimi zotibajte per gjithe boten dpre doren

 • Naile Zeqiraj
  Naile Zeqiraj13 ditë më parë

  🙏🏼🙏🏼😥😥

 • luir Xhakolli
  luir Xhakolli13 ditë më parë

  O zot mos sa e dhimshme ,Ngushellime familjarve 😭🙏

 • Xhuliana Hoti
  Xhuliana Hoti13 ditë më parë

  O zot e tmerrshme kjo QE ndodhi zoti befte mire ju dhente force per humbjen e' familjareve .

 • Mili Seramati
  Mili Seramati13 ditë më parë

  omoj gazetarezoti troft familjaret etu qepot bjen dhimbje zoti troft ty eata ngjenet ishalla efamiljarve ngushllime

 • ANTIPATREA 2⃣4⃣0⃣0⃣
  ANTIPATREA 2⃣4⃣0⃣0⃣13 ditë më parë

  🙏🏼😥😥😥😥😥

 • Tonality
  Tonality13 ditë më parë

  OOOOOO TAAAAAA CIFSHAAAAA SHTETIN E MOTRES NGOJ

 • Beka
  Beka13 ditë më parë

  Ngushëllime për të gjithë 🥲 po objekti njëkatësh si nuk mund të ndihmoheshin?

Faqja Tjeter