Kojshia Show - Hetem Ramadani & Daut Demaku & Albatros Rexhaj "A ka jet pas Vdekjes" (Labinot Rexha)

Kojshia Show me Moderator Sadri Imeri RTK 1

Komente

 • Ermelinda Lajcaj
  Ermelinda Lajcaj6 ditë më parë

  Normale se ka Jet mas vdekjes Njeriu Lind Njeriu Jeton sate ket shkrua zoti Dhe njeriu vdes.. trupi i vdek njeriut i Kalbet.. behet lle. Por shpirti shkon ne tietren bot Si mas shkallave Siq te ka jetua jeten e vet ne ket Jet Ashtu dote perjetojne tietren etap te jetes se vet E pra shpirti shkon Si mas shkallave Ne tietren bot.. Nejse ka kenun dikushi shpirt pastert Njeri i mir Aj dote ket lumturin e perjetshme ne tietren Jet Ne Fakt njeriu nuk vdes kurr.. Trupi Po Te mrenshmit jo kurr. Nuk egsiston vdekja Por transformimi ne tietren Jet Si mas shpirtit

 • Ehatz Ibishi
  Ehatz Ibishi11 ditë më parë

  zdi pse perdorin fjalen vdekje sa njerzi tmençem sa te talentum ala sekajn kuptu se fjala VDEKJE nuk egziston por njeriu ndron jet do me thon edhe oxhallaret kur tregojn per dikuj se ka "vdek" thot ka ndru jet filoni mas ksaj pune njeri nuk din sen osh supriz prej zotit se cka dot ndoth ashtu si eki pas zemren ashtu cfar njeri je kon ashtu edhe kime jetu mas dome thon njeri mir kame pas ashtu si don vet njeri keç kame pas ashtu si ka dasht vet

 • Ana Lima
  Ana Lima15 ditë më parë

  Bravo Etem Ramadani

 • Luca Zlatar
  Luca Zlatar15 ditë më parë

  Na rrufshi karin

 • Landi
  Landi16 ditë më parë

  althe.info/number/vWqOiKOJlqOOm8w/video

 • Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili17 ditë më parë

  Qifti hetemit e qon popullin ne shkatrrim Qiki ademi kam mendu se asht naj far njeri edhe ky si hetemi her besojka het sbesojka Me hulaja smahet dunjaja Zoti e ka kriju xhdo xha

 • Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili17 ditë më parë

  Zgjohuni prej gjumit o shqiptar Msoni te verteten Zoti na ka kriju Zoti krijoj qka ne qiell dhe ne tok Na krijoj per me njoft Krijusin me shiju jeten me u knaq me te mirat e Zotit Me dasht Zotin me i dasht prindet qe na linden Me dasht vlla e moter farefis dhe kojshi Me dadht Atedheun qe na dha Na bani banor te tokes Edhe neve shqiptarve na dha nji tok Per belan qe po udheheqsin ateistat po e pagujm shterjt denimin po na mshon grusht serbija Zoti kathan aj qe sme beson shtejt dota paguj Zdotja hjeki mundimin kurr tjeter kush dota sundoj

 • Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili17 ditë më parë

  Presidentat e Amerikes betohen me bibel Ne krejt Europen msojn per fe qka asht me shqiptarin ateista te flliqt Demela pa shkoll e ktheni popullin ne kalibalizem si neper xhunlla te Amerikes Latine

 • Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili17 ditë më parë

  Jo feja te frigon ty hetem dhe ata qe zbesojn Zoti na thot vdekja te pret xhdo gja dota perjetoj vdekjen Bash besimtari sju tutet vdekjes Jemi popull qe se njohmi fejen larg besimit te vertet pak msojm Se msojm fejen neper shkolla si Jahudit merrni msim pre jahudive sa randesi i japin fejes Ata e kan obligim me msu fejen Ae dini ju se ma shum shkenctar dalin prej jahudive Ata i japin randesi te madhe fejes Feja asht sherim jeten ta zgjat O shqiptar Zgjohuni prej gjumit Besoni Zotit Zoti jep jet Zoti dote na ringjall

 • Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili17 ditë më parë

  Ky hetemi asgja zdin ki din sa per shqiptart e pa shkollum Ki ska lidhje qka flet Njiher thot vdes njeri njiher zbdes fol pa lidheje Cili shtet e njeh Hetemin qfar shkolle ka kry Po te ish i shkollum dhe aq dejetar Kish marr Nobelpris Prej krejt shteve po marrin Prisin Nobel ku jan shqiptart Tuj shit ment njani tjetrit tuj ju luvdu njani tjetrit Bota don msim don pun

 • Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili17 ditë më parë

  Poplli shqiptar jemi per gjunah Ma popull atest ska dhe perket Zoti po na denon Kto burra qe folin me pak shkoll mendojn se jan ma te ditshmit e botes i ngova me vemendje Folin folin dhe ju vjen ran te besojn Zotin e gjithsis Sjan te zotet te thojn Zoti na ka kriju Zoti na krijoj ne lindim dhe vdesim Zoti na ka msu na vetem nrtojm jet trupi i takon tokes shpirtin Zoti e vnon ne nji vent qe vetem aj e din

 • Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili17 ditë më parë

  Sa mir po thu Ven momenti qe e kupton se ski asxha ne dor Ashtu Zoti xheleshanuhu na thot ne kuran Kur te vjen fundu kah dote shkojsh aka kush qe mundet te tendihmoj

 • Fatima Ismaili
  Fatima Ismaili18 ditë më parë

  Jo profesor njeri ska mundesi me fol me shpirtrat Po ara kan fol me xhindet ose shejtanet Kurani spjegon qe xhindet egzistojn

 • altin Albania
  altin Albania20 ditë më parë

  O sadri po pse i ke thirre kta persona qe nuk jane kompetent per keto tema me fol , per keto tema duhet flasin njerezit e dijes se Fes pra hoxhallaret e shkolluar

 • Emir Gazi
  Emir Gazi23 ditë më parë

  ilaci i ktyre eshte Enis Rama

 • Emine Reshani
  Emine Reshani26 ditë më parë

  Edhe une e kam perjetu vdekjen por tani qe jam ketu kam deshir ta shfrytezoi qdo moment te jetes

 • Vokshi Semiha
  Vokshi Semiha27 ditë më parë

  E sigurt qe ka se e ka then Allahu ne Kuran

 • lala lala
  lala lala27 ditë më parë

  Jo zotri 200 miljard yje i ka veq galejtoka jon rruga e qumshtit. E deri tash jan zbulu 200 miljard galektika.

 • Meunier Naxhie
  Meunier NaxhieMuaj më parë

  Ethem ramadani 👏🍀👋

 • Meunier Naxhie
  Meunier NaxhieMuaj më parë

  Pika me interesante dhe shuuuume ngushelluese ne min 53 ne fakt gjiithe emisioni por mesazhi i profesorit nga vidéo ne minutin 53 eshte nje zbulim i >👏👑🍀

 • Meunier Naxhie
  Meunier NaxhieMuaj më parë

  Wowwwwww super👏tema ,👌drejtuesi i emisionit⭐️te ftuarit⭐️⭐️⭐️djali i labinotit⭐️zgjedhja e kenges dhe interpretimi 👌ju pershendes like so much bile edhe do ta bej share!ju uroj shendet dhe suksese per ti kapercyer sfidat e jetes !🥰🍀👋

 • Lavdat Ibrahimi
  Lavdat IbrahimiMuaj më parë

  Un jom teper i veqant si qdo kush qe osht i veqant ama secili fund kena me vdek me kohen ton Kta pavdeksin e paskan zbulu 😂😂😂

 • Egzon Fetahu
  Egzon FetahuMuaj më parë

  62: 8, Kuran Thuaj: “Vdekja prej së cilës po ikni, do t’ju arrijë. Pastaj, ju do të ktheheni tek Ai, i Cili e di të padukshmen dhe të dukshmen dhe Ai do t’ju njoftojë ju për atë që keni bërë.” 2: 95, Kuran Por ata kurrsesi nuk e dëshirojnë vdekjen për shkak të të këqijave që kanë bërë! Allahu i njeh mirë keqbërësit. 67: 2, Kuran Ai i ka krijuar jetën dhe vdekjen, për t’ju provuar se kush prej jush do të veprojë më mirë; Ai është i Plotfuqishmi dhe Falësi i madh.

