ABC News Albania

ABC News Albania

ABC NEWS, eshte kanali informativ 24 ore ne dite/7 dite te javes, qe siguron mbulim konstant te lajmeve dhe akses te fuqishem ne informacionin e cdo lloji nga vendi, rajoni e bota nepermjet nje investimi te jashtezakonshem ne teknologji dhe burime njerezore.
ABC NEWS transmeton ne rrjetin analog tokesor, ate dixhital tokesor e satelitor duke mbuluar me sinjal te gjithe territorin mbareshqiptar dhe duke mberritur tek bashkeatdhetaret tane ne Europe. Pika jone e forte do te jete informacioni, debati, dokumentari, analiza, duke u mbeshtetur ne kete sfide nga pasioni i profesionisteve te provuar suksesshem e me pervoje.
Ne faqen zyrtare ne internet, abcnews.al do te gjeni portalin me te pasur ballkanik me lidhje ne rrjetet me te medha sociale facebook, twitter si dhe ne nje prej websiteve me te fuqishem ne kulturen e internetit ALthe.
Per perditesimin e lajmeve na ndiqni edhe ne faqen tone ne facebook : facebook.com/abcnews.al

Komente

 • Dritan Alimeti
  Dritan Alimeti31 minutë më parë

  Per ca dhe sundo dhe cdo qeveri tall bythen me kte popull injorant.

 • TastyExperiences_ Instagram
  TastyExperiences_ Instagram33 minuta më parë

  Please safe Albania 🙏❤️❤️❤️❤️

 • Preng Kola
  Preng Kola36 minuta më parë

  U kam besim tek Spaku Por ju duhen te pakte 500 prokuror te mir Ju duhen burgu me kapacitet per 100,000 Se ne shqiperi jan 80% te korruptuar

 • Andon Markaj
  Andon Markaj37 minuta më parë

  Po të vjen rrotull bythës , sallomi AMERIKON ,o plak bythqir .Hiq dorë o këllir o njeri i ndyrë dhe pa parime . Ti je ai që e zhyti ktë vënd në kaos . Të vraft zoti familjen . Të vdekshin ç'a ke të dashur . Je një shpifës ordiner , je njeriu që shkatroi ktë vënd. 🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸🇺🇸 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Andon Markaj
  Andon Markaj37 minuta më parë

  Po të vjen rrotull bythës , sallomi AMERIKON ,o plak bythqir .Hiq dorë o këllir o njeri i ndyrë dhe pa parime . Ti je ai që e zhyti ktë vënd në kaos . Të vraft zoti familjen . Të vdekshin ç'a ke të dashur . Je një shpifës ordiner , je njeriu që shkatroi ktë vënd. 🇦🇱🤝🇺🇸

 • Elb Alb
  Elb Alb41 minutë më parë

  Po bjeri qeverise moj kim se na pa mirqennie ed rama qeritarer me jetojn ne luks femijet tan jan emgrant ne rime vetem me muret keta te ne burg e ti meren pronat e grabitura jan te shqiptareve po nuk i largove te gjith nuk ke ber asgje po na marin shpirtin

 • Nona Byrek
  Nona Byrek44 minuta më parë

  U gynjyt me 50 lek .TURP .mermafja pronat e Shqiptarve .

 • Andon Markaj
  Andon Markaj51 minutë më parë

  Po të vjen rrotull bythës , sallomi AMERIKON ,o plak bythqir .Hiq dorë o këllir o njeri i ndyrë dhe pa parime . Ti je ai që e zhyti ktë vënd në kaos . Të vraft zoti familjen . Të vdekshin ç'a ke të dashur . Je një shpifës ordiner , je njeriu që shkatroi ktë vënd. 🐒💩💩🇷🇺💩💩🇷🇸💩💩

 • Arkitekt LT
  Arkitekt LT55 minuta më parë

  Zemra e Shqiptarisë!!! ✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻

 • N. Veseli
  N. VeseliOrë më parë

  O zote, une krypleqet e kam ndegju se kur mbushesh me krim e je i zhytur ne gjak deri ne fyte me nuk shef para syve.....! E pra paskan qen fjale te veteta , o bo bo......... qfar tmerri, ivertet.........! Tash po bindem edhe me nji gje, qe edhe populli eshte mbushur me krim e korrupcjon, se une nuk kam tjeter shpjegim, se si ka mundsi qe ky njeri te tolerohet n nga populli...dhe shume tjer mbas tij ......!

