Kenge Moj - Ervis Behari / Kolazh - Nata finale - Vizion Plus

www.vizionplus.tv
kengemoj
kenge_moj
vizionplustv
VizionPlusTV
VizionPlusTV

Ne momentin e pazakonte qe po jetojme, Vizion Plus ben bashke te gjithe artistet shqiptare nen moton “Ti Gezohemi Jetes!”. “Kenge moj” superproduksioni muzikor i vitit starton ne Vizion Plus duke bere bashke zerat me te njohur te muzikes shqiptare.
Treshja tashme e njohur Pandi Laço, Bledi Laço dhe Adrian Hila, nen drejtimin e kengetares dhe moderatores se njohur Klea Huta, sjellin formatin televiziv origjinal qe do te kete ne bosht te tij muziken shqiptare - Ate popullore dhe qytetare, ate folklorike si dhe ate te kultivuar.
Spektakli synon te realizoje nje udhetim ne te gjithe pejsazhin muzikor shqiptar, duke patur parasysh zhanret, rrymat, traditen, personazhet, autoret, tematikat, eventet dhe do te jete i strukturuar sipas nje forme te qarte si ne vijim.
Eshte ne prestigjin dhe mundesite e nje televizioni kombetar dhe prestigjioz si Vizion Plus per te realizuar nje projekt kaq te madh, I cili merr persiper te beje historine e kenges shqiptare, qe ne gjeneze e deri ne ditet tona.


------------------------------------------------------------------
Subscribe: www.youtube.com/user/vizionpl...

Komente

 • Fatmira Mucaj
  Fatmira Mucaj13 ditë më parë

  Bravo 😍

 • fjalet qe sti thash kurre!
  fjalet qe sti thash kurre!14 ditë më parë

  😢😢😢😢😢...

 • Eliverta Tabaku
  Eliverta Tabaku15 ditë më parë

  Bravo o Bilbil i shqiperise , te kendofte shpirti ,qe e ke zerin bilbil dhe je i vetmi 🙏🙏

 • Sprija Sprija
  Sprija Sprija22 ditë më parë

  Fillimi I kenges esht per t Perre damaret

 • Leonard Aliaj
  Leonard Aliaj22 ditë më parë

  O i mir te kendofte zemra qe na heq stresin kur te degjojm

 • Elsa Dreka
  Elsa Dreka24 ditë më parë

  Ke nje ze te vecant je nje kengetar me shume talent 👏👏👏👏por si nuk te shkon ndonjeher ndermend te shfrytezosh edhe zgjuarsin dhe bukurin per nje artist filmi😊

 • Perparim Zere
  Perparim Zere25 ditë më parë

  super orkester bravo cuna

 • Eliverta Tabaku
  Eliverta Tabaku25 ditë më parë

  🙏🙏🙏

 • gizi sk
  gizi sk28 ditë më parë

  O ylle bote çfar zeri te bukur qe ke bravo 😇😇😇

 • Thanasis Mangas
  Thanasis Mangas29 ditë më parë

  Si eshte e mundur qe ka dhe mos pelqime per kete djale besoj se do jen voriopirota ose pipino

 • Enigert Gerti
  Enigert Gerti29 ditë më parë

  Ti mben te dgjoi popullore o vllai..je artist 😘

 • Enida Verca
  Enida VercaMuaj më parë

  104 dislike, gjëja më e pakuptimtë! Behar e paç jetën ore djalë! ❤

 • Sprija Sprija
  Sprija SprijaMuaj më parë

  Noten 10 ke allall ........na kenaqe

 • Adriatik Hoxha
  Adriatik HoxhaMuaj më parë

  O Ervis je si lis me renje te thella e me dege te forta qe do te thote kenget qe kendon jane shqiptare te pastrami dhe zeri jot deperton ne shpirtin e cdo shqiptari si lilac per mallin qe kemi per Shqiperine kapemi pas melodise te zotit tend si ne deget e lisit te uroj shendet se suksesin e respektin e ke fituar me sjelljen she miresine tende

 • Tana Rrapa
  Tana RrapaMuaj më parë

  Bravooo O Yll i bukur

 • Liljana Zema
  Liljana ZemaMuaj më parë

  Ske cthua me per ty mor djale flori ! I kane thene te gjitha ,i meriron ! Zoti te dhente shendet !