 • Agim Muca
  Agim MucaMuaj më parë

  Mirenjohje per pozitivitetin dhe miresine qe shperndani👍🏻👍🏻👍🏻👍🏻

 • Dhimo ku
  Dhimo kuMuaj më parë

  Pordh me lëng,ngriu o i vdekur ha pul të pjekur thot populli, o të qifsha fet, që shton budallenjtë,pas vdekjes nuk ka jet,kur vdes vdesin të gjitha të tjerat jan sajesa,

 • Fuad Ha
  Fuad HaMuaj më parë

  Eshte pyetur nje hoxhë nga nje ateist: Si do te niheni kur te vdisni dhe ta kuptoni se jeta yjeter nuk ekziston. E ai eshte pergjigjur: Jo me keq se ti kur ta kuptosh,se jeta tjeter egziston.

 • qenan nashiti
  qenan nashitiMuaj më parë

  Sa mujta me kuptu kta dy pleqt prejardhjen e paskan prej 🐒 kti loçkës.

 • Vali Vali
  Vali ValiMuaj më parë

  Vetedijen mos e lyp diku tjeter po lype aty tek nje cope mish qe po u prish ajo prishet krejt trupi... kjo eshte shkurt , per ma gjat thellohuni meditoni dhe e gjeni Filozofia nuk te çon kerkund dhe kjo eshte vertetu tash e mijera vjet me nderrimin e vazhdueshem te regjimeve dhe sistemit shoqeror dhe asnjehere spo i bjen tamam njeriut. E dini pse? Sepse as filozofia, as njeriu as kerkush nuk e ka kriju univerzin. Univerzin e ka kriju KRIJUESI i cdo gjeje dhe askush nuk e di si Ai se çfare eshte mire per njerezimin. Andaj e besove apo jo, KRIJUESI ekziston edhe po se besove ti.

 • Troi Troi
  Troi TroiMuaj më parë

  E verte eshte qe 3 deri 4 dit para vdekjes flet me te vdekuri qe as vet me heret nuk kam besu po me ka ra qe dy njerz te familjes me kan vdek ne dor time po veq Ata njerz qe jan te smuar ne shtrar me gjat Ata flasin me te vdekurit Zoti I madh I pregadit qe me shku ne at bot pa frige edhe kjo bot vjen tu ju be bajat nuk dojn me ju fol ne te tjeret afer ju vjen rend behen nervoz.Un jam ajo qe kam pas frige shum prej te vdekurit kurr nuk kam pa me heret njerz te vdekur.Po kur te vdes njeri yt I shpirtit po 😢 tu hjeke friga edhe me prek edhe me perqafu kte po e them qka e kam pa vet edhe nuk jam natyr qe genjej po ky eshte realiteti.Edhe tjetra vdekja qe ndodh aksidentalisht na ka ndodh te gjitheve kur I perjetojm ato raste qe thojm nuk di hajr trupi um ka lshu kamt mu kan kput ato jan paralajmrime kur dikush na vdes ne rrug Aksident aj person kur eshte tu dhen shpirt na e kem at paralajmrim edhe pse nuk kemi qen ne at moment afer ti kto pi them prej pervojes.Krejt qka dua te them te bejm mir sa te mundemi mos te miremi me fjale dom mos ti 😢 bejm askujt se asgje nuk dot marim me vete edhe nje unaz qe e kem ne dor edhe at dot ta lajm gjith jeten vrapojm mas pasuris kur po vdes.E kemi pa te gjithe qe thojm hajdi dikush me I fort nje minut e qesim jasht kufomen te gjitha do ti lem ne ket bot prandaj mos paqim mundesi te bejm mir keq mos te bejm dikush po vdes prej uris dikush po vdes nga mendje madhesia vetura te shtrejta pe humb jeten po Ata Prind qe po jesin me lot gjith jeten e qka me e keqja ndegjojm vlleztit vrahen mes vete per nje pellemb tok.Kjo eshte vdekje per se gjalli. (Un mendoj qe mbas vdekjes nuk ka me jet endrra po kjo ka mbet nga te paret mi qetsu kta te gjallit qe mbesin hajt se kemi mu taku ne at bot jo mos te qajm se aj na ndegjon si thojn nje fjal me naj rujt ment ne kok sat jem jetoni knaquni beni mir leni fjal te mira edhe aty kryhet kariera jon se e zgjata.Po Masi jem tu nejt 😄 🤣 me ba muhabet.

 • Omer Elezi
  Omer EleziMuaj më parë

  Une shum po dua te ju sqaroj se feja islame as nuk her nuk na nxit se vetem te frigohemi dhe Kur'ani na mesin se njeriu duhet te jetoj mes frikës dhe shpresës dhe esht knaqsi te ja kem ket barr Allahut qe na ka kriju se shum shkenctar dhe mjek te zgjuar me ne fund ne raste si ju jan dorzu dhe ka n shpreh plotsisht se kjo i takon vetem Allahut ju deshiroj te ja lini krijuesit

 • TiTAN Online
  TiTAN OnlineMuaj më parë

  Respekt per ty Sadri dhe Albatros Sadri komplimente👍🏻🏆 Jau ke qi familjen DaMut Demakut dhe HaMut Ramadani! Ma mjau qi familjen se qetyne dyve veq lodhesh! 👎🏻⚰️⚰️

 • Henri Henri
  Henri HenriMuaj më parë

  Nqs ne si shqiptare do Kishim kapacitetin tju jepnim peshen qe meritojne fjaleve te Hetemit dhe Dautit do kishim nje jete shume me te shendetshme dhe te lumtur .

 • WALLTER P38 ALB
  WALLTER P38 ALBMuaj më parë

  Kush beson Allahun dhe fejen islame dhe eshte besimtar gjithcka dihet kurse keto profesora gjithcka jane por vetem besimtar nuk jane nese jane besimtar gjithcka dihet.

 • Beda Markoja
  Beda MarkojaMuaj më parë

  RESPEKTE PER JU ISHALLA KENI SHENDET KUR DO NA DELE LIBERIA E RE E HETEME RAMADANIN

 • xxx
  xxxMuaj më parë

  Yne zot xh.sh ekziston shpirti im beson kurr e kurres se mohon.Lus zotin qe sa ma pare kriminelin ordinar njeriun me te poshter ne kete toke te art drenice-sa me pare ne dhe ta dergon.Qe pa kurrfare arsye permes kesaj bishes se qmendur motra e tij qdo dite zemren po ma lendon.Ai pse kam ble banese ne Fushe-Kosove pse kam botuar romanin"E bukura e jete"me 10 pseudonime duke me ofendue.Kjo bisha ime motra e tij 41 vit jete me te sdin qka me ka akoma mue.Krejt Nezir Krimineli duke mesue.Pasi mue teper eshte duke me gjelozue e prrmes kesaj bishes duke me helmue.Allahu ne dhe e percillte at te poshter te drenasit cung i urinusr er kanibasi.

 • Arber T....
  Arber T....Muaj më parë

  Ngrihuni popull kunder Vakcines sikur esht ngrit kunder Vakcines e gjith Evropa.

 • Halim Karpuzi
  Halim KarpuziMuaj më parë

  Jeni te mrekullushum

 • Al Al
  Al AlMuaj më parë

  Hetem edhe daut sen ne kry spasni hiq respekt per Albatrosin

 • RIGHT SIDE
  RIGHT SIDEMuaj më parë

  Do të të pyesin ty për shpirtin. Thuaj: “Shpirti është çështje që i përket vetëm Zotit tim, ndërsa juve nuk ju është dhënë veçse pak dijeni”. (Kuran, Israa: 85)

 • Kodi Pagan Shqiptare

  Kodi Pagan Shqiptare

  28 ditë më parë

  hhahhaa ja fute kot

 • Trim Djemaili

  Trim Djemaili

  Muaj më parë

  M

 • Sadet Osman

  Sadet Osman

  Muaj më parë

  po për zotin kjo ësht dhe zoti çon pengamber që ta jetosh jetën dhe të pregaditesh për jetën pas vdekjes për mos me e idhru Zotin e plot fuqishëm Elhamdulilah ☝

 • Naim Zeneli
  Naim ZeneliMuaj më parë

  Shum komente te ndryshm por apo kunder ska lidhje kta dy Njerz dhan pozivitet te njerzit, mendoj qe besimtart e feve jan ma frigacakt e vdekjes , 1 Zoti egziton ,2 vdekja egziton qe nga data e lindjes ke edhe daten e vdekjes, Po mos u frigo nga vdekja se nuk te ndimon friga ajo esht e pa shmangshme , Jeto sikur nuk ki me vdekur kurr .

