RTV Ora

RTV Ora

Ora-News, Radio Televizioni informativ Shqiptar. 24 ore live, lajme, debate, analiza politike, showbizz dhe shume te tjera. Na ndiqni!

Komente

 • Anxhelo Doda
  Anxhelo Doda8 orë më parë

  Sikur 10 deputet te kete ne parlament me kete rekurs z.Murrizi ben opozite me te forte dhe kontrollon me shume levizjet e qeverise se LulBalsha me 59 mandate

 • Panoramaamelia Blu
  Panoramaamelia Blu8 orë më parë

  Te ky mer kuptim fjala kopil

 • Luan Blac
  Luan Blac8 orë më parë

  Mir e ke ti zoti morrizi po ksait i thon bjeri gajdes gajdexh se nuk po e rrun kush per drejtesi as per korrupsjon qe 30 vjet u knaqem nji ma mut si tjetri .populli zdi mo ku te mytet hiqa lenes futja prenes .

 • Ledjon Ledjon
  Ledjon Ledjon8 orë më parë

  Ore kaq vk jeni ju aty. Kapni ndonje thik Ore futja na barku ti qihet motra ropqir njeri te qifsha te vdekurit pty gey moterqir

 • Denis Dhamo
  Denis Dhamo8 orë më parë

  Me mir bej monolog se sa fton kte tipin

 • Angjelina Marina
  Angjelina Marina8 orë më parë

  A nuk ju vjenë turp për këtë poshtërsi që bëni në këtë familje se nuk mundet të jenë të gatëshë ato familje e dëmtura nga tërmeti të strehoen në një tokë e copëtuar të një Zemre nëne deri në mallkim për gjithë jetën se kështu ju do qefi pushtetëtarve pa shpirtë .

 • niko liazo
  niko liazo9 orë më parë

  O gazetar trapi dropulli eshte minoritet grek i njojtur greqishten e kane gjuhen e nenes shqipen e mesojn ne shkolle

 • Kaftall Kashnjet
  Kaftall Kashnjet9 orë më parë

  Bravo te qoft.

 • DoN
  DoN9 orë më parë

  Po ti loqe e ke mar me kilometer t djeg jo me shum kilometra kok loqe

 • Hasan Porrdha
  Hasan Porrdha9 orë më parë

  Pusht kari vec gazetar nuk je

 • Hasan Porrdha
  Hasan Porrdha9 orë më parë

  Bieri bythes per te marr nai klikim mor rrac qim

 • Hasan Porrdha
  Hasan Porrdha9 orë më parë

  O ta qifsha rracen mor byth qim klikimesh

 • Kledi Dani
  Kledi Dani9 orë më parë

  Turp i madh shteti shqiptar flen gjum

 • Bmw x6 Bmw 22
  Bmw x6 Bmw 229 orë më parë

  Ik mor zorr shterrem

 • Qazim Berberi
  Qazim Berberi9 orë më parë

  Je shume i sakte per gjithcka thua per periudhen e poshtersise se tre dekadave. Respke Murizi.

 • Kledi Dani
  Kledi Dani9 orë më parë

  Skandal

 • Hasan Porrdha
  Hasan Porrdha9 orë më parë

  O jua qifsha rracen

 • Ali Pasha
  Ali Pasha9 orë më parë

  Respekte për murrizin flet shum dreijt po shqiptarët jan pa buksa dhe lpirsa ja ka len gjyshi amanet që tja japin votën ramër nuk bëhen bashk ti zhdukim ata plera politikan të 30 viteve që e kan shitur shqiprin dhe e kan varfëruar turp

 • Ardit Kotarja
  Ardit Kotarja9 orë më parë

  ☝️💪💪💪

 • Nona Trendy
  Nona Trendy9 orë më parë

  Bravo po flet tamam ashtu eshte e vertete shesin voten. KY stan kete bylmet ka Po shite hallet e tua me 4 thase miell mire ja u bejne qeveritaret

 • AS Salliu
  AS Salliu9 orë më parë

  Haha sa i madh eshte po kujt ia shjegon re shqiperia nuk behet me po nuk pati rini rina shqiptare sot ndodhet ne kurbet

 • Celi Jug
  Celi Jug9 orë më parë

  Vazhdon mentaliteti komunist , demokracia ke rene nese nuk respektohet prona private.

