“Më ra si bombë”, Lubonja rrëfen momentin e arrestimit, burgosjen, Spaçin. Të Paekspozuarit - Arkivë

Intervistë e Fatos Lubonjës për Ylli Rakipin, në emisionin "Të Paekspozuarit" - 21 Shtator 2017

Komente

 • Kiars Xhel
  Kiars XhelMuaj më parë

  shum mir ja kan bere. cdo shtet ka ligje,dhe ligjet duen zbatuar nga te gjithe.atere te gjithe ishin njelloi para ligjit.sot te pelqen ky regjim,shkatrrim ,drog ,korrupsion,vrasje,shqiperia kolombi e dyte,populli ne emigrim .i perndjekur nga regjimi demokratik qe ty te pelqen.dhe kjo ka qene ideja jote .

 • Anil Lemi
  Anil LemiMuaj më parë

  Rakipi ka rënë ne Dashuri me Lubonjen Ngeli duke na folur vetem ky te Rakipi Keqardhje per Lubonjen Po ka me mijera qe kane vuajtur më shumë Disa gjera Lunonja i ka zmadhuar per vlerat “ e Tij Perralla me armet e shkrimet Duke qene pjese e bllokut keta e dinin me Mire ç rrezikonin Paskan pasur armë?!😉

 • Shaban Ibraimi
  Shaban IbraimiMuaj më parë

  Respekte per Lubonjen, Kadareja bythelepiresi i pushtetit.

 • Endrit Gurra
  Endrit GurraMuaj më parë

  Gazezar teper teper i neveritshem pakoncentruar nivel femije nuk e le te flet kemngul vend pa ven perseritet si debil 🤮

 • Arben Beli
  Arben BeliMuaj më parë

  E c'te thuash,kush nuk e provon nuk e beson.Vleresim per figuren e Fatosit,ndonese fillimisht jeta e tij ishte komode ai u shendrrua ne nje antikonformist.Vazhdon edhe sot si i tille.Stoik edhe i pa lekundur ne qendrime.

 • Ed Vamos
  Ed VamosMuaj më parë

  dicka e pazakonte qe te rrije tritrat poshte qe Lubonja eshte kunder Ismail Kadarese gjate gjithe intervistest. Mund te jete e vertete, por ska aspak kuptim qe ta mbash ate gjate gjithe emisionit. Kadareja nuk eshte tabele qitjeje, qe personat provohen e qellon apo jo... por eshte figura jone me e njohur ne arene nderkombetare realisht nga te gjitha fushat. Duhet me shume kujdes me keto tritra dhe gjerat e tjera finese, pasi na kujtoni jeten ne kohen e bolshevizmit kur demaskoheshin njerezit publikisht me fleterrufete apo i hidhnin gure....

 • Socoli Gjoni

  Socoli Gjoni

  Muaj më parë

  Nu eshte hera e pare qe lubonja sulmon figurat e ndritura te shqiperise.

 • Edmond Nano
  Edmond NanoMuaj më parë

  mor Rakipi po ndiqe fillin e muhabetit..se bn ca pyetje pa lidhje mor burr...nk e di si ka duru Lubonja XD

 • A.S A.S
  A.S A.SMuaj më parë

  pse ste mbajtën atje brenda së fuksa të partise jeni të gjithë ju, ato si puna jote.

 • G. G.

  G. G.

  Muaj më parë

  TeisheVetememirenë ato burgje

 • SuperMario
  SuperMarioMuaj më parë

  Sa i trash Rakipi...

 • Ariana Abedini
  Ariana AbediniMuaj më parë

  Mire ja kane bere kur kishte babane me pozite nuk i flusnin njeriu me goje nje anist koti qe nuk i meret vesh se cfar do ky njeri gjithmone i pakenaqur ,na cuditen me heroizmat e Fatbardh Pikaloshit ,po ta kishte patur babane deri ne fund me pozite si do sillej ky njeri

 • doni. d
  doni. dMuaj më parë

  Eh sa te rinj jane dergjur ne burgun e Spaçit dikur...

 • Fekri Farizi
  Fekri FariziMuaj më parë

  Ulemaja ene efkafi familjen ta q.fshin fund e krie fatos ti duhet zhdukur mos ha mut

 • No Reason
  No ReasonMuaj më parë

  Zoti e shkaterroft ç'do komunist. Do e kisha vra me gjith qef 1 komunist. Ja kisha hap zorret si derr.