 • Drift Simulator
  Drift SimulatorMuaj më parë

  46:00 esht energjia e trurit esht nga zero, ajo esht kohezgjatja e perhapjes se energjise se trurit deri sa e mbush nivelin me energji sa shkon energjia deri ne trup edhe iher prej fillimit dhe fillon gjithcka normale. e gjith ajo koh esht si te jesh brenda trurit tu e pa me sy tuj kete energji tu leviz,, kur te mbaron cdo energji, shef tunel sepse shef piken e fundit te energjis ne tru, gje qe esht gjysma e trurit qe prodhon energjine qe e kalon tek gjysma tjeter e trurit qe energjin qe merr e ndan ne trup per levizje e cdo gje tjeter. pra dy gjysmat e trurit jan te lidhuna me nje tunel qe kalon energjia e prodhuar nga ushqimi dhe gjaku qe e qon ate energji biologjike deri siper ne tru, dhe ajo gjys qe shkenca e fsheh te verteten ose nuk arrin ta kuptoj se gjysma e trurin e prodhon energjine dhe gjysma tjeter e perdor energjine, dhe jo si thot shkenca se gjysma e trurit nuk funksionon :D sepse atehere kalojm ne nje budallek te madh nese i besojm cdo genjeshter te shkences qe jan shprehje te gabuara qellimisht per ti mbajt sekrete, ose ka edhe rastet kur e kan aty para syve dhe nuk e kuptojn. ai esht tuneli mes 2 pjeseve te trurit, qe te gjith ne vdekje klinike e shikojn. gjat asaj kohe normal se shikojn edhe pjeset e kaluara te trurit, zoteria aty e shpjegoi shum mir se ne tru mbesin gjerat e pa perfunduara, dhe cdo njeri para se te vdes ndihet ne faj dhe do te kerkoj gjithkujt falje sepse ate gjera te pa perfunduara mund ti shikoj dhe asgje te re sepse truri nuk prodhon me asngje energji qe te shikoj ose mendoj dicka tjeter por shikon dhe mendon veq ato qe kan met deri ne perfundimin e energjise qe i ka met afer vdekjes, dqe do te thot ka vdek ne fillim nga brenda me von e shfaq jasht

 • Drift Simulator
  Drift SimulatorMuaj më parë

  22:00 E VERTETA kam shum shum rrespekt per te dy jeni shum te mir, por ky esht problem boteror dhe jo problem i juaji apo i shkences, esht problem boteror sepse elita e kontrollon boten duke te krijuar nje realitet fallso dhe ashtu te le te pa informuar dhe sot ben qe te flasin njerezit gabim.. E VERTETA vetdija vjen nga truri por veq kur je ne gjum, dhe kur je i zgjuar nga gjumi ato mund te fshaqen pa kontrollin tend dhe mund te habitesh nga me erdhi kjo ide ose ky mendim. kur trupi flen, leshon cdo energji dhe merr energji te re nga truri, dhe nese nje zhurm te zgjon ne moment kur trupi nxjerr cdo energji dhe merr energji te re ty te ze pa energji dhe ti nuk mund te zgjohesh duket sikur dikush te mban dhe nuk te le te zgjohesh, esht perjetim i keq dhe sa me shum te mundohesh aq me shum zgjat marrja e energjise per tu plotesuar forca per tu zgjuar totalisht.. pra turpi e heq cdo energji dhe merr energji te re nga truri. pastaj fillon truri pun tjeter qe esht leximi kontrollomi ose skanimi i cdo mendimit qe ke ber ne kohen qe ke qen i zgjuar nga gjumi, edhe nese ke then kjo esht dicka qe ne nuk e dim si funksionon, kur trupi flen truri komunikon me tru te tjer ne distanc rreth teje, shpejtesit e komunikimit jan shum te shpejta sa vet neuronet qe ne ne qiell i shikojme si yje ato jan neurone truri. pra truri gjithmon komunikon me tru te tjer dhe per ate qe ti ke menduar se kete gje nuk e di si funksionon nese ai komunikim gjen dicka te re tek nje tru tjeter i dikujt jo vec brenda shtepise por shum e shum me larg shkon ai komunikim, dhe ty ti bjen ne tru ato qe ti i ke mendu, pra veq se i mendon gjerat ti i ben mire trurit sepse kur te zgjohesh do kuptosh se je zgjuar me ide te reja me ide qe kurr nuk te kan shku ne mend dhe do cuditesh nga te erdhen keto ide, te vetmit ne kete tok qe komunikojn me tru edhe kur jan jo ne gjum jan Milingonat ose buburrecat qe komunikojne me antenat dhe me energjine e trurit edhe kur ajo nuk jan ne gjum, ndersa njeriu kafsha shpend e shum te tjer qe kan mish keto komunikime truri i kan vec kur trupi flen. pra vetedija vjen ga tru te tjer, truri komunikon me tru te tjer kur jan ne gjum. keni shum qef te flisni per shpirtin por te them se esht genjeshter, cdo gje esht biologji, energji biologjike dhe jo shpirt, fjala shpirt esht nga mungesa e informacionit. rrespekt per ju qe cka flitni nuk e thoni per te keqen e njeriut thejsht tregoni aq sa dini dhe aq sa keni degjuar nga tjeret. :)

 • Drift Simulator
  Drift SimulatorMuaj më parë

  13:56 po bej vec kete korrigjim sepse nese bej korrigjime do jen te shumta. kan shikuar drit sepse esht fillimi i burimit te energjise se trurit derisa ai krijim i energjise se trurit ven tek trupi per tu zgjuar nga dveksja klinike ose gjumi ose koma,, pra ajo esht perse shikojne drit me mend jo me sy normale sepse syni nuk ka energji te shikoj kur vet truri nuk ka energji te mbaj njeriun zgjuar..

 • Drift Simulator

  Drift Simulator

  18 ditë më parë

  @Rukije Beqiri Pllana toka esht trup.. nuk esht as rrumbullak e as e drejt, harta ku jetojme normal se esht e drejt, por jo e gjith toka,, sepse toka esht trup, germo deri ne gjak qe ka temperatur gjaku dhe ne qe jemi qeliza bateriale gjaku i trupit na djek sepse jemi qeliza jo gjakesore,, nuk esht vullkan por gjak,, nje trup ka nje tru normal dhe ai tru esht universi me neurone qe jan yjet, neuroni ne tru vdes edhe ylli ne univers vdes,, trupi ka 70% uj toka ka 70% uj :D toka esht gjiologji dhe mbjell cdo ushqim, po ashtu trupi esht biologji, kur flasin per jasht tokesor, ato nuk jan jasht tokesor jan eliza ne pjes tjera te trupit si duar kemb qe ne nuk mund te shkoj ne ato vende sepse nuk mund ta kalojme gjakun,, edhe ai qe per ne qe jemi qeliza te vogla dhe na duket akull ai esht thejsht temperatur e ulet por jo akull,, ne hapim frigoriferin dhe shikojme ate boren qe krijohet, dhe me gisht e shtupim, por qelizat tona an aq te vogla sa per ato esht akul dhe shum i fort,, ka jet dhe jet, ne jemibrenda nje turpi, ne na kalojn shpejt 100 vite jet por ai trup ku jemi ne a mund te jet 50 ose 60 vjec, varet koha e atij trup si kalon sa avash,, jan gjera te medhaja por shum te bukura tidim,, por gjithmone do kete genjeshtra,, sepse ne nuk mund te dalim jasht vendit ku jetojme, as mos e beso asnjehere se dikush shkon ne hen :D ajri esht shum i ngjeshur dhe asgje nuk ecen siper ne tru , ajri i ngjeshur mbron trurin qe kur leviz truri asnjehere nuk ben shkapetje me kafken,, vec kur pesojm aksident me shpejtesi te madhe atehere ai ajri i ngjeshur shtypet dhe truri detohet ne kafk