 • Toni Toni
  Toni Toni10 orë më parë

  Baballesh👑esht real flet ca ka perjetu ne jet vet nuk esht si zarat ce shikojn filma dhe dalin duke then vras pres por realisht jan çuna mami.

 • Toni Montana
  Toni Montana10 orë më parë

  Respekte zotit Murrizi por ruhu mor bir se ste fal berisha me meten ta prishin makinen

 • PELLAZG ILIR
  PELLAZG ILIR8 orë më parë

  Makina prishet edhe blen tjeter....po humbe jeten?

 • Skrapi Mali
  Skrapi Mali10 orë më parë

  Ballkani hapur është projekt jugosllav është 100 vjeçar ,donin dalje në adriatik ,se morën dot me luftë po ja fal Ramoviçi, e dhjeve me mbrojtjen e berishë udb, berisha i burgosi i përndoqi uçk, furnizoi serbinë me naftë etj.. e ti e mbronë turp të keshë legen burrë

 • Auf Wiedersehen
  Auf Wiedersehen10 orë më parë

  Nuk po kuptoj o gazetgomar ku eshte e keqja ketu Ne maqedoni flasin shqip dhe serbisht Ne greqi ne ksanthi flasin turqisht Ne zvicer flasin gjermanisht dhe fer gjisht Gjithe minoritetet kane shkolla te gjuhes se vet Dhe pensione marin nga jashte dmth futet evroja ne shqiperi qe ndihmon ekonominin shqiptare Shume gjera kam per ty o gazetgomar por me e rendesishmja eshte kush eshte ai idjot qe te ka punesuar ty o plere Pse nuk thua cfar ben shteti grek per shqiptaret qe punojne ne Greqi per pensionet Cfar ka bere ministri plera Pandeli Majko Ngelet injorant o gazetgomare te shqiperise Do ta shihni per pak vite nuk do shkeli asnje shqiptar ne shqiperi se tani vine se kane prindrit gjalle Me vone do ju drejtojne kallashin juve gazetgomareve se ka shkuar ne palce durimi Cdo te drejte ne greqi emigrantet e kane fituar vete Qeveritaret shqiptare kane vite qe nuk kane bere asnje bisede shteterore per te drejtat e emigranteve Ptu.....race e qelbur

 • Illyrian
  Illyrian10 orë më parë

  shko lepije bythen grekut ti bythqir

 • Alban Vorfi
  Alban Vorfi10 orë më parë

  Hajde shqiptar qa jepni publikim vemendje kti tipi mashtrus ju jeni qudia

 • Rafael Caushi
  Rafael Caushi10 orë më parë

  Po normal sepse ata jan minoritet grek dhe flasin gjuhèn.e nènès

 • Rafael Caushi
  Rafael Caushi9 orë më parë

  @Illyrian me.histori po.jam dakort poor historia nuk te jep lek as pun sepse shqipètarèt e shesin histori dhe iki kèrkojn azil

 • Illyrian
  Illyrian10 orë më parë

  Grek ska ne athine jo me ne Dervican haha

 • Cakalli Cako
  Cakalli Cako10 orë më parë

  Keta bythe qirat marrin 200 ero dhe boin si grek

 • K. K
  K. K10 orë më parë

  Minoriteti grek njihet në Shqipëri kurse minoriteti shqiptar (çam dhe arvanitas) në Greqi nuk njihet. Enveri ndërtoi shkolla greke kur Greqia i mbylli ato shqiptare. Veprat e xhaxhit dhe e pasardhësve të tij që i kemi akoma sot në parlament😔!

 • Titanic Titan
  Titanic Titan10 orë më parë

  vetem tre komente???hahahaha i ka kapur edi rama prej koqesh gjithe median shqiptare ....mjere shqiperia mjere..mjere shqiptaria mjere...hahahah une qesh me shqiptaret budallenj sepse jane vertet rraca me budalle ne bote....hahahah perseri

 • Aqif Pilafi
  Aqif Pilafi11 orë më parë

  Po ty qenke njeri, te vjen era njeri, Zoti sa me mbar ta befte jeten

 • Megan Megan
  Megan Megan11 orë më parë

  😂

 • Bexhet Z
  Bexhet Z11 orë më parë

  Bravo z BYTYÇI je i saktë të përshëndes

 • ana driza
  ana driza11 orë më parë

  Mire qe do te besh kamer te fshehte apo shaka Po pse ben si bythqir

 • Anonim Ben.
  Anonim Ben.11 orë më parë

  Ti mor gazetaruc mendon vetem per noj cop kar.....ik mor peder sa ma shpif.