 • Mondi Carcani
  Mondi CarcaniMuaj më parë

  Kur te dëgjoj ty Ervis me mbushet zemra me ngazëllim, rrespekte

 • elidaa
  elidaaMuaj më parë

  t kendoft zemra o Ervis behari

 • Annxhela Cuko
  Annxhela CukoMuaj më parë

  O floriii te lumte goja 👏👏👏

 • Valbona Shametaj
  Valbona ShametajMuaj më parë

  Po po pa dyshim kjo eshte thjeshtesia e ERVIS BEHARR brrrravvooo te qoft keshtu vazhdo se i gjith po pulli te do

 • Flora Matarangasi
  Flora MatarangasiMuaj më parë

  Ervis nje ylle bote ❤️❤️🍒💥💔💥

 • Ornela Xhemal
  Ornela XhemalMuaj më parë

  Je i mrelullushem Ervis na kenaq me kenget dhe zerin tend te mrelullueshem nje njesh bravo bravo te degjojme dhe ridegjojme njemijhere je i paperseritshem

 • Kristjano Beqaj
  Kristjano BeqajMuaj më parë

  Suksese

 • Lola Dashi
  Lola DashiMuaj më parë

  O Ervis o yyyyyylllllllllll qé na kénaq me kté zé té mrekullueshém 😍😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • Александр Кузьмин
  Александр КузьминMuaj më parë

  Доброго дня.

 • Ardita Dimo
  Ardita DimoMuaj më parë

  Suksese Albano urimee👏👏👏👏🤗🤗🤗

 • Hektor Haka
  Hektor HakaMuaj më parë

  Të këndoftë zëmra Ervis, Albano kapllanaj shumë bukur bravo, suksese të keni gjithmonë 🙂

 • mi nushe
  mi nusheMuaj më parë

  bravo je shume i mire zoti te bekoft se na kenaqe nuk ngopem me te degjuar

 • lije karruli
  lije karruliMuaj më parë

  Ylli kenges shqiptar 👌👌

 • arta shoria
  arta shoriaMuaj më parë

  Bravo

 • Iljaz Elezaj
  Iljaz ElezajMuaj më parë

  Elvis behari ze i mrekullueshem teksti shume i bukur dhe muzika qe e luajne djemte e orkestres jane mjeshtra te vertete ju uroje suksese te metejshme

 • Aldo Vlore
  Aldo VloreMuaj më parë

  Je I mbrekullushem Ervis lime shtepia qe te kane vjen keq per mamin tende qe eshte larguar nga kjo jete do doja te ishte gjalle te te shikonte si je bere kaq I mire te ruaj zoti jete te gjate resppekte nga ...... VaLORA

 • Aldo Vlore

  Aldo Vlore

  Muaj më parë

  Suksese ne karieren e kenges Ervis .......pershendetje NGA vlora

 • natasha dyrka
  natasha dyrkaMuaj më parë

  Me nje zë te mbrekullushem

 • Arsi Maksuti
  Arsi MaksutiMuaj më parë

  Te lumte goja Ervis je talent

 • Klaudi Nuhaj
  Klaudi NuhajMuaj më parë

  Bravooo Ervis edhe Albano,Respekte pa fund

 • Eliona Lazemetaj
  Eliona LazemetajMuaj më parë

  Bravooo, nuk imagjinoni cfare emocioni tu degjosh e tu shikosh, jini super

 • laureta gjonbalaj
  laureta gjonbalajMuaj më parë

  Ka edhe injorante qe se pelqejne.....

 • sonja muca
  sonja mucaMuaj më parë

  O sa bukur o flori

 • Adeljan Mecaj
  Adeljan MecajMuaj më parë

  Klarinetisti flak fare

 • fabss
  fabssMuaj më parë

  Orkester me te mire se kjo nuk kisha degjuar bravo djema dhe suksese me lart🌟

 • Ornela Xhemal
  Ornela XhemalMuaj më parë

  Je i mrekullushem Ervis Behari me i miri na kenaq shpirtin me zerin dhe kenget tende bravooooooo

 • Shpresa Shabanaj.
  Shpresa Shabanaj.Muaj më parë

  🌟🌟🌟🌟💫💫💫👏👏👏👏

 • Valentina Zheku
  Valentina ZhekuMuaj më parë

  Na keni kenaqur me ket program te shkelqyer. Sheklqeni dhe ju bashke me programin. Sido qe jemi sh larg matane oqeanit jeni te proferuarit e jone. Evis Behari nje djale flori dhe nje kengetar i shkelqyer e kemi te proferuarin e jone. Drit ta befte zoti jeten.

