Qetesimi i zemres - Menyra dhe rruga me e bukur per te fituar miresi dhe begati

Follow Elvis Naçi on...
• FB: smarturl.it/FBElvis
• IG: smarturl.it/IGElvis
•YT: smarturl.it/YTElvis
• Web: elvisnaci.al/

© \u0026 ℗ Elvis Naçi \u0026 IN Media. All Rights Reserved

Komente

 • Edmonda Kasa
  Edmonda Kasa13 ditë më parë

  Allah qofshim gjithmon ne rrugen tende te mir 🤲☝️

 • Besiana Limani
  Besiana LimaniMuaj më parë

  Subhanallah Allahu cofte i lartesuar...Cofshim fale dite e nate☝️

 • Gjakovarja
  GjakovarjaMuaj më parë

  Oo zot sa me qetsohet shpirti ku e ndegjoj ket njeri me ket zë te mrekullushem,dhe me ngjarje interesante👌🙏🤝👏

 • Ani aniani
  Ani anianiMuaj më parë

  Allah ekber

 • Pida kula
  Pida kulaMuaj më parë

  Zoti na rujt cdo qenje me shpirt zot na iprano lutjet dhe na pranoft sa do pak mujn emallerushem ramazanin 🤲🤲🙏🤲🤲🤲

 • Pida kula

  Pida kula

  Muaj më parë

  @Adrien Junior ju lutem shkruni shqip

 • Pida kula

  Pida kula

  Muaj më parë

  @Octavio Zwiener ju lutem shkruni shqip

 • renis gashi Renis
  renis gashi RenisMuaj më parë

  Allahu ta shperbleft Hoxhë Elvis Naçi Amin InshAllah 😭👏💖🌹

 • doris cobani
  doris cobaniMuaj më parë

  Te bekoft zoti Hoxh Elvis🕯

 • doris cobani
  doris cobaniMuaj më parë

  O zoti im sdi te lutem si Hoxha po te lutem pranoi lutjet e mija🕯

 • fatime fatime
  fatime fatimeMuaj më parë

  ZOTI TE RUJT I NDERUAR

 • fatime fatime
  fatime fatimeMuaj më parë

  🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

 • fatime fatime
  fatime fatimeMuaj më parë

  ZOTI TE SHPERBLEFTE

 • Linda Kaci
  Linda Kaci2 muaj më parë

  ALLAHU AKBAR ALLAH KAREEM ALLAHU ☝

 • Agnesa Hasani
  Agnesa Hasani2 muaj më parë

  allahu ta shperbleft

 • pecit bilall
  pecit bilall2 muaj më parë

  Zoti trujt qe po na ndihmon mu udhzu

 • Celsi Xhennetit
  Celsi Xhennetit2 muaj më parë

  ❤️☝🏻

 • besnike subashi
  besnike subashi2 muaj më parë

  Po e vertete qe kemi lidhje vertetesie nga shkenca

 • Aisheh Ismailaj
  Aisheh Ismailaj2 muaj më parë

  ZOTI TE RUJT I NDERUAR ELVIS NAQI AMIN O ZOT 🤲🤲🤲

 • Aisheh Ismailaj
  Aisheh Ismailaj2 muaj më parë

  ZOTI TE RUJT I NDERUAR 🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

 • Pida kula

  Pida kula

  Muaj më parë

  Amin

 • Aisheh Ismailaj
  Aisheh Ismailaj2 muaj më parë

  🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲🤲

 • Menekshe Minaj
  Menekshe Minaj2 muaj më parë

  Allahu ta shpërbleft

 • Sadet Osman
  Sadet Osman2 muaj më parë

  Allahu te shperbleft o hoxh i nderuar se shum bukur skjaron dhe Zoti na meshirofte me te mire dhe udhezim Amin

 • Omer Aliu
  Omer Aliu2 muaj më parë

  Allahu ju shpërbleft per mundin qe po e bëni Elhamdulilah

 • arbri latifi
  arbri latifi2 muaj më parë

  Allahu ekber

 • Mereme Terziu
  Mereme Terziu2 muaj më parë

  A H TA SHPËRBLEFT I MADHI ZOT O HOXH I NDERUAR QË NA BËN ME DIJE NGA ALLAHU AMIN

 • E k
  E k2 muaj më parë

  O I nderuar I madhi Elvis kam vetem ni probleem ne jet e mallkoj femijen tim gjith diten nuk me largohet dot si munt ti largoj mallkimet nga jeta ime te lutem