 • Drift Simulator

  Drift Simulator

  18 ditë më parë

  @Rukije Beqiri Pllana gjaku nuk shkon ne tru, nese gjaku shkon ne tru, trupi bashk me tru vdes...,, universi nuk esht tavani i cdo gjeje sepse nuk esht jasht por brendadhe cdo gje esht zi, perveq neuroneve, un mendoj se nese ke deshir ti dish keto dhe me shu gjera, duhet te studiosh per trurin e njeriut ose edhe te kafsheve si elefant ose breshk,,, shiko formimin e nje vezes jasht levozhges, kashum video ne youtube qe njerezit kan ber experimente,, veza fillon nga atomet dhe qelizat e lengut, fillon dhe formohet zemra ne mes dhe pastaj cdo gje tjeter me rradh duke ben pom zemra dhe duke perhap gjakun me largj dhe me larg, kur shikon se si forohet koka dhe truri, aty behen shum neurone jo nje sot nje neser, dhe qelizat jan po aty, ne qeliza bakteriale brenda nje trupi jemi.. ti je zot i qelizave tuaja, ne nuk mund te dali jasht vendit ku jemi sado qe eci teknologjia, nese qelizat tona dalin jasht trupit tone vdesin direkt. gjerat lidhen dhe jan e te kuptueshme sesa genjeshtrat e vjetra qe jan ber me qellim per te mbajn popullin sa me dele, prandaj nuk kemi cte themmi zoti keshtu zoti ashtu,, nuk ka zot qe do njerez katolik dhe musliman, nuk kishte pas nevoj per burg por te kishte denu zoti direkt ose te kishte ven ne gjum dhe kurr nuk do mundesh te vrasesh dike, dhe kjo tregon se zoti ska lidhje me koandiin tone, nuk mund te na ndaloj neve ose te na shikoj nje nga nje :D ajo jan genjeshtra ne extrem .. qe qelizat tona te jen mire ne duhet te ushqehemi mir te flem mir e keshtu me rradh por jo ti theimqelizave tona ti behu me kete fe ndersa ti tjetri me kete fe.. nese ke deshir ti dish gjerat cdo dit meson me shum dhe nuk mundet te te genjej askush

 • Drift Simulator
  Drift SimulatorMuaj më parë

  KETO INFORMACIONE NUK MUND TI LEXOSH NE ASNJE VEND TJETER, AS NE SHKOLLE, TV, LIBER THEJSHT NE ASNJE VEND TJETER. KUJT I PELQEN DITURIA, DO KUPTOJ SHUM E SHUM GJERA PAS LEXIMIT. jeni te lir te pyesni per cdo gje. te gjitha ato qe mendon se jan pytje te mdhaja, as edhe nje nuk esht pytje as e madhe as e veshtir, gjithcka esht e kuptueshme dhe i di qe 13 vite.. airi nuk asht burimi i cdo gjeje :D qe e quajte boshllek. Biologjia esht gjithcka!! nuk jam njiri qe pelqej me dal ne tv, se do kisha shku me qef me ja shpjegu cdo gje me detaje, si ka fillu e si mbaron e cdo gje. per jeten ton dhe per gjtihcka qe na e dim se egziston esht thejsht nje vez kozmike, pra "cosmic egg" por se cfar vezet nga vjen e keto, kto jan pytje te mdhaja qe duan me shum studime te trurit te shum e shum kafsheve te ndryshme. ne trupin tona kena shum qeliza qe na nuk mundena me i komandu pervec se me hanger mir dhe me i kriju token e mir qelizave tona,, po ashtu edhe ja jena qeliza ne nje trup qe esht toka.. germo sa te duash ne tok dhe do perfundosh tek gjaku esht esht i nxeht dhe na e quajm vullakn se pse aq kan dit njerzit ma perpara. ashtu ehde per qelizat tona qe ka qeliza lekure qeliza kocit qeliza gjakut,, kto qeliza durojn temperatura te ndryshme, nese na fusim qelizat tona te mishit ne qelizat e gjakut, ato qeliza cdesin njesoj si ne vdesim ne gjakun e tokes qe esht vullkani. dija e sotme tek njerezit ka shum probleme, sepse jeta esht zhvillu mes sunduesve qe ato kan ven rregulla lige fe e shum budalleqe tjera, nuk ka nje zot qe shkrun libra dhe as nje zot qe thote ti je katolik dhe ti tjetri je musliman, kto nuk duan shum logjik te kuptohen se jan kohet e njerezve qe kan ven ligjet duke krijuar fen e par dhe duke mashtruar njerezit se kujdes mos ban kyt e at se zoti kshtu zoti ashtu.. ato qe duan ta perdorin trurin e kuptojn shum shpejt shum leht se ajo ishte menyra se si me i mashtru njerezit dhe me i kriju friken qe mos me vazhdu me vra ose me ba gjera te keqija,, qe ne e dim se kriminelat bahen 100 vjeca dhe asgje nuk i ndodh, ne nje koh qe pa dituria flet me fjalet zoti keshtu zoti ashtu,. te kishim zotin ate qe esht trupi ku ne jetojme, te ishte ai qe na kontrollon neve nuk do lejonte askend te bente nje vrasje, por do i jepte gjum direkt per ta kaluar ate moment qe do te vrasi dike. pra zoti egziston edhe quhet zot sepse ai esht trupi ku ne jetojme, edhe ne jemi zot per qelizat tona. ne jemi zoti i qelizave tona dhe ne nuk dim sa larg shkon kjo gje, si pershembull ne nuk mund te jemi nje bot aq e vogel sa ti shikojme qelizat e qelizave.. kafshet vrasin njera tjetren, njerezit vrasin njeri tjetrin, po ashtu edhe ne qe jemi zot i qelizave tona ne trup ne nuk mund ti ndalojme qelizat tona qe mos ta vrasin ato njera tjetren, prandaj sa me mir te ushqehet zoti jon aq me mir esht jeta per ne, dhe do kemi energji te mira pozitive, por kete gje e ka shkaterruar njerezimi me teknologji, duke perhap re fallso ne qiell dhe duke perdor HAARP me nje tuf antenash duke shperndar frekuenca te ndryshme qe mund te krijosh shiun tornado termetet, ose me frekuenza djegese si lazer qe e ben nje shpim te tokes dhe ben te dali vullkan e shum e shum budalleqe tjera qe kurr nuk do duheshte te prekej natyra sepse gjithcka rreth nesh esht biologji, toka esht biologji, mbjedh cdo gje frut ushqim dhe cdo gje qe edhe ky trup ka ngren. ne nese ushqehemi keq ne krijojm qeliza te keqija brenda trupit tone. jan gjerat shum po shum te thjeshta dhe te lehta per ti kuptuar thejsht njeriu do qetesi dhe jo keto te keqija qe ndodhin cdo dit. e vetmja gje qe ben drit tek ne esht universi mos te themi veq dielli po i thigj universi esht energji dhe nga ajo energji e madhe ne shikojme drit. energjia biologjike esht fillon nga ushqimi qe shkon ne tru nga levizja e gjakut dhe cdo pjes energjie te ushqimit qe gjaku qon deri tek pjesa qe ben uren e trurit dhe gjakut, gjaku nuk shkon ne tru por kjo ure esht kontakti i trurit dhe gjakut. pra gjaku esht gjithcka per trurin edhe se gjaku nuk e prek trurin direkt perseri gjaku esht gjithcka per trurin. truri e kthen energjine e ushqimit ne energji tjeter qe esht shum me e fort. truri esht i ndar ne 2 pjes njera ane esht ajo qe e konverton energjine ushqimore ne energji te trurit, qe shkencetaret idiot thojne se gjysma e trurit nuk funksionon :D ose jan budallej ose duan ta mbajn sekret. gjysma e ben energjine dhe kalon tek gjysma tjeter qe edhe me aparatura shikohet se gjysma ka energji, te dyja kan por jan te ndryshme qe aparatura nuk e njeh energjine tjeter. ajo gjysem e trurit qe ka energjine e krijuar nga qysha tjeter, ajo ka perdorimet e veta qe ti nuk mund ti humbasesh te gjitha energjine nese nuk fle pershembull dhe nuk ha, ajo ka nje limit ose sistem qe esht gjeja me e bukur ne bot se si biologjia funksionon, nese ti hargjon shum shum energji dhe nuk ke ngren per te shtuar energjine atehere ka ate limitin qe te ve ne gjum por nuk do thot se ke humb cdo energji, ai esht limiti qe e ruan nje pjes te energjise, psepse te ishte ashtu ne do kishin vdek nese nuk ham dhe rrim zgjuar deri von, ka edhe vdekje klinike, qe njeriu e ka keqperdor energjine me gjera qe jan te demshme per trupin ton biologjik, dhe ja heqin energjine deri ne fund dhe krijon vdekjen klinike qe me pak kalim kohe vet truri krijon pak energji nga shkrirja e trurit ose fillimi i kalbjes se trurit, aq pak energji sa leshon ben qe njeriu te zgjohet perseri dhe te vazhdojn jeten te marr legje si uj ose edhe ushqim qe esht normale se truri i kerkon ushqim per te vazhduar. kur vdes njeriu shkrirja e trurit ose filli i kalbjes se trurit krijon pak energji qe nuk perhapet me ne pjeset e trupit por jasht trupit ne aq distance sa energjia ka forc, dhe padituria e njerezve dikur, ka ber qe te thojne se esht shpirti i atij njeriut e keshtu budalleqesh. kush do ta dij nje her e mire te verteten duhet ta kuptoj se shpirti nuk egziston, ajo qe ne nuk shikojme esht nergjia e trurit. truri ka pjes te ndryshme jo veq per energjine e trupit per levizjet per frekuencat e shikimit degjimit e keto por ka edhe energjine qe jep jasht trupit. ne thojme ai ka energji pozitive sepse flet mire esht i urt, por nuk esht veq ajo esht edhe energjia qe e mir qe perhap truri i nje njeriu qe ha mire fle mire, ben gjera te mira ne jet dhe ndihet mire.. shpirtin thejsht harroje, nuk egziston esht gjithcka energji biologjike. universi drita nga energjia e trurit qe je shikojme, qe jemi qeliza posht trurit jo ne tru por posht trurit. ajo esht e vetmja energji qe ben drit, ajo e trurit. universi esht truri i trupit ku ne netojme.. cdo yll ne qiell esht neuron i trurit qe ka energji, per ne njerezit tri jone nuk ben drit por per qelizat tona ben drit, sepse ajo jan me te vogla dhe me delikate, nje drit e vogel qe ne i themi errezire, qelizat tona nese dalin jasht trupit ato qerrohen nga ajo drite qe ne na duket si erresire, cdo gje ndryshon nga madhesia, me i madh me i for dhe me i vogel me delikat ajo dihet, kjo esht per bilogjine dhe mos e ngateroni me pjeset metalike qe dhe ato jan krijuar nga biologjia, thjesht ne jemi te vegjel dhe na duket dicka e fort. yjet vdesin po asht uedhe neuronet e trurit vdesin, cdo gje qe ka energji dhe temperature qe krijohet nga vet energjia, fillon te leviz, cdo yll levis dhe jo toka, toka esht trupi toka nuk levize ashtu si duan genjeshtrat e shkences per te fsheh te vertetat. hapsira, ose boshlleku qe tha zoteri Ramadani truri ka ajer shum te ngjeshur rreth trurit per te mbajt trutin gjithmon ne mes dhe mos te bej shkapetje me kafken ton dhe te demtohet, ajo shapektje e trurit ndodh vec kur pesojm aksident me shpejtesi te madhe qe e mund forcen e ajrit te ngjeshur rreth trurit, ai ajer i ngjeshur esht per te mbrojtur trurin. forca e ajrit te ngjeshur fillon nga truri dhe aq larg sa edhe e humbet forcen e ajrit qe jemi ne ne toke ky ajri ne tok ka vetem 5% te atij ajrit te ngjeshur qe esht ne univers, prandaj nuk ka as rracet dhe asgje qe ta prish ate forcen e ajrit dhe te shkoje shum lart ne hapsire. nasa esht plot me genjeshtra, kjo esht fatkeqesi e njerezimit qe leku ben ndryshime ne psikologjine e njerezve te tjert dhe kjo krijon nje padituri te madhe duke i len njerezit mbrapa dhe ashtu familjet elite qe kontrollojn kete pjes toke ku ne si qeliza jetojme posht trurit, keto familje elite vazhdojn te mbajn njerezimin e painformuar dhe ashtu vendosin rregulla edhe nga hilet e fjales shkenc qe ato vet e shpallin dike si shkencetar dhe askush ne te vertet nuk e njeh, dhe ne ate menyre dalin ne tv dhe tregojne te kunderten e cdo gjeje duke i krijuar njerezimit nje relitet krejt krejt fallso, dhe prandaj sot ka shum njerez qe nuk din shum sepse jan rritur me genjeshta dhe kundershtojne njeri tjetri pa dit asgje, dikush genjehet nga shkollimi qe esht program qe te pergadit per pun dhe jo shkolla te meson sekretet rreth nesh tokes hapsires apo gjerave qe do ishte mir ti dinim dhe ta mbanim shum shu mir dhe paster token natyren e cdo gje rreth nesh. cdo teknologji cdo djegje tym e cdo gje esht kunder bioligjise, esht kunder njerezimit, duhet sa me shum gjera fizike, njerezimi ka nevoje per krijime fizike dhe jo gjera motorrike ose elektronike qe jan me val qe demtojne shendetin dhe natyren.. ka shum e shum gjera per te fol por ndoshta per ato qe kan qef te din dicka me shum mund ti shpjegoj me qef, KETO INFORMACIONE NUK MUND TI LEXOSH NE ASNJE VEND TJETER, AS NE SHKOLL AS NE TV AS NE LIBER, THEJSHT ASKUND, SEPSE SHUM GJERA MBAHET SEKRETE, POR UNE NUK KAM DESHIRE LEKET, NUK BEJ ASGJE PER TE FITUAR PERVEC PUNES, DIKUSH GENJESHTRAT I KA PUNE, SI MEDIAT NE TV DHE ATO NE INTERNET. KETO NUK JAN 100% SEKRETE, NDO NJERI QE KA QEF DITURINE, MUND TE PERDOR TRURIN DHE TE LOGJIKOJE GJERAT, SEPSE TE VERTETEN NUK VJEN ASKUSH TE TA THOT, NDERSA UNE JAM I QET NUK PRES ASGJE ME SHUM NGA JETA THESJHT JAM REHAT DI CDO GJE DHE NDIHEM ME I QET NE CDO ASPEKT.