 • laci 1
  laci 1Orë më parë

  Hera e pare qe Berisha po thote te vertetat e George Sorosit, bravo.

 • Dritan Semani
  Dritan SemaniOrë më parë

  🕊🕊🇺🇸❤️🇦🇱🦅🇽🇰🤝🇪🇺🕊🕊

 • Titanic Titan
  Titanic TitanOrë më parë

  ky njeri i cili quhet sali berisha edhe pse ka bere shume ligesira thjesht tani nuk po i bindet asaj qe iluminati pergatiti kunder njeriut dhe perfundimi do duket me pas ..nese nuk e vrasin apo helmojne kete njeri atehere dijeni se ka rene dakort me trekendeshin djallezor...mos kujtoni se sali berisha nuk ka force por shihni ate qe perse u fuqizua kaq shume rama sot...votat e rilindasve e bene te fuqishem???jo jo jo..trekendeshi i djallit i ne te cilin ai sherben e fuqizoi.....mendoni jetet tuaja o njerez mereni ate jete ne doren tuaj....

 • Griselda Zoto
  Griselda ZotoOrë më parë

  🙏🙏

 • hunter9306
  hunter9306Orë më parë

  Turp per emrin fisnik qe mban o bablok rrjepacuk. Vazhdon shperberja e kartelit "ligjor" te Tropojes.. thank you USA & EU.

 • Liza Ajdinaj
  Liza AjdinajOrë më parë

  Me ijen e dhjet fare besi e bere pacavure

 • Nella Giaquinta
  Nella GiaquintaOrë më parë

  9qbh4 vum.fyi

 • Arkitekt LT
  Arkitekt LTOrë më parë

  Zemra e Shqiptarisë!!!!✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻✌🏻

 • Andon Markaj
  Andon Markaj34 minuta më parë

  Zemra e pidhit satom

 • Ilir Frenki
  Ilir FrenkiOrë më parë

  Vdis kriminel i pabes

 • Gshshshwhhw Sjejjsjsjsjsj
  Gshshshwhhw SjejjsjsjsjsjOrë më parë

  O tradhtari maj imadh ikombit ti eshite krejt shqipetinë .enpastë metë kosova me ja mbrojt kufitë Kosoves kuku për kosovën.

 • Sander
  SanderOrë më parë

  O e ke menduar shume vite per para, qe ne vitet 2013 kur bere poshtersine e rradhes qe zgjolle ne krye te PD debilin tand. Zgjodhe ne krye te PD nje njeri qe nuk ka as nje kontribut e as nje merite ne PD!!! Po ai ka nje merite qe te bindet ty, merita e tij eshte se ai eshte nje vegel e juaja!!!!

 • Laorent Miha
  Laorent MihaOrë më parë

  Çar e di ameriken ti mor loqe qe ste ka ikur bishti akoma mbas bythe,qe meret me llafe si ju atje majmun.,Jepni llogari per miljonat qe ke bere ti dhe pjellet e tu me bisht qe sorosi ju pagoj dhe shkollen yt rrac muti.

 • Anchor
  AnchorOrë më parë

  O Saheh . Ti vetëm dinjitet nuk ke. Me këtë nivel dëshpërimi të dukshëm,bën më mirë të vrasësh veten.

 • Agim Shabani
  Agim ShabaniOrë më parë

  Mos u përkul para cfarëdo situate n.q.s je demokrat i vërtetë Shqipëtarë.Se je dhe do të mbetesh kryedemokrati i gjithë demokratëve të vërtetë Shqipëtarë.

 • Andon Markaj
  Andon Markaj35 minuta më parë

  Boll ti mër bythqir i Saliut

 • SHQIPERI ETNIKE
  SHQIPERI ETNIKEOrë më parë

  I vraft zoti bashk me familjet e tyre ata qe i ven flaken vet😡😡

 • Ervin Zotaj
  Ervin ZotajOrë më parë

  Salì portopapa trego kush Jan kriminelat e 97 ne qoftese nuk je fajtore

 • ilirjan naçi
  ilirjan naçiOrë më parë

  Kurr u mblidhet rripi juve kshu bëni të gjithë si engjëj . Largoju nga parlamenti se s'do të te shikoj asnjë me sy aty . Se shkaku i vetëm që s'do të largohesh është vtm të kesh imunitet si deputet që të shpëtosh nga drejtësia .