 • E k

  E k

  2 muaj më parë

  @Sadet Osman jo femija im eshte shum i lidhur me mua me do shum por per ni gja te vogel fill e mallkoj eshte vetem 2 vjeqe

 • Sadet Osman

  Sadet Osman

  2 muaj më parë

  @E k shpresoj qe mete vertet tete ndihmo keshill e ksaj zonjeje se te thot te verteten femit Jan pak sa te ftofet ndaj prindeve por gjithmon kur tete vjen te mallkosh lute Zotin ti udhzoj ata se ste Ben keq

 • Sadet Osman

  Sadet Osman

  2 muaj më parë

  @E k shpresoj qe mete vertet tete ndihmo keshill e ksaj zonjeje se te thot te verteten femit Jan pak sa te ftofet ndaj prindeve por gjithmon kur tete vjen te mallkosh lute Zotin ti udhzoj ata se ste Ben keq

 • E k

  E k

  2 muaj më parë

  @Lela Queen shum shum faleminderit prej teje moter 🇬🇧🇬🇧💓💓

 • E k

  E k

  2 muaj më parë

  @Lela Queen nuk dua po nuk me largohen oj moter mallkimet sa po them nuk e bej ma serish e bej po qmendem nga kjo gje te betohem

 • Maida's Channel
  Maida's Channel2 muaj më parë

  🤲🏻🤲🏻🤲🏻🤲🏻

 • Ergin Kosumi
  Ergin Kosumi2 muaj më parë

  Gruaja e rrëmbyer në Haxh - Ngjarje e vërtetë althe.info/number/t3eim2qQmGJ5raY/video

 • Ergin Kosumi
  Ergin Kosumi2 muaj më parë

  Lutja kundër atij që të ka bërë padrejtësi althe.info/number/02yXg4aol2KZmtA/video

 • Vangel Kondraliu
  Vangel Kondraliu2 muaj më parë

  🤲🤲🤲🤲🤲🤲

 • SAFET REXHEPI
  SAFET REXHEPI2 muaj më parë

  o .vllazen emotra jurut allahu kudo qejeni kam nilutje jetoj nkosov ipapun meshendet jo mir nshpi meqera nshpi tehuj pa ndihm sociale pa asi kusht per jetes pa asi tardhne kam thirr shoqatat jav kum tregu gjendjen po deri sot ska dal kush mem vizitu e juksha lut sejom ba itepert tu shkru po jam nhall se ska ma vshtir semepa fmin 2vjeq pabuk epa kushte qabje shiu mepiku mineve zoti jav dhasht ejav shtoft tmirat eti gjdo shqiptari kush ka mundsi mem ndihmu jam shum ngjendje tkeqe pasha zotin emadh qemka fal medal mem vizitu ebindni edhe vet qe qeni nket gjendje sjeto zoti jurujt te gjidhve numri viber @ +38649423241 ### numri im.o viber PLUS TRE TET XHASHT KATER NAN KATER DY TRE DY KATER NI