 • Drift Simulator

  Drift Simulator

  18 ditë më parë

  @Rukije Beqiri Pllana nuk egziston shpirti, vec energjia e trurit asgje me shum, ne kei qeliza ne cdo pjes te trupit, qelizat porsh trurit tone,, ato jan qelizat e vetme qe shikojn drit, nga energjia e trurit, ajo jan te vogla dhe delikate dhe nje energji si e trurit per ato ben shum drite, por jo per ne qe jemi shum me te medhej dhe syri jon nukshikon drit nese e hapin trurin e njeriut,, qelizat janshum me te vogla, nje pjes e ftoht e trupit tone per qelizat tona esht akul, por per ne esht thjest ftoft.. nese ja nis nga fillimi ka shum per te mesuar, cdo gje esht biologji,, milingonat komonikojn me antena me energjine e trurit, edhe ne qe nuk e perdorim trurin 100% por veq 10% ose 7 8 edhe truri jone komonikon gjithmon me tru te tjer, por mendimet e reja na vin vec pas gjumit pasi truri te kerkoj cdo energji e marr nga trute e tjereve gjat dites, njerezit thojne vetedija por jo ajo esht cfar truri ka marr gjat dires dhe pasgjuit te gjitha vin ne tru ne pjesen ku ne e perdorim dhe neve na duket sikur u zgjuam me ide te reja, krijimi i universit esht thjesht zhvilimi i nje veze qe behet zemra ne mes qe fillon he perhap gjakun dhe krijon trurin dhe cdo gje krijohet, nuk ka pas kurr 2 njerez qe thojne adami eva, por njerez qe zvarriteshin ne toke ashtu si fillim jete sepse nje krijim i nje truri dhe qelizat qe jemi ne qeliza brenda nje trupi, ose posht nje truri me sakt,, cdo gje ne qiell esht truri dhe energia e tij biologjike.. ka shum,, me duhet te fle mund te shkruaj me shu nje her tjeter