 • Arta Cani
  Arta CaniMuaj më parë

  Çele lule kaq papritur e hodhe kurorë stë këputi dora ime po një tjetër dorë

 • Lindita Tringa
  Lindita TringaMuaj më parë

  Super.👌🌟🌟🌟.

 • Souzana Dervishaj
  Souzana DervishajMuaj më parë

  Ervis me pelqen thjeshtesia jote dhe qe po i ngjit shkallet nje nga nje. Te uroj suksese suksese suksese djalosh.

 • Ema ema
  Ema emaMuaj më parë

  Cdo kenge qe kendon Ervis e ke zerin brilant 😘😘❤

 • Denis Malaj
  Denis MalajMuaj më parë

  👏👏👏

 • Deni Balla
  Deni BallaMuaj më parë

  Te lume goja o bibili rrall

 • Gentiana Sollaku
  Gentiana SollakuMuaj më parë

  Shum bukur ju lumte na kenaqet bravo

 • Roberto Roberto
  Roberto RobertoMuaj më parë

  Te lumt goja je njish kenaqisi te degjosh

 • Fiona Britton
  Fiona BrittonMuaj më parë

  O Yll i Patosit na kënaqe 💋💋

 • Moza Hila
  Moza HilaMuaj më parë

  Hopa te kendofte shpirti o djale keshtu vazhdo njeri i thjeshte

 • Romilda Mehmetaj
  Romilda MehmetajMuaj më parë

  xcvgghhhr

 • Ermira Shehu
  Ermira ShehuMuaj më parë

  Ju kendoft zemra o yje na sheroni cdo semundje me keto keng jeni Artista te pa Cmuar♡

 • Vali Vali
  Vali ValiMuaj më parë

  Bravoooooooooooooooo teljaaaaaaaaaaaa

 • Albana Demaj
  Albana DemajMuaj më parë

  Vdiqa sa bukur kendon

 • fation tahiri

  fation tahiri

  Muaj më parë

  me shum se kur kemi nevoj per keto koncerte bravo vizion plus

 • Monda Sina
  Monda SinaMuaj më parë

  Shum bukur. 👌👌👌👏👏👏

 • Bella Ciao
  Bella CiaoMuaj më parë

  Profesionist dhe i paarritshem! Me keto dy fjale te pershkruaj si kengetar

 • Bella Ciao
  Bella CiaoMuaj më parë

  I paske qare keto kenget e tua

 • leonora barxhaj
  leonora barxhajMuaj më parë

  Kenge moi emissioni me i bukur shqipetar. Na keni kenaqur zemren 👏👏👏👏👏👏

 • Tana Gremi
  Tana GremiMuaj më parë

  Suksese shume bukur Ervis Behari 👏👏 Albano Kapllanaj bravo 👏👏👏💥

 • Mariglen Cepele
  Mariglen CepeleMuaj më parë

  Respekte per keta 2 artistat,Ervis & Albanon.

 • Teri Sako
  Teri SakoMuaj më parë

  Bravo Ervis 👏👏👏👏👏👏👏👏

 • Kozeta RAYAN Mehmeti
  Kozeta RAYAN MehmetiMuaj më parë

  Nëse ka gjë më të bukur për mallin ton si emigrant jan këngët tuaja...mallëngjehem sa her i dëgjoj...😥...

 • Pranvera Petritaj
  Pranvera PetritajMuaj më parë

  Bravo bravissimo....

 • Qamile Bahari
  Qamile BahariMuaj më parë

  Visiii🥰🥰

 • Ben Kola
  Ben KolaMuaj më parë

  I mbrekullueshem!

 • majlinda hoxha
  majlinda hoxhaMuaj më parë

  Unik si gjithmon ! 🔥🔥

 • Dejv Dejv
  Dejv DejvMuaj më parë

  Bravo Albano Kapllanaj dhe Ervis Behari jeni super !e ndezet Kenge Moj.

 • Marije Gogo
  Marije GogoMuaj më parë

  Bravo te lumte goja Na kenaqe

 • Keta Hasani
  Keta HasaniMuaj më parë

  Bravo ervis ke ze te mrekullueshem Suksese te metejshme ⭐⭐⭐⭐

 • Kleanth Heqimaj
  Kleanth HeqimajMuaj më parë

  I mrekullueshmi Ervis Behari i shoqeruar nga nje talent si Albano Kapllanaj!!Bravo djema🤗🥰

 • Naeldo Dokaj
  Naeldo DokajMuaj më parë

  Bravo Visi si gjithmone me I miri. Suksese mbare We all love you 💞.