 • Edmond Gjana
  Edmond Gjana11 orë më parë

  Tu un do quaj sali ishmaku

 • EQUILIBRIUM衣⚖️
  EQUILIBRIUM衣⚖️11 orë më parë

  As nje tabel greke sduhet te kishte ne tok Shqiptare duhet te kishin vajtur forcat speciale prej kohesh por nuk kemi shtet ne shteti yn eshte i shitur dhe mer pension nga greku

 • Kimete Troplini
  Kimete Troplini11 orë më parë

  Sa femije ka nocja mi Qamili sa femije ka jete te gjate pacin kan xgjet njeri tjetrin. Brravo keto qenkan per marshalla..

 • Vasof1gaming Forever
  Vasof1gaming Forever11 orë më parë

  Shqiptar jan kta?

 • Grisela Schumann
  Grisela Schumann11 orë më parë

  Sa arrogante pleq

 • Sotir Gjata
  Sotir Gjata11 orë më parë

  Mos u merzisni populli thote :Avash avash behet shelegu dash : ju politikanet tane jeni zhgenjimi me i madh i ketij kombi hengshi kokat midis vedit u shofshi na late jashte EU per 30 vjet o plera te gjithe pa perjashtim llum ndyresira hajdut sahanlepiresa...

 • blue beach
  blue beach11 orë më parë

  Mire qe skam kaluar aty se ti kisha thyer brinjet nje e nga nje injorant i degjeruar

 • Ismail Shibani
  Ismail Shibani11 orë më parë

  Ky gazetar eshte tradhtari me i madh i kombit shqiptar nuk ka me burra te adedheut ne shqipri se ky kopil nuk kish mujt me fol haptazi kunder vendit te vet ne jemi popull i shitur at table duhet ta séjour shko ne krimi dhe provoje a po mundesh me ba nji rabel shqip te fusin ne burg me njiher

 • Tesla Nukola
  Tesla Nukola11 orë më parë

  KETO KAN NEVOJE ME DYN CA QYTEZA TE VERIUT QE T'IA QIJM GJAKUN E GREKUT ME THEMEL, VERIU LIND BURRNI ME KOQE HEKRI DHE FEMNAT E VERIUN KAN MA SHUME BURRNI SA BURRAT E JUGUT. TE GJITH MINORITARVE I PJEDH NE GOJE ME RRESPEKT

 • Nik Kodra
  Nik Kodra11 orë më parë

  Raza ma e keqe ne bot. Greket edhe ma e pa BES

 • Mirela Lela
  Mirela Lela11 orë më parë

  Vetem ne Shqiperi ndodhin idjotesira me tabela te huaja ,se ketej jasht shtetit nuk ka shanc te kete tabel me gjuhe te huaj..nuk e kuptoj si jane bere njerzit te ftoht pa miresjellje 🤔🤔

 • Kozeta Zela
  Kozeta Zela11 orë më parë

  Sa eshte lodhur kjo nene per ty kujdesur per keto peme shume vjecare vajton nena eshte mundi dhe djersae jetes shteti ipa mershishem I eq buken e gojes kush edhte fajtorie vrafte zoti me buke ne goje

 • Luan Veliu
  Luan Veliu11 orë më parë

  Te degjova me kujdes e kurshtje. Por brojtja e s berishes ishte nje bllof. Nga shume po ju bej vetem nje. Kush i hapi rubinetat e naftes serbeve? Ka edhe te tjera.