 • Jahja Nameti
  Jahja NametiMuaj më parë

  O.Lubonja ty te vrau e mira, ti e kerkove t I e kerkove si breshka gozhden Ti. enderonje per nje sistem tjeter , po edhe ne kete sistem nuk u kenaqe . Tepyes Per cfare " sistemi " po. lufton tani!!!

 • Drejtesia
  DrejtesiaMuaj më parë

  Të kanë njohur se cili je

 • Anna La
  Anna LaMuaj më parë

  Keto injorant qe dalin kunder Lubonjes , nuk dine cfar eshte diktatura,tani po filloni ta provoni dhe ju ,diktatura eshte te rahesh popullin e ti maresh token e shtepine.

 • rage mp3
  rage mp3Muaj më parë

  Njeri pa fytyrë këta spiunat pranojnë çdo gjë vetëm të dalin në media ..këta as skuqen as verdhen . Vetëm nxinë kudo që ti shikosh ...

 • Kris Pano
  Kris PanoMuaj më parë

  O Fatos! Ti na tregoje ne qe ishim te deklasuar qe ishe djali i Todi Lubonjes! Edhe tezat e provimeve i vodhe tek zyra e drejtorit, te ishte dikush tjeter do shkonte ne burg! Ti i deklasuar! Ruana o ZOT! Sa per te tjeret nuk do te rezikonin per djalin e Todit qe i kishte marre koka ere!

 • Steven Lucas
  Steven LucasMuaj më parë

  Ky edhe sot duhet te futur ne burg per legenizem..gjakprishur sa here qe nuk ka shpjegime, thote histori e gjate

 • Durres Durres
  Durres DurresMuaj më parë

  Mir ia kan bo ktit karit, se ky eshte rrot kari burr.

 • Toni Montana
  Toni MontanaMuaj më parë

  Ky pler komuniste qe na ben tani te zgjuarin dhe demokratin e flakte se dero dije ka qene spiuni numer nje i burgjeve prandaj shpetoi ky byth shkerdhyer usht fare e ndyre

 • Sadedin Sado
  Sadedin SadoMuaj më parë

 • Auf Wiedersehen
  Auf WiedersehenMuaj më parë

  Per cfar rinie flet o Lubonja Ty u martove ne moshen 17 vjec Ty vet thua kur u arestova kisha dy vajza njera 3 vjec e gjysem e tjetra tre muajsh Harove qe jetoje ne vile me shofer dhe sherbetore qe jot eme i thoshte puntore Cfar agjitacioni thua o Tosi qe thoje pse shkoi Ladi i M Shehut per studime jashte dhe nuk te derguan ty qe ishe per fizike berthamore Si ato fleta qe jane mbushur mbas 90 te jape une me qindra o idjot Populli shqiptar nuk i ha keto o plere e keqe Ty ne burg nuk ke punuar asnje dite

 • Dani Elb
  Dani ElbMuaj më parë

  Jeni legena te dy

 • Adrian Balla
  Adrian BallaMuaj më parë

  Me Mir te kishin cuar ne guantaamo se me spac ti je inpersekutuR dhe un jam po nuk jam si ti tradhtar we je me berishen me kriminelin komunistin ti je tradhtar

 • Knight
  KnightMuaj më parë

  Gazetar loqe Vk komplet

 • Rita Kalaja
  Rita KalajaMuaj më parë

  Asnjehere dhe sot nuk kam ndjere keqardhje per komunistet e bijte e tyre kur e pesonin me denime te renda perkundrazi lutja Zotin te eliminonin njeri tjetrin sa mos te ngelte njeri gjalle.Per z.Lubonja duke ndjekur shkrimet e tij te tanishme,horizontin dhe intelektin kam respekt .Eshte nje ish i persekutuar qe e pesoi nga miqte e te jatit .Nga ata qe i bene varrin popullit shqiptar ,,por dhe femijve te tyre. Dhe te mos tregohem cinike dhe kjo shtrese dikur e privigjeluar ka respektin tim ne se qendrimi i tyre i metejshem eshte korrekt si i z.Lubonja. Jo si i disave qe dhe pse e kane pesuar keq vazhdojne me hipokrizi apo frike trasheguese te mos jene te vertete.Por te rreme si atehere kur jetonin ne bllok apo vila.