 • Islam-Peace
  Islam-Peace2 muaj më parë

  URA E SIRATIT Aishja r.a kish pyetur një herë Pejgamberin a.s rreth kuptimit të Ajetit kuranor (Ditën kur toka do të zëvendësohet me diçka tjetër. Po ashtu dhe qiejt). Ku do të jetë njerëzimi në atë kohë? Pejgamberi a.s iu përgjigj: Ne do të jemi duke provuar të kalojmë mbi Urën e Siratit.. NË ATË DITË Do të jenë vetëm tre vende për njerëzimin.. Sheshi para Urës së Siratit, poshtë Gremina e Xhehenemit dhe nga ana tjetër bregu i Xhenetit.. Sado imagjinatë të kesh, Realiteti do të jetë më i tmerrshëm.. Nuk janë 5 ose 10 as 100 njerëz që maten ta kalojnë.. Janë miliarda e miliarda.. Kombe e fise.. Por le të vazhdojmë më tej.. Pejgamberi a.s thotë: I pari që do ta kalojë Urën e Siratit jam unë dhe Umeti im.. Muslimanët do të hyjnë të parët. Ankthi dhe frika pushton çdo njeri. Kush do të kalojë. Kush do të bjerë? Përpara meje dikush ra, edhe pas.. Por nuk mund ta kthej kokën pas se mund të rrëzohem dhe vetë.. Ajo urë është më e hollë se fija e flokut, më e mprehtë se tehu i shpatës. Terr që nuk lejon shikimin të depërtojë. Duke mos mjaftuar ky rrezik, gjatë rrugës dalin ganxha e grepa që të ngulen në mish e të tërheqin nga poshtë..Poshtë Xhehenemi që vlon tmerrshëm dhe shton frikën e ankthin.. Gjatësia e kësaj ure është sa gjerësia e Xhehenemit. Sesa mijëra kilometra i gjerë është këtë nuk e dijmë. Por dijmë që nga Ura e Siratit deri kur fillon tabani i zjarrit, njeriu bie në rënie të lirë që zgjat 70 vjet.. Ana tjetër e Urës është para Portave të Xhenetit.. Në atë Anë Pejgamberi a.s pret Umetin e vet (Muslimanët) Ata që do të jenë banorë të Xhenetit.. PAK KTHIM Njerëzit aty kanë ardhur pasi janë gjykuar.. Peshoret kanë treguar se si do të jemi me gjynahet tona. Gjithçka nga jeta jonë aty është përfshirë.. Punët, fjalët, veprimet..Mendimet.. Ata që punuan mirë qoftë dhe sa grimca kanë për ta marrë aty në anën e djathtë të Peshores. Në të majtën janë veprat e këqija.. Disa njerëz Zoti i ka nderuar, nuk i ka futur në llogari fare.. Ata nisen për në xhenet dhe presin bashkë me Pejgamberin a.s në portat e tij.. Disa të tjerë Zoti i ka poshtëruar sa nuk denjon as ti marrë në llogari.. Këta janë kriminelët barbarë të njerëzimit.. Mblidhen të gjithë në një lëmsh të madh njerëzor dhe hidhen menjëherë në zjarr.. Kurse pjesa tjetër e njerëzimit do të merret në pyetje të vazhdueshme.. Nuk mund të shpëtohet me justifikime boshe. Dëshmitarët (Gjymtyrët gjuha e sytë e tu) nuk do të mund të gënjejnë dot.. Aty nuk do të ketë avokatë mbrojtës.. Akuzat do të jenë nga më të ndryshme.. Akuza për mospërmbushjen e Hakut të Zotit.. Akuza për mospërmbushjen e Hakut të vetes.. Akuza për dëme ndaj Njerëzimit.. Disa njerëz Gjynahet e tyre do tu falen dhe do tu fshihen fare..Në rrugën e Siratit nuk do të kenë pesha të tjera mbi vete.. Disa të tjerë do të mbartin edhe ca gjynahe të pafalura të cilat do të duhet të pastrohen në Zjarr..Ato gjynahe ia humbin ekuilibrin në Sirat.. Por të tjerë do bartin jo vetëm gjynahet e veta por edhe të të tjerëve që u kanë hyrë në hak.. Miliarda njerëz tashmë janë rreshtuar për të kaluar Siratin.. Udhëtimi i fundit i ka nisur.. Nuk ka vdekje por ka shpërblim ose dënim.. Tmerri kur sheh të tjerët që nuk ia dalin dot dhe ulërijnë tmerrshëm duke u zhdukur në fund të Errësirës, ta shton ankthin.. Do të kesh kaluar deri afër fundit, mos i beso kurrë nëse të dyja këmbët nuk i ke në bregun tjetër.. Sepse mund cdo çast ganxha të Xhehenemit