 • Drift Simulator

  Drift Simulator

  25 ditë më parë

  @Geri Geri ooo cfar pytjet,,, sa shkoll ke hahahha :D ke marr gje vesh se shkolla te meson sekretet e botes? shkolla te pergatit per pun, qe te behesh skllav dhe te paguash taks, shkolla ka program nuk mundet te te mesoj cdo gje, gjeografi biologji histori dhe fizik jan 70% sekrete nga keto ne shkolle meson veq 30% ajo pjesa qe cdo njeri mund ti provoj vet edhe ne shtepi, tjerat mbahet sekret,, ke then fjalen shkenctar,, cdo njeri esht shkenctar varet sa e perdor trurin, jo vec shkol shpi ose pun shpi, shkenctar genjeshtar me shkoll apo diblom nuk mund te behesh as ti e as un, sepse ato nuk jan shkenctar ato qe tregojn diblom te rreme, ato jan nje prej e fisit elite,, qe askush nuk i njeh dhe neser te dalin ne tv si shkenctar me diplom, dhe te genjen per ti fsheh sekretet,. esht cdo gje e programuar. del ne tv dhe thot kemi zbuluar kete gje,, dhe vec budallejt i besojn se dikush ben experimente dhe del dhe te thot te verteten, ato tregojn totalisht te kunderten qe njerezit mos te din te verteten. prova fakte?? ban experimente dhe i sheh vet me sy tuaj. un ndoshta kam then shum gjera aty ti specifikoje me qart se per cfar do te dish dhe ti shpjegoj une.

 • Geri Geri

  Geri Geri

  26 ditë më parë

  A je shkencetar a filozof ti? Ca shkolle ke bere? Dhe ku i bazon tere kto qe thua? A ke fakte dhe prova qe ti vertetosh?

 • N C
  N CMuaj më parë

  Vetem zoti e din per ket

 • fatlum selmani
  fatlum selmaniMuaj më parë

  e ftoj Dautin mi renovu pllakat e fytyres! ose mi mbush fugat!

 • Sadet Osman

  Sadet Osman

  Muaj më parë

  O ma fjal me vend se tha kush 😂😂😂😂😂vetëm se jeta baron dhe kaq a ka diçka pas vdekjes ka dhon Allahu njerëz kompetent dhe ata shembuj duhet me u ndjek

 • Rentor Baku

  Rentor Baku

  Muaj më parë

  🤭😂😂😂😂😂😂

 • Linda Kelmendi
  Linda KelmendiMuaj më parë

  Hetemi koka shum spiritual/budist

 • Omer Elezi
  Omer EleziMuaj më parë

  Dhe ju kisha lut se Islami na tregon se nuk kemi ne mundesi ne te don per shpirtin zoti ju udhzoft ne islam keni dobi te madhe e mandej do t'a kuptoni se sa paski qen te ditur dituri keni por per shpirtin nuk dinë as kush

 • Omer Elezi
  Omer EleziMuaj më parë

  Mir ju te gjitha ju jeni te zgjuar por ju kisha lut se ju duhet te thoni se ne e kemi diturinë te kufizuar dhe shkurt ju duhet te besoni Allahun fuqi plot Allahu jav mundesoft qe t'a besoni me knaqsi

 • Fatmir Shala
  Fatmir ShalaMuaj më parë

  Allahi esht mbi te gjitha ati ikofshim fal aj edin ate qe ne nuke dim

 • kujtim nimani
  kujtim nimaniMuaj më parë

  e ka largu shpirtin ky tipi ,pytni dikush kush e krijoi at shpirt edhe tregoni qe s je kompetent ti me fol per shpirtin leje mo mi largu ti mi bo poza

 • d3jvi.p9
  d3jvi.p9Muaj më parë

  Si mund te kontaktosh me profesorin

 • R Te
  R TeMuaj më parë

  Qyky Qeliii !, po RREJKA sa herë pe qelka gojen. Krejt dallavergji koka, vetum e vetum per me ma famë për të ardhmem.

 • Badalona Badalona
  Badalona BadalonaMuaj më parë

  Qyky qeli mir po rrejka

 • Qendrim Osmanaj
  Qendrim OsmanajMuaj më parë

  Per temen ne fjale secili me padijshem se tjetri 😅

 • Sahit Xhemajli

  Sahit Xhemajli

  Muaj më parë

  Te lumt te tre ma shejtan se tjetri Po allahu fuqiplot eka krijua xhithsin

 • Naim neja
  Naim nejaMuaj më parë

  Popull kurve popull qe nuk i kallxon hallet e verteta popull qe i perngjan suedezve kurvave numer njo ne bote , boll mire jav ka ba Serbija ska ma mire bile pak ka bo.Ju sjeni shqiptare.Kurvat.

 • keni krasniqi
  keni krasniqiMuaj më parë

  Ky Albatros Rexha,,, asgje te re nuk tregoj,,,, i ka humb vedia,,,, terrim para syve kurgja tjeter,,,, sen nuk kuptova,, veq kur tha ku e kam telefonin,,,,,, se na shqiptart ,,, dicka tha hahagahaha

 • ramiz aliu
  ramiz aliuMuaj më parë

  Kojshia Show me te vrtet i émission i juaj osht i qillum amo Loqka e jem mos fto qisi doma me na hup vakt jom i merzitur qe i kam hupur 7 minuta tejetes tu i ngu kto pollavra te lodhta.

 • Miside Koraqi
  Miside KoraqiMuaj më parë

  Shumë Rrespekt ju lumshin afsit shumë shëndet 🥰🥰🥰

 • Golden Eagle
  Golden EagleMuaj më parë

  SubhanAllah qfar njerzi po i vet per qeshtje fetare kta far krijesa kallzojn vet se dy lidhje si kan me kete tem o moderator mos i shti hunt kamos e ki frike Allahun

 • Enver Aliji

  Enver Aliji

  Muaj më parë

  Ti ta paskan fut friken nga Zoti, A Zoti askund nuk flet per frik, Thot ju krijova te lir dhe te jetoni ne liri e paqe, Ti i paske pune n'hall te zi

 • Sokol Koli
  Sokol KoliMuaj më parë

  Jam krenar per Shqiptaret jam krenar e krenohem me hetemin qe esht shqiptar

 • Rifat Peci
  Rifat PeciMuaj më parë

  Islami e spjegon kete me se miri.

 • Selim GASHI

  Selim GASHI

  8 ditë më parë

  O Hetem, o ta theft qafen i Madhi Zot, !

 • Fatima Ismaili

  Fatima Ismaili

  17 ditë më parë

  @Badalona Badalona Paret sjan kurgja Jeta asht e shejt Besimi ne Zot asht gjithqka Zoti te udhezoft

 • Badalona Badalona

  Badalona Badalona

  19 ditë më parë

  @Rukije Beqiri Pllana allahile ti budallic kur tje smut ku shkon mas pari te doktorri a ne gjami te mut allahi

 • Badalona Badalona

  Badalona Badalona

  20 ditë më parë

  @Rukije Beqiri Pllana ti skoke nmen shko grujo te PSIHIJATRI sa ma shpejt te lutem ..ska allah as kurgja veq paret jan krejt.

 • Badalona Badalona

  Badalona Badalona

  Muaj më parë

  @Plusi Minusi o ti njeri pa TRU allah nuk ka as kurr nuk ka pas . Qush nuk e ki te kjart mushu men njihere.

 • Nerasht Tetovë
  Nerasht TetovëMuaj më parë

  Mos bre pash zotin un jam pa shkoll po logjikisht sa njerz i ki me smundje te epilepsis, un vet jam i sprovum me ket lloj smundje a keni be ndonjher pytje ne far gjendje e she ty nje njeri qe e ka kap epilepsija e aj e kur i fiket qendra e trurit aj deri sa te vi ne vedije snin dhimbje deri sa te zgjohet dhe ka raste kur enderon xhdo gje nash pozitiv nash negativ edh pse truri i fikur ka raste kur endron. Fjalt e Allahut jan pa pik e presje. Xhdo gje ka fillim e mbarim dhe xho gje esht i/e kriuar ne sherbim te njeriut, por pa u ringjall e te jepim llogari xhdo njeri ska kuptim edh kjo jet

 • Agim Krasniqi
  Agim KrasniqiMuaj më parë

  daut demaku dhe hetem ramadani jan gjeni

 • Partizani Vogel
  Partizani VogelMuaj më parë

  Jeta materiale eshte eshte forma e vetme qe shpirti mund te vertetoje ekzistencen e vet..shpirti si forme energjie per te vertetuar ekzistencen ka nevoje te materializohet ne materie.,si perfundim dia te them qe dicka qe ekziston nuk mund te mos ekzistoje me,por eshte e perjetsheme.thejshte pas vdekjes jetojme ne dimensione te tjera.