 • Xhevalin Gjinaj
  Xhevalin GjinajOrë më parë

  TI E MERITON PLUMBIN PRAPA KOKËS SI DERR , SEPSE VODHE E SHKATËRROVE GJITHË KOMBIN SHQIPËTARË.

 • fatbardha triglione
  fatbardha triglioneOrë më parë

  Të votuan pushtuesit e Tiranës por drejtësia duhet të veproj si u bënë pronar verior e jugor dhe tingullin "a"tani e bëjnë o nga bëri a a ban siç thonë veriorët e shkruan e boni hajde linguistik hajde është rrugë e gjatë,por nuk duhet pushtuesi t'i gëzojnë tokat e pushtuar me dhunë e grabitje shteti t'a marr seriozisht këtë plagë se me vete sollën kulturën e huqet e tyre të pabesisë qytetarja

 • Eduart Taci
  Eduart TaciOrë më parë

  Po ry te urrejne te gjithe shqiptaret mor te qifsha bucen. Kriminel i ndyre.

 • Liza Ajdinaj
  Liza AjdinajOrë më parë

  Po ky titull a ka lidhje ??????

 • Selfo Rrokaj
  Selfo RrokajOrë më parë

  Berisha është krye kriminel dhe krye i korruptuar më I keq në botën planetare Meqënse është I tillë populli shqiptar ambasadorja Amerikane dhe kushdo që e kritikon këtë lider mafioz dhe të korruptuar ti këkoj falje simbas tij sepse është I tillë

 • Tonipatos Ferataj
  Tonipatos FeratajOrë më parë

  Po ca rame rama te ka si baba ty

 • Zef Lleshi
  Zef Lleshi2 orë më parë

  😱😱😱😱

 • Milo Dane
  Milo Dane2 orë më parë

  Me budall se ty ska

 • Zef Lleshi
  Zef Lleshi2 orë më parë

  😱😱😱

 • geri nino
  geri nino2 orë më parë

  Po te kete budallenj qe te vijne akoma pas ty....... akoma nuk po e kupton se nuk mund ti besh dot lojra amerikaneve, vazhdo dhe ca se po tregon hapur se cfare brumi je!

 • Xhiljola Shala
  Xhiljola Shala2 orë më parë

  Jep dorheqjen mè mirè

 • edem edem
  edem edem2 orë më parë

  Ik more I degjeneru muti

 • mevlute lici
  mevlute lici2 orë më parë

  Je njeri i vecante z Cako dhe te gjitha ato qe thuaj jan te verteta dhe turp per ata plera aty ne studjo qe zgerdhihen ju duket si shaka

 • Eifel Kulla
  Eifel Kulla2 orë më parë

  Mallkimi i atij personi qè i èshtè bèrè padrejtèsi ..Zèè dhe s'ka perde tek Zoti ..Zè tek personi i drejte shumè sdm kur e lendon pa tè drejte

 • Eifel Kulla
  Eifel Kulla2 orë më parë

  Syri plas gurin e jo mè robin...( janè njerèz qè mbartin brenda vehtes energj i negative nga zilia s'mira dhe shpirtligsia...po te besosh ne Zotin e madh ke mbrojten e tij kudo....

 • Nataline Prela
  Nataline Prela2 orë më parë

  E paska harruar Sali Berisha qe ishte anetare i partise se Enverit? I deboi nga Shqiperia te gjithe te persekutuarit per te ndare pushtetin me bashk'komunistet qe ishin ne te njejten parti ne ate te PPSh e nuk ju dha asnje pushtet te rendesishem Nuk e kuptoj kush i beson me ketij njeriu.

 • Fikrushe P
  Fikrushe P2 orë më parë

  Haha shikon nje makine te bukur dhe u prishka hajde injorance hajde!

 • Agim Shabani
  Agim Shabani3 orë më parë

  BRAVO. Z.Malaj duhet të jeni ju në krye të qeveririsë dhe jo ai bojaxhi i tërbuar.

 • Emir Daku
  Emir Daku3 orë më parë

  Ky prifti i nderuar paska lexuar shumë nga feja islame më duket. Zoti e rujtë.

 • Vision
  Vision3 orë më parë

  Kete derr ne Burg.