 • Jana Petru
  Jana PetruMuaj më parë

  I keni thene kemi 30 vjet qe po i degjojme mjaft me ecni perpara pak a shume ne ate sistem kemi qene te gjithe te persekutuar

 • Edmond Nano

  Edmond Nano

  Muaj më parë

  nk ecet para kur sdi cke pas...

 • Arian Zenuni
  Arian ZenuniMuaj më parë

  Ylli Rakipi pyete per SKENDERBEUN qe ky mute nuke e done qe te gjithe ne SHQIPTARET krenohemi

 • Arian Zenuni
  Arian ZenuniMuaj më parë

  Po me SKENDERBEUN cfar ka ky kok dardhe!!!!!!!!!

 • Artin Arti
  Artin ArtiMuaj më parë

  QESH DHE ZGERDHIHET RAKIPI...KUR HENGRI NE ATE KOHE..DHE VAZHDON TE USHQEHET DHE NE KETE KOHE...BEN SI I HABITUR...SIKUR NUK E DI SE CNDODHTE NE ATE KOHE...KUR PAK A SHUM ESHT MOSHA E LUBONJES...QESH DHE GATI I THOTE...PO CTU DESH O QYQAR...QINGJI I MIR PI NE DY NENA...JA ME SHIKO MUA RAKIPIN...HENGRA NE ATE KOHE.DHE PO HA AKOMA NE KETE KOHE...

 • Sander Kaci
  Sander KaciMuaj më parë

  Ato burgje kan qen ferr i vdekjes .te fort kan qen kta qe i kan rezistuar .

 • Martin Prendushi
  Martin PrendushiMuaj më parë

  Kohet jane njesoj te zeza si koha Enverit si koha tanishme.Tani i shtohet dhe pluhuri e pislleku dhe plerat.

 • Chuck Bejko
  Chuck BejkoMuaj më parë

  Respekte Lubonja

 • Taulant Bora
  Taulant BoraMuaj më parë

  po kjo qeverrija sote si eshte me e keqe se qeverrija e enverit a jane keta per ne burge keta jane per ne litar dhe kur vien puna nuk i denon njeri

 • Giuseppe Montedoro
  Giuseppe MontedoroMuaj më parë

  Paske provar lloi lloi loqe zoti Lubonja😂😂😂

 • SuperMario

  SuperMario

  Muaj më parë

  Ktu po flet per vuajtje njerzore, rrot k...Ky komenti yt esht tipik i nje koktrashi pa arsye dhe me ndjeshmerine e nje kafshe pylli

 • SD SD
  SD SDMuaj më parë

  Ti je nje psikopat te jane thare trute ,mos fol ne ekran se e shemton ekranin.

 • Frederik Meminaj
  Frederik MeminajMuaj më parë

  Nuk dua

 • Naim Flamuri
  Naim FlamuriMuaj më parë

  Dr. LUBONJA mbet i vetmi gjallë që rrëfen marrëzinë kolektive, provat .....kurse Ylli (gjith e merr humor)ende si prokuror i komunizmit, paradoks metafizik....mbaje bllok me fjale te huaja edhe për endrra, te priste biruca ndeshkimore....Spaçi.... Burreli....Qaf bare, ashpersimi Lufta klasa ridenimi agjetacion propagand 10 vjet shtes burg ...nga 400 veta shkoj ne mbi 1500.....veta....plus denimi me pushkatim.

 • Artur Alushi
  Artur AlushiMuaj më parë

  I thuaj shqipetarve sa lek ke mar si i persekutuar

 • Artin Arti

  Artin Arti

  Muaj më parë

  ky i ka mare parate...por pyet sa shoke te ketij nuk kan mar parate...parate I moren te burgosurit ordinere...qe mbas 90 ndihmuan partite...kush gangster.kush hajdut.kush familje e forte...dhe keta u sherbyen.dhe mbeshteten partite per interesat e tyre...DEMOKRADHIJA...mbas 90 erdhi me bit...dhe me byt.. po shkon akoma ne 2021...