 • Sevdije Ismaili

  Sevdije Ismaili

  Muaj më parë

  Pppliopy3⁵

 • zarif bajrami
  zarif bajramiMuaj më parë

  PSE NJERZIT I FRIGOHEN VDEKJES PERCKAK GABIMEVE QE KABEMUN NE PERIUTHEN EJETES PRANDAJ FRIGOHEN

 • zarif bajrami
  zarif bajramiMuaj më parë

  CILLA ASHT ZBATUSE NE TRUPIN ENJERIUT DHE KA EMER IFORMATEN

 • zarif bajrami
  zarif bajramiMuaj më parë

  NJERIU KA TRUNIN EMADH AJ PUNOIN DITENAT PANDERPREJE DHE KE TRUNIN EVOGEL QE DALLON LODHJEN DHE PUSHIMIN DHE FLETJEN

 • zarif bajrami
  zarif bajramiMuaj më parë

  NESE BESON ZOTIN EQEN RUGEN NJERIU JEP PROVIM LINDJA DHE NDRIMI IKSAJ BOTE

 • Pashtrik Has
  Pashtrik HasMuaj më parë

  Respekt baca Daut,Respekt baca Hetem u lumt duhet me be sa me shum emisione ♥️♥️

 • Irgen Cela
  Irgen CelaMuaj më parë

  Rrespekte per keto Burra 🇦🇱 !

 • dardania
  dardaniaMuaj më parë

  O rrena te fefe jan kto po merruni me pun tjera me punsim ekonomi se kjo jet esht parajs

 • dardania
  dardaniaMuaj më parë

  Po qfar parajse more po krejt rrena jan po kush u qu e me tregu kjo jet esht parajs ska tjeter

 • Dardan T
  Dardan TMuaj më parë

  Sadri tkom admiru gjithmon nga qe je shum i drejtperdrejt . Nga sot e tutje do te isha lut me gjith shpirt sa ma shum tema sociale me vedisu pak popullin . Respekt

 • Selim GASHI

  Selim GASHI

  8 ditë më parë

  Oooo Hetem ooooo Sikur te kishte qene gjalle Qarlls Darvini, kisha thane se je djali i Darvinit!!

 • Selim GASHI

  Selim GASHI

  8 ditë më parë

  Hetem, ndegjo mire, vetedijesohu oj qyqe se Zoti eshte nje dhe nje i vetem, ti tek je nje ateist i perbetuem!

 • F Suma

  F Suma

  18 ditë më parë

  Nca planeti jeton vlla ?? Ky asht gazetari ma lop si egzisto 2 lidhje me njeri si ka

 • Ramadan Ajvazi
  Ramadan AjvaziMuaj më parë

  Ä

 • Ramadan Ajvazi

  Ramadan Ajvazi

  Muaj më parë

  Tem per shkenc ka plot cka poletizojn ,por Aspekt fetar duet.me u bazu ne besim cka na ka spjegu Kurani ..more shkollar te vedishem dhe me kso Idee djallzore cka na spjegoni jan ba bazaa ..por vetem besimi ne ZOT asht oblligative per njeriun cka ka mend.. por per kso pitje cka bajet kso Debatte jan 00000 pa basim ska ardhmeri ne te ardhmen ..ZOTIT duet me ju perkul me Vedije te plot...

 • Belkez Dedolli-Ferri
  Belkez Dedolli-FerriMuaj më parë

  Bashkudhetari Hetem eshte kenaqesi me ju ndegju duke biseduar reth vdekjes. Eshte interesant te analizojme traditen e vajtimit te grave dhe burrave ne kulturen shqipetare !!! Me pelqeu kur that "dita e mire gjumi i mire". Leonardo Davinqi ka than: Day spent well - good sleep, life spent well - good death. Rrofshim e u takovshim per biseda te thella spirituale.

 • Ali Iseni
  Ali IseniMuaj më parë

  Hahahahahaha njerez qe jetojne vetem me andrra shum.intelek kuaj te forte👎👎👎👎

 • Merita haxhiu
  Merita haxhiuMuaj më parë

  ??

 • Xhevahir Agalliu
  Xhevahir AgalliuMuaj më parë

  Vjen ne studjo thot ushqimi ushqimi ter kohen dhe nuk tregon sekretet e shermit

 • Xhevahir Agalliu

  Xhevahir Agalliu

  Muaj më parë

  Kete nuk di ku ta gjesh ska nje nmr telef

 • Xhevahir Agalliu

  Xhevahir Agalliu

  Muaj më parë

  Eshte manjak i lekut ndaj si tregin sekret e sherimit

 • Xhevahir Agalliu

  Xhevahir Agalliu

  Muaj më parë

  Sikur do roje 1000 vjet

 • Rudi Demaj
  Rudi DemajMuaj më parë

  Bravo per te ftuarit, Jane 2 Kolos te mrekullueshem dhe shume te ditur...Respekt

 • Arjan Rexhepi
  Arjan RexhepiMuaj më parë

  Shum Tem E Qelluar Respekt Shum Interesant Bravo 👍 Kjo Esht Jeta , Jetojeni Jeten Nje Her Me Familjen Me Femit Me Prinderit Se kjo te Ben me te Lumtur Qe te Knaqet Shpirti Ku Zoti Na ka Dhen Dhurat Ket Shpirt 🙏🏻🤲 .

 • Illyrian Albanesi
  Illyrian AlbanesiMuaj më parë

  Sadri beavo për emisionin njerëz

 • Ilir Ismajli
  Ilir IsmajliMuaj më parë

  Sadri, nese deshiron qe ti japesh kapak ksaj pergjigjje e fton Prim.Dr.Sc.Med. Ali Iljazi nga Gjakova bashk me Enis Ramen e ja bashkangjit kta ekspertat qe ti len pa koment. Ti flet per shkenctaret ndersa Allahu ne Kuranin famelart sfidoj shkenctaret me nje mizë "Allahu ka thënë se ju nuk mund ta krijoni asnjë mizë!

 • Popaj Humrije

  Popaj Humrije

  Muaj më parë

  Po edhe un deshiroj meftu Ali iljazi

 • Bigbaba 12
  Bigbaba 12Muaj më parë

  Shumete menqur keta dy njerez te lKosoves Rrespekt per te dyte te cilet kane dhene shume per shqiptaret Zotri Hetem R ka kontribue shum per Pamvarsin e Kosoves ne Rambuje mete gjithe ata tjeret si me presidentin Thaqi

 • Abi
  AbiMuaj më parë

  Më vjen keq me u shpreh ne ket nivel te gjuhes por me u deklaru se Jan te menqur dhe me dal budallenj jan keta dy

 • Rentor Baku

  Rentor Baku

  Muaj më parë

  🤭😂😂😂😂😂😂😂

 • Shqip MEDIA
  Shqip MEDIAMuaj më parë

  Fto kesi lloj musfir dhe jo njerez vetem per klikime!

 • Naser Callaku
  Naser CallakuMuaj më parë

  A nuk është argument mosha juaj se koha egziston!!!

 • Drita
  DritaMuaj më parë

  Jeta pas vdekjes jane pasardhesit tane!

 • alb 77
  alb 77Muaj më parë

  Mysafirët jan pasuri kombëtari

 • alb 77
  alb 77Muaj më parë

  Te uroj sukses me nisjen e re të Kojshia Show!! Je ma serioz.

 • xxx
  xxxMuaj më parë

  Cilido prej treve qe pohon se ka jete pase vdekjes ai s dine asgje veten e yne zot xh.sh i mohon.Perqka shume shpejt do te peson.gjeniu.13.9.2021

 • Jaja Haua

  Jaja Haua

  5 ditë më parë

  Mendimi i poetit eshte gjenial Te tjeret flisni kot se koti Poet i nderuar jetmira ju pershendet Klm

 • xxx

  xxx

  6 ditë më parë

  @shum bukur Lala une i frksohem vetem yne zotit se kam pluhur gjakun e lotin.Pse te friksohem nga nje i vdekur as ne paje as ne sybote mbetur.