 • Liri Kane

  Liri Kane

  10 ditë më parë

  Ervis behari

 • fiona heqimaj
  fiona heqimajMuaj më parë

  Kenget me te bukura!Kenaqesi ti degjosh!😍✨Albano Kapllanaj👏

 • Kleanthis Heqimaj
  Kleanthis HeqimajMuaj më parë

  Suksese klarinetisti Albano Kapllanaj dhe Ervis Behari!!Super✨🥳

 • Romina Zhivani
  Romina ZhivaniMuaj më parë

  Zeri yt eshte Perle 🙏😍❤️

 • Mjaftore Tase
  Mjaftore TaseMuaj më parë

  Bravo

 • Lavdie Tafani
  Lavdie TafaniMuaj më parë

  Të këndoftë zemra Ervis Behari

 • Almaro Sinaj
  Almaro SinajMuaj më parë

  Bravo bravo bravo suksese 👏👏👏 Super Albano Kapllanaj 🔥🔥👏👏

 • Diana Telegrafi
  Diana TelegrafiMuaj më parë

  🇦🇱🙏❤️Ylli i muzikess popullore 🍁Ervis Behari Te kenaqe shumee me zerin Shkelqen si margaritar 🔥

 • Valbona Mitrovica
  Valbona MitrovicaMuaj më parë

  Je me i miri ne shqieri o Ervis Behari 👍👏👏👏👏👏

 • Maria Diamanti
  Maria DiamantiMuaj më parë

  🌹🌹🌺🌺🌸🌸🌻🌻🌼🌼👍👍👍❤️❤️❤️🇦🇱

 • captain red07
  captain red07Muaj më parë

  Te dyja kenget e mija te preferuara (fain vet e ke)

 • cak cuk
  cak cukMuaj më parë

  Te lumte goja je. I mrekullushem vec rri vet vetja suksese zoti te. Rruajt

 • Vojo Alushaj
  Vojo AlushajMuaj më parë

  Finale gjith shkelqim

 • Devi Fier
  Devi FierMuaj më parë

  Shume bukur Alban bravo🙏

 • a sota sota
  a sota sotaMuaj më parë

  Bravo. Je kengtare i rralle. Ze i mrekullushem. Na kenaqe.

 • Donika Mema
  Donika MemaMuaj më parë

  Bravo Ervis Behari je me i miri

 • Petrit Kapaj
  Petrit KapajMuaj më parë

  Bravo 👏👏👏👏👏👏👏👍👍👍.

 • Agron Xhelali
  Agron XhelaliMuaj më parë

  NORGA : Është kënaqësi të dëgjosh këto këngë kaq të bukura të kënduar me shpirt.Të lumtë goja dhe zemra! 💥🌟👍🌹🌹

 • Mareme Mehmeaj

  Mareme Mehmeaj

  Muaj më parë

  Nuk gjen ne gjith boten si ke nget populloreShqipetare!!!

 • Fatime Tola
  Fatime TolaMuaj më parë

  A cfar djali gjith talent shum i mire na kenaqe

 • Sabrina Greku
  Sabrina GrekuMuaj më parë

  Bravo 👏👏👏

 • Milika Vila
  Milika VilaMuaj më parë

  Ti je pasuri kombetare more djal..zoti te ndricofte rrugen..

 • Tana Mancellari

  Tana Mancellari

  18 ditë më parë

  bravo orkestra e mrekulloshme ju degjoj shum her komlimenta e meritoni

 • Tana Mancellari

  Tana Mancellari

  18 ditë më parë

  bravo moredjal komplomenta .

 • Dean
  DeanMuaj më parë

  Alban super bravoooo🌟🌟

 • Michele Balla
  Michele BallaMuaj më parë

  Bravo

 • Ambra Kanani
  Ambra KananiMuaj më parë

  👏💫

 • Erion Dalani
  Erion DalaniMuaj më parë

  Suksese Ervis Behari dhe klarinetisti Albano Kapllanaj bravo cuna lart e me lart 👏

 • Neti Hani

  Neti Hani

  10 ditë më parë

  Ë

 • Neti Hani

  Neti Hani

  10 ditë më parë

  Çë më

 • Deje Koseni
  Deje KoseniMuaj më parë

  Shume kenge e bukur sic eshte edhe vete Ervisi

 • Prodhime BIO
  Prodhime BIOMuaj më parë

  Skam fjale per kete kengetar

Faqja Tjeter