 • Haxhi Qoku

  Haxhi Qoku

  Muaj më parë

  Ky do ate qe ha qeni

 • mandrin vuthaj

  mandrin vuthaj

  Muaj më parë

  Cfar rendesie ka ! Aji meriton c’do lek,por zotnia jot nuk kujtohet se s’ka lek qe ta ktyne lirine e mohueme.rrespekt per ket njeri .

 • Artur Alushi
  Artur AlushiMuaj më parë

  Akoma me keto stronzate. Ke 30 vjet qe mer para .o lubonja fol per sot .ti bashke me ate "gazetar" te saliut flisni vetem per te kaluaren.realiteti eshte ndryshe

 • Sokol Allaraj
  Sokol AllarajMuaj më parë

  Ha ha ka shkruar poezi ku permendet e zeza,trishtimi,vetmia etj ha ha dhe ai koketrashi Dushi thote kjo ishte gabim ha ha rrace barbaresh.

 • billis s
  billis sMuaj më parë

  Nje nga te paktet njerez me vlere ne shqiperin e mjere Respect per lubonjen

 • Vetvendosje-Kosov-Gjenev
  Vetvendosje-Kosov-GjenevMuaj më parë

  Respekt per vuajtjet

 • Randi Konomi

  Randi Konomi

  Muaj më parë

  Nuk na jep buk e kaluara e lubonjes i takonte keti tipi burgu mos i beni qefin

 • ismet mema
  ismet memaMuaj më parë

  Z Lubonja se nuk te njohin ti mund te vazhdosh te genjeshe , kure babai jote mbante arme pa leje cfare mendon , do ta benin hero . Ik o rjeps ti me Rakip k .... rin

 • Viktor ruci
  Viktor ruciMuaj më parë

  Me ate arrestimin po ha si ducja ti duke ber llam llam duke mbrojtur politiken komuniste…

 • Viktor ruci

  Viktor ruci

  Muaj më parë

  @billis s un se njof po te ishte burr i drejt do ishte kunder te gjith 30 vjecarit komunist dhe jo tiki sipas interesave..

 • billis s

  billis s

  Muaj më parë

  Kush shan lubonjen o eshte i cmendur o i shitur te djalli Zgjidh e mer

 • Adrian Hajdinaj
  Adrian HajdinajMuaj më parë

  Ky BYTHEQIM QE QUHET FATOS TODI LUBONJA ! Ka qen djali I TODI LYBONJES !! Antar i komitetit te PPSH cun blloku !! Ky bytheqim qe ne kohen e adolishences kur ish në gjimnazin QEMAL stafa u fut ne ministrin e arsimit dhe VODHI tezat e provimit Te matures e se denuan se ish I biri I TODI LUBONJES !! Ky bytheqim qe dhe ne burge ish SPIUN e asnje nga ish Te burgosurit politik nuk flet mire ! I pari qe ariti te merte leket e burgut dhe sa her qe shkruan me penen e tij Te ndyre Gjithmon shkruan keq per SHQIPERIN dhe shqiptaret !! Por jo per politikanet ! Ky esht I biri i TODI LUBONJES FATOS TODI LUBONJA QE JETOJ U LIND DHE U RIT NE BLLOK TE PPSH

 • Nazmi Rroko

  Nazmi Rroko

  Muaj më parë

  @OO OO k

 • OO OO

  OO OO

  Muaj më parë

  @billis s nuk po e shan njeri lubonjen por po thote vetem te verteten o robqir legen lubonj spiun komunizmi servil e bythlepires demokracie

 • billis s

  billis s

  Muaj më parë

  Ti je kelysh qe shan lubonjen ose bastard

 • Lido Tilo

  Lido Tilo

  Muaj më parë

  Me se e vertet te dy bab e bir spiuna kane qen ne burg,kush i ka njohur nga afer ne burg duhet te flasi per kete mashtrues

 • Timo
  TimoMuaj më parë

  Si është e mundur që ambasadorja amerikane është kthyer në zëdhënëse e qeverisë??

 • Franco Ricciardi

  Franco Ricciardi

  Muaj më parë

  Se kontrrollohet nga Cifutet George Sorros e thot vet ish president Amerikes

 • Artin Arti

  Artin Arti

  Muaj më parë

  e ke kuptuar keq...ose nuk arrin ta kuptosh ...

 • T B

  T B

  Muaj më parë

  Nuk eshte e mundur. E paske konceptuar ceshtjen keqas.