 • shum bukur Lala

  shum bukur Lala

  6 ditë më parë

  He ma rrahim sadiku a u tute Hajt se shpejt je ka e paguan qa ke ba mor urine

 • xxx

  xxx

  7 ditë më parë

  @shum bukur Lala rreje veten kriminel me rrene ne kete faqe ydbe mos me del o cungu i urinuar.wc.

 • xxx

  xxx

  7 ditë më parë

  @shum bukur Lala askush sta ndalon me dhie per at goje qe both tu ka ba o wc...

 • Imer Shabani
  Imer ShabaniMuaj më parë

  O albatros i vogel je ti per Daut Demakun ik ik ik

 • Ramiz sadiku
  Ramiz sadikuMuaj më parë

  Ne librin Eklesiastiu kapitull 9 vargjet 5 dhe 10 thote:

 • RIGHT SIDE

  RIGHT SIDE

  Muaj më parë

  99. E kur ndonjërit prej tyre i vjen vdekja ai thotë: “O Zoti im, më kthe, 100. që të bëj vepra të mira e ta kompensoj atë që lëshova!” Kurrsesi (nuk ka kthim), e kjo është vetëm fjalë që e thotë ai, e ata kanë para tyre një perde (distancë periodike) deri në ditën kur ringjallen. 101.E kur i fryhet surit (herën e dytë), atëherë në atë ditë nuk do të ketë lidhje familjare mes tyre, e as që do të pyesë kush për njëri-tjetrin. 102. E kujt i peshojnë më rëndë peshoret (veprat e mira), ata janë të shpëtuarit. 103. Ndërsa atyre, që iu peshojnë lehtë peshoret (veprat e mira), ata janë që humbën veten dhe janë në xhehenem përgjithmonë. (Kuran, Muminun)

 • shkelqim gashi

  shkelqim gashi

  Muaj më parë

  ama nuk osht argument me besu ket shkrim 😒

 • Tefik Selimi
  Tefik SelimiMuaj më parë

  Hetem Ramadani njeri bujar dhe human

 • Ekremgj
  EkremgjMuaj më parë

  Maniak seksual " 40 hyrija" .. ueh qikjo ke e rond, kujt ja gjujte qito?😂

 • Veton Cakolli
  Veton CakolliMuaj më parë

  Prralla tlodhta e pash ni drit haha

 • Veton Cakolli

  Veton Cakolli

  Muaj më parë

  @Drift Simulator ku pi din ti kto sene

 • Drift Simulator

  Drift Simulator

  Muaj më parë

  hahah :D mos qesh pa dituri qesh kur ta kuptosh se nuk e ke dit ca ke than :D drita shifet se asht pika e fundit e energjis qe ka ne tru, dhe esht tuneli qe ben lidhjen mes 2 pjesve te trunit, pjesa qe prodhon energjin dhe pjesa qe e perdor energjin, deri sa te prodhohet energjia e te gjitha ato drita qe jan neuronet e trurit dhe energjia vet,, derisa ajo energji te perhapet ne trup dhe me rifillu me levizjet normale truni i tij ka me pa driten e energjis

 • Jaguar Jaguar
  Jaguar JaguarMuaj më parë

  Nuke ka jete pas vdekjes, Po cka jeni tu thone.

 • Basti Basti
  Basti BastiMuaj më parë

  Hetem shkenckari .....

 • Ylfete Osmani
  Ylfete OsmaniMuaj më parë

  Me e rendesishme eshte me e kuptu si te jetojme. Si te kuptojme ato qe i thot shkenca dhe religjioni. Ne kemi fuqi te jashtzakonshme pa dyshim, por kete potencial nese e kthejme per te mire fitojme qetesi, lumturi, rehati me nje fjale parajsen. Edhe e kunderta ndodhe nese e shfrytezojme per te keq. Tjerat jane pallavra - hipoteza pa dobi per jeten e perditshme. Tregoni pak si ti kthejme mendimet negative ne ato pozitive se ne vuajme per te kuptuar vertet mendimin pozitiv, jo nje farse e nje filozofi qe nuk na vyn sen...

 • Era Lisi
  Era LisiMuaj më parë

  Une mendoj se shpirti nuk mundet te ringjallet ne nje trup tjeter kur thuhet ne KURAN se ne nje kohe te larget ka qene vetem nje njeri ne kete bote dhe ai ka qene ADAMI dhe pas tij kane ardhe ne jete te tjeret Nga pra atehere erdhen shpirtat e tjere dhe njerezit e tjere prandaj nuk mund te thuhet se njeriu ne kete bote ringjallet pa u ber kijameti dhe Allahu do te na rigjalle pasi qe te vdesim te gjithe dhe ka edhe mendime te tjera se KURANI e cek se çdo njeri eshte i veçante nga tjetri dhe kete vetem ALLAHU e din por edhe shkenca e ka zbuluar qe çdo njeri ka veqorite e veta dhe se asnje njeri nuk eshte i ngjashem dhe si po shumohen pra te tjere trupa dhe shpirta? Une mendoj se edhe Albatros Rexha ka nje diapazon te madhe te dijes nuk eshte se po flet dokrra une e vlersoj dijen e tij ................

 • Rukije Beqiri Pllana

  Rukije Beqiri Pllana

  18 ditë më parë

  @Enver Aliji po ashtu thot shkenca, pi kush e bani landen e pare, qeluzen, kush e (mesoi) faren mu zhvillu ne faza, kah e mori fara kete informacion?! Pergjigju, por pa paragjykime, sepse nese them me fakte, shume nga faktet e perkohshme, mynd te ndryshojne. Ne, edhe shkenctaret ma me integritet (kur jane te sinqerte) e pranojme se fare pak kemi dituni per kto gjana. I shohim vetem argumentet, per shembull, po ju sfidoj, shpezet kur rrijn pa i rrahur krahet, kush i mbane atje nalt ne qiell, sidomos simbas teorise se relativitetit ish dashte me ra n toke menihere. Por, para se te pergjigjeni, duhet t ju them, qe jam e lire ne çdo aspekt, intelektual, nuk i perkas kurfare grupimi a ....vetem debat i shendoshe intelekrual, me te vertete kemi nevoje per kete. Mjafte injorances dhe debateve shterp e qesharake, qe po degradon popullin deri ne apati!

 • Enver Aliji

  Enver Aliji

  Muaj më parë

  Nuk edi aje e martume ake femij qe ta kuptosh, fara (Sperma) asht aq intiligjente (Vetdije) saqe ajo i prodhon ne barkun e femres gjitha, po ta mar nje shembull te thjesht, mbjell nje far te bimes apo frutave, ajo e krijon prodhon, rejen,degen,gjethin, trungun, frutin, tek fruti apo bima, e krijon aromen dhe shijen, tani a kuptove

 • Era Lisi

  Era Lisi

  Muaj më parë

  @Enver Aliji Jo i nderuar une shume mire e kame kuptu por keta e kane fjalen ende pa vdek te gjithe njerzimi pa u ber kijameti kin se nje njeri kur vdes shpirti i tij kthehet tek nje trup tjeter ne kete bote e kane fjalen edhe shtrohet pyetja prej nga erdhen shpirtat e tjere kur ne fillim te zanafilles se njeritu ka qene vetem nje njeri edhe ai ka qene Adami tash nga po vijne te gjithe kta trupa edhe shpirta pra?Edhe une ju kutoj kur thoni se ne KURAN shkruan se (shpirtat tuaj do te çiftezohen me trup te ri tjeter ) ALLAU ne KURAN e ka fjalen kur te ghithe ne do te vdesim dhe pasi qe do te behet kijameti ne prap do te ringjallemi me shpirt dhe me trup Dhe jo shpirtat te ringjallen ne kete bote ne nje trup tjeter nuk ka shance Kete pune e din vetem i lartesuari yne ALLAHU

 • Enver Aliji

  Enver Aliji

  Muaj më parë

  Oj era , hetemi kur thot se shpirti dot takohet me nje trup tjeter, ae kupton se cka don te thot, Shpirti jon ka me u taku me trupin ton te ri, dmthn qe trupi jon ka me u bo i ri dot rrigjenerohet, eke dhe ne kuran ku thot shpirtat tuaj dot ciftzohen me trup te ri tjeter, po ti e paske hanger foren e popave te feve popave te kishave dhe popave te xhamis, Edhe ti ta paskan shti friken ne palc nga Zoti

Faqja Tjeter