të të tërheqin nga poshtë.. Gjynahet tona janë ato në fakt. Një fjalë e keqe, një veprim i gabuar, një shikim i ndaluar.. Etj.. Pejgamberi a.s në anën tjetër kur sheh se ti hyre në Urën e Siratit, fillon ti lutet Zotit për ty. O Zot ndihmoje, O Zot ndihmoje.. Nuk ka rrugë tjetër aty do të kalohet patjetër.. Gjithçka nga pas zhduket, nuk mund të qëndrosh pa hipur mbi urë. Sado frikë të kesh.. Nuk do të të ndihmojë kush. As mami e as babi.. As shoku e as vllai.. Të gjithë kanë hallin e vet. Aishja r.a nisi të qajë.. Pejgamberi a.s e pyeti se çfarë kishte dhe ajo i tha:Po imagjinoj ditën e Kijametit. A do të kemi mundësi ti takojmë prindërit tanë aty? Patjetër që po.. Por.. Vetëm në tre vende nuk do të kemi mundësi sepse do të kemi hallet tona.. VENDI I PARË: Në momentin kur të na vijnë librat e punëve tona. Me akuzat ose me përgëzimet.. Besimtari qesh dhe thotë: -Hej shikoni librin tim.. Fitova.. Ah gjithmonë kam patur frikë për këtë moment por Zoti më paska mëshiruar.. Pabesimtarit libri i vjen majtas e nëse nuk don i fsheh duart pas por libri i vet e godet nga pas.. Është i nxirë.. Në këtë botë mashtruese ai thoshte: Kur të vdes nuk ka problem më hidhni dhe në kanal se nuk ka ringjallje..Sot ai ka mbetur pa fjalë.. I tmerruar.. Don dhe një shans tjetër..Por gjithçka ka mbaruar.. VENDI I DYTË: Në llogari. Tek peshoret e veprave tona.. Njeriu do të ketë nevojë për pak të mira, por nuk ka. Shkon të huazojë nga nëna e tij, por ajo i thotë se ka hallin e vet e nuk mundet. Kudo që shkon lypësi kthehet bosh. Askush nuk mendon për të. VENDI I TRETË: Në Urën e Siratit e sheh nëna fëmijën e vet duke rënë poshtë e nuk mund të bëjë asgjë. Dhimbja për humbjen e të dashurve duhet të kthehet në forcë për të kaluar Urën. Nuk mund të përballojë dikush Xhehenemin. Portat e Xhenetit matanë të mbajnë me shpresë.. Do të ketë njerëz që URËN E SIRATIT do ta kalojnë duke fluturuar si rrufe.. Të tjerë fluturime më të ngadalta.. Të tjerë do të ecin mbi të në karvanin e miliarda njerëzve.. Disa do të dalin më në fund pas shumë plagësh të marra nga grepat e ganxhat. Të tjerët nuk do tia dalin dot. Aty ndahen prindërit me fëmijët, bashkëshortët, vllezërit e motrat, shokët e ngushtë.. Ndarja do të jetë mizore.. Por rruga duhet të vazhdojë.. Deri sa të dalim në nregun e Xhenetit.. Kur të jemi matanë trupin do ta përshkojë një qetësi e madhe. Ka shpëtuar… Nuk ka më vuajtje.. Nuk ka më rrezik.. Tani është koha e hyrjes në kënaqësinë e Përhershme..Tani nuk ka vend më për ankth.. Dyert e Xhenetit hapen me gjerësinë e tyre, prej mijëra kilometrash.. Agjëruesit shikojnë Derën e Rejanit dhe mezi presin të shuajnë etjen aty. Kanë shekuj pa pirë ujë.. Disa pikëllohen për njerëzit e dashur. Foshnjat që vdiqën nga kjo botë, për prindërit e tyre. I luten Zotit që tua japë dhe prindërit në xhenet. E Allahu i nderon ata. Ua nxjerr prindërit nga zjarri, nëse ata kanë qenë besimtarë.. Ndryshe për pabesimtarët nuk ka as dashuri as pikëllim. Për ta edhe Zoti e ka hequr mëshirën.. Pasi mblidhen të gjithë në Portën e Xhenetit.. I pari që troket mbi të është Muhamedi a.s. I dashuri pejgamber.. Mirpo pranë tij dëshiron të hyjë edhe një grua.. Don të hyjë para tij, madje.. Kur e pyetën kush është ajo grua? Pejgamberi a.s tha: Nëna e jetimëve! -Allahu na mundsofte xhennetin neve, te dashurve tanë dhe gjithe besimtareve .Allahumme Amin

 • Abdullah Berisha
  Abdullah Berisha2 muaj më parë

  Allahu ju shpërbleftë 🤲

Faqja Tjeter