 • Niko Lulas
  Niko Lulas11 orë më parë

  Po po dhe piroja i epirit vorjoipirot ishte

 • Niko Lulas
  Niko Lulas11 orë më parë

  Moj simpatike pronari jot paska mar ndonji shperblim te vogel nga greku qe po i beni reklam

 • Rafael Caushi
  Rafael Caushi11 orë më parë

  Mos e prek renaton sepse do ankohet te komuniteti LGBD

 • Celi Jug
  Celi Jug11 orë më parë

  Flet drejt si gjithmone…

 • Flower M
  Flower M11 orë më parë

  Jo Kasha po Kashari moj zonjush

 • Flower M
  Flower M11 orë më parë

  Ore po na I trembe turistat e ke mendjen e me e keqja eshte se o thone per ne gjirokastritet qe jane te marre

 • Lefter Caushi
  Lefter Caushi12 orë më parë

  O Gazetar Injorant vete ne dropull dhe pyet pse ne dropull flitet shum greqisht nuk edi ti o alfabet dropulli ne kohn e Hxhs kishte shkoll greke

 • ANTIPATREA 2⃣4⃣0⃣0⃣
  ANTIPATREA 2⃣4⃣0⃣0⃣12 orë më parë

  Çohu veke tè qifsha gruan

 • Xheladin Elezi
  Xheladin Elezi12 orë më parë

  ma i forti baba llesh respekt nga kosova Ferizaji 🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇽🇰🇽🇰🇨🇭✌🏻✌🏻💫💫💫💫

 • Meti Game
  Meti Game12 orë më parë

  🇦🇱🇦🇱🇦🇱 krenar

 • Genève Suisse
  Genève Suisse12 orë më parë

  *Vete i votuat* 🙉

 • Cimi Azizi
  Cimi Azizi12 orë më parë

  E nise Mir analizen, dhe perfundove si Albini kur vinte ne Tirane, shkonte me vrap te Berisha per tu falur. The por nuk the asgje. Berisha paska shkuar Mir me koleget Kosovare. Me ke me Rugoven qe I beri dalje kur e PA kush ishte loku?. Me Thacin qe e futi ne burg ne kohen e uck, dhe ma vone u hangren si qente? A po, harruem Rambon, qe esht politikane I madhe. O analist te kripsha trute, qe ne vend qe ta zgjoni popullin, beni djallin duke percare. Nje gje eshte e kuptueshme, qe, Berisha, Meta, Rama, Jane te korruptuar,dhe mbajne njeri tjetrin. Dhe armiku MA I madh I popullit tone, Jan keta. Pastaj Serbia, etj. Armiku I brendshem esht ma I fort se I jashtmi.

 • Genc Tahiri
  Genc Tahiri12 orë më parë

  A shet njeri kombin , tradhton qumshtin e gjirit tnenes per nje pension ore ju ka mallkua Zoti ....😠😠😳 ..uuuuh putana

 • Vasil Guzhuna
  Vasil Guzhuna12 orë më parë

  Keshtu ti ul nivelin tend si gazetar

 • Vasil Guzhuna
  Vasil Guzhuna12 orë më parë

  Ore patriot lushnjar pse ben rolin e injorantit kur dihet qe ajo eshte zone minoritare dhe ti pyet ose flitet gerqisht

 • anonymous 2020
  anonymous 202012 orë më parë

  Respekt per kete zotri per Z.murrizi un sbehem pishmend qe ta kam dhen voten juve , dhe pse kam qen i bindur qe ne mengjes per bindjen time per ju , e ke justifikuar 1000% ke treguar dinjitet qytetari njeri i mdrruar as i shitur as i nenshtruar ze i popullit je , po shqiptaret te thasve me mjell duhet te bindet qe kazani i PD PS LSI klases politike te mama kurvave dobicave te nenes parti , duhen rrezuar 30 vjet klas politike duke shitur shfrytezuar vjedh kete popull dhe tani na qahen se shiten per thesin e mjellit , boll mor popull u bere lackaman duke u shitur , ja ku e keni nje njeri qe ju mbron me dinjitet kurse ju vazhdoni e zgjidhni vet tju klasen politike ps pd lsi me rama linda qirat sala bashat liket monat lali sdromsat , zgjidhni vet te shiteni e tju trajtojn si leckamaner ne shtepin tuaj , ja ku e keni nje zgjidhje ta rrezoni klasen politike 30 vjecare hienat e pd ps lsi , ose rrini duke u qurravitur e duke u shitur

 • Genc Tahiri
  Genc Tahiri12 orë më parë

  Keta greke edhe qejt e macat duan ti asimilojn ne grek 😗😆😆😅😄😃😃😎