 • Andon Markaj
  Andon Markaj3 orë më parë

  Po të vjen rrotull bythës , sallomi AMERIKON ,o plak bythqir .Hiq dorë o këllir o njeri i ndyrë dhe pa parime . Ti je ai që e zhyti ktë vënd në kaos . Të vraft zoti familjen . Të vdekshin ç'a ke të dashur . Je një shpifës ordiner , je njeriu që shkatroi ktë vënd. 💩💩

 • Pjeter Marku
  Pjeter Marku3 orë më parë

  KANE PASHKU NE MALTE ZI PAHAP PIKE .PIKA ÑEBALL ORAM

 • Λούλα Γκιόκα
  Λούλα Γκιόκα3 orë më parë

  Jan ditet e fundit si vet zoti e ka shkrujt.

 • Artim Dama
  Artim Dama3 orë më parë

  Jeni shum të dobët

 • Artim Dama
  Artim Dama3 orë më parë

  Po leni nam fare o njerëz...a ka bërë hundën apo ka mbjell flokët...😜

 • Dhimitra Ano
  Dhimitra Ano3 orë më parë

  Zonj perse nuk ju besoj aspak?

 • Shaban Pojana
  Shaban Pojana4 orë më parë

  Car uje duan keta bliniuj me leket qe udha per ta votuar tani mbyllni gojen se pohani noj dajak kot keshtu u mbledhshi per mandatin tjeter Rama Rama ✊✊✊

 • Cimi Azizi
  Cimi Azizi4 orë më parë

  Kjo eshte drama jone. Ma Shum se nje turpe. Po na na ven njeri kunder tjetrit.

 • ersi x
  ersi x4 orë më parë

  DIBRANE 🤯😲

 • File Gjolaj
  File Gjolaj4 orë më parë

  Albini kjoft me jet e kti legenit ton I raft konseri si na mori nqaf me kto poshtersina ky karagjoz

 • DARDANIA
  DARDANIA4 orë më parë

  O budallenj mos u zini se do fitoj rama ne fund do e boj HEC

 • Castriot1
  Castriot14 orë më parë

  Program me Nje Drejtus Xhafo te Neveritshem dhe te Ftuar te Neveritshem Bythe Lepires te Rregjimit te Surreli.

 • Leonard Çela
  Leonard Çela4 orë më parë

  Skemi Uje Duam Ujë

 • Timo Asimeti
  Timo Asimeti4 orë më parë

  Mir qenka ky shoku, kte te shemke ne dru ky te thenka faleminderit, ja na jepni andresen t'vemi ta shembim ne hu ta kenaqim, ahahahahah😕😕

 • Majlinda Nano
  Majlinda Nano5 orë më parë

  Relativitetin na i ka treguar Adam dhe Eva. Ata me sjelljen e tyre qe hengren "mollen" ne kopshtin Eden i mesuan botes qe bota fizike nuk eshte absolute, por relative. Ndersa ne e kemi quajtur veprimin e tyre te keq dhe i denojme ata per kete veprim. Po te lexoni librin e Neal Donald Walsch "Bashkebisedime me Zotin" do ta kuptoni me mire.

 • ll6767
  ll67675 orë më parë

  Qeshtu ka genjy edhe Muhameti se esht i derguar i Zotit e i kan besu ! kshtu esht edhe ky i mashtron budallait qe besojn 🤮

 • Kujtim Delia
  Kujtim Delia5 orë më parë

  Me ra shi uji po na merr - mos me ra mbesim ne terr - me ra Dielli flak po digjem - mos me ra nga te ftoftit ngrihem. Diktaturen se durojme - ne Liri shtet s'dim te ndertojme.

 • hopa topa
  hopa topa5 orë më parë

  Ja ata qe e duan shqiperin ...i ven flaken...zjarrefikesit heronjet e vertet..

 • Flower M
  Flower M5 orë më parë

  Te gjitha te planifikuara e te paracaktuar kane nje qellim

 • Gjavit Shala
  Gjavit Shala3 orë më parë

  Sa gjynah oh moj shqiperi😪

 • DRAGO ILIR
  DRAGO ILIR5 orë më parë

  Fantastike falimnerit për shpiegimi esakt

 • Jonida Marku
  Jonida Marku6 orë më parë

  ta vem kamer ta gjejm masi eshte ber

 • Landi Merkaj
  Landi Merkaj6 orë më parë

  Hapini syt o qorra shikoni bota cfar ben i ka gati avjont e zjarrfikses nxir dronet me kova me uj ti shuajn zjarri u te hengret mortja qe s'di ca ben me leket tona