 • Timo
  TimoMuaj më parë

  Zoti LUBONJA PO SOT SI JU DUKET ME NEO KOMUNISTET ?? SSIGURISHT QE NE ATE KOHE DEMET NE CDO DREJTIM PER ATE POPUULL NE CDO NEVEL DHE SIGURISHT JU QE I VAJTET NE BURGJET FAMKEQE.. SOT A NUK JU DUKET QE JANE ME TE RREZIKSHEM , PRA PERVEC SE KU ESHTE KATANDISUR SHQIPERIA SOT KETA TIPA PO SHESIN KOSOVEN HAPUR..PER TE FOLUR PER TA NDOSHTA NUK DO ARRIJNE LIBRAT PER TI PERSHKRUAR.. ZOTI LUBONJA A NUK JU DUKET SHUME E RREZIKSHME QE AMERIKA ME FANATIZEM MBRON NEO KOMUNIZMIN KETU ?? PRA ????

 • aman aman obobo
  aman aman oboboMuaj më parë

  Spak do shkoj deri në krimet komuniste apo do mjaftohet vetëm me ndonjë kryetar bashkie??????

 • Eric A
  Eric AMuaj më parë

  Partia jote te futi brenda bashke me babane i cili luftoje qe ajo parti te vinte dhe te rrinte je fuqi.

 • SAMI FLAMURI
  SAMI FLAMURIMuaj më parë

  Njeri i veçant!

 • Healthy kitchen
  Healthy kitchenMuaj më parë

  E trishte po njerzit harrojne shpejt regjim kryeminelesh komunizmi rrespekt per lubonjen

 • Zeni Zylyftari
  Zeni ZylyftariMuaj më parë

  I forte ka qene Lubonja se ne ate kohe resp

 • rexhaj qamil

  rexhaj qamil

  Muaj më parë

  Z lubonja nuk e dim akan pas me cka me te rrahur ne at koh se mungonte shkopi I Gomes por u rrafshin keq me Dru akini ndoj bri te thyer edhe ylli ka ngel shum keq per nje ddajk te tiell

 • Zapata Zapatino
  Zapata ZapatinoMuaj më parë

  Na ke car trapin o lubonja mashtrusi, je ber si ato grat e liga.

 • Tom Lleshaj
  Tom LleshajMuaj më parë

  Edhe djali i Kadri Azbiut vrau veten ne Kurbnesh , vetem se e quan ne pun ne minier . Apo e vrau sigurimi i shtetit ? . Jo ma edhe ne burg edhe ne minier . O zot si ka funksionue ajo koh . E kam jetue jeten i lir , kam par shum por nuk kam kuptuar asgje . Mbase kjo me ka ruajtur nga mos dija .

 • Nikoll Merdhoci

  Nikoll Merdhoci

  24 ditë më parë

  Djali kadriut? Po ai i Mehmetit? Ne kurbnesh? Flm x informazionin TOM LLESHAJ.

 • Tom Lleshaj

  Tom Lleshaj

  Muaj më parë

  @Zapata Zapatino Joooooooooo , e kisha fjalen per djalin e e Kadri Azbiut . E pastaj qfar faji ka femija neqoftese babai asht kriminel . Ne ne 91 kete kemi pas parasysh , pse te pagueje per babain per vellan etj ku mbasandaj e zgjeruam gamen e kerkesave per pluralizem .

 • Zapata Zapatino

  Zapata Zapatino

  Muaj më parë

  Me pak fjale na pelqen apo jo, kishte SHTET dhe shteti funksiononte. Nuk eshte si sot ne 2021 qe shteti nuk funksionon fare, zero. Vrasje, perdhunime, prostitucion, droge, hashash, mashtrime, degjenerim, vjedhje, grabitje pronash, rinia pa asnje te ardhme, papunesia ne kulm, kush tja futi njeri tjetrit, njerez pa pike morali dhe dinjiteti, dhe ty te vjen keq per lubonjen dhe per djalin e mehmet shehut. Lubonja ka qen vet sigurims, dhe te na thote sa veta te tjer ka mar ne qaf. Nuk mbulohet muti me shurre o lubonja.

 • dylber alickolli
  dylber alickolliMuaj më parë

  Τε ik ik pini fatkeqesisht

Faqja Tjeter