Saliu fton në “Foltore” Yuri Kim

Komente: 36

 • GDSstorm
  GDSstormMuaj më parë

  Ashtu si flet kimetja mir e ka sala

 • Luli Osmani
  Luli OsmaniMuaj më parë

  Po nuk ka juri kim mendjen e tij Allahu na ruajt Te vret naten e te qan diten

 • Ilirian Kadiu
  Ilirian KadiuMuaj më parë

  Vate koha jote o S.hale.

 • Sam A11
  Sam A11Muaj më parë

  Ty sokol ste ngjojm dot se ti je pozi per shkollen e fillores

 • Idriz Smakiqi
  Idriz SmakiqiMuaj më parë

  O dashuru n Berishen eju folni kot

 • Ina Nikolina
  Ina NikolinaMuaj më parë

  Po cfare degjoni cthot Amerika

 • akantemia
  akantemiaMuaj më parë

  A CNA CAT BYTHEN O LEGENA TI HANI .......SALIUT ME GJITH A.... O DRAS VORI TURP PER JU. LEGENA

 • Gjoka
  GjokaMuaj më parë

  Si ka mundesi qe saliu e aroj kaq shpejte kur mariza lino ja perplasi koken pas tavolines

 • fani mersini
  fani mersiniMuaj më parë

  Une nje pyetje kam : pse e shoqerojne vajza te reja ne foltlore dhe jo deputetët....

 • Shpresa Sufka

  Shpresa Sufka

  Muaj më parë

  Shpresoj salushi ti pergjigjet kesaj pyetje edhe une jame kurjoze per pergjigjen 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

 • Luli Osmani

  Luli Osmani

  Muaj më parë

  Po njollosin jeten e tyre

 • win doel
  win doelMuaj më parë

  Ja rruni saliut

 • albert peti
  albert petiMuaj më parë

  Sokol je i zgjuar dhe kritik por pyetja e pare eshte : ku ishe deri dje .. gjithe keto fjale te bukura do kishin kuptim dje dhe jo sot kur i zgjua LUANI .. natyrisht ( AMERIKA ) hijenat ja njohin kodin dhe krenarine .. edhe largohen ..dine kur i vjen orari i gjumit se per te ngrene e pire Mbretit nuk i mungon gje .. Nje dhelper dinake eshte pàk tinezare se hijenat e Saliut .. dmth o Sokol mrs dates 11 dhe 18 zhvillohet nje duel hijenash qe ngjan me taktiken e jevgut ; per te perzene policine ( friken e arrestimit ) bejne spektakel apo teater duke u zene e grindur me njeri tjetrin qe te bindin autoritetin per " budallallekun " qe i karakterizon .. por kur injoranca eshte mbuluar me krim te ndergjegjesuar vetem per nje ushqim te thjeshte dhe loje se kush i sherben te KEQES mund te behesh milioner pa punuar atehere problemi i " vogel ne dukje " qenka nje mashtrim i madh dhe jo nje panair kriminelesh .. AMERIKA udhehiqet nga LIGJET qe ndertojne SHTET DEMOKRATIK me plot kuptimin e fjales dhe jo nga njerez te lodhur pa moral .. Ata e mbrojne AMERIKEN duke i zbatuar ligjet dhe jo duke shitur pjese detesh apo duke e vjedhur , vrare e persekutuar popullin e vet .. Kjo ka ndodhur dhe vazhdon panderprerje tr ndodhe qe nga koha e ndarjes nga jeta te Mbretit Gjergj Kastriotit .. i cili u be i pavdekshem ne histori SEPSE gjithshka beri e BERI per ATDHEUN e vet ku njerezit e lindur ne ARBERI te rronin te LIRE dhe te PAVARUR .. Te kesh rival perandori dhe nje kontinent dhe te rezistosh pa gjuhe te shkruar rreth 400 vite , ti kositesh VLERAT kombetare apo ti shfrytezosh keto vlera per qellime vrastare apo pushtimesh ; ky eksperiment ka ndodhur me shqiptaret nen sundimn osman per per 550 vite .. dhe kete virus qe gati po u shfaroste me shperthimin luftes se pare boterore KY VIRUS u be akoma me i eger nen moritorimin RUS me mashen dyshe Serbi/ Greqi .. Te dy keto shtete me ndihmen e pakursyer RUSE arriten te shkulin pjese organesh ne trupin e lodhur nga perandoria me famekeqe e te gjithe historise njerezore ..

 • Tetovari

  Tetovari

  Muaj më parë

  @albert peti i nderuari zotri esht e vertet qe Shqiptaret jan shkollue ne kohen e Osmanlive, por edhe kan qen sulltana e mbreta e begler, qe kan jetue shquptaret ne liri, kur iken Osmanlit kush i mbeojti Shqiptaret nga hienat ruso-serbe-greko-malazeze amos erdh Vajtikari ti mbroje, si tkesh mundsi pergjigju.

 • albert peti

  albert peti

  Muaj më parë

  vazhdon .. Gjarperi e hipnotizon viktimen e radhes me shikim pa ja ndare syte .. dhe kjo behet qe vuktima te humbase kujdesin ndaj vetes .. Kjo taktike eshte vjedhur nga shtete kafshe si Turqit dhe Ruset .. kane thithur Vlerat ne intelekt duke i perdorur kundra Atdheut te vet .. Nga ky eksperiment sa shtazor aq edhe dinak shqiptaret e vegjel ne shpirt jane diktuar , shkolluar dhe me pas shfrytezuar duke i sjelle si fillim aleate ne cdo levizje revolucionare dhe pak e nga pak duke i mbeshtetur me forma te sostifikuara shkencore per te kapur kreun .. Pa dyshim i zgjedhuri i pare ishte Ahmet Zogu .. ku do pasohesh me Enver Hoxhen i cili hipnotizonte kedo qe i qendronte afer .. dhe nga te hipnotizuarit bejne pjese te gjithe bandat ne sigla partie gjate ketyre 30 viteve ... ASNJE nuk perjashtohet .. .. Kushdo qe i ka sherbyer ketyre krimineleve pa dyshin nuk meritojne respekt dhe jo me falje

 • Marije Bisha
  Marije BishaMuaj më parë

  Kuku per te

 • Ruzhdi Alitjaha
  Ruzhdi AlitjahaMuaj më parë

  Ky Nuke ka ftyre ky eshte Kry Udbashe i Jugosllavis...